Nájdite perfektný dirndl na Oktoberfest: Nové trendy a dôležité tipy!

Rozmýšľate o Oktoberfeste príliš skoro? Si robíš srandu? To myslíš vážne? Prípravy na novú sezónu krojov sa už dávno začali, pretože vždy platí: po Oktoberfest je pred Oktoberfest! Ak aj vy hľadáte trendy oblečenie na Oktoberfest, ste na správnom mieste. Pretože dnes hovoríme o aktuálnych trendoch Dirndl 2018. Dáme vám tiež pár tipov, ako nosiť svoj tradičný kostým. A už viete, čo znamená dirndl luk a ako by mal byť viazaný? To všetko sa dozviete v niekoľkých nasledujúcich riadkoch, ak chcete zostať s nami.

Elegantný dirndl je určite vždy súčasťou Oktoberfestu

mladé dievčatá s dirndlmi na Oktoberfeste

Dirndl trendy 2018

Na kostýme & Veľtrh vidieckej jari 2018 v Salzburgu, ako aj na ďalších veľtrhoch kostýmovej módy, špecializovaní návrhári už majú najnovšie trendy v dirndl. & Co set. Tento rok to bude opäť čarovne krásne na „Theresienwiese“ v Mníchove, na Cannstatter Wasen v Stuttgarte a samozrejme na početných folklórnych slávnostiach v lete a na jeseň.

A "temperamentný dirndl" je a zostáva nadčasovo ženská. Nesmie sa zamieňať s karnevalovým kostýmom. Bez ohľadu na to, akými novými tendenciami sa chcete riadiť, tradícia by mala kostýmom prechádzať ako červená niť. Našťastie existuje veľa kvalitných výrobcov a špecializovaných obchodov, ktoré ponúkajú prvotriednu vidiecku a tradičnú krojovú módu, a to nielen na mieste, ale aj online. Môžete si teda byť istí, že nájdete svoj dokonalý dirndl a spoľahnúť sa pri výbere na skúsené rady špecialistov. Klasické, luxusné alebo neobvyklý dirndl – žiaden problém!

Pretože dirndl so svojim úspešným efektom push-up je skutočnou lichôtkou, ktorá vyčaruje ten najkrajší dekolt. Vyzerá to skvele na každej žene. Stačí si len vybrať ten správny model a správne farebné tóny pre vás. Najnovšie dirndlove trendy sú ďalšou pomocou pri tomto dôležitom rozhodnutí.

Tradičné biele blúzky dirndl sú jednoducho nepostrádateľné

krásne dirndl trendy s bielou blúzkou dirndl

 Podľa toho, ako chcete vo svojom dirndle vyzerať, by ste sa mali rozhodnúť pre vhodné farby a strih. Tento rok sú veľmi obľúbené tradičné odvážne farby ako červená a zelená a práškové pastelové farby ako ružová, nahá a svetlo modrá. Pri výbere farebných tónov hrá dôležitú úlohu farba vašich vlasov spolu s farbou pokožky a očí.

Tradičné šaty s vysokým výstrihom a výstrihom do V zažívajú svoj comeback a poskytujú mimoriadnu dávku elegancie, najmä v variáciách živôtika. Vyrobené z bavlny, semišu, ľanu alebo jemného hodvábu, vyzerá jednoducho úchvatne. Tento rok sa v dirndlových blúzkach stalo veľa. Volánky a čipky sú tu rozhodne nevyhnutné. Nosia sa predovšetkým biele blúzky z bavlny, ktoré môžu byť podľa vášho vkusu s rukávmi s výstrihom alebo s výstrihom. Polovičné rukávy úzkeho strihu sú opäť v móde, ešte lepšie, ak sú vyrobené z čipky. Tiež sú opäť preferované krátke rukávy. Tieto si prídu na svoje, keď sa nosia s blúzkou s výstrihom do výstrihu.

Retro vzhľad je u niektorých kostýmových výtvarníkov na vrchole zoznamu. Tradičné šaty v štýle 50.-60. rokov pôsobia štýlovo a hravo, aj bez dirndlovej blúzky, jednoducho vyzerajú perfektne. Jednobarevný kostým je tiež úplne in a vytvára väčšiu voľnosť, pokiaľ ide o šperky, obuv a doplnky. Jednobarevné dirndly sú navyše univerzálne a veľmi dobre sa hodia k mnohým ďalším príležitostiam.

Luxusné a svadobné šaty obzvlášť dobre ťažia z najnovších trendov v tradičnej krojovej móde

mladá žena so svadobnými šatami krüger dirndl

Čipkované zástery sú v novej sezóne veľmi obľúbené a je to perfektný nápad, ako dať svojmu dirndlu svieži, romantický vzhľad. V prípade svadobných dirndlov môžu byť tieto tiež hojne vyšívané.

A mini dirndl, ktorý by mal byť aspoň 50-60 cm dlhý, konečne dorazil. Aj keď by sme mali vopred povedať, že je vhodný iba pre veľmi mladé dievčatá.

Všetky dirndly môžete nosiť s tradičnou krojovou vestou alebo sakom. Elegantné kožené bundy tiež nie sú zlý nápad. Na Oktoberfeste dokonca poskytujú mierne skalnatú nôtu.

Vlasové doplnky a účesy

Kvetinové úpravy do vlasov sú klasické a vo forme kvetinového venca skvelou alternatívou k zapletaniu vrkočov. Ležérne zapletané účesy a vrkoče z rybieho kosti zostávajú prirodzene veľmi obľúbené, rovnako ako sedliacky vrkoč, vrkočový veniec a klasický bavorský drdol. Mimochodom, toto sa dá tiež ľahko vykúzliť pomocou umelého vrkoča. Čelenky z velúru, kože alebo zamatu sú úspešným doplnkom väčšiny slávnostných účesov.

Veniec z vrkoča je dirndlskou klasikou

Účesy Oktoberfest s návodom na obrázky dirndl účes blond

Topánky, taška a šperky

Pokiaľ ide o topánky na dirndl, názory sa často líšia. V posledných rokoch majú mladí návštevníci Oktoberfestu tendenciu uprednostňovať skľučovadlá, balerínky a dokonca aj biele tenisky, pretože sú pohodlné a praktické. Ale pokiaľ ide o perfektný vzhľad, viac sa odporúčajú elegantné lodičky, topánky na traky a čižmy. Hrubá platformová päta je dobrým kompromisom.

Pokiaľ ide o bižutériu, často platí: menej je viac! Retiazka na krk alebo náhrdelník s vidieckymi motívmi, ako sú plesne, žalude alebo klasické praclíky, ako aj podobné náušnice, sú vždy veľmi obľúbené. Mali by ste samozrejme myslieť aj na klasické Charivari – malú retiazku pod dirndlovým dekoltom.

Farba obuvi sa najlepšie zhoduje s farbou zástery

wiesn-2018-oktoberfest-outfit-dirndl-obuv

Dirndlov luk a jeho význam

A poznáte už nepísaný zákon dirndlského luku? To odhaľuje rodinný stav jeho nositeľa, a preto má veľký význam pri pokuse o flirtovanie na Oktoberfeste. Aby ste predišli nedorozumeniam, mali by ste si už uviazať dirndlovu mašľu na pravej strane, a to:

  • Vľavo viazaná mašľa znamená, že si nezadaný;
  • doprava viazaná mašľa znamená, že si už vzatý alebo dokonca ženatý;
  • v strede Zviazaná mašľa znamená panenský alebo podľa niektorých názorov absolútnu voľnosť pohybu.

Dirndlská mašľa sa tradične zaväzuje v páse a vopred vyžehlí k dokonalosti. Šnurovanie je podobné topánkam, iba v jemnej a veľmi hladkej forme.

Stuhy Dirndl sú vždy dobre viditeľné a často poskytujú svieži farebný prízvuk

trendový význam dirndlovej slučky

Dôležité dirndl no-gos

  • čierne alebo príliš tmavé dirndl blúzky
  • Voľné plecia – blúzky Carmen tu často nie sú na mieste, okrem dirndlov s vysokým krkom
  • Žabky a čižmy, ktoré sú príliš vysoké, podkolienky alebo lodičky s príliš špičatými podpätkami
  • príliš krátky dirndl – veľmi nepraktické pri párty a tanci na stoloch
  • lacná verzia z organzy alebo trblietavého polyesteru

Napriek všetkým aktuálnym dirndl trendom môžete samozrejme nosiť aj to, čo sa vám najviac páči. Je dôležité, aby ste sa vo svojom slávnostnom kostýme cítili úplne pohodlne a vyzerali krásne žensky. V tomto zmysle: „Ozapft“ a užite si tento rok veľa zábavy na festivaloch Wiesn, Wasen a všetkých ďalších folkových festivaloch, ktoré chcete navštíviť!

    tradičný dirndl s dirndlským sakom