Rohová vaňa – najdôležitejšie kritérium pre správny výber

Malé obytné priestory sú trendom už mnoho rokov. To platí aj pre zariadenia, ktoré sa ukážu ako vhodné. Rohová vaňa je jej súčasťou v čoraz väčšom počte prípadov. Pretože vám môže poskytnúť perfektný zážitok z kúpeľov a kúpania aj v obmedzenom priestore. Ak na druhej strane nie je vybratý a nainštalovaný správnym spôsobom, mohlo by to zážitok z kúpeľne viac zhoršiť, ako zlepšiť. Určite chcete pozitívny variant, nie? Potom venujte pozornosť nasledujúcim piatim základným kritériám výberu.

rohový kúpeľ

Vyberte si rohovú vaňu alebo iný tvar?

Pred vstupom do rohovej vane by ste mali znova kriticky skontrolovať, či je to pre vás skutočne to pravé. Pretože toto nie je zariaďovací prvok, ktorý je možné vymeniť podľa ľubovôle a kedykoľvek bez veľkého úsilia. Štvorcové kúpeľne sú ideálnym prostredím pre rohové vane. Ak chcete jednu z nich integrovať do inak tvarovanej miestnosti, mala by byť v ideálnom prípade väčšia. Rohový kúpeľ by teda mohol pomôcť pri vytváraní určitej zóny na celom pôdoryse.

obývacia izba s drevenou podlahou a rohovou vaňou

Správne rozmery pre vašu rohovú vaňu

Mali by ste dostať Rozmery rohovej vane Rozhodnite na základe dvoch kritérií: Na jednej strane ide o telesné rozmery rôznych ľudí. Každý, kto ho chce používať, by sa tam mal zmestiť. Okrem toho by v kúpeľni mal zostať dostatok bežeckej plochy, aby sa ostatné dôležité funkcie mohli vykonávať normálne. Koniec koncov, v hotovej kúpeľni sa musíte samozrejme cítiť pohodlne. Ak je miestnosť príliš obmedzená vaňou, budete sa tam cítiť trochu obťažovaní. Samozrejme, že by to tak nemalo byť. Pred inštaláciou rohovej vane je najlepšie nakresliť rozmery tohto a ďalších zariadení na podlahu v kúpeľni. Získate tak realistickejšiu predstavu o tom, ako sa v ňom budete cítiť a či by ste pôvodne určené rozmery mali zmenšiť alebo zväčšiť.

rohová vaňa z atraktívneho dizajnu vyššie

Štýl a doplnky

Hneď ako ste si istí, že rohová vaňa je pre vás to pravé riešenie, a až potom, čo ste tiež určili presné rozmery, môžete sa obrátiť na otázky týkajúce sa štýlu a dizajnu. V závislosti od výberu materiálov, tvaru a doplnkov dosiahnete rôzne výsledky. V obvyklej bielej farbe a s hladkými líniami vyzerá vaňa sviežo a moderne. Zapisuje sa tiež do rôznych štýlov kúpeľne. Ale môže byť vyrobený z rôznych prírodných materiálov. U niektorých modelov objavíme dekoratívne dekorácie, ako sú starožitne vyzerajúce prvky alebo nohy. Potom tu máme vidiecky alebo industriálny štýl. Materiály a tvary, ktoré dodávajú kúpeľni domácky charakter, sú obzvlášť obľúbené už niekoľko rokov. Možné doplnky k vani zahŕňajú ďalšiu sprchu. Oni alebo iné funkčné zariadenia vám môžu ušetriť veľa miesta.

zakrivená a predĺžená vaňa do rohu

Prineste si rohovú vaňu domov bezpečne a pohodlne

Rohová vaňa nie je jednoduchým ani malým vybavením. Veľa sa teda môže pokaziť s doručením. Nájdite internetový obchod alebo obchod s nábytkom, kde môžete na jednej strane získať dobré rady a získať záruku na doručenie a najlepšie na strane druhej na inštaláciu. To zaistí, že sa týmito dvoma rovnako dôležitými aspektmi nič nepokazí.

stredomorská kúpeľňa s rohovou vaňou

rohová vaňa so skvelou sprchovou kabínou