Vlastnosti parkiet: čo odlišuje vysokokvalitné parkety?

Parkety už desaťročia znamenajú Luxus a blízkosť prírody a teší sa vynikajúcej povesti ako špičková podlahová krytina. Pri dnešnom výbere produktov však niekedy nie je také jednoduché sledovať veci a predovšetkým rozoznať chudé dosky od vynikajúcich dosiek. Preto by sme vám chceli predstaviť niektoré kritériá kvality, pomocou ktorých môžete bezpečne a spoľahlivo rozpoznať vysokokvalitné parkety, aby ste sa mohli dobre rozhodnúť pre svoje priestory.

Parkety sú veľmi kvalitné

Konkurencia nemá šancu – bezkonkurenčné prednosti parkiet

Mnoho podlahových krytín sa pokúša svojou vysokou pozíciou na trhu konkurovať parketám – predovšetkým laminátovým a vinylovým dizajnom. Ale ako napodobeniny nikdy nedokážu naplno reprodukovať drevo ako prírodný materiál, ako to robia Parketová podlaha môcť. Podlaha zo skutočného dreva pozostáva takmer výlučne z dreva, a preto vyžaruje a prírodná atmosféra, to dáva každej miestnosti niečo isté. Bez nich sa musíte zaobísť, ak sa vrátite k lacnejším alternatívam, ako sú dizajnové podlahy alebo laminát: Tu sa vzhľad dreva dosiahne iba pomocou dekoratívneho papiera, vrstvy papiera s potlačou..

Nie je to však len vzhľad, čo robí parkety nadradenými konkurentom. Na rozdiel od vinylových podláh sa prejavuje ako a podlahy šetrné k životnému prostrediu, ktorý je do značnej miery zložený z prírodných surovín. Okrem toho môžete svoje parkety podľa potreby obrúsiť, aby ste získali nový lesk – čo by pri lamináte nevyhnutne viedlo k nevzhľadnému vzhľadu. Oplatí sa preto investovať do kvalitnej podlahy z pravého dreva, ktorá vďaka svojej dlhej životnosti vydrží dlho štýlové prostredie stará sa. Moderné parkety sú navyše často vybavené systémom cvaknutí, aby mohli v pokládke ľahko konkurovať svojim konkurentom..

Kritériá kvality skutočných drevených podláh: Takto poznáte prvotriedne parkety

Každá podlahová krytina má množstvo rôznych vizuálnych a funkčných vlastností, ktoré niečo hovoria o jej kvalite. To je tiež prípad parkiet, a preto stojí za to sa bližšie pozrieť na jeho štruktúru a výrobu. V nasledujúcom texte sme pre vás zostavili niekoľko funkcií, na ktoré by ste si pri kúpe parkiet mali dávať pozor:

Pevnosť a štruktúra so správnou nosnou vrstvou

Namáhanie, ktorému môže byť podlahová krytina vystavená, závisí vo veľkej miere od jej opotrebovacej vrstvy, ktorá je umiestnená na hornej strane. V prípade parkiet sa tento skladá z masívnej drevenej dosky, ktorá je v každodennom živote konfrontovaná s rôznymi záťažami. Hrúbka opotrebovacej vrstvy preto hrá dôležitú úlohu z hľadiska trvanlivosti. S vysoko kvalitnými parketovými podlahami môžete mať a Noste vrstvu najmenej 2,5 mm Očakávajte, že prevedenie s nášľapnou vrstvou s hrúbkou 3 až 4 mm je ešte robustnejšie.

Ďalším kvalitatívnym znakom v súvislosti s vrchnou vrstvou je takzvané zjemnenie povrchu. Ide o ďalšie výrobné kroky, ktoré majú doskám dodať charakteristickú štruktúru. V závislosti od dekoru môžu byť napríklad časti mäkkého dreva odstránené v rámci čistenia kefou, aby sa dosiahol výrazný vzhľad – alebo sa doskám poskytne reliéfne hobľovanie. vzrušujúci povrch. Skosenie hrán je špeciálny druh zdokonalenia, ktorý nájdete najmä na vysoko kvalitných podlahách. To zaisťuje, že sú medzi jednotlivými doskami viditeľné mierne škáry, čím vzniká a autentický vzhľad príde.

parkety bez skosených hrán

Dokončovacie parkety: dosky bez skosených hrán

parketové podlahy so skoseným okrajom

Dosky s všestranným skosením

Drevo ako rozhodovacie kritérium pre podlahu

Pretože parkety sú vyrobené hlavne z dreva, materiál použitý pri výrobe hovorí veľa o kvalite výrobku. V prvom rade je dôležitý pôvod použitého dreva – renomovaní výrobcovia sa spoliehajú na miestne zdroje a získavať preto ich drevo z európskych lesov. Rôzne pečate kvality, ako napríklad Modrý anjel alebo označenie FSC, navyše uvádzajú, či materiál pochádza z udržateľného lesného hospodárstva. Druh dreva však určuje aj samotný druh dreva. Najpopulárnejší u výrobcov i spotrebiteľov je dub, ktorý kombinuje vysokú funkčnosť, vizuálnu rozmanitosť a atraktívnu cenu.

Pri druhoch dreva, ako je orech alebo robinia, ktoré sa v prírode vyskytujú menej často alebo ktorých nákup je náročnejší, musíte siahnuť trochu hlbšie do vrecka – ale môžete sa tešiť aj na jeden súčasne exkluzívny vkus buď šťastný. Výrobca sľubuje špeciálny luxus Weitzerove parkety s podlahami z borovice kamennej, druhu dreva, ktorý pochádza z vybraných horských oblastí v Rakúsku. Tieto nielen inšpirujú svojim jemným vzhľadom, ale bolo preukázané, že majú pozitívny vplyv na zdravie a pohodu. Môžu za to éterické oleje, ktoré sú obsiahnuté v dreve borovice kamennej a uvoľnené.

Parketové podlahy WP Charisma jednokrídlová kamenná borovica

Podlaha z pravého dreva vyrobená z kamennej borovice od Weitzer Parkett

Všetko závisí od vonkajších hodnôt- otázka dizajnu

Koľko úsilia spoločnosť vynakladá na výrobu svojich parkiet, nemožno vidieť len na cene. Dizajn môžete tiež použiť ako sprievodcu pri výbere vhodnej podlahy pre váš priestor. Dosky vo formáte XXL sú momentálne v móde s dĺžkou viac ako 2 m – a to z dobrého dôvodu. Pretože na výrobu sú vhodné iba veľké, bezchybné dosky, a preto konečný produkt odráža vynikajúcu kvalitu. Na druhej strane, ak chcete na nákupe trochu ušetriť, môžete si vybrať dosky s menšími rozmermi.

Spravidla sú lacnejšie, ale po technickej stránke určite dokážu držať krok s ich väčšími modelmi. Triedenie vám tiež poskytne informácie o kvalite novej podlahy. Na rovné povrchy bez trhlín a štrbín môžu výrobcovia použiť iba malú časť existujúceho dreva stromu – pokojné známky sú preto znakom kvalitných podláh zo skutočného dreva.  Na druhej strane, tí, ktorí uprednostňujú rustikálny vzhľad s nápadnými štruktúrami, môžu pri kúpe ťažiť z nižšej ceny.

parkety, kožené kreslá

Dizajn parkiet: pokojné triedenie

parketové podlahy osmanský puf

Dizajn parkiet: rustikálne triedenie

Parkety a udržateľnosť – perfektný tím pre vaše štyri steny

Parkety sú prírodnou podlahovou krytinou par excellence. Preto má z pohľadu výrobcu zmysel zaobchádzať so životným prostredím opatrne, aby bolo možné dlhodobo využívať vaše prírodné materiály. Práve tu sa rakúska spoločnosť ukazuje Weitzerove parkety obzvlášť progresívne, a preto sa stali prvým výrobcom na trhu, ktorý získal značku Greenpeace.  Známy výrobca získal túto certifikáciu nákupom miestnych zdrojov a využívaním obnoviteľnej energie. Okrem toho už niekoľko rokov nepoužíva drevo z tropických lesov a zaväzuje sa zachovať posledné rumunské pralesy. Že jeho podlahy sú vyrobené priamo z udržateľne obhospodarovaného dreva vyrobené lokálne v Rakúsku je pre Weitzer Parkett samozrejmosťou. Spoločnosť teda ukazuje cestu a svojimi parketami prezentuje všestrannú ekologickú podlahovú krytinu, ktorá naplní každú miestnosť jedinečnou atmosférou..