111+ niezwykłych tatuaży z kolibrami, które zainspirują Cię do zdobycia jednego

Tatuaże ptaków są dość powszechne. Ale wśród nich tatuaże z kolibrów są prawdopodobnie najpopularniejszym projektem. Zwykle przedstawia małego ptaka w locie.

Ale dlaczego w dzisiejszych czasach poświęca się temu tak wiele uwagi? Dlaczego coraz więcej osób robi ten rodzaj tatuażu? Ten post zajmie się znaczeniem tatuażu i niektórymi projektami, które mogą Cię zainspirować. Dodatkowo odpowiemy na kilka najczęściej zadawanych pytań, które często zadają nowi entuzjaści.

tatuaże-kolibry

Znaczenie tatuaży z kolibra

Tatuaże mogą być jedynie ozdobą Twojego ciała. Ale dla wielu entuzjastów tatuaże mają znaczenie. Mogą one symbolizować część osobowości użytkownika. Lub może podzielić się całą swoją historią na jednym obrazie. To powiedziawszy, tatuaże z kolibrów mają również swoje znaczenie.

Jednak jego znaczenie może całkowicie zależeć od użytkownika. Tatuaż może nabrać określonego znaczenia lub osoba go nosząca może nadać mu własne znaczenie. Na przykład mogą po prostu znaleźć kolibry jako jedne z najbardziej uroczych stworzeń na Ziemi, więc chcieli je wytatuować.

Ale jeśli jesteś zainteresowany tatuażem z kolibra, możesz chcieć poznać jego znaczenie. Kolibry są popularne w wielu różnych kulturach. A w każdym koliber jest symbolem czegoś.

Poniżej znajdują się najczęstsze znaczenia tatuażu z kolibra w różnych kulturach:

latynoamerykanin

Wiele kultur południowoamerykańskich kojarzy koliber jako symbol życia a nawet zmartwychwstanie. Na przykład Aztekowie wierzyli, że jeśli umrą, odrodzą się w tych maleńkich ptakach.

Dodatkowo, ten pogląd może również wynikać z faktu, że kolibry zapadają w senność, gdy nadchodzi noc. Jest to rodzaj lekkiej hibernacji, która sprawia, że ​​wyglądają, jakby były martwe. Ale wracają do swoich normalnych postaci, gdy słońce znów wzejdzie.

Aztekowie są głęboko związani z tym ptakiem, ponieważ ozdobili swoje ciała ptasimi piórami. Członkowie rodziny królewskiej i przywódcy religijni również nosili martwego kolibra w małych torbach na szyjach.

Niektóre kultury południowoamerykańskie wierzą również, że kolibry są posłańcami wysłanymi z niebios, aby nieść żyjącym wieści. Według legendy Hopi, koliber miał za zadanie wysłać wiadomość z Ziemi, prosząc bogów w niebie o deszcz, do czego bogowie zobowiązali się.

Tymczasem ludzie Cherokee wierzą, że koliber przyniósł ludzkości tytoń.

Wolność

Ptaki od dawna kojarzą się z wolnością. Nic dziwnego, że wielu, którzy kupują tatuaż z kolibra, decyduje się uczynić go symbolem wolności. Zwykle koliber jest przedstawiany w locie. Twój projekt może również składać się z więcej niż jednego kolibra.

Inne znaczenia tatuaży z kolibra

Inne znaczenia związane z tatuażami kolibra obejmują:

 • Radość
 • Życie
 • Szczęście
 • Wolność
 • Niefrasobliwość
 • Piękno
 • Transcendencja
 • Reinkarnacja
 • Słodycz (odnosząca się do ich miłości do słodkiego nektaru z kwitnących kwiatów)
 • Prędkość
 • Zwinność
 • Podstęp
 • Powodzenia
 • Przyjaźń
 • Figlarność
 • Energia
 • Witalność
 • Pokonywanie trudnych czasów
 • Ciężka praca
 • Miłość
 • Opieka
 • Atrakcja

Wspólne style tatuażu kolibra

Możesz uzyskać tatuaż z kolibra w różnych stylach. Istnieją projekty plemienne, realistyczne, akwarelowe i minimalistyczne. Każdy z nich różni się od drugiego i tak naprawdę zależy od Twojej osobowości i stylu, który preferujesz.

Istnieje również wiele innych unikalnych stylów, z których możesz wybierać. Ostatecznie kluczem do uzyskania wymarzonego tatuażu jest znalezienie świetnego artysty, który specjalizuje się w tym stylu.

Plemienne tatuaże z kolibrami

Nie są tak popularne jak inne, ale to zdecydowanie jeden styl, który powinieneś rozważyć, jeśli chcesz czegoś wyjątkowego i innego.

Plemienne tatuaże są najbardziej znane z odważnych czarnych pociągnięć. Szczegóły również różnią się od prawdziwej oferty. Zamiast tego tatuaże plemienne wykorzystują zawijasy i wzory, aby dodać szczegół do projektu. Tatuaż kolibra nie byłby inny. Chociaż linie są cieńsze niż zwykle, nadal ma śmiały plemienny wygląd.

Oczywiście każdy projekt jest wyjątkowy, zwłaszcza jeśli skorzystasz z pomocy dobrego tatuatora.

Realistyczne Tatuaże

Realistyczne tatuaże są raczej na chybił trafił. I to nie tylko projekty tatuaży z kolibrami, ale także inne realistyczne tatuaże, które możesz chcieć uzyskać. Kluczem jest tutaj znalezienie świetnego artysty, który wykona Twój tatuaż. Pamiętaj, że istnieją tatuatorzy, którzy specjalizują się w określonych stylach tatuażu. Jeśli naprawdę chcesz uzyskać realistyczny tatuaż z kolibrem, najlepiej znajdź kogoś, kto specjalizuje się w realistycznych tatuażach.

Powinieneś sprawdzić ich portfolio i zobaczyć, jak dobrze robią tatuaże w tym stylu. Dodatkowo powinieneś również przynieść zdjęcie w celach informacyjnych.

Realistyczne tatuaże z kolibrów są trudne do zdobycia, ale warte bólu, pieniędzy i wysiłku znalezienia najlepszego możliwego artysty.

Tatuaże Akwarelowe

Tatuaże akwarelowe stają się coraz bardziej popularne w ciągu ostatnich kilku lat, zwłaszcza wśród kobiet. Ten styl wykorzystuje różne kolory, często czerwone, niebieskie, fioletowe, zielone i żółte, które są rozjaśniane, aby uzyskać efekt akwareli. Może być używany jako zwykła dekoracja, w której artysta będzie podążał za przypadkowymi plamami akwareli.

Może to być również sposób narysowania tematu. Normalnie nie ma czarnego konturu. Koliber zostanie narysowany żółto-zielonym tuszem i pojawią się subtelne plamki, jakby był rysowany pędzlem.

Te akwarelowe tatuaże są często delikatne i kolorowe, co czyni je idealnym wyborem dla kobiet.

Minimalistyczne Tatuaże

Minimalistyczne tatuaże również nabierają tempa w miarę upływu lat. Zasadniczo te tatuaże nie mają zbyt wielu szczegółów i mają więcej negatywnej przestrzeni. Mogą również mieć kolory, ale zwykle zawierają rzadszą paletę kolorów niż normalnie.

Minimalistyczne tatuaże z kolibrów są często małe i często znajdują się na nadgarstku, kostkach, szyi, palcu lub za uchem. Mogą to być małe rysunki tych ptaków bez wielu szczegółów lub geometryczny tatuaż, który wykorzystuje geometryczne linie i kształty, aby uformować rzeczywisty kształt kolibra.

Wspólne przedstawienie tatuażu kolibra

Jeśli chodzi o tatuaż, są naprawdę dwa popularne wizerunki kolibra: w locie i podczas karmienia.

Kolibry są najbardziej znane ze swojej szybkości. Są też jedynymi ptakami, które potrafią latać do tyłu. Najczęściej widuje się je przelotnie z jednego kwiatka na drugi, aby się nakarmić i zapylić. Dlatego nie jest zaskoczeniem, że kilka tatuaży przedstawiających te małe ptaki robią to samo.

Możesz zobaczyć wspólne tatuaże z kolibrami, w których utknął w locie lub karmi się kwiatami. To również powód, dla którego kwiaty są częstym towarzyszem kolibra w projektach tatuaży.

Wspólne umieszczanie tatuażu

Możesz mieć swój tatuaż w dowolnym miejscu. Ale jeśli nas o to poprosisz, najlepiej najpierw zastanów się nad kilkoma rzeczami. Oto czynniki, które powinieneś wziąć pod uwagę przed podjęciem decyzji, gdzie będziesz mieć swój tatuaż:

 • Ekspozycja twojego tatuażu
 • Trudności w opiece pooperacyjnej
 • Poziom bólu

Narażenie

Po pierwsze, poziom ekspozycji, jaki chcesz uzyskać dla swojego tatuażu, zależy od tego, jak bardzo jesteś pewien, że go prezentujesz. Pamiętaj, że do końca życia będziesz mieć swój tatuaż. Jeśli nie jesteś tak pewny siebie, żeby się nim pochwalić, najlepiej umieścić go w miejscu, w którym łatwo się schowa.

Niestety, jest też wiele osób, które wciąż uważają tatuaże za tabu. A tych ludzi można znaleźć w firmach, w których możesz chcieć pracować. Chociaż zdecydowanie nie jest to coś, czego powinieneś się wstydzić, najlepiej mieć gdzieś tatuaż, który pozwoli ci go ukryć za pomocą munduru.

Jest wiele firm, które nie dbają o to, czy masz tatuaże. Ale jest też wiele firm, które będą wymagać, abyś miał je przynajmniej tam, gdzie nie będą widoczne dla klientów.

Trudności w opiece pooperacyjnej

Pielęgnacja jest zdecydowanie najważniejszą częścią tatuażu. Zawsze ważne jest, aby dobrze o nią dbać, jeśli chcesz, aby wyglądała jak najlepiej. Jednak niektóre obszary ciała mogą to utrudnić.

Na przykład określony obszar na żebrach lub wewnętrznym bicepsie prawie uniemożliwi uniknięcie tarcia. Pocieranie ciała lub ubrania może powodować blizny i utrudniać dobre gojenie się tatuażu. Po zrobieniu tatuażu w tych obszarach zawsze powinieneś uważać na swoje działania.

Spanie może być również trudne, jeśli masz tatuaże w tych obszarach.

Ale twoje wysiłki na pewno się opłaci. Po zakończeniu gojenia Twój tatuaż będzie piękny. Poza tym to naprawdę nie trwa wiecznie. W zależności od tatuażu czas gojenia może trwać od kilku tygodni do kilku miesięcy.

Poziom bólu

Trochę absurdalne jest pytanie, czy tatuaż jest bolesny. Nawet jeśli po raz pierwszy robisz tatuaż, powinieneś mieć pomysł, że będzie to bolesne. W końcu przekłuwasz się igłą kilka tysięcy razy na minutę.

Ale można bezpiecznie zapytać, jakie to będzie bolesne.

Są pewne części ciała, które będą wywoływać więcej bólu niż inne. Ogólnie rzecz biorąc, unikaj kostnych i wrażliwych obszarów, jeśli robisz tatuaż po raz pierwszy. Te obszary są bardziej bolesne niż obszary mięśniowe lub tłuste, takie jak bicepsy, plecy i uda.

Możesz również znaleźć wykres bólu w Internecie. Może to poprowadzić Cię przez obszary, które są bardziej bolesne i obszary, w których prawdopodobnie możesz znieść ból.

Jednak może to również zależeć od twojej tolerancji bólu. Niektóre osoby mogą uznać określony obszar za bardziej bolesny niż inne, nawet jeśli nie powinien być tak bolesny. Mimo to przewodnik może ci pomóc w podjęciu decyzji.

Jak się przygotować przed otrzymaniem atramentu

Przygotowanie psychiczne i fizyczne zapewnia najlepszy czas na wykonanie tatuażu. Jasne, to bolesne i możesz być obolały przez kilka godzin, ale jest to doświadczenie, którego nigdy nie zapomnisz, niezależnie od tego, czy miałaś już tatuaż, czy jest to Twój pierwszy raz.

To powiedziawszy, oto sposoby przygotowania się przed wykonaniem tatuażu:

 1. Nawadniaj się. Pij więcej wody na kilka dni przed planowanym terminem, aż do dnia, w którym powinieneś zrobić sobie tatuaż. Jeśli jesteś nawilżona, Twoja skóra jest o wiele bardziej sprężysta i ułatwia znoszenie dłuższych sesji tatuażu. Dodatkowo tatuaż zagoi się szybciej, jeśli twoje ciało będzie w szczytowej formie.
 2. Nawilż skórę balsamem nawilżającym i nawilżającym. Jeśli to możliwe, zrób to co najmniej tydzień lub kilka tygodni przed wykonaniem tatuażu. Dzięki nawilżeniu skóry igła z łatwością poślizgnie się, co ułatwi Tobie i Twojemu artyście. Ale nigdy balsam w dniu sesji, ponieważ może to mieć wpływ na maszynę.
 3. Jeśli masz owłosienie w miejscu, w którym robisz tatuaż, gol je, aż będzie gładkie. Uważaj jednak, aby nie złamać skóry, w przeciwnym razie będziesz musiał zmienić termin.
 4. Złuszczaj skórę, aby zabieg był wygodniejszy zarówno dla Ciebie, jak i dla Twojego artysty.
 5. Upewnij się, że zjadłeś przed harmonogramem. Jeśli jest dłuższy, możesz przynieść przekąskę. Ale najlepiej, żebyś był pełny, więc nie musisz od czasu do czasu robić sobie przerwy.

Pielęgnacja tatuażu

Jak już wspomniano, pielęgnacja jest najważniejszą częścią tatuażu. Jeśli znalazłeś dobrego artystę, udzielą Ci wskazówek, jak dbać o tatuaż, szczególnie zaraz po sesji.

Oto jednak najczęstsze wskazówki dotyczące pielęgnacji, o których nigdy nie należy zapominać:

 • Wyczyść tatuaż trzy do czterech godzin po sesji, aby pozbyć się nadmiaru atramentu i krwi. Upewnij się, że używasz tylko łagodnego mydła bez alkoholu i czystej letniej wody. Nakładaj mydło okrężnymi ruchami i bądź delikatnymi ruchami. Rób to co najmniej dwa razy dziennie.
 • Wysusz tatuaż, wklepując czystą, suchą szmatkę. Nigdy go nie pocieraj, bo będziesz cierpieć, a Twój tatuaż nie zagoi się prawidłowo.
 • Do nawilżenia skóry możesz również użyć łagodnego, bezalkoholowego i pachnącego balsamu.
 • Nie drap swojego tatuażu bez względu na to, jak bardzo go swędzi (i będzie). Nigdy też nie odklejaj strupka i nie pozwól mu samoistnie opaść.
 • Unikaj pływania na plaży lub basenie przez co najmniej cztery miesiące. Istnieje możliwość, że zachorujesz na infekcję, która może utrudnić gojenie się tatuażu, a nawet spowodować poważne problemy zdrowotne.

Po tym wszystkim ciesz się swoim nowym tatuażem. Możesz także sprawdzić tę galerię tatuaży z kolibrów, które mogą zainspirować twoje.