Skvelé nápady na bývanie pre televízor nad krbom

Televízor nad krbom: čo si o tom myslíte?

Všimli ste si, že televízor nad krbom sa stáva stále bežnejším riešením interiérového dizajnu? Je to čiastočne aj vďaka tomu, že modely sú stále ľahšie, tenšie a štýlovejšie.

Namiesto skvelých diel môžete vďaka modernému minimalizmu nad plášť krbu umiestniť aj televízor.

 TV nad krbom

Deliaca stena v strede miestnosti

Tradičné zariadenie obývačky

Drevené trámy tu pôsobia moderne

Drevená plaketa na stenu

Zabudované osvetlenie

Kompaktná obývacia izba

Čalúnené pohovky doplnené vankúšmi

Zváženie výhod a nevýhod

Chceme diskutovať o funkčnosti pred estetikou? Dokážete si asi predstaviť, že umiestnenie televízora cez okno spôsobuje množstvo problémov. Podľa odborníkov by ste sa pre toto riešenie mali rozhodnúť pre mediálny výklenok s vlastnými dverami. Možnosť inštalácie televízora na stenu alebo na tanier je ešte lacnejšia, a tak budete mať možnosť ho trochu nakloniť..

Najlepšie je to naplánovať vopred pri umiestnení televízora nad krb

Stropné osvetlenie a drevený strop

Posledné uvedené riešenie je veľmi dôležité najmä z hľadiska vášho zdravia. Takže pulzujúcu bolesť krku nebudete pociťovať každých päť minút. Môžete tiež zaistiť dobrú kvalitu obrazu, pretože väčšinu plochých obrazoviek je najlepšie vidieť z určitého uhla.

Okrem toho sa môžete rozhodnúť pre úzky, hranatý krb, ktorý zase umožní umiestniť televízor nižšie.

Pointa je, že je potrebné vziať do úvahy nasledujúce faktory: 1. tepelné žiarenie z krbu, 2. potrebná vzdialenosť medzi nimi a 3. kabeláž televízora.

Krbová stena z prírodného kameňa

Kožené sedačky a kreslá

Policová skrinka  vedľa steny komína

Oddeľovače miestností obložené mramorovou dlažbou

Kuchynský ostrovček má lesklý povrch

Svetlá, príjemná životná atmosféra

Kazetový strop

Neexistuje lepšie miesto pre televíziu ako spálňa

Čím vyššie umiestnite televízor na stenu, tým väčšia bude vzdialenosť medzi zariadením a sedadlom. Nápad vám teda môže ušetriť veľa miesta, ale nemusí byť najlepším riešením pre tesnú spálňu.

Najmä v malých miestnostiach by ste teda mali zvážiť umiestnenie televízora priamo nad krb. Dosiahnete tak skvelé a dokonalé nastavenie obrazu.

Umiestnením krbu a televízora na rovnakú stenu vytvoríte extrémny oporný bod. Pretože budete z postele sledovať televíziu, napätie v krku už nie je problémom.

Strop s drevenými panelmi

V tomto prípade si všimnite, že televízor sa plynule vpíše do akcentovanej steny a že má s krbom niekoľko spoločných vecí. Pred prijatím konečného rozhodnutia si prečítajte nástroje pre montážnu cestu, či nemajú problémy s riadením, napájací systém, rohy a estetiku. Až potom môžete prísť s rozumným konečným riešením.

Niektoré nástenné police alebo skvelé nástenné umelecké diela dodávajú kombinácii krbu a televízie ďalšie kúzlo

Stenu spálne navrhnite tematicky

Posedenie pred krbom – pohodlné kreslá a kožený stôl

Rustikálne zariadená spálňa

Chladné, monochromatické prostredie

Vezmite si kúzlo von so sebou

Máte priestranný dom? V tomto prípade pravdepodobne nebude problém vyčleniť samostatné miesta pre televízor a krb. Mohla by to byť dokonca lepšia možnosť. Stále obľúbenejší nápad s kombináciou elegantného krbu a televízora vyššie je vhodný do pohodlných hosťovských, zábavných alebo rodinných miestností.

Ďalej by to bolo pre vás vhodné, ak plánujete vedľa tejto plochy bazéna pergolu s podmanivým altánkom. To by potom bol jediný špendlík. Pretože väčšina vonkajších zariadení je navrhnutá s krbom ako ústredným bodom, televízna kombinácia je skutočne najlepšou voľbou.

Vonkajšia rekreačná oblasť

Masívna strešná krytina

Na záver by sme vám chceli dať ešte niekoľko bezpečnostných rád: Pred inštaláciou krbu skontrolujte ventilačný systém. Zvážte stavbu bundy na ovládanie ťahu vetra na ochranu televízora.

V konečnom dôsledku nemôžete urobiť dôležité rozhodnutie, ako je kombinácia krbu s televízorom, pretože káble už sú k dispozícii.

Biele kožené stoličky

Veľká veranda

Ratanový set záhradného nábytku – kamenný krb

Samostatne stojaca priečka vybavená krbom a televíziou

Útulné posedenie vonku

Svetlík umožňuje prenikanie denného svetla