Šaty pre svadobných hostí: pánska móda na svadobných hostinách

Muži to majú na svadbe jednoduchšie ako ženy. Zvlášť, keď sú na večierku hosťami. Klasické šaty sú často obľúbené pre svadobných hostí. O to trápnejšie je, keď je niekto oblečený nesprávne. Nasledujúce informácie majú varovať a chrániť vás pred takouto situáciou. V pozvánke na šaty svadobných hostí je spravidla dostatok informácií. Niekedy existuje motto alebo téma. Okrem toho je stanovená úroveň formality. Najbežnejšími možnosťami sú Biela kravata, čierna kravata, smart casual, kokteil.

Niekedy existujú aj veľmi konkrétne informácie o oblečení. Týkajú sa typu (napr. Smokingu alebo obleku), ako aj doplnkov (napr. Motýlik alebo kravata). Môžu byť tiež uvedené zodpovedajúce farby.

Väčšinu času stále zvolíte formálny vzhľad svadieb

modré a fialové doplnky

Ak to všetko nie je písomné, postupujte podľa všeobecne uznávaných noriem. Vychádzajú hlavne z miesta a času svadby. V nasledujúcom texte popíšeme niekoľko typických situácií a vhodné šaty pre svadobných hostí.

Šaty pre svadobných hostí na neformálnej svadbe

Poloha pre nich je zvyčajne elegantná, ale nie príliš náročná.

Ako muž tu máte aj najväčšiu tvorivú slobodu. Obleky môžu byť svetlé aj farebné. To platí aj pre košele. Vzory tiež fungujú. Všetko však musí pôsobiť jemne a neutrálne. Ideálne by boli pastelové farby.

Veľa voľnosti máte aj pri výbere dĺžky rukávov a doplnkov.

To platí rovnako pre ženy aj pre mužov, aby nevesta a ženích neboli zatlačení do pozadia.

Sprevádzajte dámu, musíte zodpovedať svojmu vzhľadu

pár-obaja-temní

Neformálna večerná svadba

Tu máte oveľa menšiu slobodu konania. Pánsky oblek musí byť tmavý, ale v žiadnom prípade nie čierny. Tmavomodrá, šedá, hnedá sú dobré možnosti. S tričkami môžete byť kreatívnejší. Môžu ukázať jemné farby a vzory. Oblek je nutnosťou. Bunda a košeľa majú dlhé rukávy. S príslušenstvom môžete zaobchádzať voľnejšie. Kravata napríklad v tomto prípade nie je nutnosťou.

Modrý a tradičný strih – často zvolený pre šaty svadobných hostí

tradičný oblek

Formálna svadba

Na to potrebujete oblek a košeľu s dlhým rukávom. Držte sa svetlejšej palety farieb. Skvelou možnosťou by boli pastelové farby, ako je zelená, modrá, šedá. Vestu môžete nosiť aj na zimné svadby. To ale v žiadnom prípade nerobte na letných oslavách. Kravata je povinná.

Niekedy je dress code určený témou alebo starodávnou tradíciou

tematické obleky

Formálna večerná svadba

Nakoniec sa budeme zaoberať oblečením pre formálnu večernú svadbu. Najelegantnejšie obleky sú práve tu. V určitých prípadoch je možný aj smoking. Mali by ste však byť dobre poučení o úrovni formality. Tmavé farby sa k tomu hodia. Fungoval by aj čierny oblek. Odporúčame vám však zvoliť iný tmavý odtieň. Čiernobiele oblečenie pre ženy i pre mužov je príliš často spojené s obchodnými príležitosťami. A tu ste nakoniec na večierku.

Ušľachtilé a dobre zvolené doplnky sú vhodné pre formálne večerné svadby.

Pohodlie a vážnosť

Pokiaľ ide o šaty pre svadobných hostí, nezabudnite na hlavnú myšlienku: musia pridať k slávnostnému charakteru oslavy. Tento festival musí navyše vyzerať tak, ako si ho nevesta a ženích predstavovali. Konkrétne to znamená, že sa držíte daného smeru. Okrem toho by ste mali vyzerať o dva alebo dva skromnejšie ako ženích. V zásade sa spoliehajte na štýlový a zdržanlivý vzhľad, je takmer isté, že urobíte všetko správne.

Radšej použijete tmavošedú ako čiernu

obe v čiernej farbe veľmi vhodné

Hosťom je zvyčajne dovolené vystupovať trochu neformálnejšie ako ženích

vesta formálnejšia

Rozmanitosť s príslušenstvom

jednotný vzhľad sa podaril

Vesta v béžovej alebo čiernej farbe vždy zjemní vzhľad

slávnostný večerná svadba

Béžová, modrá, šedá – všetky moderné a sofistikované varianty

sivobéžový vzhľad

Šaty pre svadobných hostí: Nie je váš striktný dress code vašou vecou? Osviežte sa kvetom.

svetlo béžovo-biela-ideálna

Šaty pre svadobných hostí: Smart casual môže dopadnúť veľmi odlišne

svadobné oblečenie rôzne smart casual

Perfektne spárované: formalita a sloboda v obliekaní. Naozaj moderné a elegantné!

zodpovedajúce farby-rôzne-úrovne-formality-pláž