Zariadenie malých miestností – 7 príkladov flexibilného dizajnu obytného priestoru

zariadenie malých miestností príklady malých obývačiek

Zariadenie malých miestností – chytré riešenie pre obývacie izby

Všetci členovia rodiny spravidla trávia väčšinu času v obývačke. Ľudia sa tu hrajú, relaxujú, čítajú si, pozerajú televíziu a mnoho ďalších. Pretože nie každý môže ťažiť z veľkého priestoru, sú potrebné inovatívne riešenia.

Malé miestnosti je možné s premysleným interiérom premeniť iba na veľké vesmírne zázraky. Na rôznych príkladoch vám ukážeme, ako sa dajú stiesnené obytné priestory rozumne zariadiť

7 praktických príkladov flexibilného dizajnu obytného priestoru

zariadenie malých miestností bývanie-leto príklady nápadov na zariadenie

1. Uzavreté systémy poriadku

Keďže veľká časť každodenného života sa odohráva v obývačke, zvyčajne netrvá dlho a začne určitá porucha. Rôzne drobnosti obliehajú oblasť a v domácnostiach s deťmi sa podlaha môže rýchlo zaplniť. Upratovanie by malo byť súčasťou každodenných povinností, najmä v malých obytných priestoroch. Len tak môžete vytvoriť uprataný dojem a príjemnú atmosféru. Aby ste to zaistili, mali by ste Nábytok s uzavretými prednými stranami byť zvýhodnený. Dá sa do nich uložiť veľa vecí, zdanlivo neviditeľných. Vďaka jasným čelám vyzerá miestnosť oveľa upravenejšie a krajšie. Otvorené police majú naopak chaotický vzhľad a sú pre oko zdrvujúce.

2. Funkčné rozkladacie pohovky

Ak pre hostí nie je k dispozícii samostatná hosťovská izba, ale napriek tomu nechcete robiť kompromisy v pohostinstve, odporúčame vám pohodlnú izbu Rozkladacia pohovka. Čalúnený nábytok tohto typu kombinuje dva základné prvky života v jednom systéme: pohodlné miesto na sedenie a ležanie na oddych a atraktívne miesto na spanie pre návštevníkov. Teraz je výber takmer neobmedzený. Od kompaktného 2-miestneho sedadla, ktoré sa dá v niekoľkých jednoduchých krokoch premeniť na veľkorysú plochu na ležanie, cez priestorovo úsporné čalúnené rohy s funkciou spánku, až po minimalistické modely v mini formáte, si vyberie každý. Na internete si môžete urobiť dojem zo širokej ponuky rozkladacích pohoviek v obchode s nábytkom Cnouch zaobstarať. Je tu predstavených viac ako 1 000 rôznych čalúneného nábytku, vrátane dobre zásobeného radu variantov vrátane funkcie spánku.

Šikovné nápady na zariadenie

Vybavte malé miestnosti praktickými príkladmi pohovky do obývačky

3. Mobilné boxy

Deti sa radi hrajú v obývačke. Koniec koncov, často dávajú prednosť tomu, aby boli okolo svojich rodičov. Aby hračka po hraní nezostala ležať, musí byť vytvorený samostatný priestor na upratovanie. Sú predurčení na túto prácu mobilné boxy s kolieskami. Rýchlo sa plnia, čo zaisťuje, že si upratovanie užijú aj tí najmenší. Vďaka krásnym dizajnom sú tieto organizačné systémy integrované do obývacieho priestoru vizuálne príťažlivým spôsobom.

4. Nábytok v jednom

Malé obytné priestory sa môžu rýchlo zúžiť, hneď ako sa hostia ohlásia. Aby bolo možné reagovať v krátkom čase, sú stolica ideálna alternatíva k stoličkám. Vedome sa rozhodnite používať verzie, ktoré nie sú len tak sedieť, ale tiež ako odkladací stolík nechaj použiť. Môžete spontánne reagovať na rôzne situácie a podľa potreby rozšíriť úložný priestor.

5. Vytvorte ďalší úložný priestor

Malé miestnosti sa stanú skutočne veľkými, keď inšpirujú ďalším úložným priestorom. Sú nepostrádateľné Bočný stolík, ktoré môžu byť do seba zasunuté. Mnoho výrobcov obvykle predáva tento druh nábytku v balení po troch. Každá tabuľka má inú veľkosť, čo umožňuje jej zloženie. Keď sa práve nepoužíva, potrebný priestor sa zmenší na minimum.

6. Výklenky pre inteligentné úložisko

Výklenky sú obzvlášť časté v starých budovách. Ale aj s novšími realitnými schopnosťami Výklenky nedá sa vždy vyhnúť. Niekedy sa dokonca požaduje, aby miestnosti dodali individuálne kúzlo. Ak máte vo svojom obytnom priestore výklenky, mali by ste ich správne využiť. Toto je obzvlášť dôležité v malých miestnostiach, aby sa neplytvalo priestorom. Zamyslite sa nad tým, aké položky alebo nábytok by tam mohol byť umiestnený. Ak nenájdete vhodné riešenie, sú vyrobené svojpomocneÚložné systémy s jednoduchými policami prakticky. Takýmto spôsobom môžete systém dokonale prispôsobiť svojim požiadavkám.

7. Mierte vysoko

V malých miestnostiach sa potenciál podlahového priestoru rýchlo vyčerpá. Ak dole už nie je miesto a stále musíte veci odložiť, stojí za to rozšíriť si obzor a pozrieť sa hore. To horná tretina priestorov zostáva na mnohých miestach nevyužitý, aj keď je tu dostatok miesta na usporiadanie políc a závesného nábytku. V tejto oblasti je možné nainštalovať aj svetelné zdroje alebo závesné systémy. Namontované police nad dverami nijako neprekážajú, takže tam ľahko vznikne úložný priestor. Existujú však aj možnosti s televíznym nábytkom alebo čalúneným nábytkom.

Malé miestnosti naozaj veľké

zariadenie malých miestností ukážky dizajnu obývačka-leto

Záver

Malé miestnosti nemusíte nechať zúfať. S trochou kreativity môžete svoju obývačku premeniť na útulnú oázu pokoja a poriadku. Nechajte sa inšpirovať tu diskutovanými myšlienkami a kriticky sa pozrite na svoju životnú situáciu. Určite nájdete niekoľko príležitostí na pozitívnu zmenu.

Viac tipov a návrhov

Nasledujúce video z programu Galileo ukazuje, ako vypracovať najkrajšie riešenia v najmenších priestoroch. Architekt v tejto epizóde dokazuje, ako sa dá pohodlne žiť v najužšom dome v Kolíne.

Ďalšie tipy na tému „Zariaďovanie malých miestností“

Viac profesionálnych trikov pre malé priestory sa našlo v Online vydanie časopisu Brigitte zhrnuté. Tam okrem iného architekt Dr. Dagmar Bremer: „V malých miestnostiach môžete vytvoriť priestor zavesením dverí alebo vložením skla do zárubní.“