110 najlepszych wzorów i pomysłów na tatuaże krzyżowe

Krzyżowe tatuaże może być tuszowany z różnych powodów osobistych. Być może myślisz, że to dobry tatuaż, aby pokazać swoje przekonania religijne. Być może krzyżyk na twoim nadgarstku służy wyłącznie celom estetycznym.

Niektóre inne mogą nawet zawierać projekt tatuażu krzyżowego w innym większym projekcie tatuażu. Niezależnie od przypadku, wzory tatuaży pozostają aktualne dla mężczyzn i kobiet na całym świecie nawet dzisiaj.

100 niesamowitych & Inspirujące wzory tatuaży krzyżowych

Tak więc, jeśli patrzysz na tę listę wzorów tatuaży krzyżowych, prawdopodobnie masz coś na myśli. Po co tuszujesz ten krzyżowy tatuaż? Czy jest to ze względów estetycznych, religijnych, czy ma dla niego znaczenie osobiste??

W każdym razie mamy nadzieję, że znajdziesz projekt tatuażu krzyżowego, który będzie dobrze współgrał z tym, do czego jesteś napisany. Rzućmy okiem na wzory tatuaży krzyżowych, które przygotowaliśmy dla Ciebie poniżej!

Kto wykonuje tatuaże krzyżowe??

Tatuaże krzyżowe są zdecydowanie jednym z najbardziej uniwersalnych i powszechnych. Na wielu zdjęciach widać nosicieli takiego tatuażu. Najpopularniejszym wizerunkiem jest krzyż łaciński, symbolizujący religie chrześcijańską i prawosławną oraz krzyż celtycki.

1. Projekt tatuażu z krzyżem na całe ciało

Ten tatuaż opowiada historię! Spojrzenie na to pozwoli ci wiedzieć, że jest to tatuaż oparty na chrześcijaństwie, kiedy Jezus został postawiony na krzyżu za ludzkość.

2. Jezus dźwigający twoje grzechy

W Biblii jest powiedziane, że Jezus umarł za wszystkie grzechy swoich naśladowców. Zaniósł swój krzyż do miejsca, w którym miał zostać ukrzyżowany, tak jak pokazano na dole tego tatuażu.

3. Ręce złożone do modlitwy

Biorąc pod uwagę znaczenie tatuażu krzyżowego, który stał się znany, nie jest więc zbyt zaskakujące, że projekt tatuażu krzyżowego jest połączony z modlitwami i koralikami różańca. Krzyżowe tatuaże, takie jak ten, są zwykle widywane u mężczyzn.

4. Krzyżowy tatuaż upamiętniający ukochaną osobę

Często wykonuje się również tatuaż krzyżowy na plecach lub w dowolnym miejscu wokół ciała, aby upamiętnić utratę ukochanej osoby. Zazwyczaj tatuaż o takim znaczeniu będzie miał również datę wyjazdu bliskich ze świata.

5. Pociągnięcia pędzlem akwarelowym

Niektórzy ludzie wolą, aby ich tatuaże krzyżowe były czyste i miały solidne krawędzie. Inni wolą ich trochę bardziej naturalny, jak ten krzyżowy tatuaż na plecach. Wygląda jak pociągnięcia pędzlem akwarelowym!

6. Krzyżowe tatuaże z ucieleśnieniem zwierząt

Czy widziałeś kiedyś tatuaże krzyżyków ze zwierzętami? Wokół tego krzyżowego tatuażu owinięty jest kogut i wąż. Być może ma to znaczenie religijne, ale tak naprawdę nigdy się nie dowiemy.

7. Ozdobny krzyżowy tatuaż dla mężczyzn

Mężczyźni szukający innej odmiany tatuaży krzyżowych mogą polubić ten. Wygląda elegancko i elegancko. Być może to ze względu na ozdobne wzory!

8. Ukrzyżowanie

Tatuaże krzyżowe mogą być również przedstawiane z portretem zamiast klasycznego wzoru krzyża. Postać przedstawiona na tatuażu ma tę samą pozę, która przypomina krzyż!

9. Przebłysk nieba

Jest Jezus, jest krzyż, a wokół latają czysto białe gołębie. Jeśli już, wiemy na pewno, że ten krzyżowy tatuaż został napisany w celach religijnych!

10. 4 punkty krzyża

Być może chcesz zrobić tatuaż krzyżowy, ale nie chcesz wyglądać na religijnego. W takim przypadku możesz wykonać tatuaż z konturem krzyża, ale udekoruj go innymi wzorami. Powyższy przykład jest ozdobiony diamentowymi kształtami!

11. Odwrócony krzyż tatuaż na ramionach

Solidny krzyżowy tatuaż na dłoni

Solidny krzyżowy tatuaż na dłoni

Nie każdy, kto wykonuje taki tatuaż, zachowuje religijne podteksty krzyż. Dla niektórych osób w tym obrazie kryje się święte, głębokie znaczenie.

12. Opracowany wzór na tatuażu na plecach

Artystyczny tatuaż z krzyżem na plecach

Artystyczny tatuaż z krzyżem na plecach

Jest to jeden z bardziej subtelnych tatuaży krzyżowych na plecach. Kiedy masz taki tatuaż na środku pleców, nie będziesz potrzebować żadnych innych tatuaży do dekoracji tego obszaru!

13. Krzyż patriotyczny

Patriotyczny tatuaż z krzyżem z flagą USA

Patriotyczny tatuaż krzyżowy z flagą USA

Tak jak wspomnieliśmy powyżej, tatuaże krzyżowe nie muszą mieć podtekstów religijnych. Ten krzyż, jako przykład, przedstawia patriotyzm na ramieniu tego mężczyzny!

14. Przysłów 3:18

Efektowny krzyż na plecach – tak dla zapamiętania

Efektowny krzyż na plecach – tak dla zapamiętania

Aby oszczędzić ci trudu googlowania, czym jest to przysłowie, oto co mówi: „Ona jest drzewem życia dla tych, którzy ją trzymają; ci, którzy ją mocno trzymają, nazywani są błogosławionymi”. Jakie piękne skojarzenie ma ten tatuaż ze swoją frazą!

15. Krzyż z tatuażem skrzydeł

krzyż tatuaż

Czy ten tatuaż przypomina ci lata 2000? W tamtych latach tatuażom krzyżowym często towarzyszy para skrzydeł – tak jak ten!

Tatuaże krzyżowe dla mężczyzn i kobiet

Tatuaże krzyżowe zwykle zdobią męskie ciało (ramię, plecy, ramię). Dziewczyny wolą bardziej wdzięczne i małe tatuaże tego symbolu. Krzyż można zobaczyć na kobiecej stopie, kostce, ramieniu, brzuchu i dolnej części pleców.

16. Pełny przedni krzyżowy tatuaż na mężczyznach

Bardzo nietypowy, brutalny tatuaż z krzyżem na tułowiu

Bardzo nietypowy tatuaż z brutalnym krzyżem na tułowiu

Ten facet nie bawił się, kiedy miał na sobie ten tatuaż! Tatuaż krzyża dosłownie uosabia cały jego przód – nawet na obszarach klatki piersiowej, gdzie ludzie zwykle unikają tatuowania.

17. Krzyżowy tatuaż na nadgarstku

Krzyżowy elegancki tatuaż na nadgarstku z cytatem

Krzyżowy elegancki tatuaż na nadgarstku z cytatem

Byłby to normalny tatuaż krzyżowy, gdyby nie słowo, które jest w nim zawarte. Słowo „wiara” jest również ściśle związane z symbolem krzyża – bardzo pasujące!

18. Ozdobny krzyżowy tatuaż na ramionach

Wszelkie tatuaże mogą być bardziej eleganckie, gdy zostaną szczegółowo opisane dzięki tym ozdobnym wzorom. Miłym dodatkiem są małe koraliki, które podkreślają krzyżyk.

19. Krzyżowy tatuaż dla kobiet

Zwróć uwagę, jak krzyżowy tatuaż jest ozdobiony niebieskimi kwiatami i kilkoma sznurkami rosnącymi wokół niego. To bardziej kobieca wersja tatuażu krzyżowego. Wygląda nawet dla młodszych dziewczyn!

20. Krzyż na czaszce

Wygląda na to, że to egzekucja wampira lub innych stworzeń z podziemia. Spójrz, jak krzyż wydaje się wydzielać trochę dymu! To tak, jakby czaszka została spalona krzyżem.

21. Tatuaż krzyżowy 3D ze skrzydłami

Jeśli normalny projekt tatuażu krzyżowego jest dla ciebie zbyt nudny, możesz mieć coś takiego. Wygląda trochę 3D i ma ozdobne skrzydła na wierzchu!

22. Ukoronuj Krzyż

Jeśli krzyż ma naprawdę znaczące znaczenie w twoim życiu, dlaczego nie uznać jego wartości za pomocą korony? W ten sposób każdy, kto zobaczy krzyż na twoich ramionach, będzie wiedział na pewno, że jest to król w twoim życiu.

23. Przekrocz go jak mozaikę

Jasne, że ten tatuaż wygląda fajnie, ale czy nie przypomina trochę płytek, które możesz znaleźć na ścianach, a nawet podłogach niektórych miejsc religijnych? Nie jesteśmy pewni, czy chcemy mieć taki tatuaż jak ten.

24. Subtelny krzyżowy tatuaż na piętach

Wyczyść ładny tatuaż na pięcie na krzyżu

Wyczyść ładny tatuaż na pięcie na krzyżu

Tatuaż krzyżowy może być tak mały jak ten! Znajduje się również nieco nad piętami, co ułatwia ukrycie. Możesz chodzić ze świadomością, że jesteś jedyną osobą znającą tatuaż, który masz!

25. Prosty czarny krzyż z małą parą skrzydeł

Konserwatywny tatuaż z krzyżem na brzuchu

Konserwatywny tatuaż z krzyżem na brzuchu

Krzyżowe tatuaże, takie jak ten na zdjęciu powyżej, mogą wyglądać naprawdę dobrze na żebrach. Czasami prostsze projekty są po prostu najlepsze!

Znaczenie tatuażu krzyża w różnych kulturach

Symbol krzyża jest używany w wielu kulturach i religiach na całym świecie. Ponieważ symbol krzyża był używany na całym świecie, nic dziwnego, że przypisuje mu się wiele różnych wartości i znaczeń. Na przykład krzyż gotycki nie ma dziedzictwa religijnego; jego podstawą jest krzyż chrześcijański. Obraz gotyckiego tatuażu krzyżowego zwykle zajmuje centralne miejsce, wraz z przepuszczonymi przez niego przedmiotami, takimi jak noże, miecze lub tkaniny.

W XX wieku w Niemczech krzyż stał się symbolem nazizmu, a później neonazizmu na całym świecie. To nie był dobry czas na kojarzenie się z krzyżowymi projektami tatuaży! Tymczasem w Afryce symbolika krzyża wiąże się z patronatem, ochroną, jednością, losem i najwyższą władzą. Te dwa kraje mają bardzo różne definicje i znaczenia związane z tym prostym symbolem; ale czekaj, jest więcej znaczeń, które można skojarzyć z tatuażem krzyżowym!

Jest też krzyż grecki, który ma taką samą długość we wszystkich czterech kierunkach. Został uznany za symbol „czerwonego krzyża” trzy tysiące lat temu.

Przyjrzyjmy się niektórym ze znaczących znaczeń projektu tatuażu krzyżowego poniżej!

26. Krzyż z różańcami

przypominając krzyż tatuaż

Przypominający tatuaż krzyżowy

Wzory krzyżyków w połączeniu z różańcem i datami zwykle upamiętniają wspomnienia ukochanej osoby. Być może odeszli ze świata dawno temu, ale ten różaniec i wzór krzyża utrzymają ich w modlitwie, zawsze.

27. Ukrzyżowanie Jezusa

zużyty tatuaż przedstawiający scenę ukrzyżowania na plecach

Zużyty tatuaż ze sceny Ukrzyżowania na plecach

Nigdy nie oceniaj książki po okładce! Ten pełny tatuaż ukrzyżowania Jezusa na plecach ma oczywisty podtekst religijny. Niestety, niektórzy ludzie nadal nie postrzegają tatuaży w pozytywnym świetle.

28. Wśród kwiatów

niezwykły złożony krzyżowy tatuaż na dłoni?

Niezwykły złożony tatuaż krzyżowy

Otocz swój projekt tatuażu krzyżowego kilkoma kwitnącymi kwiatami, aby uzyskać dodatkowy kobiecy akcent! Może być również postrzegany jako bardziej elegancki projekt – możesz wybrać, pod jakim kątem patrzeć na ten tatuaż!

29. Na małym jej plecach

pełen wdzięku wir krzyżowy tatuaż na plecach

Pełen wdzięku wir krzyżowy tatuaż na plecach

Mniejsze tatuaże są zwykle bardziej eleganckie. Wszelkie tatuaże, które są małe i połączone z ozdobnymi wzorami z boku, mogą z łatwością sprawić, że dziewczyna będzie wyglądać wdzięcznie!

30. Prosty gotycki projekt

estetyczny gotycki krzyż ręka tatuaż

Estetyczny gotycki krzyżowy tatuaż na dłoni

Gotyckie tatuaże krzyżowe są zwykle bardziej ozdobne niż religijne. W rzeczywistości, gotyckie wzory krzyżowe są zwykle używane tylko do celów związanych z modą i stylem!

31. Koronkowy wzór krzyża na udach

eleganckie gotyckie tatuaże z krzyżem na biodrach

Szykowne gotyckie tatuaże z krzyżem na udach

Koronkowe detale tego krzyża w połączeniu z drobnymi koralikami tworzącymi sznurek sprawiają, że tatuaż wygląda nawet seksownie! Jedno spojrzenie na ten tatuaż wystarczy, aby powiedzieć, że wcale nie jest to religijny tatuaż krzyżowy.

32. Gotycki krzyż tatuaż dla mężczyzn

fajny wariant gotyckiego tatuażu z krzyżem na plecach dla mężczyzny

Fajny wariant gotyckiego tatuażu z krzyżem na plecach dla mężczyzny

Gotyckie wzory tatuaży krzyżowych mają również zastosowanie dla mężczyzn! W powyższym przykładzie krzyż nabiera bardziej solidnego wyglądu z odpowiednio podświetlonymi i zacienionymi elementami.

33. Ofiara Jezusa

zadziwiający tatuaż 3D z krzyżem na przedramieniu

Zadziwiający tatuaż 3D z krzyżem na przedramieniu

Chrześcijanom krzyż zawsze będzie przypominał o Bogu; jego wyczynów za grzechy ludzi. Jest symbolem cierpienia, które jednoczy Niebo i Ziemię, a także znakiem losu, osobistym krzyżem duchowym, który każdy nosi przez całe życie.

34. Tradycyjne przedstawienie ukrzyżowania

realistyczny tatuaż na plecach z krzyżem

Realistyczny tatuaż na plecach ukrzyżowania

Jezus niósł krzyż na plecach, idąc do miejsca, gdzie miał zostać ukrzyżowany. Ma sens tylko to, że niektórzy ludzie decydują się nosić Go na plecach, wiecznie pamiętając o Jego poświęceniu dla nich.

35. Zamknięty w modlitwie

piękny tatuaż na ręce modlitewne

Piękny tatuaż na ręce modlitewne

Większość tatuaży krzyżowych jest również przedstawiana z rękami trzymanymi razem w modlitwie. Możesz również zobaczyć paciorki różańca przedstawione w niektórych z tych przypadków. To naturalne, bo tak modli się chrześcijanin w kościele.

36. Minimalistyczny krzyżowy tatuaż

tatuaż na ramieniu krzyżowym

Tatuaż z krzyżem na ramię

Krzyż to także starożytny, uniwersalny symbol kosmosu. Dwie skrzyżowane linie mogą symbolizować cztery kierunki, cztery fazy księżyca (jak przedstawiono w starożytnym Babilonie) lub klęski żywiołowe lub cztery podstawowe elementy wszechświata (jak powiedziano w Syrii).

37. Krzyż z chińskimi znakami

krzyż w orientalnym tatuażu kręgosłupa

Krzyż w orientalnym tatuażu kręgosłupa

W kulturze chińskiej uważano, że krzyż symbolizuje schody do nieba. W tym tatuażu chińskie znaki brzmią jako „Nie poddawaj się”.

38. Przedstawienie bólu & Cierpienie

Niektóre projekty tatuaży krzyżowych koncentrują się na bólu i cierpieniu, przez które przeszedł Jezus dla swojego ludu. Ten powyżej jest szczególnie szorstki i zimny, z cierniami i owiniętym zużytym materiałem.

39. Symbolika krzyża w kulturze meksykańskiej

tatuaż na plecach z krzyżem w stylu meksykańskim

Tatuaż na plecach z krzyżem w stylu meksykańskim

W Meksyku krzyż jest postrzegany jako atrybut bogów wiatru i deszczu. W związku z tym krzyż jest często przedstawiany wśród chmur lub w promieniach słonecznych.

40. Podtekst krzyża

Możesz rozpocząć projekt tatuażu od pojedynczego krzyża lub podobnego znaku, a następnie rozszerzać wzór na zewnątrz, aż przekształci się w złożony tatuaż, który może wypełnić całe ramię.

41. Rozwiń projekt krzyża

To kolejny tatuaż inspirowany oryginalnym prostym projektem krzyża. Możesz rozwinąć wzór do nowego złożonego. Uwielbiamy również dotwork zaangażowane w ten tatuaż!

42. Krzyż inspirowany tatuażem na kostkach

Obszar wokół kostki jest bolesny podczas tatuowania, ale dobre projekty mogą to z łatwością nadrobić! Ten wzór krzyża nie jest już inspirowany tym, który powszechnie kojarzy się z chrześcijaństwem; bardziej skłania się ku ekspresji artystycznej opartej na projekcie krzyża greckiego.

43. Criss Cross Sleeve Tattoo

Technicznie rzecz biorąc, nadal jest to związane z tatuażami krzyżowymi – ale nie w konwencjonalnym kontekście. Ten bardziej przypomina krzyżyk. Cóż, weźmiemy to. Wciąż jest bardzo wyjątkowy!

44. Wzory mozaiki krzyżowej

Spraw, aby Twoje projekty mozaiki były bardziej kolorowe! Kropki i wzór tego tatuażu można łączyć, tworząc tu i ówdzie małe krzyże, ale nie jest to główny temat projektu. Mozaiki są tutaj priorytetem. Czy możesz szpiegować wzór greckiego krzyża w tym kawałku tatuażu??

45. Krzyżowy tatuaż na szyi

żelazny tatuaż z krzyżem na szyi

Żelazny tatuaż na szyi

Szyja może być odpowiednim miejscem dla niektórych osób do tatuowania mniejszych wzorów, takich jak ten. Nie jest to wyjątkowy tatuaż inspirowany krzyżem greckim, ale z pewnością może sprawić widzom niespodziankę! Czasami dziewczyny z długimi włosami mogą mieć tatuaż na karku, którego się nie spodziewasz – tak jak na tym zdjęciu.

46. ​​Twoje własne wzory tatuaży krzyżowych

osobliwy tatuaż z krzyżem na plecach

Osobliwy tatuaż z krzyżem na plecach

Po co brać konwencjonalny wzór tatuażu krzyżowego, skoro możesz mieć do niego swój własny, niepowtarzalny akcent? Ten krzyżowy tatuaż na plecach dziewczyny jest ozdobiony zwrotami akcji, dzięki czemu jest prawie uroczy!

47. Metaliczny projekt

wspaniały krzyż żebrowy tatuaż

Wspaniały tatuaż z krzyżowym żebrem

Niektóre tatuaże krzyżowe mogą mieć ostre krawędzie, jak na powyższym zdjęciu. Punkty na wszystkich czterech końcach krzyża mogą być ostre!

48. Duchowy projekt krzyża

wyrafinowany grecki tatuaż krzyżowy

Wyrafinowany tatuaż z krzyżem greckim

Chociaż nie jest całkowicie równy długości, krzyżowy tatuaż na plecach takiej osoby, jak ten, nadal można postrzegać jako inspirowany greckim krzyżem. Unoszący się dym lub ogień przypomina widzom podróżujące duchy.

49. Krzyż grecki

Grecki projekt tatuażu krzyżowego

Grecki projekt tatuażu krzyżowego

Rzadko zdarza się zobaczyć krzyżyk z flagą kraju, ale jest jeden tutaj. Być może nie jest to rzadkość, ale trzeba przyznać, że to i tak wyjątkowy projekt!

50. Krzyż egipski

Ankh typowy egipski tatuaż krzyżowy

Ankh typowy egipski tatuaż krzyżowy

Dla większości ludzi wystarczy jedno spojrzenie, aby rozpoznać ten tatuaż jako egipski symbol. Egipski krzyż z pętlą uważany jest za znak nieśmiertelności, czasami rozumiany jako klucz do boskiej wiedzy.

51. Tatuaż na plecy Ankh

tatuaż na plecach

Tatuaż na plecach Ankh

Nawet Egipcjanie mają własne wersje tatuażu krzyżowego, pokazujące, jak uniwersalny może być ten symbol na całym świecie. Uwielbiamy, jak brązowy jest ten tatuaż z tyłu!

52. Ciekawy egipski projekt

ciekawy tatuaż na nodze Ankh

Ciekawy tatuaż na nodze Ankh

Trzeba przyznać, że jest to wyjątkowe podejście do starożytnego egipskiego tatuażu. W tym tatuażu Ankh jest kilka innych egipskich znaków, które nadają mu prawdziwie egipski klimat.

Cechy, które mają krzyżowe tatuaże

W dawnych czasach wierzono, że tatuaż krzyża wykonany na jednej lub drugiej części ciała może uchronić osobę przed obrażeniami. Z tego powodu tatuaże krzyżowe są zwykle pisane tuszem po lewej stronie klatki piersiowej, aby chronić serce, które jest najważniejszym organem do ochrony.

53. Krzyż moje serce

piękny krzyżowy tatuaż na lewej piersi

Śliczny krzyżowy tatuaż na lewej piersi

Jeśli uważa się, że tatuaże krzyżowe chronią osobę przed obrażeniami i urazami, sensowne jest nanoszenie tatuażu tylko tam, gdzie jest to najbardziej przydatne dla ochrony – w sercu. Gdyby tylko krzyżowe tatuaże w tym obszarze również uchroniły nas przed złamanymi sercami?!

54. To jest miłość

spektakularny tatuaż na klatce piersiowej Ukrzyżowanie

Spektakularny tatuaż na klatce piersiowej Ukrzyżowania

Tatuaż krzyża i Jezusa już wystarczy, aby pokazać, że jest to religijny tatuaż krzyżowy. Temu krzyżowemu tatuażowi na piersi towarzyszy również cytat „To jest miłość”, symbolizujący ofiarę Jezusa.

55. Krzyż 3D & Tatuaż na klatce piersiowej z łańcuchami

tatuaż z krzyżem na klatce piersiowej z elementami 3D

Tatuaż krzyża na klatce piersiowej z elementami 3D

Ten tatuaż jest taki realistyczny! Wygląda na to, że łańcuszek jest przeciągany przez skórę tej osoby i pojawia się z krzyżem na drugim końcu.

56. Wiara

Wspaniałe wzory tatuaży krzyżowych (4)

Tatuaż krzyża

Podstawowe znaczenia tatuaży krzyżowych mogą być również związane z władzą i honorem. To skojarzenie związane jest z faktem, że tatuaż krzyża jest prototypem rycerskiego Krzyża Żelaznego. Dlatego osoba, która wybrała krzyż jako szkic tatuażu, przestrzega rycerskiego kodeksu honorowego; podstawowe wartości dla niego to władza i szlachetność. Mając to na uwadze, powyższy tatuaż Faith można również zobaczyć w ten sam sposób!

57. Ochrona krzyża

Wspaniałe wzory tatuaży krzyżowych (5)

Tatuaż krzyża

Być może to ciemny kontur otaczający krzyż załatwia sprawę. Wygląda na to, że ciemniejszy zarys krzyża chroni ukrytą w nim świętość białego krzyża.

58. Krzyż i bicie serca

Wspaniałe wzory tatuaży krzyżowych (6)

Tatuaż krzyża

Krzyżowy tatuaż na żebrach powyżej jest połączony z tym, co możemy założyć, że jest czyimś biciem serca. W jakiś sposób ten prosty tatuaż wygląda makabrycznie – prawdopodobnie ze względu na wygląd krzyża jak nagrobek.

59. Ozdobny krzyż na ramionach

Wspaniałe wzory tatuaży krzyżowych (7)

Tatuaż krzyża

Krzyżowy wzór tatuażu może wyglądać delikatnie, gdy zostanie naniesiony na damę. Jest to szczególnie ważne, gdy krzyż jest ozdobny, jak na powyższym zdjęciu! Jest elegancki i piękny, doskonały projekt tatuażu krzyżowego dla kobiet.

60. Surowy wzór tatuażu na przedramionach

Wspaniałe wzory tatuaży krzyżowych (8)

Tatuaż krzyża

Oto, o czym jest Psalm 23:4: „Tak, chociaż chodzę doliną cienia śmierci, nie ulęknę się zła, bo Ty jesteś ze mną; twoja rózga i twoja laska pocieszają mnie”. Tatuaż przedstawiony tym cytatem może pokazać zaufanie i wiarę w Boga i religię.

61. Krzyż & Wstążka

Wspaniały krzyż wzory tatuaży (9)

Tatuaż krzyża

Ten tatuaż wygląda jak skrzyżowanie starożytnego egipskiego tatuażu krzyżowego z chrześcijańskim tatuażem krzyżowym. Cóż, nie wiemy, co dokładnie oznacza, ale tatuaż krzyżowy na nadgarstku taki jak ten musi oznaczać coś ważnego dla osoby zaangażowanej.

62. Jak prawdziwa bransoletka

Wspaniały krzyż wzory tatuaży (11)

Tatuaż krzyża

Tatuaż różańca i krzyż na nadgarstku sprawiają, że wygląda na to, że ta osoba naprawdę nosi to akcesorium! Szczegóły cienia i odbicie od koralików są również super realistyczne.

63. Kolejny ozdobny krzyż

Wspaniały krzyż wzory tatuaży (12)

Tatuaż krzyża

Krzyżowe tatuaże dla kobiet są zwykle bardziej ozdobne i zdobione, ale ten jest zaskakująco prosty, a jednocześnie słodki! Kobiety lubią nosić krzyżowe tatuaże na tym obszarze pleców i wokół nadgarstków.

64. Krzyż na szyi

Wspaniały krzyż wzory tatuaży (13)

Tatuaż krzyża

Dla niektórych innych kobiet tatuaż krzyżowy jest subtelny w porównaniu z resztą tatuażu. Ta kobieta powyżej ma swój krzyżowy tatuaż, po którym następuje cytat, który biegnie wzdłuż jej kręgosłupa. Brzmi jak bolesny tatuaż!

65. Tatuaż krzyżowy inspirowany akwarelą

Wspaniałe wzory tatuaży krzyżowych (14)

Tatuaż krzyża

Nadal można powiedzieć, że ten tatuaż jest inspirowany krzyżem, mimo że ogólny wygląd jest stosunkowo subtelny. Delikatne odcienie zarysu krzyża dodają miękkości krzyża. Kochamy ten!

66. Wizualne złudzenie tatuażu krzyża

Wspaniałe wzory tatuaży krzyżowych (15)

Tatuaż krzyża

Ten tatuaż sprawi, że spojrzysz dwa razy! Którą zobaczyłeś jako pierwszą – ukrzyżowanego Jezusa czy większą twarz, która kryje się za krzyżem?

67. Znajdź w Nim siłę!

Wspaniały Krzyż Wzory tatuaży (17)

Ten tatuaż krzyża podkreśla cechę, którą możesz z nim skojarzyć. W wierzeniach chrześcijańskich chrześcijanie proszeni są o odnalezienie w Nim siły, ponieważ On jest zawsze przy nich.

68. Latające ptaki wokół krzyża

Wspaniałe wzory tatuaży krzyżowych (18)

Tatuaż krzyża

Wszyscy słyszeliśmy, że Jezus uwolnił swój lud. Być może dlatego ptaki te są przedstawiane lecące nad symbolicznym krzyżem!

69. Zdobiony krzyż

Wspaniały Krzyż Wzory tatuaży (19)

Tatuaż krzyża

Jak zaszczyceni byliby mama i tata danej osoby, widząc, że są pamiętani z czymś tak trwałym? Kiedy tatuujesz krzyż z imieniem osoby, to tak, jakbyś zawsze modlił się za tę osobę i wysyłał jej błogosławieństwa.

70. Subtelny krzyż na nadgarstku

Wspaniałe wzory tatuaży krzyżowych (20)

Tatuaż krzyża

Ten krzyżowy tatuaż jest tak mały i prosty, że jest piękny! Krzyżowy tatuaż z takim wzorem może być popularny zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet.

71. Uproszczone pociągnięcia pędzlem

Wspaniałe wzory tatuaży krzyżowych

Tatuaż krzyża

Spraw, aby Twój krzyżowy tatuaż był bardziej artystyczny, dodając wzory pociągnięć pędzlem, tak jak malujesz podczas szkicowania. Dzikie pociągnięcia pędzla mogą być postrzegane jako oznaka desperacji, ale w połączeniu z krzyżem mogą symbolizować nadzieję.

72. Mały krzyżyk na palcu

delikatny tatuaż z krzyżem

Delikatny tatuaż z krzyżem

Krzyżowe tatuaże mogą być na tyle małe, że zmieszczą się na małej przestrzeni na palcach! Tatuaże takie jak ten są delikatne i kobiece.

73. Symbol wiary

imponujący krzyżowy tatuaż na przedramieniu

Imponujący tatuaż z krzyżem na przedramieniu

Krzyż może symbolizować wiarę dla większości ludzi, dlatego można go również zobaczyć na wyciągniętej do czegoś parze rąk. Kiedy masz wiarę, to, na co liczysz, zostanie ci dane. Taka jest symbolika tego małego krzyża!

74. Duży krzyżowy tatuaż 3D na plecach

oryginalny projekt tatuażu z krzyżem na plecach

Oryginalny wzór tatuażu krzyżowego

Duże krzyżowe tatuaże wykonane na plecach osoby są symbolem przeznaczenia i predeterminacji wyboru, tj. „Sam wybieram swoje przeznaczenie”. Tak duży tatuaż musi reprezentować dużo determinacji!

75. Projekt tatuażu z krzyżem celtyckim

Celtycki tatuaż z krzyżem na plecach

Celtycki tatuaż z krzyżem na plecach

Krzyżowe tatuaże z takimi wzorami są zwykle pochodzenia celtyckiego. Będzie mnóstwo małych zakamarków i zakamarków oraz powiązanych z nimi krzywych.

76. Zarys krzyża

niezwykły tatuaż z krzyżem na plecach

Niezwykły tatuaż z krzyżem na plecach

Czy widziałeś kiedyś tak długi napis na tatuażu na plecach? Ta osoba musiała nanieść całą modlitwę na krzyżowy tatuaż!

77. Symbolika Jezusa

metaforyczny tatuaż z krzyżem na plecach

Metaforyczny tatuaż z krzyżem na plecach

Zwróć uwagę na cytat „On zmartwychwstał” na wstążce pod tym tatuażem. Nie ma wątpliwości, że ten krzyż świętuje Jezusa!

78. Krzyżowy tatuaż na stopie

znaczący tatuaż z krzyżem na kostce

Znaczący tatuaż z krzyżem na kostce

Krzyżowe tatuaże z fasetowanym klejnotem pośrodku oznaczają „poszukiwanie sensu życia”. Cztery końce krzyża w tym przypadku reprezentują cztery rogi ziemi, a klejnot jest sensem życia.

79. Znaczenie krzyża z klejnotem

zauważalny tatuaż ze skrzyżowanymi nogami

Zauważalny tatuaż ze skrzyżowanymi nogami

Krzyżowy tatuaż uosabia również lśniący, czerwony klejnot. Uwielbiamy odbijający się od niego połysk!

80. Wysadzany klejnotami krzyżowy tatuaż na nodze

wysadzany klejnotami tatuaż z krzyżem na nogach

Wysadzany klejnotami tatuaż z krzyżem na nogach

Niektóre osoby tatuują krzyż z boku nogi – widoczne miejsce, którego nikt nie może przegapić!

Warianty tatuaży krzyżowych

Jeśli uważasz się za wierzącego, możliwe jest wykonanie krzyża prawosławnego, ale Krzyż celtycki jest najbardziej pożądana wśród ateistów. Zobaczylibyście również wariant gotycki krzyż, który jest bardziej ozdobiony w porównaniu. Oczywiście ze wszystkimi innymi skojarzeniami kulturowymi tatuażu krzyżowego, kto wie, ile jest wszystkich wariantów tego prostego symbolu?

Może być również kojarzony z motywami gotyckimi, kwiatowymi, słonecznymi, bizantyjskimi lub innymi.

81. Krzyż & Smok

wspaniały klimat Krzyż tatuaż ze smokiem

Wspaniała atmosfera Krzyż tatuaż ze smokiem

Zielony smok z majestatycznymi skrzydłami jest owinięty wokół tego celtyckiego tatuażu na przedramionach. Zielone klejnoty ładnie uzupełniają krzyżowego smoka!

82. Złożony tatuaż z krzyżem celtyckim z czaszką

Na wielu zdjęciach widać, jak atrakcyjny i piękny jest krzyż celtycki w swojej zwykłej formie. Jest to złożony montaż, który nie ma ani początku, ani końca. Jest to szczególnie prawdziwe, gdy po tatuażu następuje makabryczny, szczegółowy projekt czaszki!

83. Więcej smoków & Krzyże

Jeśli istnieje sposób, aby krzyż wydawał się srogi i chłodny, musi to być dodatek smoka. Wystarczy spojrzeć na powyższy tatuaż z krzyżem na przedramieniu!

84. Dekoracje wokół krzyża

Możliwe jest również wykonanie krzyżyków stylizowanych w dowolnym innym kierunku, np. obrazek powyżej. Krzyżowi towarzyszą inspirowane egipskim designem koty i symbole oka.

85. Prosty, ozdobny krzyż

Spraw, aby Twój krzyżowy tatuaż był bardziej dramatyczny, dodając do niego proste tło. Może wyglądać jak proste pociągnięcia pędzlem, które skupiają się na krzyżu.

86. Prześladowany przez demony, strzeżony przez anioły

Krzyżowym tatuażom często towarzyszą znaczące cytaty. Ten cytat w tatuażu jest wyjątkowym wariantem!

87. Gotycki krzyż tatuaż z wilkami

Co to może oznaczać, gdy tatuażowi krzyżowemu towarzyszy tatuaż wilka? Jesteśmy bardzo zainteresowani, aby się dowiedzieć!

88. Projekt tatuażu z kwiatowym krzyżem

Kwiatowy krzyżowy tatuaż dla kobiet zawsze wydaje się być elegancki i piękny. Czy ktoś chce się spierać w tej kwestii??

89. Symbol krzyża greckiego

Z jakiegoś powodu greckim tatuażom krzyżowym zawsze towarzyszą mozaikowe wzory. To jeden z projektów!

90. Prosty drewniany krzyż

Jeśli twój tatuaż z krzyżem służy tylko do celów symbolicznych, zrobi to drewniany krzyż otoczony kamieniami lub skałami. W końcu Jezus wstał z kamiennej jaskini po 3 dniach.

91. Dziki & Darmowy

Dlaczego takie proste tatuaże są zawsze artystyczne? Im bardziej bałagan, tym tatuaż wygląda bardziej artystycznie.

92. Subtelny dodatek

Krzyżowe tatuaże mogą być również bocznym punktem większego tatuażu. W tym utworze krzyż jest tylko małym dodatkiem do tatuażu poza tym zdjęciem!

93. Gruby zarys

Nie ma nic prostszego. Krzyż jest wystarczająco duży i gruby, aby zwrócić na siebie uwagę, ale nie ma w nim żadnych dziwnych cech.

94. Tatuaż krzyżowy Dotwork

Przedstawiony tutaj krzyżowy tatuaż jest wypełniony kropkami i kursywą słowa “wiara” obok niego. Jest wystarczająco kobiecy, by być kobiecym tatuażem krzyżowym, ale można go również nanieść na mężczyznę.

95. Krzyż = Wiara

Przy tak wielu projektach tatuaży krzyżowych związanych z wiarą, nic dziwnego, że ten krzyżowy tatuaż jest zintegrowany ze słowem “wiara”. Ten tatuaż to świetny wybór do reprezentowania twojej wiary, a na wielu zdjęciach, które tutaj mamy, możesz znaleźć dla siebie najlepsze.

96. Ciemny, celtycki krzyż

brutalny wariant ateistycznego tatuażu z krzyżem na plecach

Brutalny wariant ateistycznego tatuażu z krzyżem na plecach

Ateiści zazwyczaj wybierają takie tatuaże krzyżowe. Zobaczysz, jak łączą swój krzyżowy tatuaż z czaszkami, łańcuchami i innymi ciemnymi motywami.

97. Kompleks & Realistyczny krzyż celtycki

ciekawy tatuaż z krzyżem celtyckim na górnej części pleców z efektem popękanej skóry

Ciekawy krzyż celtycki na górnej części pleców z efektem spękanej skóry

Czy pęknięcie na skórze nie wygląda naprawdę? Krzyż celtycki również wygląda metalicznie z otaczającymi go białymi refleksami i ciemnymi cieniami.

Tatuaże z krzyżem celebrytów

98. Tatuaż celtyckiego krzyża Robbiego Williamsa

słynny krzyż tatuaż Robbiego Williama

Słynny krzyżowy tatuaż Robbiego Williama

Robbie Williams ma celtycki krzyż na prawym biodrze.

99. Kobiecy tatuaż krzyżowy Britney Spear

Krzyżowe tatuaże Britney Spears na szyi

Krzyżowe tatuaże Britney Spears na szyi

Britney Spears ma czarno-różowe tatuaże w kształcie krzyża na szyi.

100. Subtelne krzyżowe tatuaże Drew Barrymore

Drew Barrymore – wzór krzyża na kostce, drugi na biodrze.

Drew Barrymore jest

Drew Barrymore jest „fanem” tatuaży krzyżowych

Drew Barrymore ma dwa tatuaże krzyżowe – jeden na kostce, a drugi na biodrze.

Krzyżowe tatuaże na ramionach to jedne z lepszych wariantów, których ludzie szukają, szukając następnych krzyżowych tatuaży. Jeśli obecnie myślisz o namalowaniu tatuażu krzyżowego w dowolnym miejscu na ciele, mamy nadzieję, że ten obszerny przewodnik w pewnym stopniu Cię zainspirował.

W końcu istnieje ponad 100 pomysłów na projekty tatuaży krzyżowych, które możesz wybrać tutaj! Pamiętaj, że nie ma złego wyboru dla tatuaży – o ile ma to dla Ciebie znaczenie, różne warianty tatuaży krzyżowych lub innych symboli mogą być nanoszone w dowolnym miejscu na ciele.