Zariadenie izieb – s týmito tipmi vašu návštevu skutočne vítate

Izby pre hostí sú špeciálnym typom priestoru vo vašich štyroch stenách. Nastaviť tieto útulné a príjemné nie je v žiadnom prípade samozrejmosťou. Pretože v závislosti od frekvencie používania a ďalších možných funkcií sú izby pre hostí často zanedbávané a transformované na nepohodlné žehliace miestnosti alebo sklady. Toto nemusí byť. Pretože so správnymi tipmi na zariadenie a dômyselným plánovaním môžu byť aj tie najnepríjemnejšie izby navrhnuté ako skutočné miestnosti, v ktorých sa budete cítiť dobre. Dnes by sme vám chceli pomôcť so zariaďovaním izieb a dať vám v tejto súvislosti veľa tipov a návrhov. Zostaňte s nami a urobte prvý krok k útulnej pohostinnosti.

Vybavte hosťovskú izbu vkusom a citlivosťou

štýlové nápady na vybavenie hosťovskej izby

Zaistite si pohodlné ubytovanie na spanie

Miesto na spanie je bezpochyby najdôležitejšou vecou pre potrebný nočný spánok a pokojný spánok vašich hostí. Rozhodne by ste teda mali začať so zariaďovaním hosťovskej izby. Samozrejme, výber správneho ubytovania na spanie závisí od toho, aká veľká je miestnosť a ako často máte návštevy.

Rovnako dôležitá je skutočnosť, či využívate iba hosťovskú izbu ako takú alebo ju súčasne považujete za študovňu alebo hobby miestnosť. V druhom prípade by bolo optimálne, keby ste mysleli na rozkladaciu pohovku alebo rozkladaciu pohovku.

Vyklápacie alebo nástenné postele ušetria veľa miesta a sú do miestnosti pre hostí mimoriadne praktické

Vybavte hosťovskú izbu rozkladacou posteľou

Mnoho ľudí dokonca zriadi provizórnu hosťovskú izbu v strede obývačky alebo dokonca v detskej izbe, ak je byt príliš malý. Potrebnú nápravu v prvom rade poskytuje priestorovo úsporná rozkladacia pohovka. K dispozícii sú aj praktické výsuvné postele, ktoré sa na to tiež perfektne hodia. Rozhodne by ste sa mali vopred rozhodnúť, ktorá je najlepšia voľba pre vašu izbu.

Prepracovaná možnosť spania pre viac ako jednu osobu

Izby sú zariadené nábytkom šetriacim priestor

Zariadenie vysoko kvalitného textilu

Textil je v útulných izbách nepostrádateľný. Tie by nemali byť zanedbávané ani v hosťovskej izbe (alebo obzvlášť!). Ale naopak. Aby ste svojim hosťom zaistili pohodlný spánok a pohodu, mali by ste sa spoliehať na čerstvo vypranú posteľnú bielizeň vyrobenú z prírodných materiálov. Najvhodnejšie sú neutrálne, hladké farby, ktoré tiež zaisťujú vizuálnu harmóniu. Mäkké prikrývky a vankúše nie sú nikdy zlé pre pohodlnú izbu pre hostí. Hladký mäkký koberec na podlahe to celé dotvára a prináša so sebou ešte väčšiu bezpečnosť.

Zamat a jemná vlna sú tu klasikou

Zariaďte malú hosťovskú izbu textilom

Zaistite potrebné súkromie

Každý hosť má radosť nielen z vašej pohostinnosti, ale aj z trochu súkromia v hosťovskej izbe. Môžete to zabezpečiť pomocou príslušnej obrazovky ochrany osobných údajov. Optimálne to funguje s nepriehľadnými závesmi alebo roletami, ktoré slúžia aj ako ochrana pred slnkom. Tieto bytové doplnky sú dôležitou súčasťou interiéru takmer v každej miestnosti a mali by ste ich vyberať opatrne v závislosti od štýlu zariadenia a veľkosti okien. Pretože len tak dosiahnete požadovaný efekt útulnosti.

Biele jemné záclony sú tiež úspešnou voľbou v rustikálnej hosťovskej izbe

Zariaďte si rustikálnu hosťovskú izbu pohodlne

Nezabudnite na úložný priestor a odkladací priestor

Vaši hostia k vám určite prídu s nejakou batožinou. Ak tieto nezostanú cez noc, toho, čo si prinesiete so sebou, môže byť celkom veľa. Aby ste ich podporili a poskytli im dostatok priestoru na kufre, oblečenie a drobnosti, mali by ste už myslieť na potrebný úložný priestor a príslušný úložný priestor. Ak je miestnosť príliš malá na šatník alebo komodu, môže stačiť mobilný stojan na oblečenie. Rolovacie kontajnery a háčiky na kabáty na stene ponúkajú určité pohodlie aj pri zavesení búnd, topov a ďalších. Malé bočné stolíky alebo taburetky sa môžu okamžite stať praktickými nočnými stolíkmi a ponúkajú dostatok priestoru na vaše obľúbené čítanie alebo pohár vody..

Mini stôl a stolička poskytujú ešte viac úložného priestoru

zariadiť malú hosťovskú izbu

Správne osvetlenie, aby ste sa cítili dobre

V zásade skutočné osvetlenie v miestnosti nikdy nepochádza iba z jedného zdroja svetla. Tajomstvo vybavenia svetlom je: Šikovne vytvorte svetelné ostrovy! To znamená niečo ako rozdelenie niekoľkých svetelných tiel rovnomerne v miestnosti a ich vzájomná koordinácia. Napríklad: skombinujte centrálne svetlo, ako je stropná alebo závesná lampa, so stropnou podložkou, niekoľkými bodmi a jednou alebo dvoma nočnými lampami. To okamžite vytvorí útulnú atmosféru, v ktorej môžete optimálne relaxovať a odpočívať.

Symetria v osvetlení je obzvlášť výhodná pre menšie miestnosti

zariadiť útulnú hosťovskú izbu

Čerstvé kvety a rastliny na záver

Nič nemôže dať miestnosti väčšiu dušu ako izbové rastliny alebo čerstvo rezané kvety. Nie sú to len pastvy pre oči, ale aj skutoční náladoví umelci. Vaša návšteva bude pri tomto pohľade veľmi šťastná a skutočne vítaná. Niektoré kvety navyše vyžarujú jemnú, príjemnú vôňu a robia z hosťovskej izby ešte príjemnejšiu spálňu. Účinok mnohých zelených rastlín na čistenie vzduchu by ste nemali podceňovať. Niektoré z nich sú dokonca vyrobené do spálne, pretože v noci neustále uvoľňujú kyslík a podporujú tak zdravý a pokojný spánok.

Aloe Vera je jednou z najzdravších rastlín v spálni

tipy na zariadenie izieb

Pozrite sa na ďalšie príklady hosťovských izieb nižšie a nechajte sa nimi inšpirovať. Prajeme vám veľa zábavy s nastavením a veľa šťastia!

Pozornosť k detailu môžete okamžite vidieť a cítiť

zariadenie izieb s tropickým nádychom

študovňa zariadiť hosťovskú izbu

zariadte elegantnú hosťovskú izbu rastlinami a zamatom

zariaďovanie izieb farebné nápady na zariadenie

zariadenie izieb jemné farby čerstvé kvety

hosťovská izba zariadená mäkkými obliečkami z čerstvých kvetov

zariaďovanie izieb tlmí mäkké textílie

Vybavte izby s vysúvacími posteľami   Zariaďte si izby s veľkým počtom vankúšov

zariadenie čistoty izieb   Zariaďovanie hosťovských izieb na Vianoce

zariadiť útulnú hosťovskú izbu   Zariadiť námornú hosťovskú izbu

Zariaďte modernú malú hosťovskú izbu  ošarpaná elegantná hosťovská izba zariadujúca vlastnú posteľ