135 świętych samoańskich tatuaży i ich znaczenia

The Rock ma niesamowity samoański tatuaż i jest to doskonały przykład tego, co możesz osiągnąć dzięki temu stylowi. Pokochasz te tatuaże, ponieważ są tajemnicze i wyglądają naprawdę fajnie. Są to rodzaje tatuaży, które przyciągają wzrok. Samoański tatuaż to tradycyjny wzór tatuażu zwany „tatau”. Tatuaże są kulturowo przedstawiającymi Samoa. Zdobycie tych tatuaży jest uważane za źródło kultury i dziedzictwa, a wykonanie tatuażu dla młodego Samoa jest bardzo ważne. Uważa się to za zaszczyt. Te tatuaże są często wykonywane dwójkami, więc młody człowiek musi znaleźć krewnego, który jest również godny tatuażu, a oni zrobią tatuaż w tym samym czasie. W Ameryce te tatuaże są znane jako tatuaże plemienne i są tak samo popularne tutaj, jak tam. Te tatuaże są bardzo popularne wśród ludzi od lat i wydają się być coraz bardziej popularne. Nie zobaczysz wielu autentycznych tatuaży Samoa, ponieważ są one przeznaczone tylko dla godnych, więc nie każdy może je zdobyć.

Mamy kilka niesamowitych stylizacji, na które możesz rzucić okiem i znaleźć coś, co pokochasz na zawsze. Są to przyciągające wzrok style, które z pewnością sprawią, że będziesz popularny, gdziekolwiek jesteś. Sprawdź te niesamowite projekty tatuaży Samoa, które z pewnością będziesz pielęgnować zawsze.

Wzory rękawów

Dzięki projektowi rękawów możesz być naprawdę kreatywny, ponieważ masz duży obszar do pracy. Ale nie tylko to, możesz również uzyskać te projekty, które skręcają się i obracają wokół ramienia.

samoan-tatuaż

Okrągłe wzory

Kolejny fajny projekt rękawa, a ten jest wyjątkowy, ponieważ ramię i łokieć pozostają otwarte. Daje fajną i wyjątkową perspektywę projektowi rękawa.

Wzory z pół rękawa

Ten styl jest trochę bardziej podstawowy, jeśli nie szukasz czegoś przesadnego.

Fajne i odważne

Wzory samoańskie świetnie nadają się do projektów rękawów, ponieważ są powtarzalne i wymagają dużo miejsca.

Tajemnicze obrazy

Niektóre z tych projektów wyglądają prawie jak puzzle, co czyni je jeszcze bardziej tajemniczymi. Te style są wspaniałe i z pewnością przyciągną uwagę, gdziekolwiek się udasz.

Odważny i piękny

Te wspaniałe obrazy sprawią, że będziesz mówić o imprezie.

Przewodnik po samoańskim tatuażu

Jaki jest tatuaż i jak można go zdobyć?

Te tatuaże mają głębokie znaczenie w kulturze Samoa i dlatego to wielki zaszczyt je zdobyć. Nie chodzi o uzyskanie seksownego projektu tatuażu lub po prostu o sposób, w jaki wygląda tatuaż. Chodzi o uhonorowanie kultury i bycie godnym noszenia tatuażu. Te tatuaże są tradycyjnie wykonywane za pomocą długich igieł, a nie pistoletów do tatuażu. Są więc bardzo bolesne i mogą być nawet bolesne podczas używania pistoletów do tatuażu, ponieważ jest tak wiele szczegółów związanych z wykonaniem tatuażu, jak również z tym, ile czasu zajmuje wykonanie tatuażu. Jeśli zdarzy ci się być szczupłą osobą, która nie ma dużo poduszek pod skórą, możesz naprawdę znaleźć się w zalewie i jest to po prostu naturalnie bardziej bolesne. Jest to coś do rozważenia, zanim otrzymasz jeden z tych wzorów tatuaży.

Co to jest tatuaż samoański?

Te tatuaże zwykle nie są wykonywane za pomocą pistoletu do tatuażu lub maszyny, zwykle są wykonywane za pomocą grzebienia do tatuażu. W Ameryce oczywiście nie robi się tego w ten sposób, zawsze używają pistoletu do tatuażu. Pistolety wykorzystują igłę, która nakłuwa skórę w celu wprowadzenia atramentu. Ale nie tak to się robi na Samoa. Samoaskie tatuaże wykonuje się za pomocą grzebienia do tatuażu, który nakłada się na koniec kija. Ten kij jest następnie zanurzany w atramencie. Grzebień przykłada się do skóry osoby i tu zaczyna się zabawa. Godny człowiek, który robi tatuaż, każe artyście uderzać kijem młotkiem, aby dosłownie wcisnąć atrament w skórę. Możesz sobie wyobrazić, dlaczego byłoby to o wiele bardziej bolesne niż używanie pistoletu do tatuażu. Młotek jest uderzany wielokrotnie, dopóki tatuaż nie zostanie ukończony. Zwykle słyszysz brzęczenie pistoletu do tatuażu, ale z grzebieniem i młotkiem do tatuażu słyszysz tylko stukanie w drewno.

Symbolika tatuażu Samoa

Obrazy, które widzisz w tatuażach Samoa, są podobne do obrazów, których używają w swoich dziełach. Te symbole kulturowe są widoczne w całej kulturze amerykańskiej. Być może widzieliście nawet niektóre z tych amerykańskich t-shirtów, które są wzorowane na Samoa. Style są często zakrzywione lub szpiczaste, co nadaje im charakterystyczny wygląd, który wszyscy tak dobrze znamy. Marka Tap Put, która wydaje mnóstwo koszulek, zazwyczaj ma na swoich koszulkach niektóre z tych stylów. Zawodowi zapaśnicy często noszą na koszulkach wzory Samoa, zwłaszcza plemienne. Widzieliśmy również tego rodzaju symbole plemienne we wzorach tkanin, a nawet tapet.

Co to wszystko znaczy?

Możesz się zastanawiać, co te obrazy w ogóle oznaczają i możesz mieć to pytanie. W rzeczywistości nie wszystkie oznaczają to samo; wszystkie mają różne znaczenia. Istnieje wiele różnych rodzajów symboli plemiennych, które znajdziesz w tych projektach tatuaży. Symbolami są jaszczurki, ryby, groty włóczni, słońce i ocean. Jeśli chodzi o tatuaż z Samoa, często zobaczysz w nich skorupy żółwi. Każdy symbol na tatuażu może mieć cztery lub pięć znaczeń, co czyni je tak fajnymi i honorowymi. Skorupy żółwia mają szczególne znaczenie i obejmuje długowieczność, płodność, spokój lub dobre samopoczucie. Istnieje szansa, że ​​możesz mieć te same symbole, co ktoś inny z plemiennym tatuażem, ale miałoby to zupełnie inne znaczenie. To fajna rzecz w tych tatuażach, ponieważ zapewniają, że twój tatuaż jest jedyny w swoim rodzaju.

Czy możesz dostać tatuaż tylko dlatego??

Wiele osób po prostu uwielbia wygląd tatuażu i niekoniecznie martwią się o to, co to znaczy lub czy są warci tatuażu Samoa. Z pewnością możesz stworzyć tatuaż, który ma dla niego znaczenie symboliczne, ale nie musisz tego robić, jeśli nie chcesz. Nie musisz mieć za tym specjalnego znaczenia, ale po prostu upewnij się, że masz dobrą historię do opowiedzenia, jeśli ktoś zapyta. Jeśli nie, na pewno natkniesz się na kogoś, kto chce usłyszeć o jego znaczeniu i nie będziesz miał mu nic do zaoferowania. Poczujesz się głupio, jeśli masz ten niesamowity projekt i ktoś podszedł do Ciebie, aby o to zapytać, a Ty nie masz historii. Wiele osób zdziera pomysły na tatuaż, ale kończy się to kiepską historią i nie chcesz mówić, że masz fajny tatuaż, ale nie wiesz, co to znaczy. W porządku jest chcieć fajnego projektu, po prostu spraw, aby coś dla ciebie znaczyło. Jeśli powiesz niewłaściwej osobie, że twój tatuaż nie ma sensu, skończysz z poczuciem głupoty, ponieważ możesz zostać zapytany, dlaczego w ogóle go masz. Powodem tego jest to, że te tatuaże są stworzone dla historii, kultury i znaczenia, więc ludzie zwykle chcą usłyszeć historię, która się za tym kryje. Są to rodzaje tatuaży, które zasługują na więcej niż odrobinę szacunku.

Jak uzyskać autentyczny samoański tatuaż??

Możesz myśleć, że chcesz uzyskać autentyczny tatuaż z Samoa, ale nie jest to łatwe. Łatwiej będzie zrobić tatuaż w sklepie z tatuażem za pomocą pistoletu. Aby uzyskać autentyczny tatuaż, musisz być częścią społeczności Samoa, nie możesz po prostu pojawić się i poprosić o tatuaż. Musisz być zaakceptowany, a społeczność musi uznać cię za godnego tatuażu. Jeśli chodzi o społeczność, musisz zostać zaakceptowany jako jeden z nich, a to nie dzieje się z dnia na dzień. Musisz robić rzeczy, które sprawiają, że jesteś akceptowany w społeczności, jak akty dobroci. Pomyśl o rzeczach, które robisz dla swoich sąsiadów, takich jak koszenie trawnika, wynoszenie śmieci itp. Musisz im pokazać, jak chcesz być częścią ich społeczności i nie może to być fałszywe. Musisz być oddany im i ich stylowi życia oraz udowodnić społeczności, że jesteś godny zaufania. Ale najpierw musisz być osobą godną zaufania i zaangażowaną. Zdobycie akceptacji w społeczności Samoa jest jedynym sposobem na uzyskanie autentycznego tatuażu Samoa. To nie jest coś, co wydarzy się w ciągu tygodnia lub miesiąca. Zaakceptowanie w społeczności Samoa może zająć lata, więc nie rób tego tylko ze względu na tatuaż, rób to, ponieważ chcesz być częścią ich stylu życia. Gdy zostaniesz zaakceptowany do ich społeczności, będziesz mógł łatwo uzyskać tatuaż.

Jest łatwiejszy sposób na uzyskanie tatuażu

Może nie masz okazji stać się częścią społeczności Samoa, ale nadal chcesz tatuaż. Na Florydzie i na Hawajach są sklepy z tatuażami, które wiedzą, jak wykonać tradycyjną sztukę autentycznego tatuażu Samoa. Te miejsca wykonują tatuaże bez konieczności wchodzenia w okopy społeczności i kultury. Możesz zrobić sobie tatuaż bez ciężkiej pracy. Nie będziesz musiał spędzać lat mieszkając w innym regionie, aby uzyskać pożądany tatuaż. Ci artyści użyją tych samych metod i symboliki, aby uzyskać autentyczny tatuaż, który chcesz. Z pewnością możesz uzyskać zadowalający projekt tatuażu w lokalnym sklepie z tatuażami, zależy tylko od tego, czy chcesz autentyczny tatuaż. Każdy tatuażysta może odtworzyć te symbole, więc jeśli chcesz projekt, możesz po prostu udać się do artysty, którego znasz.

???????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????

Są to projekty tatuaży, które są jedyne w swoim rodzaju i dlatego są tak popularne. Są to style odważne, kreatywne i znaczące. Możesz wybrać autentyczny tatuaż, odwiedzając sklepy na Hawajach lub odwiedzając kulturę Samoa, aby go zdobyć. Możesz także trafić do lokalnego sklepu i po prostu zreplikować projekty. Cokolwiek zdecydujesz się zrobić, staraj się, aby Twój tatuaż miał za tym znaczenie. Nie pożałujesz, jeśli to zrobisz. Ludzie z pewnością będą pytać o tatuaż, a taki specjalny projekt tatuażu powinien mieć znaczenie.

Opieka po samoańskim tatuażu

Jeśli masz tradycyjny samoański tatuaż z grzebieniem do tatuażu, będziesz musiał zadbać o swój tatuaż. Będzie to wymagało masowania tatuażu trzy razy dziennie. Może nie jest to najwygodniejsza rzecz, ale rozwiąże zanieczyszczenia, infekcje lub ropę zbierającą się pod skórą. Będziesz także chciał codziennie myć tatuaż i zaleca się, aby zrobić to w słonej wodzie. Powodem tego jest zmniejszenie obrzęku i bólu, którego możesz doświadczyć po.

Trzymaj się z dala od słońca, jeśli chodzi o świeży tatuaż i utrzymuj go w chłodzie, pomoże to zmniejszyć ryzyko infekcji. Nie chcesz moczyć tatuażu w wannie, basenie lub czymś w tym rodzaju. Najlepiej brać prysznic, dopóki tatuaż się nie zagoi.

Zbyt dużo wody spowoduje wolniejsze gojenie się tatuażu. Musisz pamiętać, że tatuaż to w zasadzie otwarta rana, więc musisz ją tak traktować, aby mogła się prawidłowo zagoić.