Nákup sedačky: na čo si dať pozor?

Toto je lekcia, ktorú si mnoho ľudí musí osvojiť: ťažká cesta k nákupu lacnej pohovky je jednou z najdrahších chýb pri zariaďovaní, ktoré môžete urobiť. Lacná sedačka sa rýchlo prehne a stratí tvar. Sedačka s dlhou životnosťou si naopak zachová svoju kvalitu roky a ušetrí vám veľa peňazí. Nižšie sa dozviete, na čo si dávať pozor pri kúpe novej sedačky. Nasledujúce východiskové body vám pomôžu investovať peniaze do hodnotnej pohovky.

Kúpa sedačky je dlhodobá investícia

Nákup pohovky Na čo si dať pozor? 3

Nákup pohovky: Na čo by ste si mali dať pozor??

Cenná pohovka by mala vydržať 7 až 15 rokov, takže kúpa pohovky môže pôsobiť skľučujúco. Nejde len o to nájsť perfektný kus nábytku pre túto chvíľu, ale aj taký, ktorý budete milovať a budete sa v ňom cítiť pohodlne viac ako desať rokov. Tento článok vám dáva užitočné rady, na čo si dať pozor, aby ste identifikovali kvalitnú pohovku.

Aj keď je ľahké vybrať si pohovku podľa jej dizajnu, je o niečo ťažšie to posúdiť podľa kvality. Tu je pár tipov, ktoré vám pomôžu nájsť štýlovú a odolnú pohovku.

Nákup pohovky Na čo si dať pozor? 1

  1. Pohovky vysokej kvality majú robustné drevené rámy

Stabilný rám je základom dlhej pohovky. Najtrvanlivejšie rámy sú vyrobené z hrubého, laminovaného tvrdého dreva. Hľadaj pohovku so zámkovým rámom, ktorý má menej spojov a menej (ale väčších) kúskov dreva. To minimalizuje stresové body na vašej pohovke.

  1. Dávajte pozor na pružinovú základňu

Podvozok pohovky je rozhodujúci, ale rovnako ako rám je pre kupujúceho neviditeľný. Ako teda zistíte, či je typ zavesenia dobrej kvality? Presvedčte sa sami! Posaďte sa na pohovku a vnímajte vnútorný pružina. Cíti sa pierko stiahnuté a je blízko seba? Alebo sa cítia slabí a dávajú príliš veľa zhovievavosti? Buďte opatrní: slabé pramene, ktoré sú príliš ďaleko od seba, sú znakom toho, že sa pohovka rýchlo opotrebuje.

Modernou alternatívou k predchádzajúcim modelom jarného jadra je takzvaná nosagová základňa alebo vlnová základňa, ktorá znamená viac pohodlia a kvality. Okrem pohodlia pri sedení odpruženie nosag ponúka mnoho výhod. Môžete teda požiadať o tento typ odpruženia a urobiť rozdiel sami.

Nákup sedačky Na čo si dať pozor?

  1. Najlepšie vankúše na pohovky sú vyrobené z peny s vysokou hustotou

Polyuretánová pena môže byť o niečo lacnejšia, ale je lepšie zvoliť výplň zo studenej peny HR. Zistíte, že vaša sedačka je znateľne odolnejšia, pohodlnejšia a drží tvar oveľa dlhšie ako pohovky s vankúšmi z polyuretánovej peny.

  1. Vyberte si najlepšiu látku na pohovku

Máte veľa možností medzi prírodnými tkaninami a syntetickými tkaninami, ktoré dlho vydržia. Rozpoznať rozdiel medzi týmito dvoma môže byť však ťažšie. Odolná syntetika – podobne ako akrylový a zmiešaný polyester farbená v roztoku – môže byť vyrobená tak, aby vyzerala a pôsobila ako prírodné tkaniny. Aj vonkajšie tkaniny si nájdu cestu do interiéru a ponúkajú vysokú trvanlivosť a odolnosť voči škvrnám. Vyberte si teda látku, ktorá ladí s vašim interiérom a zároveň vyzerá a pôsobí prirodzene.

Nákup pohovky Na čo si dať pozor? 5

Poznámka pre majiteľov domácich zvierat: Keď si vaše domáce zvieratá nájdu miesto na pohovke, musíte byť pri výbere látky obzvlášť opatrní. Zvážte poťah na pohovku ultrasuede. Tento je mäkký a ľahko sa čistí a z nejakého dôvodu väčšina mačiek nemá záujem ho poškriabať. Aj keď sa to môže zdať neintuitívne, kožená sedačka je skvelou voľbou aj pre majiteľov domácich zvierat. Koža je odolná voči zápachu a zvieracím chlpom a ľahko sa čistí.

Nákup pohovky Na čo si dať pozor? 4

Konečne

V tomto článku sme vám ukázali niekoľko spôsobov, ktorými môžete identifikovať vysokokvalitnú konštrukciu pohovky. Držte sa toho a nájdite hodnotnú a krásnu sedačku, ktorá vám bude verne slúžiť roky.