Trendové farby 2020 – ktoré odtiene sú v interiérovom dizajne stále špičkové?

Je babie leto a mnoho ľudí si chce naplno užiť bezstarostné dni až do príchodu jesene. V redakčnom tíme však pracujeme na plné obrátky aj v horúčavách a skúmame všetko nové a trendy v dizajne miestností pre našich verných čitateľov. Počas nášho vyšetrovania sme prišli na zaujímavé informácie, o ktoré sa s vami chceme ihneď podeliť. Aby ste boli doma dobre pripravení na akýkoľvek redizajn alebo renováciu, radi by sme vám predstavili najnovšie trendy v dominantných nuansách miestnosti. Chceme teraz spoločne sledovať, ktoré farby určite zostanú špičkové do konca roku 2020? Ak vás zaujímajú aj trendy farby 2020, zostaňte s nami a čítajte ďalej. Informácie rozhodne stoja za to!

1. Tmavé, sýte farby udávajú tón

Dalo by sa pokojne povedať, že tento rok existuje niekoľko prekvapení s prevládajúcimi farbami v moderných interiéroch. Existuje dlho očakávaný trend k teplejším a sýtejším farbám s viac ako jedným podtónom. Sýte farby majú viacero podtónov, ktoré sa navzájom dopĺňajú a vyvažujú. Tieto tmavé, sýte odtiene farieb môžu miestnosti dodať extra dávku útulnosti alebo dokonca môžu pôsobiť trochu pekelne..

Teplé, sýte farby s tmavými podtónmi, ako je vintage navy, sú in!

farby vintage navy v interiérovom dizajne

Tmavé a sýte farby môžu pôsobiť, keď sú v miestnosti kompenzované bielymi alebo krémovými neutrálnymi látkami. V modernej kuchyni sú napríklad takéto kontrasty vždy vítané. Farba kuchynských skriniek by mohla byť nasýtená námornícka modrá, ktorá je úplne kompenzovaná svetlo šedým pozadím.

Tmavá a bohatá námornícka modrá vo svojich nuansách je tento rok pri navrhovaní miestností veľmi aktuálna, stáva sa stále obľúbenejšou a našou prognózou je, že bude aj naďalej veľmi trendová..

 Urobte vyhlásenie prostredníctvom tmavých farieb v miestnosti

trendové farby tipy na vybavenie kuchyne tmavomodrá

2. Ostatné odtiene modrej zostávajú trendy

V modrej farebnej palete sú rôzne odtiene – od nebesky modrej cez jemné pastelové tóny až po tmavomodrú s čiernym podtónom. Podľa aktuálnych predpovedí farieb budú v interiéri naďalej prevládať všetky modré nuansy. A pretože trend smerujúci k hlbším, tmavším farbám je dominantný, blues je obohatený o dva alebo tri vyvážené podtóny. Modrošedé a modrozelené odtiene sú už obzvlášť obľúbené u interiérových dizajnérov a majiteľov domov a očakáva sa, že tento trend sa bude naďalej rozvíjať..

Nasýtená námornícka modrá je veľmi obľúbená

farby pre modernú kuchyňu nasýtené tmavomodrou

Bohatá modrá so sivým podtónom je skvelou farbou na vizuálne zvýraznenie steny alebo skrine. Kombinácia so svetlo šedou alebo bielou zostáva klasická a len málokedy ju môže z interiéru vytlačiť iné farebné duo.

Ako sa vám páči táto farba na stenu??

trendové farby stena dizajn chodba

Pokúste sa vytvoriť kontrast medzi farbou steny a nábytkom v miestnosti

farebné kontrasty medzi farbou stien a nábytku

3. Teplé šedé nevyjdú z módy

Nie je žiadnym prekvapením, sivá bude naďalej obľúbenou voľbou farieb interiérových dizajnérov a tento trend sa bude etablovať aj do konca roku 2020. Súčasné odtiene šedej sú teraz o niečo teplejšie a zostanú tak niekoľko ďalších rokov. Tento trend smerom k teplejšej šedej pozorujeme od roku 2015.

V modernej kúpeľni bude, samozrejme, naďalej dominovať šedá farba s vyváženým mixom teplých a chladných podtónov. Práve v tejto miestnosti si môže prísť na svoje absolútne čaro a vznešený vzhľad šedej farby. Je potrebné spomenúť jeden veľký plus – šedú je možné perfektne kombinovať s takmer všetkými ostatnými farbami a podtónmi v miestnosti. Ak chcete svojej kúpeľni dodať nadčasový vzhľad, siahnite po šedej farbe a nemôžete sa vôbec pomýliť.

Sivá s teplými podtónmi vyžaruje majestátnosť v modernej kúpeľni

farby pre modernú kúpeľňu svetlo sivé

4. Klasická voľba farby po celú dobu zostáva biela

Je nesporným faktom – biela farba je absolútnou klasikou medzi obľúbenými farbami izieb. A nie bez dobrého dôvodu: biela vyžaruje čistotu, symbolizuje nevinnosť a slobodu. To všetko sú argumenty, ktoré nám umožňujú predpovedať, že biela farba bude aj naďalej obľúbenou farbou na celom svete. Teraz však urobíte iba krok od brilantnej bielej a uprednostníte kombináciu s krémovými neutrálmi. To je úplne v súlade s hlavným trendom, ktorý sme už ukázali. Ide teda smerom k teplejším farebným nuansám.

Tu musí prevládať biela práčovňa – absolútna čistota a dokonalý poriadok

trendové farby kombinujú bielu a sivú

 Biela holubica od Benjamina Moora v kúpeľni

farby v modernej kúpeľni White Dove

5. Jet Black – špičkový odtieň bohatej čiernej

Tu si to musíme hneď priznať – čierna bola vždy aktuálna a nikdy nemôže vyjsť z módy. Táto základná farba by mala byť jednoducho prítomná vo väčšom alebo menšom rozsahu v každom interiéri. Teraz je čierna obohatená o nasýtené tmavé podtóny, a tak získate nasýtenú čiernu, skrátene nazývanú hlboká čierna. Ak si myslíte, že áno, presne tento tmavý odtieň čiernej by vyzeral skvele na vašich kuchynských skrinkách, mýlite sa! Jet black nie je určený len do skriniek. Čoraz viac sa používa ako farba na steny v malých miestnostiach, ešte viac zvýrazní akcentačnú stenu alebo sem tam v miestnosti slúži ako pútač očí. Dekoratívne vankúše, vázy z čierneho skla, elegantné svietniky alebo závesné žiarovky v sýtej čiernej farbe teraz dobývajú dizajn miestnosti a robia ju úchvatnou!

 Tmavá akcentovaná stena je okamžite viditeľná

farby v interiéri dizajn čierna akcentovaná stena v obývacej časti

Predtým, ako na nadchádzajúcu jeseň naplánujete redizajn vlastných štyroch stien alebo začnete s rekonštrukciou, máte na mysli tu predstavené farebné trendy! Vďaka nim bude váš domov jedinečný a aktuálny.

Vintage námorníctvo

nápady na zariadenie v spálni Vintage Navy blue

Behr Leštená aqua

nápady na zariadenie Behr Polished Aqua v jedálni

Morská hviezda Benjamina Moora

nápady na zariadenie vo farebnom prevedení kúpeľne

Sherwin-Williams Popular Gray

svetlo šedá v trendových farbách kúpeľne 2020

Prianie Benjamina Moora

nápady na zariadenie pre domácu kanceláriu nápady na neutrálny farebný dizajn

Benjamin Moore biela holubica

nápady na zariadenie Benjamin Moore biela holubica

Benjamin Moore Ebony King

nápady na zariadenie Benjamin Moore Ebony King v obývacej izbe

Sherwin-Williams Caviar

nápady na zariaďovanie trendy farby Sherwin Williams Caviar

Dunn-Edwards MacKintosh polnoc

nápady na zariadenie detskej izby v trendových farbách

zariadenie-nápady-do obývačky-odtiene šedej

nápady na zariadenie Lampa Schware je veľkým prízvukom v obývacej izbe

farby dizajn steny v spálni v modrej farbe

farby sivá farba steny v kúpeľni a akcenty v tmavošedej

farby v modernej kúpeľni biele steny sú klasické