Pomad vs Jel vs Ağda – Saç Modeliniz İçin En İyisi Hangisi?

Pomad ve jel ile ağdanın artılarını ve eksilerini karşılaştırırken, saçınızı nasıl şekillendirmek istediğinizi ve elde etmeye çalıştığınız görünümü hatırlamak önemlidir. Saç stiliniz için en iyi saç şekillendirme ürününü bulmak, esnek, orta veya sıkı bir tutuş ve parlak veya mat bir görünüm isteyip istemediğinize bağlıdır. Sorun şu ki, piyasada bu kadar çok erkek bakım markası varken hangilerinin satın almaya değer olduğunu söylemek zor. Aşağıda erkeklerin kısa, uzun, orta uzunlukta, kalın, kıvırcık ve dalgalı saçlar dahil olmak üzere farklı saç stilleri, uzunlukları ve türleri için doğru saç ürünlerini seçmelerine yardımcı olmak için pomat, ağda ve jel arasındaki farkı tartışacağız..

Alt kesim, arkaya kayma, tarak, kısa saç, yan kısım, pompadour, sahte şahin veya dikenli saçlar için en iyi saç ürünlerini istiyorsanız, bu kılavuz kullanmak için iyi bir pomad, ağda veya jel seçmenize yardımcı olacaktır..

Saç Ürünleri - Pomad vs Jel vs Ağda

pomad

Pomad, hem mat hem de yüksek parlaklıkta bitişlerin yanı sıra güçlü, ancak esnek tutuşlar için ideal bir şekillendirici üründür. Günümüzde erkekler için en iyi pomad markaları, yağ bazlı değil su bazlıdır, bu da kolayca yıkanan hafif, yumuşak bir doku sağlar. Su bazlı bir pomad kullanmanın bir diğer yararı da, saçınızı gün boyunca şekillendirip yeniden şekillendirebilmenizdir, çünkü asla kurumaz veya aşırı sertleşir..

Bununla birlikte, kaygan sırtlar gibi daha yağlı saç stillerini seviyorsanız, daha güçlü bir tutuş ve daha yüksek parlaklık sunan yağ bazlı bir pomad satın almayı düşünebilirsiniz. Sadece yağ bazlı ürünlerin yıkanmasının daha zor olduğunu ve saç deriniz için sağlıklı olmadığını unutmayın. Benzer şekilde, kalın saçlar için iyi bir pomad alın..

Günlük veya profesyonel ortamlarda her gün kullanmak üzere bir erkek saç pomadını ararken mat bitişli olanı seçin. Özel günler ve geceler için yüksek parlaklığı saklayın. Pomatlar, tarak üstü, yan kısım, kaygan sırt, kısa ve pompadour saç modelleri dahil çoğu stil için mükemmeldir..

pomat saç modeli

Erkekler İçin En İyi Pomatlar

Bugün piyasadaki en beğenilen pomad markalarından bazıları şunlardır: suavecito, Layrit, Kaliforniyalı Baxter, İmparatorluk Berberi, Üst Kesim Deluxe, ve Amerikan Mürettebatı. Hangi pomatı alacağınız, saçınızın kısa mı, orta uzunlukta mı yoksa uzun mu olduğuna ve saçınızı nasıl şekillendirmeyi seçtiğinize bağlı olacaktır. Güçlü bir ürün, temiz bir görünüm için tüm gün saçı yerinde tutabilir, ancak parlaklık vermeyen hafif bir tutuş, serin dokulu bir görünüm sunabilir..

Bunlar erkekler için en iyi pomatlar.

Önizleme Ürün Değerlendirmesi Fiyatı
Suavecito Pomad Firme (Güçlü) Tutma 4 oz, 1 Paket - Erkekler İçin Güçlü Tutuşlu Saç Pomadı - Orta Parlaklık Su Bazlı Ağda Gibi Pulsuz Saç Jeli - Yıkanması Kolay - Tüm Saç Stilleri İçin Tüm Gün Tutuş Suavecito Pomad Firme (Güçlü) Tutma 4 oz, 1 Paket – Erkekler İçin Güçlü Tutuşlu Saç Pomadı – Orta Parlaklık… 14.530 İnceleme 13.99$ Şimdi al
Layrite Superhold Pomad, 4.25 oz Layrite Superhold Pomad, 4.25 oz 4.233 İnceleme $18.00 Şimdi al
Baxter of California Kil Pomad, Mat Kaplama/Güçlü Tutuş, Erkekler için Saç Pomadı, 2 fl. Öz Baxter of California Kil Pomad, Mat Kaplama/Güçlü Tutuş, Erkekler için Saç Pomadı, 2 fl. Öz 3.860 İnceleme 23,00 $ Şimdi al

Pomad Nasıl Kullanılır

Pomad kullanmak için saçınızı havluyla kurulayın, şekillendirilebilir olacak kadar nemli bırakın, ancak kontrol etmesi ve şekillendirmesi zor olacak kadar ıslak değil. En sevdiğiniz pomatlardan bir kısmını elinize alın ve eşit şekilde kaplanana kadar avuçlarınız ve parmaklarınız arasında ovalayın. Şimdi pomadınızı saçınıza her iki taraftan da uygulayın, istediğiniz saç stiline nazikçe şekillendirirken saçınızı düzleştirin..

Balmumu

Çoğu ağda balmumu ile yapılır ve bu nedenle saçınızı sertleştirmeyen veya sertleştirmeyen mat bir kaplama ile orta ila güçlü bir tutuş sunar. Saç mumu jelden daha kalın bir his verirken, yine de pürüzsüz hissettirir, saça doku ve kalınlık katar ve yapışkan değildir. Ayrıca, ağdayı yıkamak su bazlı bir pomaddan biraz daha zordur, bu yüzden şuna benzer bir saç vaksı satın almanızı öneririz. American Crew’s Forming Cream veya TIGI Yatak Başlığı B.

Ayrıca, doğal olarak yağlı saçlarınız varsa, ağda bu fazla yağı emebilir. Ancak bu, saç mumunun birkaç saat sonra kuruyacağı anlamına gelir, ancak o zamana kadar istediğiniz gibi yeniden şekillendirebilirsiniz. Bu, pomad ile mumu karşılaştırırken göz önünde bulundurmanız gereken pomad kullanmanın önemli bir avantajıdır..

Sonuç olarak ağda, kısa veya orta uzunlukta, normalden yağlıya saçlar için idealdir. Ayrıca dalgalı veya kıvırcık saç tipleri üzerinde inanılmaz derecede etkili olabilir. En iyi ağda saç modelleri, dikenli saçlar, sahte şahinler, kısa saç kesimleri, Fransız ekinleri ve diğer birçok popüler modern saç modeli gibi topaklanma olmadan güçlü tutuş ve kontrol gerektiren saç stilleridir..

Balmumu Saç Modelleri

Erkekler İçin En İyi Saç Ağdaları

En beğenilen saç mumlarından bazıları şunlardır: American Crew’s Forming Cream veya Lif, TIGI Yatak Başı İşlenebilir Balmumu, Redken Manevra Çalışma Balmumu, ve Gatsby Hareketli Kauçuk. Hafif ila orta tutuş ve dokulu, doğal bir saç modeli istiyorsanız şekillendirici ağda harikadır..

Önizleme Ürün Değerlendirmesi Fiyatı
TIGI Erkekler için Yatak Başlığı Mat Ayırma Uygulanabilir Balmumu, 3 Ons TIGI Erkekler için Yatak Başlığı Mat Ayırma Uygulanabilir Balmumu, 3 Ons 4.149 İnceleme $11.13 Şimdi al
American Crew Forming Cream, 3 oz, Orta Parlaklıkta Esnek Tutuş American Crew Forming Cream, 3 oz, Orta Parlaklıkta Esnek Tutuş 12.485 İnceleme $18.50 Şimdi al

İhtiyaçlarınıza en uygun erkek saç mumunu bulmak için bu satın alma rehberine göz atın.

Saç Ağdası Nasıl Kullanılır

Ağda kullanmak için saçınızı kuruturken ellerinizle şekillendirin – ağda ıslak saçta işe yaramaz. Az miktarda balmumu alın ve ellerinizin arasında ovalayın. Saçınız kuruduğunda, saç balmumunu saçınıza uygulayın ve her yere eşit olarak yayın. Saçınızın önde toplanmasını önlemek için arkadaki saçtan başlamanız önerilir..

Jel

Jel, erkekler için klasik saç ürününüzdür. Saç jölesi, yüksek parlaklıkta “ıslak” bir görünümle güçlü bir tutuş sağlar. Pomad ve ağda yeterli tutuş sağlamadığında jel tek seçeneğiniz olabilir. Ne yazık ki jelin dezavantajı sertliği, pul pul olması ve günün ilerleyen saatlerinde yeniden şekillendirilememesidir. Bununla birlikte, saç jölesi suyla kolayca yıkanır..

Erkekler saç jölesi hem hafif hem de sıkı tutuşlarda bulabilirler ve genel bir kural olarak, ince saçlı erkekler, kafa derisini açığa çıkaracak topaklanmayı önlemek için muhtemelen hafif ila orta tutuşlu jeller – hatta pomad – kullanmalıdır. Saç jölesi artıları ve eksileri göz önüne alındığında, pomad ile jel ve balmumu ile jel arasındaki karşılaştırmada, gerçekten asi, yönetilmesi zor saçlar için son çare olarak jeli öneriyoruz..

Jel Saç Modelleri

Erkekler İçin En İyi Saç Jelleri

Erkekler için en çok beğenilen saç jölelerinden bazıları şunlardır: Amerikan Mürettebat Şekillendirici Jel, Johnny B Modu, Got2b Ultra Yapıştırılmış, ve Stil Seksi Saç Jeli.

Önizleme Ürün Değerlendirmesi Fiyatı
AMERICAN CREW Sıkı Tutuş Şekillendirici Jel, 33.8 Fl Oz AMERICAN CREW Sıkı Tutuş Şekillendirici Jel, 33.8 Fl Oz 6.204 İnceleme $33.76 Şimdi al

Saç Jeli Nasıl Kullanılır

Saç jölesi kullanmak için saçınızı hafif nemli olana kadar havluyla kurulayın – jel en iyi şekilde duştan sonra nemli saça uygulanır. Günün ilerleyen saatlerinde korkunç beyaz pullardan kaçınmak için jelinizi yavaşça uygulayın, yalnızca ihtiyacınız olduğunda daha fazlasını ekleyin. Çoğu saç modeli için elinizin balsamında çeyrek boy yeterli olacaktır ve unutmayın, daha sonra her zaman daha fazlasını uygulayabilirsiniz..

Erkekler İçin En İyi Saç Ürünleri

Erkekler için en iyi çok yönlü saç ürünü olarak pomad öneriyoruz, size esneklik, hem mat hem de yüksek parlaklık seçenekleri ve sofistike bir görünüm için havalı saç stilleri yapma yeteneği kazandırıyor. Çeşitli uygun fiyatlı su bazlı pomad markaları ile erkekler farklı ürünler satın alabilir ve favorilerini bulmak için bunları deneyebilir..