135+ niesamowitych pawich tatuaży i ich inspirujących znaczeń

Paw jest najbardziej znany ze swojego piękna. Ich kolorowe i piękne pióra sprawiły, że stały się popularne. Tak popularne, że często były przedmiotem różnych sztuk; w tym tatuaże. Tatuaże pawia można zobaczyć zarówno u mężczyzn, jak i kobiet.

Możesz także zobaczyć różne style tatuaży pawia. Są hiperrealistyczne, minimalistyczne projekty, a nawet akwarele. Oczywiście są też tradycyjne typy.

pawie-tatuaże

Jeśli chcesz mieć własny tatuaż z pawiem, możesz znaleźć niesamowitą inspirację online. Być może pomyślałeś nawet o osobistym projekcie. Ale zanim to zrobisz, upewnij się, że poświęciłeś czas na badania. Nie tylko powinieneś zbadać, co oznacza paw i projekt; również dowiedzieć się więcej o całym procesie tatuażu.

Jeśli po raz pierwszy robisz tatuaż, zapoznanie się z procedurą może pomóc. Czytaj dalej i uzyskaj odpowiedzi na swoje pytania, w tym jak bolesne są tatuaże i ile czasu zajmie cała procedura.

Historia pawich tatuaży

Tatuaże istnieją już od dłuższego czasu. Była częścią tradycji wielu miejsc na świecie, w tym kultury polinezyjskiej i azjatyckiej. Od dawnych czasów w tatuowaniu zaszło wiele zmian.

Niektórzy nawet widzieli tatuaż jako znak przestępczości. Proces zmienił się również wraz z używanymi narzędziami. Nawet techniki są coraz lepsze.

Ale jeśli jest jedna rzecz, która w ogóle się nie zmieniła, to to, że tatuaże są reprezentacją samego siebie. To sposób na wyrażenie siebie. Większość tatuaży symbolizuje jego nosiciela. Ukrywa głębsze znaczenie — często osobowość, zmagania i życie nosiciela.

Nie jest pewne, kiedy ludzie zaczęli tworzyć tatuaże z pawiami. Ale możliwe, że zaczęło się, zanim tatuaże stały się popularne. W starożytności ludzie tatuowali rzeczy, które widzą wokół siebie. Niektóre plemiona polinezyjskie miałyby nawet wytatuowane zwierzę, ponieważ wierzą, że to wywoła ducha tego zwierzęcia.

Wkrótce ludzie stworzyli znaczenia obrazów. Pawie pióra i ptaki były postrzegane jako dobre i złe w różnych wierzeniach i kulturach.

Oznaczający

Wiele osób uważa, że ​​wszystkie pawie mają niesamowite pióra, które można rozłożyć. Ale mają je tylko samce ptaków.

Są też ludzie, którzy uważają, że pawie są próżne i dumne. Ale pomimo tego, w co wierzy wielu ludzi, ptaki te prezentują swoje upierzenie w ramach rytuału zalotów. To nigdy nie było dla próżności.

Jednak w przypadku tatuaży właściciel może zdecydować, co to znaczy. Jeśli wierzą, że ich pawi tatuaż jest oznaką ich dumy i próżności, staje się to znaczeniem projektu.

Oprócz twojej własnej wiary, na świecie jest kilka kultur, które to widzą paw jako symbol wielu różnych rzeczy. Możesz również odnieść się do nich, aby nadać znaczenie swojemu tatuażowi.

Symbolika Pawia

Ogólnie paw symbolizuje:

 • Przewodnictwo
 • Budzenie
 • Rodzina królewska
 • Wizja
 • Czujność
 • Duchowość
 • Ochrona
 • Luksus
 • Duma
 • Miłość
 • Długość życia
 • Współczucie
 • Piękno
 • Nieśmiertelność
 • Ekspansywność
 • Pragnienie
 • Zmysłowość
 • Szlachta
 • Hojność
 • Witalność

Starożytny Rzym, Grecja i Egipt

Uważano, że pawie pióro reprezentuje „złe oko” w tych starożytnych cywilizacjach. Te pawie pióra mają „oczy” na swoim projekcie, co dało im pomysł. Uważa się, że pióro, jako symbol złego oka, widzi każde wykroczenie, jakie popełniła dana osoba. Do dziś wiele gospodarstw domowych w Europie w to wierzy. Ci, którzy to zrobią, nie wpuszczą nawet jednego pióra do swojego domu.

chiński

W kulturze chińskiej paw reprezentuje szlachetność i królewskość. To symbol bycia w wyższej klasie w społeczeństwie. Pawie pióra wręczano również wojskowym mężczyznom i kobietom jako symbol ich służby i uhonorowania ich.

Starożytni Chińczycy dawali odznaki i emblematy pawi osobom znajdującym się na szczycie wojskowego łańcucha lub zajmującym wysoką pozycję.

Religijny

Zarówno buddyzm, jak i chrześcijaństwo wierzą, że pawie pióro jest symbolem czujności lub wszechwidzącego Boga. Buddyści wierzą, że pawie pióro reprezentuje ekspansywną świadomość. Dla chrześcijan delikatne wzory przypominające oko są powiązane z oczami kościoła.

Istnieje również wiele społeczeństw chrześcijańskich, które używają pawiego pióra jako symbolu nieśmiertelności i zmartwychwstania.

Twój tatuaż może oznaczać wszystko, co chcesz. Może reprezentować twoje własne wizje, twoją historię, a może to tylko część twojego artystycznego przedsięwzięcia.

Jak zaprojektować pawi tatuaż

Zaprojektowanie tatuażu pawia to wyzwanie dla wielu pasjonatów tatuażu. Wielu pragnie stworzyć tatuaż, który jest osobisty – coś, co można zobaczyć tylko na nich. Jest w stanie dostarczyć wiadomość, którą chcą rozpowszechniać.

Ale jak zaprojektować tatuaż pawia??

Pierwszą i najbardziej pomocną rzeczą jest czerpanie inspiracji z istniejących tatuaży. Internet jest pełen obrazów pawich tatuaży, a my wszyscy skompilowaliśmy najlepszy w tej galerii. Patrzenie na te projekty może pomóc w ukształtowaniu własnego tatuażu. Możesz znaleźć coś, co do Ciebie przemawia i możesz to poprawić, aby było bardziej osobiste.

Możesz również znaleźć renomowanego artystę tatuażu. Jest wielu artystów, którzy mogą pomóc Ci stworzyć projekt, który sobie życzysz. Ale dobrze jest mieć ogólne pojęcie o tym, czego chcesz. Porozmawiaj ze swoim artystą, a oni pomogą Ci stworzyć wymarzony tatuaż.

Zwykle twój artysta stworzy kilka wersji twojego tatuażu i porozmawia z tobą o tym, który uważasz za najlepszy. Po znalezieniu projektu możesz przystąpić do wykonania tatuażu.

Co wziąć pod uwagę

Przed zaprojektowaniem tatuażu należy również zastanowić się nad jego umiejscowieniem. Mniejsze tatuaże działają najlepiej w niektórych obszarach, takich jak nadgarstek, kostki, palce lub szyja. Obszary te nie mają dużo miejsca, więc nawet jeśli Twój projekt jest mały, nie zgubi się w ogromie.

Teraz, jeśli chcesz mieć tatuaż na plecach lub klatce piersiowej, najlepiej sprawdzają się większe tatuaże. Możesz przejść na projekt, ponieważ bardziej szczegółowe tatuaże najlepiej sprawdzają się w tych obszarach.

Zwykle jednak tatuaże pawia, takie jak pawie pióro, są często wydłużone. Działają najlepiej na dłoniach lub stopach.

Umieszczenie będzie również tworzyć lub łamać projekt. Na przykład obszar brzucha może się fałdować lub możesz szybciej przybrać na wadze w tych obszarach. Projekt zostanie zmieniony, czy ci się to podoba, czy nie.

Często zadawane pytania dotyczące pawich tatuaży

Jeśli po raz pierwszy robisz tatuaż, najlepiej wiedzieć wszystko, co możesz o samym zabiegu. Oto niektóre z najczęściej zadawanych pytań dotyczących tatuażu.

Czy tatuaż boli??

Być może najczęściej zadawanym pytaniem jest to, czy tatuaż boli.

Aby wykonać tatuaż, trzeba przekłuć skórę igłą. Powinien wnikać głęboko w skórę, aby osadzić atrament, aby działał przez długi czas – być może przez całe życie. To powiedziawszy, spowoduje ból. Ale jak bolesne będzie zależeć od osoby i miejsca, w którym znajduje się tatuaż.

Ogólna zasada jest taka, że ​​chude i bardziej kostne obszary bolą bardziej niż obszary z większą ilością tłuszczu. Na przykład palce będą bolały bardziej niż tatuaż na rękawie.

Dodatkowo obszary, które są bardziej wrażliwe, z pewnością będą boleć, w tym wewnętrzny obszar bicepsa i obszar pachwiny.

Ból może również zależeć od osoby, ponieważ każdy z nas ma inną tolerancję bólu. Niektórzy powiedzą, że tatuaże nie bolą tak bardzo, jak to, co czują inni, niezależnie od tego, gdzie się znajdują.

Jak znaleźć artystę tatuażu?

Znalezienie tatuażysty to ważne zadanie. To one naprawdę mogą zrobić lub złamać twój tatuaż. Każdy artysta ma swój własny styl i musisz znaleźć osobę, która będzie dobrze pasować do preferowanej techniki i stylu. Na przykład są artyści, którzy lepiej pracują z hiperrealistycznymi tatuażami, podczas gdy inni lepiej tworzą niesamowite projekty 3D.

Aby znaleźć artystę, lepiej pozostać lokalnym. Możesz poprosić o skierowanie przyjaciela lub rodziny do dobrego sklepu z tatuażami. Czytanie recenzji na ich temat w Internecie pomoże Ci wiedzieć, czego się spodziewać podczas pracy z nimi.

Po wybraniu najlepszych artystów w swoim miejscu odwiedź ich i porozmawiaj z nimi. Najlepiej sprawdzić ich portfolio i przekonać się, czy ich praca rzeczywiście jest zbliżona do tego, czego szukasz. Jeśli wcześniej stworzyli pawie tatuaże, tym lepiej. Sprawdź je i zobacz, czy ich wizja i Twoja są podobne.

Odwiedź kilku tatuatorów i sprawdź ich portfolio oraz ceny. Stamtąd wybierz wykonawcę, z którym czujesz się najbardziej komfortowo.

Ile kosztuje tatuaż?

Wykonanie tatuażu jest dość kosztowne. Istnieje kilka czynników, które mogą wpływać na koszt tatuażu. Obejmują one:

 • Tatuażysta
 • Lokalizacja sklepu
 • Projekt
 • Zabarwienie
 • Rozmiar
 • Lokalizacja tatuażu

Tatuator może, ale nie musi mieć stawki godzinowej. Jeśli tak, przedział cenowy wynosi zwykle od 100 do 300 USD za godzinę. Trzeba pamiętać, że im bardziej rzetelny i szanowany artysta, tym zwykle drożej. Ich lokalizacja może również wpływać na cenę. Zwykle sklepy z tatuażami w dużych miastach, które mają więcej konkurentów, będą miały konkurencyjne koszty.

Projekt twojego tatuażu również znacząco wpłynie na cenę. Niestandardowe projekty stworzone przez artystę są droższe. Twój własny projekt może pomóc Ci zaoszczędzić trochę pieniędzy. Ale im bardziej szczegółowy i bardziej skomplikowany projekt, tym więcej musisz wydać.

Wraz z projektem jest kolor i jego rozmiar. Niektóre kolory są trudniejsze do zdobycia, a przez to droższe. Oczywiście im większy tatuaż, tym więcej trzeba zapłacić.

Nie wszystkie sklepy z tatuażami i artyści biorą pod uwagę lokalizację tatuażu, jeśli chodzi o ogólną cenę. Jednak niektórzy to robią. Trudno dostępne obszary będą Cię kosztować więcej.

To powiedziawszy, przygotuj się na zapłacenie od 300 do 1000 USD lub nawet więcej za tatuaż.

Jak przygotować się do tatuażu

Po zdobyciu projektu i wybraniu artysty nadal musisz przygotować się fizycznie i psychicznie do wykonania tatuażu – zwłaszcza jeśli to twój pierwszy raz.

Oto nasze wskazówki dotyczące przygotowania się do tatuażu:

 1. Dużo odpoczywaj poprzedniej nocy. Twoje ciało powinno być w doskonałej formie, gdy robisz tatuaż, zwłaszcza jeśli jest duży. Tatuaże to rany i jeśli chcesz, żeby dobrze się zagoiły, Twój układ odpornościowy ma trochę pracy do zrobienia.
 2. Jedz i pij przed zabiegiem. Prawdopodobnie minie trochę czasu, zanim Twój tatuaż zostanie ukończony. Aby nie robić sobie przerw, przed zabiegiem jedz i pij wodę.
 3. Spodziewaj się bólu. Niektórzy uważają tatuaże za bolesne, ponieważ próbują zablokować ból. Zamiast tego oczekuj, że łatwiej będzie sobie z tym poradzić.

Pielęgnacja tatuażu

Dbanie o swój tatuaż to najważniejsza faza wykonywania tatuażu. Zaraz po zabiegu artysta udzieli Ci wskazówek, co robić. Zwykle owijają tatuaż, aby atrament nie brudził twoich ubrań.

Trzymaj bandaż przez co najmniej trzy do czterech godzin przed zdjęciem i spłukaniem tatuażu. Do czyszczenia używaj wyłącznie łagodnego i bezalkoholowego mydła. Nigdy go nie szoruj. Użyj suchej i czystej szmatki, aby przetrzeć obszar lub pozostaw do wyschnięcia na powietrzu.

Jeśli chcesz, możesz założyć kolejny okład i zabandażować tatuaż na co najmniej kolejny dzień, aby mógł wchłonąć nadmiar atramentu. Możesz również zachować oryginalny bandaż na noc, jeśli jest trochę późno. Należy również wziąć pod uwagę, że nadmiar atramentu może poplamić pościel. Staraj się nie spać na swoim tatuażu, aby uniknąć plam.

Dodatkowo nie pozostawaj na słońcu przez dłuższy czas, ponieważ słońce może szybko zniknąć z tatuażu. Należy również unikać przebywania w wodzie, takiej jak baseny i plaże, przez co najmniej sześć miesięcy.

Wreszcie, nigdy nie czepiaj się strupa. Powinien naturalnie się odkleić, w przeciwnym razie będzie blizny i wpłynie na twój projekt.