115 Tatuaż Buddy, który obudzi twoją duchowość

Jeśli kochasz ideę duchowości, pokochasz tatuaże Buddy. Ludzie otrzymują te tatuaże, ponieważ chcą być częścią czegoś wspaniałego. Tego typu tatuaże są teraz tak popularne i jest ku temu powód. Nie ma lepszego czasu na świecie, aby stać się bardziej duchowym, a tatuaż Buddy może być właśnie tym, czego szukasz.

Mamy wiele różnych opcji tatuażu, które możesz pokochać. Przewiń naszą listę i zobacz tatuaże Buddy, które Cię inspirują:

Ying & Yang

Cóż za kreatywny sposób na tatuaż Buddy, zwłaszcza gdy dodasz razem Ying i Yang. To kreatywny sposób na złożenie wszystkiego razem.

Budda-tatuaż

Niesamowite wzory

Świetny styl, który jest tylko zarysem wszystkiego, czego potrzebujesz w tatuażu.

Szczegółowy projekt

Wspaniały wizerunek Buddy, który ma trochę więcej szczegółów niż większość.

Style portretowe

Portret Buddy, który zawiera wiele szczegółów. Uwielbiamy wspaniały klejnot na środku jej czoła.

Projekty symboliczne

Uwielbiamy wszystkie różne sposoby, w jakie możesz mieć tatuaż Buddy.

Historia Buddy

Gdzie wszystko się zaczęło

Jeśli chcesz wiedzieć, dlaczego powinieneś zrobić tatuaż Buddy, mamy dla Ciebie odpowiedzi. To nie tylko piękne dzieło sztuki z ikoniczną postacią. Za tatuażem kryje się wiele historii i znaczenia. Te tatuaże zasługują na nasz szacunek, więc powinieneś wiedzieć, co nakładasz na swoje ciało.

Początek historii Buddy rozpoczął się w Kosala królestwo starożytnych Indii, co prawdopodobnie cię zaskakuje. Wiele osób wierzy, że zaczęło się w Tajlandii, Chinach lub Tybecie.

Trudno uwierzyć, że był czas, zanim Budda był znany jako legenda, którą jest. Około 3000 lat temu był księciem o imieniu Siddharta Gautama. Urodził się w bogactwie i miał wszystko, czego mógł pragnąć. Nadszedł dzień, w którym zdał sobie sprawę, że w życiu jest coś więcej niż tylko posiadanie i że jest więcej niż może dać mu szczęście.

Zdecydował się na zmianę na całe życie

Pewnego dnia zdecydował, że nie chce życia w bogactwie i fortunie, więc porzucił królewski styl życia w poszukiwaniu czegoś większego. Zabrał się do lasu, gdzie szukał oświecenia i duchowego przewodnictwa, a to był dopiero początek jego podróży. Poświęcił trochę czasu, aby naprawdę dokonać odkryć. Studiował mediację przez sześć lat, dopóki nie opanował sztuki. Nauczył się, jak naprawdę dostrzec potencjał swojego umysłu.

Stan Oświecenia

Co tak naprawdę oznacza osiągnięcie stanu prawdziwego oświecenia? Budda wiedział lepiej niż ktokolwiek inny. Jego celem było pozostanie w stanie medytacji, dopóki nie będzie mógł odblokować swojego umysłu. Udał się do miejsca zwanego Bodhgaya, gdzie siedział przez 6 dni i sześć nocy, próbując uwolnić potencjał swojego umysłu. Kiedy to robił, był jeszcze młodym mężczyzną, a tydzień przed jego 35. urodzinami była pełnia księżyca, a on w końcu przełamał blokadę w swoim umyśle. Odkrył, co to znaczy mieć prawdziwe oświecenie. Odkrył, co to znaczy żyć chwilą i zmienił swoje życie, nie mogąc wrócić do człowieka, którym kiedyś był. Ta praktyka, którą stosował, jest teraz tym, co wielu ludzi nazywa uważnością.

Budda podróżował i nauczał innych

Jak zmienił świat:

Kiedy odkrył, jak odblokować własny umysł, chciał nauczyć innych tego samego. Spędził następne 45 lat podróżując po północnych Indiach, aby spotykać się i uczyć ludzi. Każdy, kogo spotkał i chciał się uczyć, siadał z nim i nauczał tego, czego nauczył się o oświeceniu. Nie obchodziło go, skąd pochodzi dana osoba, czy jest bogata, czy biedna, ani jaki ma zawód. Chciał tylko nauczyć ich, jak być uważnym i zmieniać swoje życie. Nigdy nie powiedział, że jego słowa to wszystko, zawsze zachęcał swoich uczniów do kwestionowania jego nauk poprzez testowanie ich na własnych doświadczeniach. Ludzie wiedzą, że przez cały czas jest to droga Buddy.

Istnieją cztery szlachetne prawdy dotyczące tego, w co wierzy Budda i są to rzeczy, które kierują jego naukami. Jeśli chcesz uzyskać tatuaż Buddy, powinieneś wiedzieć, co tak naprawdę reprezentuje. Te prawdy są uważane za szlachetne, ponieważ mają na celu wyzwolenie nas z umysłu, który nie jest oświecony.

Cztery Szlachetne Prawdy

Cierpienie

Wszyscy wiemy, że życie wiąże się z cierpieniem, wszyscy doświadczyliśmy ciężkich chwil w tym czy innym momencie naszego życia. Nawet gdy mamy dobre czasy, zawsze jest pomysł, że zawsze może być gorzej.

Przyczyna cierpienia

Ludzie cierpią z powodu fundamentalnej ignorancji i głodu. Budda wierzy, że nasze cierpienie wynika z idei, że jesteśmy niezależni i musimy dbać o „ja”. Ego jest złudzeniem i często sprawia nam więcej kłopotów niż potrzebujemy.

Koniec cierpienia

Nie musimy zawsze cierpieć, to jest tymczasowe. Nie zawsze jesteśmy stworzeni pod chmurą deszczową. Cierpienie może się skończyć, a celem jest oczyszczenie umysłu. Chodzi o to, aby obudzić umysł, abyś mógł żyć spokojnie i szczęśliwiej.

Ścieżka

Celem nauki jest stanie się bardziej oświeconym, a robimy to poprzez rozwijanie naszej mądrości, medytację i etyczne życie. Chcemy móc odejść od cierpienia i zyskać wolność. Tak żyjemy jak Buddowie.

Jak dbać o nowy tatuaż

Tatuaże Buddy to święte wzory, więc będziesz chciał się upewnić, że odpowiednio się nim zaopiekujesz, a to oznacza pielęgnację. Jeśli twój tatuaż nie jest odpowiednio pielęgnowany, możesz skończyć ze sztuką, która nie wygląda zbyt ładnie i nie to reprezentuje Budda.

Tatuaż to coś więcej niż tylko ładny tatuaż, musisz także nauczyć się o niego dbać. Najprawdopodobniej w ciągu pierwszych 48 godzin otrzymasz od swojego tatuatora instrukcje dotyczące pielęgnacji tatuażu. Mamy kilka świetnych wskazówek, które możesz zastosować, aby przejść przez trudne etapy.

Wskazówki dotyczące pielęgnacji tatuażu

Trzymaj bandaż na chwilę

Bandażowanie nie zawsze jest konieczne, a niektórzy artyści w ogóle nie bandażują tatuażu. To zależy od artysty i mają własne pomysły, dlaczego chcą tatuaż zabandażowany, czy nie. Jeśli polecono ci mieć bandaż, nie zdejmuj go, dopóki nie powiedzą. Musisz go nosić bez względu na to, jak bardzo będzie niewygodne. Możesz zauważyć, że staje się spocony, co nie pomaga w odczuwaniu dyskomfortu. 24 godziny to zazwyczaj typowy czas na noszenie bandaża, ale jeśli artysta mówi inaczej, najlepiej postępuj zgodnie z jego instrukcjami. To, jak długo bandaż pozostaje na sobie, ma duży wpływ na to, jak duży jest obrzęk.

Utrzymuj swój tatuaż w czystości

Pierwszą rzeczą, którą chcesz zrobić po zdjęciu bandaża, jest oczyszczenie obszaru. Ważne jest, aby podczas czyszczenia tatuażu zachować ostrożność. Nie chcesz być szorstki ani nawet pocierać obszaru. Podczas czyszczenia staraj się używać bezzapachowego i bezalkoholowego mydła.

Wysuszyć tatuaż

Następnie suszenie tatuażu, ale znowu nie chcesz robić żadnego rodzaju pocierania tatuażu. Zawsze najlepiej osuszyć tatuaż. Ręcznik byłby najwygodniejszy, ale możesz też użyć ręcznika papierowego.

Użyj balsamu

Gdy tatuaż wyschnie, chcesz nałożyć na niego balsam. Możesz pomyśleć, że dobrze jest wysuszyć na powietrzu, ale to nie jest najlepsze. Przed nałożeniem balsamu obszar musi być suchy. Tatuaż należy nawilżyć, aby nie ściskał i nie przesuszał.

Czy te kroki więcej niż raz

Jest to proces, który powtarza się w kółko, dopóki tatuaż nie zostanie zagojony. Najlepszym rozwiązaniem jest umożliwienie jej wyleczenia, ponieważ dzięki temu wygląda niesamowicie tak długo, jak to możliwe. Nastąpi faza, w której tatuaż zacznie łuszczyć się i ostatecznie łuszczyć. Dlatego musisz ją stale nawilżać. Nie chcesz, aby tatuaż dostał infekcji, co może się zdarzyć, jeśli pozwolisz mu wyschnąć i pęknąć. Nawilżanie jest ważniejsze niż myślisz, ponieważ zapobiega wysychaniu obszaru. Proces mycia, suszenia i nawilżania może trwać od 2 do 4 tygodni w zależności od tego, jak się goi.

Strupy nie są do zbierania

Gdy tatuaż zaczyna strupać, możesz ulec pokusie, aby je skubać, ponieważ mogą czuć swędzenie. Radzimy tego nie robić. Zbieranie strupów może w rzeczywistości spowodować trwałe uszkodzenie tatuażu. Jeśli tak się stanie, będziesz musiał wrócić do artysty i naprawić, za co zostaniesz obciążony opłatą. Zbieranie może również opóźnić czas gojenia się tatuażu, więc ostatecznie Twój dyskomfort i tak trwa dłużej.

Nie bądź czcicielem słońca

Świeże tatuaże nie powinny być na słońcu. Słońce może nie tylko stanowić zagrożenie dla twojego tatuażu, ale może też szybciej blaknąć. Jeśli zamierzasz przebywać na słońcu, często nakładaj na tatuaż krem ​​z filtrem przeciwsłonecznym. Możesz kupić specjalny krem ​​przeciwsłoneczny do tatuażu, ale jest droższy niż normalne rzeczy.

Nie zanurzaj się w wodzie

Stwierdziliśmy wcześniej, że musisz utrzymywać tatuaż w czystości, ale to nie znaczy, że idziesz się kąpać. Zbiorniki wodne, od wanien do basenów, po jeziora, mogą zawierać bakterie i to ostatnia rzecz, jakiej potrzebuje uzdrawiający tatuaż. Lecznicze tatuaże nie mogą być podmokłe, ponieważ w ten sposób mogą rozpocząć się infekcje. Na razie należy brać tylko krótkie prysznice i nie stać zbyt długo pod wodą.

Bardzo ważne jest, aby kontynuować pielęgnację tatuażu, dopóki nie zostanie całkowicie wyleczony. to najlepszy sposób na trwały, piękny design.

Jak wybrać artystę

Przed dokonaniem rezerwacji tatuażu należy wiedzieć:

  1. Przeprowadź badania – Chcesz przeprowadzić badania i upewnić się, że wybierasz się do renomowanego miejsca. Większość sklepów z tatuażami ma teraz strony internetowe i możesz sprawdzić ich portfolio. Nie idź nigdzie. Upewnij się, że wiesz, dokąd idziesz i jakie mają doświadczenie. Idź do kogoś, kto ma doświadczenie z konkretnym rodzajem tatuażu, który masz. Jeśli chcesz mieć portret, a twój tatuator nie ma dużego doświadczenia z tego typu tatuażami, możesz żałować.
  2. Zapytaj w pobliżu – Są szanse, że znasz już kogoś ze świetnym tatuażem. Poproś ich o rekomendację, a przynajmniej wiesz, że już wykonują dobrą robotę.
  3. Nie idź do zacienionego miejsca – Jest tam niestety dużo brudnych zakładów, które często oferują tanie tatuaże. Nie daj się wciągnąć w cenę. Nie chcesz iść do miejsca, które może być nieczyste i gdzie możesz skończyć z kimś, kto nie jest doświadczony.

Jeśli szukasz tatuażu, który dotyczy oświecenia, nie możesz się pomylić z żadnym z tych tatuaży. Musisz pamiętać, że to nie tylko tatuaż, ale zmiana stylu życia. Chodzi o to, aby zmienić swoje życie i nie tylko być lepszym człowiekiem, ale także wnieść do swojego życia więcej uważności i szczęścia.

Mamy nadzieję, że spodobał Ci się artykuł i znalazłeś coś, co jest niesamowite i dobre dla Twojego ciała. Skomentuj swoje ulubione tatuaże.