Mavi Ombre Saç: Size Çok Yakışacak 40 Muhteşem Fikir!

Mutlaka denenmesi gereken bir saç modeli olsaydı, bu mavi ombre saç olurdu. Son birkaç yılda genel olarak ombre saçın yükselişi görüldü..

Ve söylemeliyiz ki, onun çekimine direnmek çok zor! Sonuç olarak, mavi ombre ile ilgili her şey için kapsamlı bir rehber hazırladık! Kaydırın ve hepsini görün ve ilham almaya hazırlanın!

1. Klasik Mavi Ombre Saç

mavi ombre saçKaynak

Klasik mavi ombre saçla başlıyoruz. Bunun için tek yapmanız gereken saçınızı seçtiğiniz basit, sade bir mavi tonda boyamak..

Unutmayın, bunun böyle olması için önce saçınızı açmanız gerekir..

2. Mavi ve Yeşil Balayaj

mavi ombre saçKaynak

Biraz daha cesur hissediyorsanız, mavi ve yeşili birleştirmeyi deneyebilirsiniz. İşte harika bir balayage elde etmek için deniz yosunu yeşili ile birleştirilen mavi için harika bir fikir.

3. Orta Boy Blues

mavi ombre saçKaynak

Kalın saçlarınız varsa, bu sizin için çözümdür – orta uzunlukta bir saç kesimi. Ayrıca bu şık görünümü elde etmek için saç düzleştiricinizi kullanmayı da unutmayın. Renk gelince, mürekkep mavisi saç!

4. Buz Mavisi Ombre

buz mavisi ombre saçKaynak

Ombre saçın tersi de olabilir. Ters ombre deyin.

Bu, üstte daha açık ve uçlara doğru daha koyu tonlar yerine, saçınızı köklerde daha koyu ve altta buzlu bir mavi tonu boyayabileceğiniz anlamına gelir..

5. Gümüş ve Mavi Renk Erimesi

gümüş ve mavi renk eriyen mavi ombre saçKaynak

Color melt, temelde tam olarak beklediğiniz gibi olan bir saç boyama tekniğidir. Saçınız için biri üstte diğeri altta olmak üzere iki renk seçiyorsunuz..

Ardından, ikinci gölgede erimiş gibi görünmek için ilkini akıllıca boyarsınız. Ve işte, saç boyası!

6. Mavi Ombre Bob

mavi ombre saçKaynak

Birçok insan mavi ombrenin sadece uzun saçlar için olduğunu düşünür. Yanlışlar ve işte bunu kanıtlayan bir örnek!

Bu harika saç kesimi ve boyama işi, köklerde mor renktedir ve daha sonra saçın uzunluğuna indikçe maviye döner. Küçük üst düğümü de seviyoruz.

7. Kahverengiden Pastel Maviye Saç

Kahverengi ila Pastel Mavi Ombre saçKaynak

Bir başka yaygın yanılgı da mavinin yalnızca belirli tamamlayıcı renklerle eşleştirilebileceğidir. Yine, bu doğru değil. Bu kahverengi ve pastel mavi bir ombre saç ya da daha çok saç cennetinde yapılmış bir kibrit gibi.

8. Mavi ve Deniz Köpüğü

mavi ombre saçKaynak

Denizin kıyıya yakın yerlerde açık renkli olduğunu ve kıyıdan uzaklaştıkça daha da koyulaştığını hiç fark ettiniz mi? Bunu bir sonraki ombre işiniz için ilham kaynağı olarak kullanın ve sallayın!

9. Üç Güllü Çörek Ombre

gri ve mavi ombre saçKaynak

Mavi ombre saçınızı sergilemenin harika bir yolu, bu muhteşem saç modelini yapmaktır. Başınızın arkasında bir gül tacı gibi görünecek şekilde bükülmüş üç basit örgüden oluşur..

10. Nötr Gri ve Mavi Ombre Saç

nötr gri ve mavi ombre saçKaynak

Omuz hizasındaki bu dalgalı saç kesimine bayıldık ve sizinle paylaşmaya karar verdik! Doğal güzelliğinizi sergileyecek karışık bir yatak başı saçında mavi ve grinin bir kombinasyonu..

11. Mavi Alt Katman

Mavi katmanlı saç mavi ombre saçKaynak

İşte mavi saçlı spor yapmanın alışılmadık bir yolu. Tamamen maviye gitmek istemiyorsanız veya işiniz izin vermiyorsa, örneğin, alt katmanınız için gölgeyi her zaman kaydedebilirsiniz..

Bu boya işini alarak, gerekirse onu gizleyebileceksiniz. Havalı saç renginiz ancak saçınızı toplayıp hava attığınızda görünecek.!

12. Deniz Kızı Mavi Saç

deniz kızı mavi ombre saçKaynak

Ariel bir hipster olsaydı ve bizim zamanımızda yaşasaydı, saçları muhtemelen böyle görünürdü..

Bu, basit at kuyruğunun sonunda zar zor görünen birkaç bukle ile deniz köpüğü mavisinin mükemmel tonu. Deniz kızı saçı en iyisi!

13. Pembe ve Mavi Ombre Saç

pembe ve mavi ombre saçKaynak

Pamuk şekeri mavisi ile sakız pembesinden daha iyi ne gider? Bu yarım ay gümüşü gibi muhteşem bir saç aksesuarı ekleyin ve nereye giderseniz gidin bir prenses gibi görünün.!

14. Hippi Mavi Ombre Saç

mavi ombre saçKaynak

Bu saç stilinde o kadar çok ilginç şey oluyor ki nereden başlayacağımızı bile bilmiyoruz..

Doğal kahverengiye, ombre mavisinin farklı tonlarına, birkaç yeşil ipliğe ve tabii ki hippi saç bandına sahipsiniz..

15. Mor ve Mavi Saç

mavi ombre saçKaynak

Bu mavi ombre ile ilgili harika olan şey, makyajınızı onunla eşleştirebilmenizdir. Mor ve mavi ışıltılı göz farı ve mükemmel mat mor dudak için giden bu güzel bayandan bir ipucu alın..

16. Slurpee Mavi Saç

slurpee mavi ombre saçKaynak

Bir gökkuşağı Slurpee’nin tüm renklerini saçınıza takmak konusunda ne hissediyorsunuz? Size harika bir fikir gibi geliyorsa, kesinlikle bunu yapmanın yolu budur.!

İşiniz bittiğinde, daha da lezzetli görünmesi için ucunda bir topuz olacak şekilde gevşek bir örgü halinde giyin..

17. Metalik Mavi Ombre

mavi ombre saçKaynak

Saçınızı ombre mavisine boyadıktan sonra, ama yine de ona biraz daha caz eklemek istiyorsanız, o zaman her zaman metalik de olabilirsiniz! Kadınsı ama biraz sinirli ve hippi bir görünüm için mükemmel.

18. Kulüp Prenses Mavi Saç

mavi ombre saçKaynak

Bu saç modeli ve rengi için giderseniz kulüpte dikkat çekmemenizin imkanı yok. Neon ve açık mavi ile birleştirilmiş koyu gri bir gölge ile başlar..

Hepsi, omuzlarınızı aşan tüylü bir saç kesimi ile şekillendirilmiştir. Rüya yakalayıcı dövmesini unutma! Bütün havalı kızların bir tane var (ve geçici de olabilir)!

19. Alice Harikalar Diyarında

mavi ombre saçKaynak

Saç rengi karışımı, büyük, beyaz kurdele ve örgü kombinasyonu, bunu Alice Harikalar Diyarında’dan ilham alan mükemmel bir “yap” haline getiriyor. Tek fark, bir kız öğrenci yerine olmak istediğin güçlü kadın gibi görüneceksin..

20. Şeker ve Mavi Ombre

mavi ombre saçKaynak

Harikalar Diyarı’ndan sonra ne geliyor? Tabii ki Candyland! Ya da en azından, işlerin böyle gitmesini istiyoruz.

İşte bu saç modeli için ihtiyacınız olan renkler: ciklet pembesi, yumuşak orkide moru, mavi, mürekkep, pastel turkuaz, açık neon yeşili ve buzlu deniz köpüğü.

21. Mavi Ombre Saç ve Bukleler

mavi ombre saçKaynak

Mavi ombre buklelerinizi bunlar gibi mükemmel küçük dalgalar halinde kıvırdığınızda, denizin kendisi güneş ışığında tembelce köpürüyormuş gibi görünecektir. İşleri ilginç kılmak için birkaç pembe ve mor çizgi ekleyin!

22. Mavi ve Mor Sokak Stili

mavi ombre saçKaynak

Kışın şık bir şapka ile sıcacık tutmayı unutmayın. Ayrıca şapkanın altından dökülen o muhteşem saçları da göstermeyi unutma..

23. Süpermodel Mavi Ombre Saç

mavi ombre saçKaynak

Muhteşem saçlarınız ve muhteşem stiliniz olduğunda, tüm dünya kendi kişisel podyumunuz olur. Kendinize ve güzelliğinize güvenin ve parlamasına izin verin!

24. Rapunzel, Bu Sen misin?

mavi ombre saçKaynak

Açıkça, bukleleriniz ne kadar uzunsa, o güzel mavi ombre saçtan o kadar çok vitrine çıkacaksınız! Bu harika ve rahat plaj dalgalarını yaratmak için saç maşanızı çıkarın.

25. Sarışından Mavi Ombre’ye

sarı ve mavi ombre saçKaynak

Mavinin en güzel tonlarından biri bu olsa gerek. Kumlu sarışınla mükemmel uyum sağlayan Azure’ın hafif, pastel bir versiyonudur. Kilitlere biraz derinlik kazandırmak için uçlarınızı daha koyu bir tonda boyamayı unutmayın..

26. Sokak Kraliçesi

mavi ombre saçKaynak

Beyzbol şapkası dahil, bu görünüm muhteşem. Açık çivit mavisi ile neon fotoğraf mavisinin bir kombinasyonu ve burada ve orada sadece mor bir dokunuş. Göz makyajını minimumda tut ama çarpıcı bir dudak tercih et.

27. Kış Mavileri

mavi ombre saçKaynak

Soğuk mevsim her vurduğunda kış mavilerini yaşıyor musunuz? Bu yıl, onların içinde debelenmek yerine, yukarıdaki gibi saçınızın rengi için ilham kaynağı olarak o kış mavilerini kullandınız.?

28. Mavi Ombre Saç için Üç

mavi ombre saçKaynak

Bu üç katmanlı saç boyası işi hepimizi şaşkına çeviriyor. Üstte kiraz kola kırmızısı ile başlar, ortada yumuşak ama koyu mor bir renk alır ve altta koyu kot mavisi ile biter..

Büyük boy beyaz kurdele, her şeyi mükemmel bir şekilde birbirine bağlar!

29. Zar zor Görünür Mavi

mavi ombre saçKaynak

Mavi güçlü ve cesur olabilir ama aynı zamanda utangaç da olabilir. Tıpkı bu inanılmaz yumuşak peekaboo’lar gibi. Saç, altından görünen birkaç mavi telin yerini alan doğal kahverengi bir renge boyanmıştır..

30. Koyu Mavi Kökler Ombre Saç

mavi ombre saçKaynak

Sadece aklınızda bulunsun! TBaşlamadan önce saç rengi çok miktarda ağartma gerektirecektir. Bu nedenle, kuaförünüzü görmek için randevu almanızı öneririz, çünkü bunu karıştırmak çok kolay olabilir..

31. Baş Aşağı Erime

mavi ombre saçKaynak

Neden buna baş aşağı dedik? Çünkü üstte olan sarışının maviye eriyip yerine, inky gölgenin kirli sarışına tırmanıyor gibi göründüğünü görebilirsiniz..

32. Kadınsı Mavi Ombre

mavi ombre saçKaynak

Soğuk bir renk olmasına rağmen, nasıl düzgün bir şekilde şekillendirileceğini biliyorsanız, mavi de çok kadınsı olabilir. Aynı gölgenin daha açık uçlarıyla ve bazı plaj dalgalarıyla birlikte koyu veya Duke mavisi için gidin.

33. İki Ton – Yarım ve Yarım Yol

mavi ombre saçKaynak

Mavi ombre saçın bir başka türü de iki tonludur. Üst renginizi eritmek veya alt kısma damlatmak yerine, birinin nerede durduğunu ve diğerinin nerede başladığını net bir şekilde görebilmeniz için saçınızı yarı yarıya boyarsınız..

34. Kısa Bob

mavi ombre saç kısa bobKaynak

Mavi ombre saç trendini ünlüler de onayladı. Örneğin, Kendell Jenner kırmızı halıda mavi-yeşilin muhteşem bir tonuna gömülmüş dalgalı asimetrik bir bob giyiyor..

35. Mükemmel Mavi

mavi ombre saçKaynak

Bu mavi ombre örneği için gece gökyüzünü ilham kaynağı olarak alıyoruz. Karanlık, soğuk ve çelik gibi ama aynı zamanda kenarlarında biraz mavi var, bu da ona eşsiz güzellik hissini veriyor..

36. Büyük Boy At Kuyruğu

mavi ombre saçKaynak

Uzun ve dokulu saçlarınız varsa, bu at kuyruğunu çekmesi çok kolay olacaktır. Tek yapmanız gereken saçınızın uzunluğunu kullanmak. Yarısını örün ve kalanını at kuyruğunu bağlamak ve görünüme boyut ve hacim vermek için kullanın..

37. Turkuaz Mavi Ombre Saç

Turkuaz mavisi ombre saçKaynak

Mavi ombre dediğimizde sadece klasik mavi tonu düşünmenize gerek yok..

Şimdiye kadar verdiğimiz tüm örneklerden de görebileceğiniz gibi, seçim yapabileceğiniz sayısız renk var. Bunlardan biri de bu olağanüstü turkuaz kombin.

38. Kahverengiden Teal Ombre Saça

Sarışın Teal mavi Ombre SaçKaynak

Bu kombinasyon o kadar mükemmel ki sanki saçınızda doğal bir düş kapanı varmış gibi. Hepsi renkler sayesinde: çikolata kahvesi, açık mavi, deniz mavisi ve hatta soluk yeşilin bazı tonları.

39. Gri ve Yeşil Mavi Buz

mavi ombre saçKaynak

Soluk teniniz ve mavi veya yeşil gözleriniz varsa buzlu tonlar her zaman harika bir seçimdir. Saçınızla birlikte pembeler ve morlar, minimum makyaj ve hatta dramatik bir peri makyajı yapmayı seçebilirsiniz..

40. Festivale Hazır

mavi ombre saçKaynak

Katılacağınız bir sonraki müzik festivali için saçınızı nasıl kullanacağınıza dair bir öneri olmadan hiçbir mavi ombre saç fikirleri listesi tamamlanmış sayılmaz. Kalbinize en yakın olan gölgede elbette maviyi tercih edin ve çiçek tacını da unutmayın.!

Görünümünüzü Değiştirmeye Hazır?

Bu mavi ombre saç fikirleri listesi, yapma renk değişikliği için gidin. Gördüğünüz gibi, aşırı sert bir şey olmak zorunda bile değil..

İnce mavi peekaboolardan çarpıcı görünümlere ve buz kraliçesi onaylı buzlu mavilere kadar bu üstte herkes için bir şeyler var! Hangisi kalbinin arzusuna daha yakın?