Vytvorenie uvoľnenej atmosféry: dizajn spálne s Feng Shui

spálňa feng shui s pitím čaju

Aká je staroveká teória harmónie??

Spálňa je oázou pokoja a miestom na oddych a sny. Zariadiť takú dôležitú miestnosť nielen účelovo, ale s dôkladným zvážením môže byť poriadna bolesť hlavy. Aby boli oslovené všetky vaše zmysly, pomôže vám to zamerať sa na staroveké ázijské učenie Feng Shui orientovať sa. Je to založené na pomoci vám dosiahnuť komplexný pocit pohody vo vašich vlastných štyroch stenách. Chi alebo Qi znamená tok života a práve tento tok energie je vo Feng Shui dôležitý. Harmónia farby, tvaru a materiálu Nie je rozhodujúci štýl zariaďovania, ale umiestnenie nábytku a bytových doplnkov tak, aby ste sa vo svojej spálni cítili chránení a v bezpečí. Ak je to tak, budete lepšie spať, ráno sa rozbehnete rýchlejšie a budete mať väčšiu pravdepodobnosť, že zostanete v rovnováhe. Pretože ak sa vo svojom byte cítite nepríjemne, chi nemôže správne prúdiť.

spálňa feng shui svetlé odtiene svetlého dreva

Čím viac nerušených chi tokov bude, tým lepšie sa budete cítiť – na tom je to založené Optimalizácia bytu pomocou Feng Shui. Predstavte si Chi ako tancujúcu figúrku, ktorá je neustále v pohybe, prepláva sa dverami a robí niekoľko kôl svojej miestnosti znova a znova. Čchi môže prekážať čokoľvek, čo má ostré hrany a špicaté rohy. Jasné línie a jemné krivky na druhej strane vytvárajú vyváženú atmosféru, ktorá podporuje vašu regeneráciu. Prispieva k tomu aj určitý stupeň poriadku a prehľadnosti: veci je lepšie uložiť do skriniek, komôd a komôd, ale nie pod posteľ. Tento kus nábytku je ústredným bodom vašej spálne a mal by umožňovať čchi na všetkých stranách. Dbajte na to, aby koncovka hlavy nebola pod policami alebo strešnými nosníkmi a aby ste sa nenaťahovali priamo v priechode medzi oknom a dverami na odpočívadle. Jeden sa odporúča "Polohová pozícia" postele, kde je čelný koniec oproti hladkej stene v chránenom výklenku.

Feng shui zariadenie spálne zariadené prírodnou farbou z tmavého dreva

Dvere by ste mali mať na očiach a nie za sebou. Všetko, čo má pozitívny vplyv na vašu fyzickú a duševnú pohodu, má tiež povzbudzujúci vplyv na intímne činnosti vo vašej spálni. Údajne vpredu vpravo je ten "tradičný kútik lásky", vidno z dverí spálne. Existujú odborníci vyškolení vo Feng Shui, ktorí sú presvedčení, že jednotlivci, ktorí si tam uložia posteľ, by zvýšili šance takpovediac nájsť si partnera a tak. "predvolať". Ak má posteľ matrac, ktorý nie je príliš tvrdý a je vybavený plyšovými vankúšmi, presne to zodpovedá návrhom Feng Shui. Neporiadok, špinavá alebo schnúca bielizeň, žehliaca doska alebo počítač by mali zo spálne zakázať, aby bola ideálna na dobitie batérií a do zmyselnej jaskyne lásky. Ak dávate prednosť nábytku z prírodných materiálov, ako je drevo alebo ratan, spite v posteľnej bielizni z prírodných vlákien. Keď chcete pohodlne sedieť v posteli alebo relaxovať s potešením, majte na chrbte veľký hodvábny vankúš.

spálňa feng shui poddajný nábytok mäkké textúry

Nočné oblečenie noste z bavlny, batiste alebo hodvábu – ak pôjdete spať v obnosenom tričku, vezmete si so sebou staré starosti. Aby ste mohli nechať svoju erotickú predstavivosť voľne plynúť, je vhodné umiestniť televízor do spálne čo naj diskrétnejšie. Pri výbere farieb má Feng Shui chladné nuansy so slabou sýtosťou farieb, ktoré vyžarujú pokoj. Erotickú červenú alebo oranžovú by ste mali používať iba selektívne. Ich signalizačný účinok by vás mohol rozrušiť, zatiaľ čo potrebujete naliehavo relaxovať. Odtiene modrej, tónovanej bielej, béžovej alebo matnej zelenej sú považované za dobrú voľbu. V spálni strávite zhruba tretinu svojho života.Preto je dôležité spať tým smerom, ktorý je pre vás najlepší. Patríte do takzvanej východnej skupiny, ktorá by mala smerovať na juh alebo juhovýchod, východ alebo sever? Alebo patríte k západnej skupine, ktorá najlepšie spí s hlavou otočenou na západ alebo juhozápad, severozápad alebo severovýchod? Ak neviete s istotou, svoj najlepší spánkový smer nájdete pomocou klasickej metódy Feng Shui "Systém východ-západ" zistiť.

spálňa feng shui neutrálne tóny sivých odtieňov

Zrkadlá v spálni by nemali byť umiestnené priamo oproti posteli. Trvalý odraz spôsobuje príliš veľa aktivity (Yang-Qi), ktorá na vás pôsobí rušivo. Feng Shui pripisuje rovnaký efekt aj veľkým zeleným rastlinám a izbovým fontánam. Toto miesto pokoja potrebuje aj zariadenia na zatemnenie, ako sú závesy alebo rolety. Feng Shui dáva spánok do rovnováhy predovšetkým s Yin-Qi, čo znamená introvert a je vyjadrené v tme a tichu. V tomto ohľade si robíte láskavosť tým, že posteľ nepoložíte k stene s často používanými rúrkami na vodu alebo kúrenie. Pretože aj takmer nepočuteľný hluk vám môže podprahovo zabrániť v pokojnom spánku. Niektoré pravidlá Feng Shui nie je možné ľahko uplatniť, najmä v malých, kľukatých miestnostiach. Môžete sa ale presvedčiť, že nástenné výčnelky a podobne na vás v rohoch nesmerujú. Feng Shui predpokladá, že v dôsledku toho by bol Chi nepriaznivo zabalený. Niektoré rušivé faktory je možné zmierniť tkaninami a veľa môžete dosiahnuť aj preskupením nábytku. Čím viac sa budete zaoberať Feng Shui, tým viac internalizujete znalosti tohto tradičného učenia Ďalekého východu a naučíte sa ich uplatňovať.

   spálňa feng shui prírodné materiály tlmené svetlo  Feng Shui správny spôsob, ako zariadiť spálni prírodné farby