6 Çene Boyu Saç Modelleri – Bob Her Zaman Tarzında

 • 6 Çene Boyu Saç Modelleri – Bob Her Zaman Tarzında

Çene boyu saç modelleri arıyorsanız, bob en iyi seçeneğinizdir. Bob saç kesimleri her tür uzunluk ve stilde olabilir. Her türlü eğlenceli saç modelini bob kesiminizle de, çene hizasında bile yapabilirsiniz.

Bob saç kesimi nedir?

Pantolonunu tutan kadın

Resim kaynağı: unsplash.com

Daha önce hiç bob yapmamış olsanız bile, bir noktada bu terimi duymuş olmanız oldukça muhtemeldir. Bob kısa bir saç kesimidir (daha uzun, omuz boyunda boblar olsa da) tipik olarak her tarafa eşit şekilde yapılır (böylece öndeki saçınız arkadaki saçınızla aynı hizada olur).

Bobs erkekler ve kadınlar içindir, ancak en sık kadınlarda görülür. Geleneksel bob, çene seviyesinde veya çene uzunluğundadır. Gerekli olmasa da, genellikle bob patlamalarla gelir.

Bob tarzı saç kesimini harika bir seçim yapan şeylerden biri, şekillendirmenin ve gününüze devam etmenin kolay olmasıdır. Saç tipinize bağlı olarak, bu, herhangi bir şekillendirme yardımcısı gerektirmeyen bir yıkama ve kesme işlemi olabilir veya kapıdan çıkmaya hazırlanmak için uzun bir hazırlık süresi olabilir..

Bob Saç Kesiminin Tarihi

içindeydi Bob’un başladığı 1920’lerin sineklik dönemi, bazı kötü şöhretlerle. Aslında, birçok kuaför kadınlara bu tartışmalı saç kesimini vermeyi reddetti. Kadınlar, belirli saç modelleri de dahil olmak üzere, her zaman istediklerini giymelerine “izin verilmedi” – bu nedenle, bu riskli kesim gibi seçimlerle özgürlükleri üzerinde çalışmaya başladıklarında, birkaç kişiyi rahatsız ettiler..

Tartışmalı olsun ya da olmasın, kesimin kendisi, özellikle kesimle kullanılmak üzere yapılmış her türlü aksesuarı ortaya çıkardı – bobin pimi de dahil. Saç bantları bile bu şık ve cıvıl cıvıl saç stiline aksesuar olarak ortaya çıktı..

Bob’u Kullanan 6 Çene Boyu Saç Modeli

odanın içinde beyaz üst giyen iki kadın

Resim kaynağı: unsplash.com

Çene hizasındaki saçlara yeni başlayanlar için temel kılavuzunuz olan bob ile saçınızdan her türlü çene boyu stili elde edebilirsiniz. Saçınızın düz, dalgalı, kalın veya ince olması önemli değil. İşte denemek için bazı çene boyu saç modelleri.

 • 1. Dalgalı Bob

Saçlarınız düz olsa bile dalgalı bir bob tercih edebilirsiniz. Kuaförünüze dalgalı perma yaptırabilir ya da bu görünümü elde etmek için bir ev dalgalanması kullanın.

Dalgalı bob, sörfçü, plaj dalgasını andıran bir görünüm. Hala tek tip, eğlenceli ve şık görünen dağınık bir görünüm. Dalgalarla bile, özellikle dalgalı saçlarınız doğalsa ve bu kıvrımlı görünümü elde etmek için herhangi bir ısıtma cihazına ihtiyaç duymuyorsa, bakımı kolay bir kesim olabilir..

 • 2. Düz Bob

Bu çene boyu saç modeli, dalgalı kuzeni gibi elde edilmesi kolaydır. Başınızın etrafında, ön ve arka hatta tek bir uzunlukla ve yönetilmesi kolay bir bobunuz var. Evet – birçok insanın bu stili seçmesinin nedenlerinden biri de budur – bakımı kolaydır ve duştan şıklığa geçmek için çok fazla hazırlık ve şekillendirme gerektirmez.

 • 3. Patlama ile Bob

Bir bob ile patlama yapmak zorunda değilsin. Yönetilmesi çok kolay bir stille, tümünün tek bir uzunlukta olması kolaylığa katkıda bulunur. Ancak, her türlü patlama bob ile harika gider. İşleri biraz değiştirmenize izin veriyorlar.

Bob’unuzla en çok eğlenmek için, yan süpürme patlamasını veya doğrudan gözlerinizin üzerinde olan daha şiddetli bir patlamayı deneyin. Ancak, tek seçenek bunlar değil – son derece kısa ve dalgalı bir peri patlaması bile doğru kişide bob saç kesimi ile süper sevimli görünebilir..

 • 4. Katmanlı Bob

Bobs genellikle tek uzunluktadır (başın etrafını eşit bir şekilde keserek mükemmel bir şekilde hizalanır) ve bundan sapmazlar – ancak katmanlı bir bob elde edebilirsiniz. Katmanlı görünüm, özellikle burada çok düz veya kalın saçları olan insanlar için harika.

Düz saçlı insanlar için, katmanlar size saçınızda biraz daha vücut görünümü verebilir. Kalın saçlı olanlar için, katmanlar saçınızın doğal gövdesini ve sıçramasını almadan saçınızı biraz inceltebilir..

Katmanlı bob düz bir görünüm için bırakılabilir, dalgalı bir görünüm için kıvrılabilir veya eğlenceli bir “dağınık” görünüm için dalgalandırabilirsiniz. Bu kesim size birçok şekillendirme seçeneği sunar – özellikle kısa saç kesimi için.

 • 5. Tıraşlı Alt Kesim

Alttan kesimli tıraş 90’larda büyük bir olaydı ve son zamanlarda intikamla geri döndü. Hatta bazı ünlü TV ve film yıldızları bile kırmızı halıda yanları ve enseleri tıraşlı, bu asi görünümü sergilemek için saçlarını toplamış olarak boy gösterdi..

Yine de sadece asi değil – traşlı alt kesim, sıcak aylarda harika. Saçınızın daha fazlasını boynunuzdan uzak tutar (ancak daha fazla bakıma da ihtiyacı olabilir). Tıraşlı alt kesim, herhangi bir çene uzunluğunda veya daha uzun saç kesimi ile harikadır – ve bob’a mükemmel bir katkı sağlar.

 • 6. Yarım Bob

Önde çene hizasında saç fikri gibi ama arkada bir hayranı değil misiniz? Kefal atla ve tersini yap – yarım bob için arkayı istifle. Birçok kişi bunu “futbol annesi” saç kesimi olarak adlandırsa da, bu gerçekten bakımı son derece kolay, eğlenceli ve modaya uygun bir görünüm..

Yığını doğru alırsanız, jöleyi (veya seçtiğiniz saç bakım ürününü) dikenli bir görünüm vermek için kullanabilirsiniz. Düz bırakabilir, önünü arkaya sabitleyebilir, arkayı önden farklı bir renge boyayabilir veya başka eğlenceli şeyler yapabilirsiniz. Arkası kısa olduğu için tek bir stil seçeneğiyle sınırlı değil.

Çene Boyu Saç Modellerinizden En “Tarzı” Çıkarmak

Bazı insanlar çene hizasındaki saçın sıkıcı olduğunu düşünür çünkü bu saç şekillendirme için daha az saç bırakır – ancak bu insanlar temelden çok uzak olur. Çene hizasındaki saçlarınızla yapabileceğiniz birçok şey var..

İlk olarak, ihtiyacınız doğru aksesuarlar. Bu orta ila kısa saç uzunluğuna çok yakışacak bazı harika aksesuarlar şunlardır:

 • Bobby pimleri
 • Saç bantları (her türlü)
 • saç tokası
 • klipler

Farklı görünüm ve efektler elde etmenize yardımcı olması için dalgalı, bukleli, düzleştirici ve diğer ısıtmalı saç şekillendiricilere de yatırım yapabilirsiniz. Bununla eğlenin – çene hizasındaki saç kesiminizi bu şekilde sıkıcıdan muhteşeme çevirebilirsiniz..

Çene hizasındaki saçlar atkuyruğuna yer vermese de, arka taraf ön tarafla aynı uzunluktaysa dağınık bir topuz yapabilirsiniz. Aslında, sıkıcı bir at kuyruğu ile gidememek, sevimli kısa saç kesiminize bir tarz kazandırmak konusunda sizi biraz daha yaratıcı hale getirecektir. Saçınızın özgürce akmasını istemiyorsanız, bobby pinler en iyi arkadaşlarınız olacaktır. Eğlenceli ve eklektik bir görünüm için hala burada ve orada bazı örgülere sığdırabilirsiniz..

Neden Çene Boyu Saç Modelleri Var?

Birinin çene boyu saç modelini tercih etmesinin birçok nedeni vardır. Bob veya diğer çene boyu saç kesimini düşünmek isteyebileceğiniz bazı nedenler:

 • Serin Tutun – Çene boyu saç modelleri yaz/sıcak aylarda serin kalmanıza yardımcı olur. Boynunda saç sarkmadığı için biraz daha az terleyebilirsin.
 • Düşük bakım – Çene boyu kesimler genellikle daha uzun kesimlerden daha az bakım gerektirir. Saçlarınızı tembelce örgü veya atkuyruğu yapamayacak olsanız da, saçlarınızı yıkayıp tarama lüksüne sahip olabilirsiniz..
 • Anne DostuBebekleri olan anneler, çene hizasındaki saçın bebeğe daha az tutup çekmesi için saç vermesini sevebilir!

Neden Çene Boyu Bir Saç Modeli Denemiyorsunuz??

Uzun saçtan kısa, çene boyu kesime geçmek biraz dramatik olabilir – daha önce kısa saçlarınız yoksa. Ancak, zaten omuz uzunluğundaysanız, neden birkaç santim daha kaybetmeyesiniz? Onu sevebilirsin, yoksa? Önümüzdeki birkaç ay içinde tekrar büyüyecek.