150+ napisów tatuaży wypełnionych znaczeniem i inspiracją (2020)

Ozdabianie ciała pięknymi wzorami tatuaży stało się nowoczesnym trendem, zwłaszcza gdy szkic ma jakieś znaczące znaczenie. Wśród wielu szkiców i projektów, tatuaże z literami stał się dość sławny, służąc jako solidna motywacja dla Ciebie i otaczających ludzi.

Tatuaże z literami można wykonać w różnych stylach: od delikatnego odręcznego pisma po fajne minimalistyczne nadruki, w zależności od frazy lub cytatu i harmonizujące z resztą ciała.

Dlaczego warto wybrać tatuaże z napisami

Jak pokazuje praktyka, nie ma lepszego sposobu na wyrażenie swoich uczuć i cech osobowości niż poprzez pisanie tatuaży lub cytatów.

Jest to jeden ze skutecznych sposobów na przypomnienie trudnych chwil, przez które dana osoba musiała przejść, lub wręcz przeciwnie, przywrócenie szczęśliwych wspomnień. 

Jedną z największych zalet takich tatuaży jest fakt, że prawie nigdy nie spotkasz tego samego wzoru na czyimś ciele. Możesz wyrazić swoją indywidualność za pomocą skomplikowanych liter i unikalnych cytatów. Każda osoba ma swoje znaczenie podczas stosowania takiego tatuażu.

Najczęstsze języki używane do wypisywania tatuaży to:

 • arabski 
 • łacina 
 • język angielski 
 • język japoński 

Jeśli chodzi o chłopców wybierających taki projekt tatuażu, to w większości przypadków takie życzenie tłumaczy się szaloną miłością do jednego z legendarnych zespołów muzycznych lub drużyn sportowych.

Są jednak mężczyźni, którzy wolą wypisywać imiona dzieci, tak jak robi to obecnie wiele celebrytów.

Z drugiej strony kobiety są istotami bardziej wrażliwymi i mają tendencję do posługiwania się szkicami filozoficznymi, niosącymi znaczące cytaty i wyrażenia.

Tatuaże z literami różnią się nie tylko wybranym językiem, ale także techniką stosowania.

Rodzaje technik literniczych tatuaży:

 1. Napisy 3D 
 2. Zwykły czarny tekst graficzny 
 3. Druk w starym angielskim stylu 
 4. Pisanie klina 
 5. pismo arabskie 

Po ustaleniu dokładnego pomysłu frazy lub zdania i projektu, natychmiast pojawia się pytanie, na której części ciała wykonać taki tatuaż. 

Mężczyźni wolą nosić tatuaże na dużą skalę:

 1. Skrzynie
 2. Napis z tyłu

 3. Tatuaże na ramionach
 4. Łopatki 

Ale wszystko zależy oczywiście od długości, rozmiaru i kształtu napisu. 

Jednak kobiety wolą mniejsze, bardziej kobiece wzory tatuaży, które mogą pasować:

 • Nadgarstki 
 • Kostki 
 • Palce 
 • Szyja 
 • Lub niskie plecy 

Jeśli wybierzesz długi cytat lub frazę, najlepszym miejscem będą żebra lub plecy. Na przykład Megan Fox ma piękny cytat, napisany staroangielskim pismem po lewej stronie jej żeber.  

Tatuaże z literami zwykle nie są bolesne, ale wszystko zależy od części ciała, na którą je nakładasz. Delikatna skóra nadgarstka czy wewnętrznej strony dłoni może dodać bukietu emocji.

Rodzaje napisów Tatuaże

W zależności od znaczenia ten styl tatuaży można podzielić na następujące typy:

Tatuaże z napisami miłosnymi. Bez względu na to, którą część ciała ten tatuaż ozdobi, zawsze rozgrzeje twoje serce. 

Rihanna zrobiła małe przypomnienie „miłości” na jednym ze swoich palców. 

Rodzinne napisy tatuaże. Zarówno mężczyźni, jak i kobiety lubią zostawiać ślady życia na swoich ciałach za pomocą imiona dzieci, jak na przykład David Beckham. 

Tatuaże filozoficzne. Ulubiony styl dziewcząt, które starają się wyrazić swoje emocje i uczucia poprzez sensowne cytaty filozoficzne, zwykle zaczerpnięte z Zwroty łacińskie.

Jak wybrać styl tatuażu z napisami?

Najlepszym sposobem wyboru stylu i techniki tatuażu literniczego jest przyjrzenie się zdjęciom osób, które już wykonały taki szkic. W ten sposób będziesz miał lepszą wizję tego, jak to będzie wyglądać w rzeczywistości.

Nie zaleca się jednak wybierania małych czcionek i cienkich linii, które znajdują się zbyt blisko siebie. Tatuaże mają tendencję do rozmycia się po pewnym czasie, a takie szkice liternicze mogą ostatecznie zmienić się w nieczytelne długie plamy.

Tatuaże z literami są prawdopodobnie najbardziej bezpośrednim sposobem na pokazanie znaczenia tatuażu. Podczas gdy różne zdjęcia i szkice dają tylko wskazówkę, co może oznaczać obecny tatuaż, cytaty i wyrażenia mówią o tym głośno.

Wyglądają absolutnie przepięknie na ciałach zarówno mężczyzn, jak i kobiet i prawdopodobnie dlatego ten styl staje się ulubionym.