Zariadenie malého bytu: 22 jednoduchých spôsobov, ako zväčšiť malé priestory

Malá izba je výzvou pre interiérových dizajnérov a majiteľov domov už niekoľko rokov. „Zariaďovanie malého bytu“ sa medzičasom stalo jeho vlastnou témou, ktorej sa mnohí venujú obzvlášť oddane. Na našom webe nájdete aj niekoľko článkov s tipmi a trikami, ako si malú izbu pohodlne zariadiť a pôsobiť ako väčšia. Dnes robíme akési zhrnutie tejto témy vrátane niekoľkých ďalších myšlienok, ktoré sme zatiaľ nezdieľali.

akrylový stôl zariadený v malom byte

Zrkadlá, sklenený a akrylový nábytok

Zrkadlá a zrkadlové efekty zostávajú trendom v interiérovom dizajne. Sú vhodné do akéhokoľvek priestoru. S ním môžete malú miestnosť nielen zväčšiť, ale aj pôsobiť žiarivo. V súčasnej dobe sú obzvlášť obľúbené zrkadlá s vintage rámami. To vám umožní prispôsobiť takmer akýkoľvek dizajn.

Môžete tiež vytvoriť skvelé zrkadlové efekty so všetkými druhmi skleneného nábytku. Konferenčný stolík alebo jedálenský stôl z tohto materiálu by bol veľmi vhodný do malej miestnosti. Malú miestnosť môžete úžasne zväčšiť pomocou akrylového nábytku.

Zariadenie malého bytu multifunkčný stôl s poličkou

Zariadenie malého bytu: vyberte si multifunkčný nábytok

Ďalším typickým trendom pre malé byty je multifunkčný nábytok. Napríklad pohovka s integrovaným úložným priestorom by sa nádherne zapísala do akéhokoľvek dizajnu.

Sklopný sedací nábytok alebo stoly sú tiež obľúbeným doplnkom interiérovej dekorácie a balkóna. Na trh prichádza stále viac stabilnejších a ľahších modelov, ktoré je možné ľahko prenášať z jednej miestnosti do druhej.

malý bytový nábytok-police-nad-oknom

Zaplňte chúlostivé miesta policami

Tak málo miesta a napriek tomu toľko záludných miest, ktoré nemožno efektívne využiť? Táto situácia je dobre známa ľuďom žijúcim v malých bytoch. Ale vo väčšine prípadov môžete len trochu využiť svoju predstavivosť a prísť s nádhernými riešeniami. Poličky môžete napríklad umiestniť okolo okna. Na základe rovnakého princípu môžete oblasť využiť aj v rôznych rohoch a nástenných výklenkoch.

Na našich modeloch vidíte, že ľudia radi používajú celú výšku steny.

panvice-závesné-malá-kuchyňa-zariadenie

Zariadenie malého bytu: Získanie väčšieho priestoru zavesením predmetov

Úložný priestor by mal byť v malom byte tiež čo najefektívnejšie využitý. Mnoho jedál môžete zavesiť namiesto toho, aby ste ich položili na seba. Nasledujú rôzne nápady, ako to najlepšie urobiť. Mnohé je možné realizovať ako projekt „urob si sám“.

Okrem toho môžete na rôznych miestach použiť háčiky na zavesenie oblečenia, tašiek a všetkých druhov vecí. Na policiach tak zostane oveľa viac miesta.

šedo-hnedo-biela-neutrálna-farebná paleta-malý-byt-zariadenie

Choďte na monochromatické farebné palety

Farba steny má tiež veľký význam v tom, či je miestnosť malá alebo veľká. Monochromatické farby, a najmä tie svetlé, majú schopnosť pôsobiť svetlejšie a širšie.

bielo-sivá-malý-byt-zariadenie

Neutrálne farby

Neutrálne farby pre dizajn steny sú ďalším osvedčeným prostriedkom na zväčšenie miestnosti. To môže byť tiež dôvod, prečo v každom roku zažívame v týchto odtieňoch oveľa väčšiu rozmanitosť. Farby roka 2017 sú v tomto ohľade skvelým príkladom. Živé a energické odtiene slúžili ako základ pre jemné, neutrálne farby. Vďaka nim bude miestnosť pôsobiť charakterne a individuálne, ako aj dynamicky. Atmosféra zároveň pôsobí jemne a uvoľnene.

sklenené dvere-s-figúrkami-malé-navíjané-zariadenie

Ak je to možné, používajte sklenené dvere

Kedykoľvek je to možné, nainštalujte sklenené dvere. Môžete napríklad nechať svoju kúpeľňu pôsobiť oveľa širšie, ako keby ste tam použili závesy.

dizajn podlahy

Rovnaký dizajn podlahy vo všetkých izbách

Jednotný vzhľad podláh vo všetkých miestnostiach vo veľkej miere prispeje k širokému vzhľadu bytu vo všeobecnosti. Vyberte si teda materiál, ktorý sa všade dobre hodí, a pokiaľ je to možné, použite ho vo všetkých miestnostiach.

Správnym zavesením závesov nechajte okná pôsobiť širšie

Závesy by ste mali zavesiť dobre nad okno. Záclony by tiež museli byť širšie ako rámy okien. Vďaka tomu celá miestnosť vyzerá väčšia.

konštrukcia postele s úložným priestorom

Využite priestor pod posteľami

Postele môžete zdvihnúť o niečo vyššie, a tak sa v spodnej časti otvorí viac úložného priestoru. Toto môžete efektívne využiť rôznymi spôsobmi. Položky môžete zbierať v úložných boxoch. Do konštrukcie postele môžete tiež integrovať zásuvky alebo police.

organizovať-detský-šatník

Používajte rôzne koše a škatule

Stačí sa rozhliadnuť v drogériách, obchodoch s nábytkom, katalógoch a veľkých nákupných reťazcoch a nájsť si skvelé úložné koše a boxy. Dodávajú sa vo veľkej rozmanitosti a sú určené pre mnoho rôznych typov položiek. To vám umožní rýchlo a ľahko dosiahnuť väčší poriadok doma, bez toho, aby ste museli rozširovať svoj úložný priestor.

zladené závesy-zariaďovanie-malé-byty

Obíďte sa bez nepriehľadných závesov a nechajte do miestnosti vniesť viac svetla

Je lepšie zavesiť nepriehľadné závesy. Alebo ich môžete skombinovať s inými vyrobenými z ľahkých textílií. Toto druhé riešenie by bolo vhodné do spálne. Husté závesy tak môžete v noci zavrieť a pokojne spať, ale cez deň opäť dovoliť dostatok svetla. To je dôležité, aby malé miestnosti pôsobili pohodlne a svetlo.

kuchynské praktické nástenné police

Otvorené police a rozdelenie miestnosti cez závesy

Otvorené police je možné ľahko, rýchlo a lacno pripevniť kdekoľvek. V malom byte to ušetrí veľa miesta. Mohlo by sa však ukázať ako problém, že sú viditeľné všetky objekty. Nie je to už také skvelé, ak nie ste typ, ktorý vždy chce alebo vie upratať. Ale v kombinácii so závesmi, ktoré v prípade potreby skryjú police, by to mohlo byť perfektné riešenie pre váš domov.

Je to jednoduchý spôsob, ako chrániť svoj súkromný priestor. Môžete ho tiež rozdeliť na rôzne funkčné zóny bez toho, aby ste ho obmedzovali.

veľmi praktické na zriadenie malého bytu

Nezabudnite tvarovať vstupnú oblasť

V niektorých malých apartmánoch nie je vstupný priestor. Existuje niekoľko metód, ktoré môžete použiť na vytvorenie dojmu vstupnej oblasti. Tu si môžete vytvoriť malý žehliaci kútik alebo uložiť svoje športové vybavenie. Vo vstupnom priestore by nemal chýbať priestor na topánky. V niektorých prípadoch by tiež malo zmysel použiť na ich oddelenie závesy.

Bez ohľadu na to, ako tvarujete svoj vstupný priestor, jeho existencia má veľmi pozitívny psychologický efekt. Byt sa zdá byť kompletne zariadený.

jedáleň praktický dizajn s rohovým stolom

Funkčný dizajn priestoru, kde pripravujete jedlá

Aj v najmenšom byte musí byť priestor na prípravu jedla a vychutnávanie si jedál veľmi pohodlný. Jedine tak si pripravíte zdravé jedlá a užijete si skvelé chvíle s rodinou, priateľmi a známymi. Pracovná plocha v kuchyni by mala byť dostatočne široká, aby ste všetko pripravili rýchlo a jednoducho. Riad a príbory, ktoré používate častejšie, by mali byť ľahko uchopiteľné.

Jedálenský stôl by mal byť veľmi pohodlný. V malom byte stačí, ak je miesto pre tri až štyri osoby. Okrúhle a malé jedálenské stoly, ktoré je možné ľahko pripevniť do rohu, sú skvelým a ergonomickým riešením. Na to môžete použiť barový stôl. V prípade potreby vám zaistí o niečo viac miesta. Zvyšok času môže slúžiť ako pracovná plocha alebo úložný priestor. Kombinácia baru a malého jedálenského stola je veľmi moderná a štýlová. Na tomto mieste by sme vám chceli znova pripomenúť, že priehľadné materiály tiež prispievajú k optickému zväčšeniu priestoru.

Malé obytné priestory sú moderné. Tento trend možno vysvetliť skutočnosťou, že náš životný štýl je stále viac spojený s cestovaním, zmenou pracovných povrchov a vo všeobecnosti sa vyznačuje väčšou flexibilitou.

Malá miestnosť však musí byť mimoriadne kreatívna a šikovne zariadená, aby nám poskytovala pohodlie, aké poznáme z rodinných bytov a domov tradičného druhu. Uvedené prostriedky veľmi reprezentujú trendy, ktoré slúžia tomuto účelu. V posledných rokoch ich presadzovali dizajnéri. Myslíme si, že sú prelomové pre ďalší rozvoj témy „zariaďovanie malých bytov“.

Zariadenie malého bytu: transparentnosť

akrylová stolička tmavé sedadlo zariadená malý byt

akrylový konferenčný stolík na usporiadanie malého bytu

akrylový stôl zostavil priehľadné vázy pre malý byt

Zrkadlový efekt Dresser na zariadenie malého bytu

komoda zrkadlový povrch na vybavenie malého bytu

moderný byt s priehľadným nábytkom a dekoráciou

Nábytok so zrkadlovým efektom v interiérovom dizajne

stôl a stena so zrkadlovým efektom

Zariadenie malého bytu: multifunkčný nábytok

rozkladacia posteľ na zriadenie malého bytu

rozkladacia posteľ spánková konštrukcia

bloková konštrukcia z viacerých stolov

multifunkčná posteľ skvelá konštrukcia

police na bočné sedadlá

sedieť s lampou v jednom

integrované sedadlo na knihy na boku

skladací nábytok z konštrukcie stola

stolička multifunkčný nábytok

Optimálne využitie priestoru prostredníctvom políc

pohodlné police do kúpeľne

rohové police drevo zriadený malý byt

minimalistické drevené police na zriadenie malého bytu

praktické využitie rohov vďaka pohodlným poličkám

Polička na stenu zariadi malý byt

Ušetrite úložný priestor zavesením

závesný úložný priestor na zriadenie malého bytu

jednoduché skladovanie nábytku v kuchyni

pohodlne uložte príbory v kuchyni

zavesený bicykel malý byt

závesný riad na boku

kuchyne zavesiť úložný priestor

závesný kuchynský korenie úložný priestor

panvice zavesené kuchynský nábytok malý byt

Ukladanie obuvi-zariaďovanie-malého-bytu

Vešanie tašiek na zariadenie malého bytu

Zodpovedajúca farebná paleta pre malý byt

zariadený modrobiely malý byt

šedá biela neutrálna farebná paleta zdobí malý byt

minimalistická paleta farieb neutrálne farby zdobia malý byt

bielo-hnedé-zariadenie malého bytu

Sklenené dvere

sklenené dvere nastavujú malé dvere

sklenené dvere na zriadenie malého bytu

vyzerajúce sklenené dvere do záhrady

zariadenie malých drevených a sklenených dverí

Zariaďte si malý byt so sklenenými dverami

posuvné sklenené dvere

Organizátori sú tu!

organizátor kníh na zariadenie malého bytu

organizovať oblečenie zariaďovať malý byt

Organizér na kozmetiku

organizácia v chladničke

Zodpovedajúce závesy pre malý byt

modré záclony monochromatická paleta na zriadenie malého bytu

husté a priehľadné závesy v kombinácii

svetlé a svetelné závesy

svetelné závesy zariaďujú malý byt

Rozdeľovač izieb so závesmi na zriadenie malého bytu

ružové závesy svetlá drapéria

Nápady na vstupný priestor malých bytov

Vstupná časť je vybavená zrkadlom na zariadenie malého bytu

malý byt zariadený vstupným priestorom