Závesné kreslo – viac relaxácie a radosti v záhrade

Leto s vysokými teplotami sa blíži a všetci sa tešíme, že budeme dlhšie vonku. Vďaka dobrému dizajnu záhrady môžete vonku vytvoriť útulný relaxačný kútik, v ktorom môžete relaxovať a zároveň sa zabávať. S dobrou knihou alebo tabletom v ruke by ste na tomto mieste mohli vydržať hodiny a úplne tak zmierniť stres z každodenného života. Večer si môžete vychutnať pohár dobrého vína vonku a úplne relaxovať. Zdá sa vám to ako letný sen? Nie, toto všetko sa pre vás môže v lete stať skutočnosťou, ak si vyberiete správnu závesnú stoličku do záhrady. Aby sme vás lepšie zorientovali pred prípadným nákupom tohto skvelého kusu nábytku, chceme vám dnes dať šikovné a praktické tipy na tému závesných stoličiek. Ak vás to už zaujíma, zostaňte naladení a čítajte ďalej!

Dokonalé sedenie alebo niečo viac?

záhradný nábytok zariadi vonkajší priestor pohodlnými a modernými kusmi nábytku

Určite ste v obchode s nábytkom videli mnoho elegantných modelov závesných stoličiek. Len si nemyslite, že je to niečo nové pre vonkajšie prostredie. Nie, tieto podivné kusy nábytku sa skutočne ohliadajú do dlhej histórie. Ich pôvod nachádzame u Mayov asi pred 1000 rokmi. Anglické slovo to bolo „hamack“ a španielsky ekvivalent „hamaca“.

Oba názvy je možné preložiť do nemčiny ako „vrhaná sieť“ a funkcia sieťových hojdacích sietí ako rybárskej siete si príde na svoje. Pohodlne sa dalo v takej sieti nerušene spať, pretože bola zavesená medzi dvoma stromami. Krištofa Kolumba očarila aj táto príležitosť na vonkajšie spanie, ktorú objavil na Bahamách v roku 1492 a priniesol hojdaciu sieť do Európy. Od tej doby sa závesná stolička (stále nazývaná hojdacia sieť alebo závesné sedadlo) široko používa nielen vonku, ale tieto kusy nábytku je možné štýlovo integrovať aj do interiéru..

Krištof Kolumbus priniesol hojdaciu sieť do Európy

záhradný nábytok pohodlná hojdacia sieť na dvore

Veľkosť, dizajn a výrobné materiály závesných stoličiek

Zmenila sa aj veľkosť, dizajn a materiály výroby závesných stoličiek, ale hlavná funkcia relaxácie bola zachovaná. Najpopulárnejšími modelmi sú teraz elegantné závesné pohovky, ktoré plávajú tam a späť na drevenej rozpernej tyči. K dispozícii je tiež sedadlo vyrobené z látky alebo plastu a lanový systém vyrobený zo šnúr. Dynamické hojdanie je pohodlné, ale zároveň mimoriadne relaxačné a upokojujúce. Ale veľkosť takého kusu nábytku úzko súvisí s jeho dizajnom. V prípade modelov pre dospelých by mala byť závesná tyč vysoká najmenej 1 m, aby bola závesná stolička pohodlná. Existujú aj skvelé návrhy nielen pre jednu osobu, ale aj pre dvoch. Na výrobu tohto kusu nábytku môžete použiť rôzne materiály. Mayovia použili na svoje hojdacie siete vlákna z kôry stromu Hamak. Klasický model je teraz vyrobený z bavlny, ktorá nepúšťa vlákna. Pokiaľ ide o závesné stoličky, uprednostňujú sa modely z ratanu alebo polyratanu.

Moderná závesná stolička sa dokonale prispôsobí tvaru tela

záhradný nábytok moderné závesné kreslá a pohodlné podsedáky

Všetko je to o kvalite

Závesné prútené kreslá vyrobené z ratanu sa v posledných rokoch tešia obrovskej obľube u malých i veľkých. Sú stabilné a pohodlné, vďaka materiálu odolnému voči poveternostným vplyvom sú vhodné na použitie na slnku, vetre a daždi. Navyše, tieto moderné modely majú vysokú estetickú hodnotu a často sa vo vonkajšom priestore stávajú skutočným pútačom pozornosti. Tieto závesné stoličky umiestnené na slnečnej terase alebo vedľa bazéna vždy upútajú pozornosť každého. Je dobre známe, že vysoká kvalita a veľa pohodlia idú ruka v ruke. Aby ste sa vo svojej závesnej stoličke cítili skutočne pohodlne, pri nákupe zvážte textílie, ktoré sú použité na povrchu látky. V tejto súvislosti sa odporúčajú napríklad syntetické vlákna odolné voči poveternostným vplyvom alebo organická bavlna. Dôležitú úlohu hrá aj hustota väzby – čím hrubšia a hustejšia, tým odolnejšia. S takýmito modelmi si budete svoje závesné kreslo v záhrade užívať dlhé roky. A to vám prajeme! Užite si čas a strávte nezabudnuteľné leto!

Elegantné modely spájajú veľa pohodlia a vysokej kvality v jednom

ratanové závesné stoličky na záhradný nábytok a nádherný výhľad

závesná stolička zaisťuje viac pohodlia na záhrade

závesné stoličky v záhrade a príjemnú a relaxačnú atmosféru

hojdacia sieť pre záhradný nábytok na dvore a veľa záhradných rastlín

záhradný nábytok dal okolo bazéna závesné stoličky

ratanový záhradný nábytok vytvára moderný vzhľad a vysokú úroveň pohodlia

záhradný nábytok z prúteného nábytku robí vonkajšiu časť modernejšou a pohodlnejšou

záhradný nábytok moderná hojdacia sieť s vankúšmi

závesné kreslo v záhrade pre dve osoby

závesná stolička na štrku na dvore a veľa rastlín

moderný záhradný nábytok záhradné nápady so závesnými stoličkami

Dizajnové závesné stoličky do záhrady s modernými a pohodlnými kusmi nábytku