Po której stronie powinienem rozczesać włosy?

Męskie fryzury z przedziałkiem, takie jak nowoczesny grzebień i część boczna, znów stały się popularne, co rodzi odwieczne pytanie – „na którą stronę mam rozdzielić włosy?” Prosta odpowiedź brzmi, że większość mężczyzn, niezależnie od włosów prostych, falowanych czy kręconych, ma jedną naturalną część. A najczęstszym mężczyznom z boku pozostają włosy. Ale prawda jest taka, jak i po której stronie należy rozchylić włosy, tak naprawdę sprowadza się do tego, w jakim kierunku rosną włosy. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak rozdzielać włosy!

Jak rozczesać włosy dla mężczyzn

W jaki sposób rozczesać włosy?

Chociaż osobiste preferencje mają znaczenie, to, w jaki sposób należy rozczesywać włosy, jest naturalnie zdeterminowane przez kierunek spirali włosów na czubku głowy do tyłu. Znany jako męski kosmyk, sposób, w jaki twoje włosy krążą w okolicy korony, powinny być sposobem, w jaki rozdzielasz włosy. Na przykład, jeśli spirala porusza się zgodnie z ruchem wskazówek zegara, część powinna znajdować się po lewej stronie; jeśli włosy rosną w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara, to twoja naturalna część znajduje się po prawej stronie. Kilku szczęśliwców może mieć dwa zaloty, co oznacza, że ​​możesz je rozstać w dowolny sposób.

Fryzura z częścią boczną z mocnym blaknięciem

Niemniej jednak niektórzy faceci nie przejmują się konwencjonalną mądrością i wolą rozstać się w kierunku wyznaczonym przez to, którą ręką przeczesują włosy. Na przykład, jeśli czeszesz włosy prawą ręką, będziesz chciał rozdzielić włosy na lewą stronę, ponieważ czesanie od lewej do prawej będzie bardziej naturalne. I odwrotnie, jeśli stylizujesz włosy lewą ręką, możesz chcieć rozdzielić włosy po prawej stronie, ponieważ czesanie od prawej do lewej ma sens. Jeśli regularnie stylizujesz włosy obiema rękami, poeksperymentuj z częściami po obu stronach, aby sprawdzić, które pasują do siebie.

Grzebień z częścią boczną z niskim stopniem zanikania

Jak znaleźć swoją naturalną część?

Jeśli nadal nie masz pewności co do swojej naturalnej części, zawsze możesz ją znaleźć poprzez eksperymentowanie. Zacznij od zwilżenia włosów, a następnie przeczesania ich do przodu. Poczekaj chwilę, a włosy powinny zacząć się rozdzielać, odsłaniając naturalną część.

Wreszcie, jeśli ta taktyka na znalezienie swojej naturalnej części włosów nie działa, zawsze możesz czesać włosy w lewo i prawo. Niezależnie od tego, która strona odsłania naturalną linię włosów lub wygląda lepiej, jest właściwą stroną, aby zacząć rozdzielać włosy.

Ostatnie słowo

Wybierając sposób czesania włosów dla mężczyzn, pamiętaj, że wybrana strona i kierunek czesania są ostatecznie osobistym wyborem. Dopóki Twoja fryzura wygląda dobrze i pasuje do Twojej twarzy, nikt nie dba o to, czy szczotkujesz ją w lewo, czy w prawo. Oto kilka przykładów fajnych fryzur z grzebieniem i częściami bocznymi dla inspiracji!

Zaczesać z twardą częścią

Brudny długi grzebień z twardą częścią i wysokim blaknięciem

Twarda część boczna z wysokim blaknięciem skóry

Przycięte plecy z podcięciem z grubą twardą częścią

Teksturowany grzebień z wysokim blaknięciem

Krótka nowoczesna pompadour z wysokim blaknięciem skóry i brodą

Średni łysy blaknięcie z teksturowanym grzebieniem i brodą

Wysokie blaknięcie skóry z teksturowaną twardą częścią boczną

High Fade z Shape Up i Faux Hawk

Taper Fade z śliską częścią boczną