Skvelé nápady na dizajn interiéru, ktoré premenia váš mestský byt na raj

skvelé nápady na zariaďovanie mestský bytový nábytok obývacia izba

Skvelé nápady na zariadenie vášho mestského bytu

Po náročnom dni v meste, nie je skvelé prísť domov, zatvorte za sebou dvere a zhlboka sa nadýchnite. Život v živej mestskej oblasti vás môže niekedy obohatiť, ale v mnohých prípadoch vo vás môže vyvolať rovnako dobrý pocit.

A keď sa vrátite do domu, ktorý je plný predmetov, a počujete, ako sa susedia rozprávajú a autá neustále šteklia, pravdepodobne vám to už nepomôže. Okrem toho určite nechcete, aby svetlá pouličných lámp boli priamo oproti vašim oknám. Skôr by ste chceli mať pokoj v duši. Ale to je pre mnohých ľudí veľmi ťažké.

Máme 10 tipov, ktoré premenia váš byt na miesto odpočinku, ktoré chcete.

10 spôsobov, ako premeniť váš mestský byt na raj

skvelé nápady na vybavenie mestských bytov

1. Pokojná farebná paleta

V uliciach je veľa stimulov, takže by nebolo zlé, keby ste si doma oddýchli v čistej atmosfére. Správny výber farby môže v tomto smere prejsť dlhú cestu. Myslite na striebornú sivú, modrú, prírodné odtiene dreva a bielu.

Bledé perie, jemná šalvia zelená alebo teplé ružové nuansy môžu byť tiež veľmi upokojujúce. Ak máte pochybnosti, vyberte si farby, ktoré vás uvoľnia.

2. Správne závesy

skvelé nápady na zariaďovanie mestský bytový nábytok jedálenský kút

Tento typ závesu, ako je ten na obrázku, by sa dal použiť v kuchyni alebo obývacom priestore, kde nie je súkromie také dôležité. Spodnú časť môžete zakryť a mať tak pokoj, ak chcete, a napriek tomu nechať do interiéru prúdiť dostatok svetla.

Záclony siahajúce po podlahu alebo so zatemňujúcou vnútornou izoláciou

skvelé nápady na zariaďovanie mestský bytový nábytok spálňa biela

Závesy do podlahy alebo záclony so zatemnenou vnútornou izoláciou sú pre spálňu nevyhnutné. Toto riešenie je obzvlášť obľúbené u ľudí, ktorí majú problémy so spánkom na svetle. Takéto záclony môžu tiež chrániť súkromie, keď sú susedia príliš blízko.

3. Zvuková izolácia

skvelé nápady na zariaďovanie mestský bytový nábytok obývacia izba

Investícia do zvukovej izolácie sa môže veľmi vyplatiť, ak žijete v oblasti, kde je veľmi hlučné. Zoberme si ako príklad pekné hotely, ktoré túto úlohu nádherne plnia tak, že na steny alebo strop pripevňujú akustické panely potiahnuté tkaninou. Prípadne máte prístup k oknám s dvoma alebo tromi sklami, ktoré prispievajú k nádhernej zvukovej izolácii.

Rozhodnite sa pre hrubé, útulné koberce na podlahe a ťažké závesy, ktoré vám môžu pomôcť vytvoriť nárazníkovú oblasť, ktorá absorbuje hluk..

Ak hľadáte alternatívu k akustickým panelom, môžete tiež vyskúšať zbierku kníh.

Vytvorte si útulný kútik na čítanie

skvelé nápady na zariaďovanie mestského bytu rohový klavír na čítanie

4. Živé veci

skvelé nápady na zariadenie nábytku do mesta, konferenčný stolík, pohovka

Integrujte vzduch a rastliny do kvetináčov, podnosov so sukulentmi a rezanými kvetmi, kvetinovými cibuľkami. Vyzvite sa a zistite, či dokážete udržať závod v každej miestnosti. Nemôžete nechať nič rásť? Zvážte nákup kvalitných umelých kvetov. Existuje niekoľko vidieckych príkladov, ktoré sú úžasné! Mať niečo zelené je oveľa lepšie ako nič!

Ak ste schopní poskytnúť domácemu miláčikovi dobrý domov, choďte do toho! Atmosféra bude teda určite pôsobiť oveľa uvoľnenejšie. Aj samotné sledovanie plávania rýb môže pôsobiť proti stresu.

skvelé nápady na zdobenie mestský byt ozdobte mačku

5. Prírodné textúry

skvelé nápady na vybavenie mestského bytu komínom

V každodennom živote sme obklopení príliš veľkým počtom falošných materiálov, syntetických a špičkových tkanín. Začlenenie prírodných materiálov a textúr do vášho priestoru pomôže oživiť váš priestor. Skúste bavlnené, sisalové alebo bavlnené podložky. Odporúčam tiež experimentovať s uterákmi s jamkami, drevenými hromadami a leštenými drevenými stolmi. Tiež sa rád hrám so sviečkami z včelieho vosku, zbierkami misiek a kamienkov.

6. Nízky nábytok

chladné nápady na zariadenie mestského bytu televízia veľmi drevo

Dlhé a nízke formy vás pozývajú na odpočinok a relaxáciu. Nemali by ste miesto na pohovku, ako je táto? Alebo by možno dlhý a nízky príborník vyhovoval skôr vášmu vybaveniu. Možno by ste radšej mali plošinovú posteľ?

Vylepšite pokojnú zenovú atmosféru jednoduchou bielou a drevenou farebnou paletou, veľkými vázami s konármi a množstvom pohodlných vankúšov.

7. Sedadlo s výhľadom

skvelé nápady na zariadenie kuchyne v mestskom byte

Sedieť pri okne a pozerať sa na mesto je niečo také romantické. Zaraďte malé výklenky kdekoľvek môžete. Skúste pridať sedadlo s bacuľatými vankúšmi a malým písacím stolom priamo pred okno. Môžete si tak vychutnať výhľad na ulicu.

8. Low tech life

skvelé nápady na zariaďovanie mestský bytový nábytok farebné prevedenie

Vráťte sa k retro technológiám. K niečomu takému je možné pristupovať pomocou telefónu s číselníkom, gramofónu alebo hodín starého otca. Život iba so špičkovými technologickými zariadeniami sa môže z dlhodobého hľadiska ukázať ako veľmi únavný. Často sú multifunkčné, osviežujúce a jednoduché.

9. Život v upratanom prostredí

skvelé nápady na zariaďovanie mestských bytov jedálenský kút farebné jedálenské stoličky

Bez ohľadu na to, aký veľký je váš byt, je dôležité mať v ňom veľmi poriadok. Svet tam vonku je hlasný, takmer a prekypuje vizuálnou stimuláciou. Predstavte si svoj dom ako niečo, čo vyžaruje presne opačný pocit. Musí to byť čisté, tiché a relaxačné.

10. Tajomná záhrada

skvelé nápady na vybavenie mestského bytu a vytvorenie balkónovej záhrady

Bez ohľadu na to, či máte záhradu na dvore, malú terasu, balkón alebo požiarny schodisko, môžete súkromnú oblasť vonku veľmi dobre chrániť. Vybudujte uzavretý vonkajší priestor, ktorý bude blokovať hluk od susedov. Pridajte zodpovedajúce okolité osvetlenie na noc.

Vonkajšia súkromná časť

skvelé nápady na zariadenie nábytku do bytu mestský balkón balkón terasa drevený nábytok