Numery strzyżenia – rozmiary maszynek do strzyżenia

Numery strzyżenia i rozmiary maszynek do strzyżenia włosów od lat dezorientują mężczyzn. Niezależnie od tego, czy odwiedzasz salon fryzjerski po raz pierwszy, czy uczysz się strzyc własne włosy za pomocą zestawu do strzyżenia, ważne jest, aby wiedzieć, jakie długości odpowiadają różnym rozmiarom osłonek do strzyżenia. W tym przewodniku wyjaśnimy liczby i rozmiary fryzury brzęczącej i zanikającej, wyszczególniając długość włosów, jaką reprezentuje każdy numer maszynki do strzyżenia.

Numery strzyżenia

Numery strzyżenia i rozmiary osłonek do strzyżenia

Zacznijmy od podstaw na wypadek, gdyby jakieś kobiety planowały pomóc swoim mężczyznom przycinać włosy na twarzy lub głowie. Numery strzyżenia odnoszą się do rozmiarów osłony maszynki do strzyżenia, a numer można znaleźć na samej osłonie. Większość zestawów maszynek do strzyżenia zawiera 8 osłon, a każdy rozmiar maszynki do strzyżenia reprezentuje ilość włosów, która pozostanie po użyciu. Im większa liczba, tym dłuższa fryzura. Często większość marek, takich jak Oster, Wahl i Andis, stosuje przyrosty o 1/8 cala.

Na przykład prośba o „strzyżenie nr 2” oznacza, że ​​osłona nr 2 zostanie przymocowana do maszynki, aby pozostawić 1/4 cala włosów na skórze głowy. Podobnie „Strzyżenie numer 1” to bardzo krótkie cięcie, które odpowiada długości 1/8 cala; „Strzyżenie nr 3” przycięte do 3/8 cala; a „Numer 4” to średnia długość 1/2 cala. W ten sposób mężczyzna może poprosić o strzyżenie o numerze 0, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 lub 8, gdzie „Numer 0” oznacza, że ​​nie jest używany ochraniacz, co skutkuje prawie wygolonym wyglądem z Pozostało 1/16 cala włosów.

Skrócona instrukcja obsługi rozmiarów maszynki do strzyżenia

Rozmiary maszynki do strzyżenia włosów

Oto numery strzyżenia i odpowiadające im rozmiary osłonek do strzyżenia (długości):

  • Numer 1 – jedna ósma cala
  • Numer 2 – jedna czwarta cala
  • Cyfra 3 – trzy ósme cala
  • Cyfra 4 – pół cala
  • Cyfra 5 – pięć ósmych cala
  • Cyfra 6 – trzy czwarte cala
  • Cyfra 7 – siedem ósmych cala
  • Cyfra 8 – jeden cal

Numer 0 Fryzura

Strzyżenie „numer 0” nie ma dołączonej osłony, dlatego używa stałej osłony przymocowanej do maszynki do strzyżenia na skróty. Zero jest często używane do bardzo krótkiego cięcia lub prawie wyblaknięcia skóry, pozostawiając odsłoniętą skórę głowy.

Fryzura numer 0 - fryzura Buzz

Fryzura numer 1

„Strzyżenie numer 1” to około 1/8 cala, czyli trochę dłużej niż zero. Osłona nr 1 jest nadal idealna do cięć buzzów lub możesz jej użyć do zwężania lub zanikania różnych numerów. Nie polecamy jednak cięcia numer 1, jeśli nie chcesz, aby Twoja skóra głowy była widoczna.

Strzyżenie nr 1 - Buzz Cut

Strzyżenie nr 2

Fryzura „Numer 2” to jeden z najpopularniejszych rozmiarów maszynki do strzyżenia włosów. Nie za krótka ani za długa, nr 2 daje ci 1/4 cala długości, co pozwala uzyskać pełniejszą fryzurę, która nie odsłania skóry głowy. Numer 2 to bezpieczny zakład dla facetów z przerzedzonymi włosami i prawdopodobnie jest idealny do grubych włosów.

Strzyżenie nr 2 - Buzz Cut

Strzyżenie numer 3

„Strzyżenie numer 3” przycina włosy do 3/8 cala i jest to zazwyczaj najdłuższy rozmiar maszynki do strzyżenia, którego większość fryzjerów używa do utrzymania krótkich, wyblakłych boków. Z drugiej strony, #3 można również użyć na górze, aby uzyskać dłuższy styl buzz cut (np. Burr cut).

Fryzura numer 3 - cięcie Buzz

Strzyżenie nr 4

„Strzyżenie nr 4” pozostawia włosy o długości 1/2 cala, co czyni je średniej długości osłonami strzyżenia. W przypadku rozmiaru nr 4 możesz zacząć strzyc pędzlem lub strzyżenie w jeża, które są podobne do strzyżenia, ale obejmują blaknięcie skóry po bokach i dłuższe włosy na górze. Cyfra 4 sprawdza się zarówno w przypadku grubych, jak i cienkich włosów.

Strzyżenie nr 4 - Buzz Cut

Numer 5 Fryzura

Długość „strzyżenia nr 5” wynosi 5/8 cala, chociaż większość marek używa osłonek do strzyżenia nr 5 i 6 do stylizacji stożka.

Fryzura numer 5 - strzyżenie załogi

Numer 6 Fryzura

„Strzyżenie nr 6” ma długość 3/4 cala. Jak wspomniano powyżej, rozmiar #6 jest zarezerwowany do zwężania włosów.

Fryzura numer 6 - strzyżenie załogi

Strzyżenie nr 7

„Strzyżenie numer 7” to cięcie o długości 7/8 cala. Ze względu na swoją długość, #7 może być używany do stylizacji fryzury dla mężczyzn o gęstych włosach. Pamiętaj jednak, aby użyć osłony o mniejszym rozmiarze (np. #1, 2, 3 i 4), aby wyblaknąć po bokach.

Numer 8 Fryzura

Wreszcie, „Strzyżenie numer 8” ma długość jednego cala i reprezentuje najdłuższy rozmiar maszynki do strzyżenia wyprodukowany w Stanach Zjednoczonych. Chociaż nie jest to powszechnie używane do wyblaknięcia fryzury, nr 8 to leniwy sposób na przycięcie włosów na czubku głowy przy użyciu nr 1, 2 lub 3 po bokach.

Aby uzyskać więcej informacji na temat strzyżenia własnych włosów, zapoznaj się z naszymi recenzjami najlepszych maszynek do strzyżenia włosów do użytku profesjonalnego i domowego.