Vytvorte nové zo starého: Ako dodať svojmu domovu nový lesk

Zariaďovanie vlastného domu je dlhodobá investícia. Ale aj keď kusy nábytku a bytových doplnkov vydržia niekoľko desaťročí, malé zmeny môžu byť prospešné pre dušu. Máte dosť vlastného zariadenia a túžite po zmene? V nasledujúcom článku vám ukážeme, ako si môžete vdýchnuť čerstvý vzduch v niekoľkých jednoduchých krokoch.

obývačka-2174575_1280

Zdroj: Erika Wittlieb, 10. mája 2021

https://pixabay.com/de/photos/wohnzimmer-sofa-stuhl-tisch-2174575/

Zvyk sa miluje alebo nie?

Vzhľadom na pandémiu koróny sme boli nútení stráviť väčšinu svojho každodenného života v interiéri viac ako rok. Kým na začiatku bolo veľa ľudí z núteného domáceho väzenia ešte šťastných, uvalená izolácia teraz spôsobuje iba frustráciu. Z domáceho útočiska, oázy pohody a súkromného raja sa rýchlo vyvinulo väzenie. Interiér, ktorý si so súhlasom a pýchou prezerali len pred niekoľkými mesiacmi, je teraz monotónny a nevýrazný. Ak si všimnete aj tieto pocity, je načase zmeniť scenériu.

obývačka-2583032_1280

Zdroj: StockSnap

https://pixabay.com/de/photos/wohnzimmer-haus-innenraum-design-2583032/

Motýlí efekt: malé zmeny, veľké efekty

prestavba vášho domova sú spojené s vysokými nákladmi a intenzívnou pracovnou záťažou. Toto je nesprávne! Pretože skvelé veci sa dajú dosiahnuť len niekoľkými jednoduchými krokmi. Z tohto dôvodu nie je potrebné najať interiérového dizajnéra a začať rozsiahly projekt. Môžete sa pustiť do práce a vytvoriť úplne nové životné prostredie s malým rozpočtom a niekoľkými zmenami.

Nastavte vizuálne akcenty

Veľkú úlohu hrá dekorácia. S ich pomocou je možné ovplyvniť atmosféru a štýl zariadenia miestnosti. Získajte prehľad o svojich súčasných dekoratívnych prvkoch a vytriedte si kúsky, ktoré už dávno zastarali. Pri výbere nových položiek dbajte na to, aby boli nadčasové, ale stále padali do oka.

Zvlášť sviečky dodávajú miestnosti útulnosť a pozývajú vás na relaxačné večery na pohovke. Nad všetkým exkluzívne vonné sviečky v skle, príjemne vonia a navodzuje dobrú náladu. Keďže vonné sviečky sú teraz k dispozícii v rôznych farbách a tvaroch, prispôsobia sa tiež štýlu zariaďovania a optimálne sa integrujú do miestnosti..

sviečka-5047192_1280

Zdroj: Sam_92120

https://pixabay.com/de/photos/kerze-kerzen-duftkerze-duftkerzen-5047192/

Je tiež možné zmeniť farbu steny. Kým v minulosti sa pozornosť zameriavala predovšetkým na sterilnú bielu, v dnešnej dobe sa pozornosť zameriava skôr na farebné akcenty. To neznamená, že obývačka by mali byť natreté kanárikovo žltou alebo purpurovou farbou. Vyberte si nástenku a vyfarbite ju príjemným, upokojujúcim tónom. Nábytok a príslušenstvo vynikajú obzvlášť jasne a poskytujú vizuálne zvýraznenie.

Upcyklácia namiesto výmeny

Nábytok bezpochyby tiež významne prispieva k životnému prostrediu. Staromódne skrine, vyblednuté komody a nevzhľadné stolíky je možné zmodernizovať pomocou niekoľkých tipov a trikov. Dajte nábytku nový náter a pomocou efektných úchytiek skrinky a zásuvky vytvorte skvelý efekt. Je tiež možné zmeniť usporiadanie nábytku.

domov-1438326_1280

Zdroj: Mikes Photography

https://pixabay.com/de/photos/home-innenraum-zimmer-haus-möbel-1438326/

Ďalšou možnosťou je pracovať s mimoriadnym textilom. Čalúnite svoje vankúše a vymeňte čalúnenie na stoličkách. Rôzne textílie, farby a vzory na vás čarujú a zaisťujú harmóniu a pohodlie.

Naplnenie miestnosti životom

V neposlednom rade by vo vašom dome samozrejme nemali chýbať rastliny. Prinášajú farbu do pochmúrnych miestností a majú tiež pozitívny vplyv na zdravie. Pretože sú schopné viazať znečisťujúce látky a obohatiť vzduch v miestnosti kyslíkom. S pestrým výberom rastlín prinášate do svojho domova život a rozmanitosť. Dbajte na to, aby ste menili nielen farby kvetov a rastlín, ale aj polohu. Položte kvetináče na podlahu, stôl a okenný parapet a na strop zaveste nádherné exempláre. Uvoľňuje to obraz miestnosti a prináša radosť do každodenného života.

stolička-5727263_1280

Zdroj: Zandria Ross

https://pixabay.com/de/photos/stuhl-home-zimmer-pflanze-ivy-5727263/