Dizajnové tapety v retro vzhľade sa vracajú

Popri útulnom hygge a udržateľnom trende pomalého bývania, pokiaľ ide o bývanie a zariadenie, zostáva obľúbený retro štýl absolútne in. Štylizované kvetinové vzory, vzrušujúce grafické ozdoby a futuristický náznak zo 70. rokov v žiadnom prípade nestratili fascináciu. Práve naopak! Duch optimizmu, ktorý je charakteristický pre toto desaťročie, sa aj dnes rôznymi spôsobmi stretáva so zeitgeistom. Preto ho mnoho dizajnérov používa znova a znova. Môžete to vidieť väčšinou na tapetách v modernom dizajne. Tapety v štýle 70. rokov, navrhnuté v retro štýle a implementované do inovatívnych, vysokokvalitných materiálov, sú trendovými prvkami každého úspešného interiéru..

retro dizajn tapety kvetinový vzor

Prvotriedne umenie tapiet ako trendová dekorácia na stenu

Tapeta sa už nejaký čas vracia. Navrhnuté kreatívnymi, skúsenými dizajnérmi, sú to skutočné úchvatné dekorácie na stenu s konečným faktorom individuality, ktorý dodáva miestnostiam určitý charakter. Dá sa s ňou štýlovo vyzdobiť nielen obývačka a predsieň. To tiež dáva spálňam, detským izbám a dokonca aj kuchyniam a kúpeľniam požadovanú dynamickú alebo uvoľnenú štruktúru. Elegantná tapeta ako akcentovaná stena sa stane jasným pútačom pozornosti v akejkoľvek miestnosti.

Našťastie môžu byť moderné Dizajnové tapety Najlepšia kvalita nielen v miestnych špecializovaných predajniach, ale aj pohodlne online. Kvalitní dodávatelia majú vždy k dispozícii široký sortiment klasických, romantických, minimalistických a modernistických vzorov a prevedení vrátane retro tapiet.

retro elegantné dizajnové tapety osiris

Čo je dôležité, pokiaľ ide o dizajn tapiet v retro štýle?

Ktoré ikonické vzory a motívy sú charakteristické pre tapety v tomto vzhľade? Odkiaľ pochádzajú a čo prinášajú? Na to všetko by sme sa chceli bližšie pozrieť tu:

  • Kvetinová tapeta zo 70. rokov

Divoké sedemdesiate roky boli rozhodne časom celosvetového hnutia hippies. Revolučná generácia Flower Power sa postavila proti všetkým konzervatívnym sociálnym normám a nahlas: "Milujte sa, nebojujte!" skríkol. Už vtedy boli všetky kvety považované za neoficiálny symbol hnutia, ktoré túžilo po pokoji a úplnej slobode. Dizajnové tapety so štylizovanými kvetmi v mierne silnejších farbách sú preto rozhodne retro kreáciami, ktoré so sebou prinášajú nádych 70. rokov. Dovedna zinscenovaní sa hodia nielen do domu v tomto štýle, ale prakticky do akéhokoľvek.

  • Tapeta s dizajnom vo vesmírnom veku

Pre retro dizajn sú okrem kvetinových vzorov veľmi typické aj takzvané priestorové vzory. Tieto vyjadrujú futuristické vízie, ktoré mali umelci, vedci a dizajnéri zo 60. a 70. rokov. Nie je vôbec náhodou, že niektoré z ikon dizajnu, akými boli George Nelson, Verner Panton, ako aj Ray a Charles Eames, boli v tomto období aktívne. Navrhli ste množstvo klasík nábytku, ktoré sú dodnes ikonické. Tu, ako u samotných vzorov, geometrické tvary sú imaginárne zmenené a repurované. Jasné farby, kovový lesk a 3D efekty zvyšujú efekt a naznačujú imaginárny vesmírny vek.

retro dizajnová tapeta sinon

  • Psychedelické vzorce a diskotéka

Nemenej výstižný je pre retro vzhľad aj disent, ktorý vytvára optické klamy a môže diváka ohromiť alebo dokonca hypnotizovať. Takéto vzorce sa stále nazývajú psychedelické. Ich cieľom v 70. rokoch bolo rozšíriť povedomie prostredníctvom zmyslov. Čo bola tiež jedna z hlavných ašpirácií väčšiny vtedajších súčasníkov.

A potom prišiel … pop. Koncom 70. rokov disko horúčka rástla najmä vďaka kultovému filmu "Tuk" Šíri sa rýchlosťou blesku a s ňou aj pôvab a pôvab. Z tejto doby pochádzajú väčšinou hravé a trblietavé efekty, ktoré ešte stále možno nájsť na niektorých retro tapetách.

retro tapety matuta

Vysoko kvalitné materiály a inovatívne techniky tlače

Aj tie najlepšie vzory a efekty pôsobia na zastaraných tapetách čisto a zastarane. Vysokokvalitné dizajnové tapety sú preto vždy vytlačené na najlepších, inovatívnych materiáloch alebo implementované inou technikou. Vinyl potiahnutý a jemne štruktúrovaný výrobok vyrobený z prírodných materiálov, ako je korok a bambus, alebo z tenkej kovovej fólie, opatrený vločkovými vláknami, rôznymi textíliami, sklenenými korálkami alebo efektovými fóliami. Moderné, vysokokvalitné tapety sú prvou voľbou, pokiaľ ide o originálne optické prvky. Navyše bodujú ďalšími veľmi dôležitými, praktickými vlastnosťami, akými sú vysoká odolnosť voči praniu a svetlu. Zároveň spomaľujú horenie a v mnohých prípadoch sa dajú veľmi ľahko a úplne suché odlepiť.

Vyberte si svoj vlastný výber a premeňte svoj domov na skutočnú oázu pohody so zaručeným faktorom wow so správnou dizajnovou tapetou!

   vlnový vzor geometrický retro dizajn tapeta