Zariaďte si dom podľa Feng Shui a vyhnite sa „kúzlam nešťastia“

„Nešťastné“ objekty podľa pravidiel Feng Shui a ďalších povier

Ak práve začínate s výučbou Feng Shui a pravidlami interiérového dizajnu, najlepšie urobíte, keď začnete tým, čomu sa v interiéri vyhýbať. Existujú položky, ktoré sú považované za „kúzla nešťastia“. Tu je ich zoznam! Nie je to vyčerpávajúce, ale väčšinou obsahuje tie položky, ktoré sú v bežných domácnostiach najbežnejšie.

Rozbité hodinky nie sú kúzlom šťastia

feng schui nastaviť hodiny

Nastavenie Feng Shui – všetky pokazené hodiny musia ísť okamžite!

Rozbité hodinky Feng Shui nastavené

V zásade sa treba vyhýbať rozbitým predmetom v byte. Ale hodinky sú obzvlášť zlé. Mohlo by to priniesť veľa chorôb a dokonca smrť do rodiny. Opravte ich, predajte ich súčiastky alebo ich jednoducho vyhoďte!

Nastavenie Feng Shui – čierne dvere

feng schui nastavil čierne dvere

Najlepšie urobíte, ak sa vyhnete čiernym dverám vo vašom dome

povera o čiernych dverách

Čierne dvere môžu vyzerať veľmi elegantne, ale ak sa budeme riadiť pravidlami Feng Shui, týmto by sme sa im mali vyhnúť. Verí sa, že by to prinieslo smolu domov. Namiesto toho zvoľte sivú alebo tmavo modrú, ktoré sú v modernom dizajne považované za alternatívu k čiernej?

Nastavenie Feng Shui – Úloha zrkadla

zrkadlový domov moderná povera

Nastavenie Feng Shui – zrkadlá sa musia používať opatrne

zrkadlový odraz

Skutočne prinášajú zrkadlá do domu smolu??

nastavte si doma zrkadlo feng shui

Nielen rozbité zrkadlá prinášajú smolu. Tradícia Feng Shui verí, že môžu ukradnúť duše. Vo viktoriánskej tradícii je to napríklad dôvod, prečo sú zrkadlá prikryté látkou, keď v dome niekto zomrie. Z tohto dôvodu sa zrkadlá musia používať veľmi opatrne a vyhýbať sa im, najmä v spálňach a iných miestnostiach odpočinku a relaxácie.

Starý kalendár

starý kalendár domov

starý kalendár doma

Starý kalendár alebo kalendár, ktorý nebol otvorený pre aktuálny dátum, by podľa Feng Shui mohol priniesť aj smolu. To vás udrží v minulosti a negatívne ovplyvní váš život. Tiež potvrdená viera vo Feng Shui.

Rozbité riady

rozbité riady

rozbitý riad položený fung shui

V zvykoch mnohých národov znamená lámanie riadu šťastie, ale skladovanie predmetov, ktoré sú už rozbité – presne naopak. Prečo je to tak? Vo filozofii Feng Shui symbolizujú jedlá pohodu a rodinu. Ak budete jesť alebo piť rozbité taniere a poháre, dobré procesy sa budú vyvíjať o niečo ťažšie.

Hnilým rastlinám vo vašom dome došiel priestor

zhnité rastliny

Ak ste sa o rastlinu nemohli starať a hnije, ihneď ju vyhoďte. Nečakajte na „zázrak“, pretože medzitým vám prinesie do domu iba zlú energiu a problémy.

Podľa Feng Shui nie sú zelené steny dobrý nápad

zelené steny

Len sa vyhnite zelenej farbe

povery o zelených stenách

Táto povera je veľmi bežná

zelené steny kancelárska miestnosť

Interiéroví dizajnéri často odporúčajú zelené steny. Ak sa však pri zariaďovaní interiéru riadite pravidlami Feng Shui, nemali by ste sa týmito radami riadiť. Podľa tejto tradície v zariadení prinášajú zelené steny smolu. Rovnaká povera je bežná aj vo Veľkej Británii a USA.

Hojdacie kreslo bohužiaľ musí ísť

poverčivý

Vyhnite sa hojdacím kreslám a zariaďte ich podľa Feng Shui 

hojdacie kreslo

Podľa Feng Shui hojdacie kreslo priťahuje temné magické sily. Táto povera má korene v írskej tradícii. Existuje riešenie: akonáhle nie je stolička obsadená, môžete ju ozdobiť vankúšmi a inými predmetmi. Nie je teda miesto, kde by si zlí duchovia mohli sadnúť.

Dodržiavajte pravidlá Feng Shui a naše praktické tipy, ako zahnať smolu zo svojich štyroch stien!

Postupujte podľa našich tipov! Možno sa potom budete cítiť lepšie v relaxačnej a upokojujúcej atmosfére vášho domova

stolička doma