Štýlové riešenia vykurovania bez dodatočnej montáže

alternatívy vykurovania štýlové riešenia vykurovania

Zdroj: https://pixabay.com/de/entspannung-faulenzen-samstag-1979674/

Mraziť doma? Nemusí to tak byť – vďaka fungujúcemu vykurovaciemu systému

V čase, keď je zjavne dôležitejšie ako kedykoľvek predtým presadzovať obzvlášť osobný spôsob života alebo moderný životný štýl s individuálnym štýlom zariaďovania, vykurovacie systémy už dávno prestali byť „prostriedkom na dosiahnutie cieľa“..

Ak chcete viac než len regulovať teplotu vo vlastných štyroch stenách, môžete sa spoľahnúť na štýlové riešenia vykurovania. Často sa vyznačujú príjemným „vedľajším efektom“, že sa perfektne hodia do miestnosti a môžu podčiarknuť špeciálny štýl zariaďovania.

Najmä v súvislosti s myšlienkou kúpeľne ako wellness oázy hrajú tieto špeciálne varianty vykurovania kľúčovú úlohu. Zvlášť moderné stavby však tiež ukazujú, že možnosti príjemného vykurovania obývacích a spacích priestorov sú veľmi rozmanité. Niektoré z nasledujúcich riešení sú skvelé na úplnú náhradu klasického ústredného kúrenia, iné ukazujú, aké ľahké je pri troche predstavivosti a správnom vybavení aspoň znížiť účty za kúrenie..

štýlové možnosti vykurovania

Ideálne pre kúpeľňu – kúrenie za zrkadlom a moderný sušič uterákov

Väčšina ľudí je s týmto problémom oboznámená: po kúpaní alebo sprchovaní sa zrkadlá v miestnosti zarosia. O to horšie, ak samotná kúpeľňa nemá okno, a preto je už ťažšie zabezpečiť príjemnú izbovú klímu.

Obzvlášť moderné a praktické riešenie je práca so zrkadlom s integrovaným vyhrievaním. Vykurovacia podložka sa jednoducho inštaluje za zrkadlo. To je potom schopné nielen optimálne odvádzať teplo, ale aj kompenzovať teplotný rozdiel medzi studenou tabuľou a teplým okolitým vzduchom. Pozitívny vedľajší efekt: kombinácia zdroja tepla a luxusu, keď nemusíte po osprchovaní „sušiť“ zrkadlo.

Ďalším problémom, ktorý sa často prejavuje v malých kúpeľniach bez okien, je skutočnosť, že uteráky je ťažké sušiť. Často sa oplatí pripojiť sušičku na uteráky. Slúži nielen ako závesné zariadenie, ale má aj integrovaný ohrievač, ktorý suší uteráky rýchlejšie a súčasne ohrieva miestnosť..

Mnoho modelov tohto typu je nielen praktických v každodennom živote, ale aj šetrí energiou. Držiaky sa dajú podľa potreby jednoducho zapínať a vypínať. Väčšina vešiakov na uteráky má tiež pomerne jednoduchý vzhľad a skvele sa hodí k mnohým rôznym štýlom vybavenia.

inteligentné vykurovanie štýlové riešenia vykurovania

Zvlášť v trende: pripojenie inteligentného domáceho kúrenia

V 21. storočí do nich takmer nikto neprichádza moderný inteligentný dom minulosť. Stále viac výrobcov sa spolieha na luxus, že dokáže ovládať každodenné zariadenia – vrátane ohrievačov – pomocou praktickej aplikácie alebo hlasového ovládania.

Zvlášť presvedčivá výhoda: ak je táto technológia podporovaná, majú užívatelia možnosť napríklad zapnúť radiátory, keď sú vonku a predhrievať kúpeľňu a spol. V prípade potreby.

Štýlovejšie to už nemôže byť: infračervené vykurovanie s efektom „Wow!“

Infračervené vykurovanie je dokonalým riešením pre všetkých, ktorí chcú nielen vykurovať, ale chcú sa nechať rozmaznávať aj z vizuálneho hľadiska. Ako však toto takzvané zahrievanie obrazu v skutočnosti funguje? Princíp je jednoduchý: tu bol infračervený vykurovací prvok umiestnený za obrázok – čo presne je za technológiou, môže čítajte na www.infrarot-guide.de bude.

Výsledok: systém zahrievania obrazu, ktorý tiež spĺňa vysoké vizuálne štandardy. Tu sa stretávajú obraz a kúrenie. Klasická dekorácia miestnosti má funkčné využitie a nie je ju možné rozpoznať ako kúrenie ani na druhý pohľad.

Spôsob, akým funguje ohrev obrazu, sa však nelíši od klasického infračerveného vykurovacieho systému. Tu vyžarujú infračervené lúče a teplo. V prvom kroku je tento umiestnený na stenu a odtiaľ do miestnosti. To znamená, že sa ohrieva aj vzduch v miestnosti. V závislosti od veľkosti miestnosti z toho ťaží aj nábytok. Výsledok: útulné miesto, ktoré v zime zapôsobí nielen svojim zvláštnym šarmom.

štýlové riešenie vykurovania podlahového vykurovania

Zdroj tepla: podlahové kúrenie

Podlahové kúrenie je také obľúbené, že sa v dnešnej dobe používa nielen v nových budovách, ale aj dodatočne v starých budovách. Princíp podlahového vykurovania je v niečom podobný princípu infračerveného obrazu. Tu však, ako naznačuje názov, teplo pochádza z podlahy a odtiaľ je distribuované do miestnosti.

Krb ako ústredné kúrenie

Znie sporák romanticky? On je tiež. Čo mnohí nevedia: kachle môžu tiež môže byť použitý ako ústredné kúrenie. Je však dôležité, aby boli splnené určité požiadavky. Každý vie, že je potrebné dodržiavať nielen požiarne predpisy. Vhodný komín je tiež nevyhnutný. Je tiež dôležité, aby bola k dispozícii vyrovnávacia pamäť. To zaisťuje prívod tepla a dodávku radiátorov v obytnej časti.

Ako ďalší základ musí byť príslušný model kachľových pecí na vodu za predpokladu, že príslušný dom je nízkoenergetický alebo pasívny dom.

Každý, kto sa rozhodne pre toto riešenie, by mal mať tiež istotu, že predmetný dom je dobre izolovaný. V opačnom prípade sa môže stať, že vykurovací výkon – najmä v zime – nie je dostatočný.

kúrenie pre domácich majstrov štýlové alternatívy vykurovania

DIY ohrievač vyrobený z hliny

DIY ohrievač vyrobený z hliny je pravdepodobne najlacnejší variant (síce) malého, ale stále štýlového, rustikálneho ohrievača. Model funguje na základe prirodzeného tepla, ktoré vyvoláva malá čajová sviečka. Plameň je chránený hlinou. Teplo uniká dierou v hornej oblasti.

V zásade je tu napodobnený malý sporák. Ak chcete vytvoriť o niečo silnejší efekt, jednoducho použite dve alebo tri čajové sviečky. Menej sa odporúča používať iba jednu sviečku – najmä ak je napríklad už v stredne veľkej miestnosti.

Tento variant samozrejme nie je plnohodnotným vykurovacím systémom. Napriek tomu v blízkosti tohto malého variantu pre domácich majstrov existuje obzvlášť príjemný efekt, ak má používateľ malú trpezlivosť (asi 30 minút) a je vtedy blízko hrnca. Ideálne riešenie pre všetkých, ktorí rýchlo mrznú a chcú mať pri večernom čítaní hneď vedľa seba malý zdroj tepla.

 nápady na zariadenie štýlové riešenia vykurovania alternatívy vykurovania   štýlové riešenia vykurovania alternatívy vykurovania