110 najlepszych pomysłów na tatuaże lotosowe o bogatym znaczeniu symbolicznym

A Tatuaż lotosu ma w sobie pewną elegancję i wdzięk, częściowo dzięki delikatnym tonom i kolorom. Innym powodem jest to, że znaczenie tatuażu lotosu nigdy nie odbiega daleko od przekonań religijnych. Z tego powodu kwiaty lotosu często kojarzą się ze spokojem, opanowaniem i spokojem.

Pełne wdzięku wzory tatuaży lotosu do tuszu w tym roku

Jednym z najpopularniejszych kwiatów do tatuażu jest lotos. Ten wytrzymały kwiat jest wspaniały i wyjątkowy. Ma swego rodzaju dwoistą naturę, łącząc wielką moc i jednocześnie delikatność. Ważne jest, aby znaczenie tatuażu z kwiatem lotosu zawsze zależało od jego użytkownika. Osoba z tatuażem lotosu najlepiej zna jego znaczenie.

1. Lotosowy tatuaż z prostymi geometrycznymi wzorami

Ten lotosowy tatuaż jest połączony z jasnymi odcieniami kolorów, księżycem i kilkoma geometrycznymi wzorami z tyłu. Proste linie dodają elegancji tatuażowi.

2. Projekt tatuażu na ramię Lotus

Podczas gdy bardziej popularny projekt tatuażu lotosu opiera się na prawdziwym kwiecie, tatuatorzy mogą również dodać do tych tatuaży swój własny zwrot, na przykładzie wzoru mandali.

3. Prosty tatuaż lotosu na klatce piersiowej

tatuaż lotosowy na klatce piersiowej

Prosty tatuaż z lotosu może pokazywać tylko kilka płatków z cieniami pod nimi. Możesz dodatkowo ozdobić tatuaż prostymi wzorami w kropki!

4. Czaszki & Kwiaty Lotosu

Znaczenie tatuażu kwiatu lotosu może nie być już tak proste, gdy w wytatuowanym kawałku znajdują się ciemne motywy, takie jak czaszki.

5. Proste pociągnięcia pędzlem

Kwiat lotosu może być reprezentowany w elegancki sposób za pomocą wzoru pociągnięcia pędzla, tak jak w tym tatuażu. To znaczenie tatuażu lotosu może być bliższe chińskiemu pochodzeniu kwiatu lotosu.

6. Tatuaż z niebieskiego lotosu

Kto powiedział, że tatuaże z kwiatów lotosu muszą być cały czas różowe? Ten jest niebieski i wygląda świetnie!

7. Feniks i kwiat lotosu

Feniks i kwiat lotosu

Posiadanie tatuażu feniksa to zdecydowanie mocny ruch. Zaciekłość feniksa wydaje się być obniżona przez obecność kwiatu lotosu.

8. W pełnym rozkwicie

Środek lotosu wydaje się jasno świecić. To wydaje się całkiem odpowiednie dla projektu tatuażu z lotosu!

9. Tatuaż z białego lotosu z rybą Koi

Znaczenie tatuażu kwiatu lotosu wydaje się być znacznie wyraźniejsze w połączeniu z niegazowaną wodą i rybą koi. W tym tatuażu jest poczucie spokoju i uwielbiamy to!

10. Częściowy kolorowy tatuaż lotosu

Tatuaż z lotosu jest tutaj zabarwiony tylko w części, w której znajduje się w trójkącie. To jeden ze sposobów, w jaki możesz pokolorować swój tatuaż!

Kto robi tatuaże z lotosu?

Tatuaże z lotosu są bardzo znaczące, ponieważ kwiat kojarzy się z kulturą Wschodu i jej niesamowitym oddaniem głębi i wieczności sakramentalnego świata wewnętrznego. Oczywiście szkice tatuaży lotosowych różnią się stylami i miejscami przywiązania, ale zwykle różnorodność kolorów i odcieni podkreśla ich tożsamość.

Biorąc pod uwagę dwoistość wizerunku lotosu, warto powiedzieć, że ten kwiat jest odpowiedni zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet. Dwulicowa natura jest również w osobliwościach uprawy rośliny: jej korzenie są głęboko w wodzie, ale jej płatki wznoszą się bezpośrednio na słońce. Dlatego też może to wiele powiedzieć o osobie, która nosi taki tatuaż. Jeśli czujesz w sobie jedność światła i ciemności lub inne przeciwstawne zasady, ten tatuaż jest dla Ciebie.

11. Lotosowe tatuaże wzdłuż kręgosłupa

Lotosowe tatuaże wzdłuż kręgosłupa

W swoim projekcie tatuażu możesz mieć więcej niż jeden kwiat lotosu. Na tym przykładzie duży lotos jest narysowany na 5 innych projektach o tematyce lotosowej umieszczonych w grzbiecie.

12. Kolorowy tatuaż lotosu

Znaczenie tatuażu lotosu w tym tatuażu jest nieco jaśniejsze niż inne. Znajduje się na szczycie tatuażu średnika, który jest symbolem osób, które przeżyły depresję.

13. Inne znaczenie tatuażu lotosu

Inne znaczenie tatuażu lotosu

Możesz myśleć o tatuażach lotosu jako o wzorach kwiatowych lub możesz myśleć o tym w definicji pozycji siedzącej lotosu. Ten jest wyraźnie ten drugi, chociaż nie możemy powiedzieć z całą pewnością, co to znaczy.

14. Delikatny kolor

Tatuaż z lotosu ma delikatny odcień koloru, kontrastujący z czarno-białym wzorem grafiki w tle. Prawie widzimy fakturę kwiatu!

15. Projekt mandali na klatkę piersiową

To może nie być twój klasyczny projekt tatuażu z lotosu, ale na pewno jest pełen wdzięku i elegancki! Jego prostota w połączeniu z ozdobnymi koralikami sprawia, że ​​jest wyjątkowo kobiecy.

16. Sznur kwiatów

Możesz również zdecydować się na połączenie projektu tatuażu z lotosem w coś, co nieco ukrywa motyw. W podobny sposób można tuszować kwiat lotosu.

17. Tygrys wśród kwiatów lotosu

Kobiecy charakter tatuażu z lotosem można zrównoważyć, aby był bardziej neutralny pod względem płci, na przykład z bardziej dzikim zwierzęciem – tygrysem. Dodatek pawiego pióra podkreśla kolor całego tatuażu!

18. Tatuaż z niebieskim lotosem z zegarkiem kieszonkowym

Jak myślisz, co oznacza tatuaż lotosu dla tego kawałka? Nie jesteśmy pewni, ale mogło to być związane z poczuciem spokoju związanego z tą godziną i datą.

19. Japoński projekt tatuażu lotosu

Japoński projekt tatuażu lotosu nie różni się zbytnio od normalnego tatuażu lotosu. Różnica polega głównie na wzorach tła – tak jak w tym!

20. Spiralny tatuaż lotosu

To znaczenie tatuażu kwiatu lotosu może bardziej skłaniać się ku wpływom kultury japońskiej. Tło i wzory fal są zdecydowanie japońskie!

Ponadto jest symbolem bogatej duchowości, czystości i czystości. Znaczenie lotosu to także pragnienie zrozumienia piękna i nieśmiertelności natury; symbolizuje harmonię, łącząc dwa wzajemnie uzupełniające się przeciwieństwa. Ogólnie rzecz biorąc, ten kwiat zachowuje pozytywną energię i witalność. To potężny symbol o bogatej przeszłości historycznej.

Znaczenie tatuażu lotosu

Lotos jest symbolem:

  1. Duchowy wzrost. W religiach Wschodu, takich jak buddyzm i hinduizm, kwiat niesie znaczenie oświecenia lub duchowego przebudzenia. Ludzie, którzy podziwiają tę roślinę, starają się wznieść ponad szarą codzienność, tak jak ten wspaniały kwiat usiłuje wyrosnąć na bagnach. Próbują rozwijać się mentalnie i ujrzeć boskie światło. 
  2. Mądrość. Uosabia również światło inteligencji, czysty umysł i głębokie myśli. Wszystko to przychodzi do mężczyzny z wiekiem, jeśli ciężko pracował nad samodoskonaleniem i poszerzaniem wiedzy.
  3. Zasada żeńska. W Indiach ten wyjątkowy kwiat jest także symbolem płodności. W tym przypadku jego delikatne płatki są przedstawione w formie miski. Oznacza to kobiecą miękkość, czystość i pochodzenie nowego życia. 
  4. Harmonia. Każdy zna postawę jogi lotosu. To właśnie ta postawa symbolizuje wewnętrzne siły, energię i twardą równowagę. Jako symbol Yin-Yang oznacza również jedność jasnych i ciemnych początków, dobra i zła, energii męskiej i żeńskiej.

Znaczenie tatuażu lotosu w różnych kulturach

Kwiat lotosu jest reprezentowany w wierzeniach różnych cywilizacji i kultur – od czasów starożytnych po współczesność. 

Według legendy Budda narodził się z lotosu. Ten kwiat może służyć jako tron ​​do medytacji na obrazach mnichów buddyjskich i Białej Tary. Dlatego jest ściśle związany z boskością w buddyzmie i hinduizmie.

W dzisiejszym społeczeństwie o rosnącym zainteresowaniu kwiatem świadczą liczne zdjęcia lotosu jako obiektu sztuki: w obrazach, przedmiotach dekoracyjnych, figurkach, a także tatuażach.

Lotos w różnych kulturach:

  • W starożytnym Egipcie kwiat był symbolem najwyższej inteligencji, gdy był przedstawiany razem z bóstwem słońca. 
  • W kulturach asyryjskich i fenickich lotos był symbolem życia wiecznego. 
  • W Japonii niesie ze sobą znaczenie czystości i czystości. 
  • W tradycji starożytnych plemion Majów kwiat lotosu przedstawiany był jako symboliczny obraz świata materialnego i naszej planety Ziemia. 
  • W Tybecie przypisuje się jej znaczenie strażnika wiedzy tajemnej. 

Części ciała do tatuażu lotosu

Jak już wspomniano, tatuaż z lotosu jest odpowiedni dla chłopców i dziewcząt. Jednak miejsca ich przywiązania różnią się w zależności od płci nosiciela. Mężczyźni wybierają ramię, plecy lub szyję, aby przedstawić kwiat. 

Kobiety wolą umieszczać tatuaże z lotosem na talii, biodrach, żebrach i między łopatkami.

Style tatuażu lotosu

Męskie i żeńskie tatuaże lotosowe różnią się również wyglądem. W przypadku wariantu męskiego lotos przedstawiany jest jako bardziej brutalny, z cechami męskimi, wyraźnymi liniami i kolorami, surową formą płatków i liści.

Szkice tatuaży lotosu są często wykonane w kolorze z wieloma odcieniami, aby uosabiać specjalność kwiatu, ale możliwe są również wersje monochromatyczne.

lotos-tatuaż

Dziewczynki wolą tatuaże lotosy małych rozmiarów, a duże wyglądają na bardzo delikatne, piękne i wrażliwe. Czasami dziewczyny łączą je z różnymi ozdobami lub napisami. 

Lotosy przedstawione są w stylu realizmu, akwareli, neotradycji lub grafiki. Zarówno mężczyźni, jak i kobiety łączą kwiat z wizerunkiem Buddy. 

Lotosowe tatuaże gwiazd

Malin Akerman, wychowana buddystka, ma duży kwiat lotosu i napis w tybetańskim sanskrycie, który na górnej części pleców brzmi „do zabawy”.

Katy Perry ma na nadgarstku mały kwiat lotosu.

katy-perry-tatuaże-lotos

Ellie Goulding ma na klatce piersiowej tatuaż z kwiatem lotosu.

Debra Wilson ma tatuaż z kwiatem lotosu na brzuchu.