99+ niesamowitych wzorów tatuaży nordyckich / wikingów, które możesz zdobyć

Wikingowie byli grupą ludzi, którzy przybyli z różnych krajów, takich jak Szwecja, Islandia, Norwegia i Dania w okresie od VIII do XI wieku. Najeżdżali różne kraje w Europie, Azji i Północnym Atlantyku, aby znaleźć miejsce, w którym mogliby się osiedlić. Nie jest więc niespodzianką, jeśli chcesz uzyskać tatuaż nordycki lub wiking.

Oprócz tego, że byli znani ze swoich umiejętności nawigacyjnych, Wikingowie byli również znani ze swoich Mitologia nordycka. W rzeczywistości wiele tatuaży Wikingów zostało zaprojektowanych na cześć bogów i bogiń tych ludzi. Niektóre z najpopularniejszych postaci mitologicznych to bogowie Loki i Thor, a także stworzenia takie jak ośmionogie konie i lodowe olbrzymy.

tatuaże wikingów

Znaczenie wzorów tatuaży wikingów

Tatuaże mogą mieć wiele różnych znaczeń. W rzeczywistości może to zależeć od użytkownika. Jeśli widzą tatuaż Wikingów i chcą go jako symbolu ich miłości do mitologii nordyckiej, to może to być. Albo może oznaczać, że mają w sobie nordycką krew. Lub może to również oznaczać, że uwielbiają słuchać opowieści o Wikingach.

Wszystko jest możliwe, gdy myślisz o tatuażach. Wszystko zależy od tego, jak postrzegasz swój tatuaż i jakie ma być jego przesłanie.

Oto jednak znaczenia najczęstszych tatuaży Wikingów:

 • Hełm podziwu – Hełm Grozy jest również nazywany „Aegishjalmur” w Islandii. To ośmioramienna postać, w której każdy jest trójzębem strzegącym centralnego punktu. Stało się to potężnym symbolem potęgi i ochrony.
 • Triskelion róg – Triskelion róg to trzy nakładające się rogi. Były to naczynia do picia wikingów, które raz w tatuażu stają się symbolem boga Odyna.
 • Odyna – Jeśli wiesz coś o mitologii nordyckiej, Odyn jest ojcem Thora. Jest potężnym bogiem i jest przedstawiany jako brodaty mężczyzna w hełmie wikinga. Emanuje władzą i królewskości i dlatego stał się tego symbolem. Tatuaż Odyna może również reprezentować wiedzę, uzdrowienie i śmierć.
 • Thor – Thor stał się popularną postacią po superbohaterze Marvela opartym na nordyckim bogu piorunów. Jest znany jako obrońca ludzkości Wikingów.

 • Walkiria – Walkiria to silna wojowniczka. W mitologii nordyckiej Walkiria jest znana jako „wybieracz zabitych”. Oznacza to, że wybiera, kto przeżyje, a kto zginie w bitwie. Tatuaż Walkirii może symbolizować twoją moc i kontrolę nad własnym losem.
 • Uroboros – Ouroboros jest również znany jako Jormundgandr i jest jednym z synów nordyckich bogów Lokiego i Angrbody. Jako tatuaż Uroboros jest przedstawiany jako wąż, który gryzie lub zjada własny ogon.
 • Valknut – Valknut jest prawdopodobnie jednym z najpopularniejszych wzorów tatuaży Wikingów. Jest przedstawiany jako trzy nakładające się trójkąty i jest często używany w różnych rytuałach religijnych związanych ze śmiercią. Trójkąty reprezentują metalowe więzy, które były używane do uczynienia człowieka bezradnym lub silnym w walce. Ten tatuaż jest również znany jako symbol Odin.
 • Vegvisir – Vegvisir oznacza „drogowskaz” i jest projektem tatuażu, który ma być symbolem wskazówek dla osób w złych warunkach pogodowych.

 • Krzyż Trolla – Krzyż Trolla był kawałkiem wygiętego żelaza, który Skandynawowie nosili jako amulet. To była ich ochrona przed czarną magią i trollami. Jako projekt tatuażu stał się symbolem ochrony.
 • Yggdrasil – Yggdrasil lub lepiej znany jako Drzewo Życia to jeden z najważniejszych symboli mitologii wikingów i nordyckiej. Zgodnie z ich mitem Drzewo Życia łączy wszystkie dziewięć światów, a także trzyma je razem. Gałęzie rozciągają się do każdego z dziewięciu światów, a następnie do nieba.
 • Mjölnir – Mjölnir to nazwa młota Thora. Jest to jedna z najlepszych i najpotężniejszych stworzonych broni. Jako projekt tatuażu Wikingów, Mjölnir może być symbolem ochrony i siły.
 • Gungnir – Kolejną bronią nordyckich bogów jest Gungnir. To włócznia Odyna, znana również jako włócznia nieba. Po przetłumaczeniu oznacza „Swaying One”.

 • Huginn i Muninn – Huginn i Munnin to bliźniacze kruki Odyna. Latają po całym świecie, aby przynosić bogu wiadomości i informacje. Huginn jest również znany jako myśl, podczas gdy Munnin to pamięć. Wielu nordyków wierzy, że kruki były projekcjami świadomości Odyna.
 • Sieć Wyrd – Sieć wyrda znana jest również jako sieć Skulda. Jest to nordycka matryca losu i mówi się, że została utkana przez Nornów lub Kształtujących Przeznaczenie. Są w zasadzie nordyckim odpowiednikiem losów greckiego mitu. Sieć składa się z dziewięciu klepek ułożonych w kanciastą siatkę. Zawiera wszystkie kształty run i przedstawia możliwości przeszłości, teraźniejszości i przyszłości. Jako projekt tatuażu może być symbolem tego, że osie czasu są ze sobą połączone i że przeszłe działania mogą wpływać zarówno na teraźniejszość, jak i przyszłość.

Czy Wikingowie mieli tatuaże??

Tatuaże istnieją od dawna. Istnieje od czasów Wikingów. Według historycznych dowodów osoby te pokrywały tatuażami prawie połowę swojego ciała. Składały się one z różnych symboli nordyckich i wzorów węzłów. Pojawiły się również ciemnozielone wzory, które podobno są symbolem drzewa.

Nikt nie może być całkowicie pewien, co symbole oznaczały dla Wikingów i dlaczego je wytatuowali. Jednak symbole można znaleźć również w ich biżuterii i łodziach. Zostały one wyryte na kościach i czaszkach ich wrogów, a także na innych zebranych przez nich artefaktach.

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób otrzymuje więcej tatuaży Wikingów. Niektórzy lubią symbolikę i znaczenia kryjące się za obrazami. Inni mają go, aby pokazać swoją miłość do mitologii nordyckiej i bogatej historii ludu nordyckiego. Jest też wielu innych, którzy noszą tatuaże wikingów, aby pokazać swoją dumę jako potomek tych ludzi.

Umieszczenie tatuażu

Umieszczenie tatuażu może wpłynąć na jego wygląd oraz projekt, który należy wykonać. Myśląc o tym, gdzie chcesz mieć tatuaż, powinien on pokrywać się z projektem tatuażu. Na przykład mniejszy tatuaż działa najlepiej, gdy jest umieszczony na mniejszej powierzchni ciała. Jeśli umieścisz go w szerszym obszarze, takim jak plecy, możliwe, że tatuaż zgubi się w całej przestrzeni.

Dodatkowo wzór twojego tatuażu może działać najlepiej na niektórych obszarach. Duże tatuaże z większą ilością szczegółów będą oczywiście najlepiej działać w szerszych obszarach, takich jak plecy. To dlatego, że łatwiej jest dostrzec szczegóły, gdy Twój artysta ma więcej miejsca do pracy.

Dłuższe tatuaże, takie jak cytaty lub być może Sieć Wyrda lub Włócznia Odyna, najlepiej działałyby na twoich rękach lub nogach. Przestrzeń jest dłuższa, a Twój artysta ma miejsce do lepszej pracy.

Ale są też inne czynniki, które musisz wziąć pod uwagę.

Jednym z nich jest to, jak wyeksponowany chcesz tatuaż. Podczas gdy wiele osób staje się coraz bardziej otwartych na tatuaże w dzisiejszych czasach, są jeszcze inni, którzy postrzegają to jako coś negatywnego. Mogą to być ludzie z twojej rodziny, twojej religii, a nawet twojego miejsca pracy. Z tego powodu są entuzjaści tatuażu, którzy ukrywają swoje tatuaże w określonych obszarach, które mogą być przykryte ubraniami.

Jeśli jesteś taki lub nie jesteś jeszcze gotowy, aby pokazać swój tatuaż wszystkim, wytatuuj go na ciele lub stopach. Żebro i plecy są zwykle zakryte, więc są to bezpieczne miejsca. Stopy są zwykle zakryte skarpetą lub butem, więc tam też jest bezpieczniej.

Inny ma więcej wspólnego z procesem gojenia się tatuażu. Posiadanie go w miejscu, które stale ociera skórę lub ubranie, może wpłynąć na to, jak się goi, a nawet wtedy. Przykładem jest wykonanie tatuażu na wewnętrznym bicepsie. Zwykle szczotkuje ciało, więc może wpływać na gojenie się tatuażu.

Ponadto częste tarcie może spowodować, że tatuaż zniknie szybciej niż zwykle.

Czy tatuaże są bolesne??

Osoby, które wykonują tatuaż po raz pierwszy, zwykle pytają, czy tatuaż jest bolesny. To normalne, że jesteś zdenerwowany. I chociaż sprawi to, że będziesz bardziej niespokojny, najlepiej, abyś wiedział, że tatuaże są bolesne. Ale jest to znośne, zwłaszcza gdy masz wyższą tolerancję na ból.

Nie ma znaczenia, gdzie zrobisz tatuaż, gdy igła przebije twoją skórę, poczujesz coś. Dla innych jest mały jak żądło mrówki, podczas gdy inni muszą przejść przez cały proces, gryząc patyk.

Jednak wybór miejsca umieszczenia ma wpływ na poziom bólu tatuażu. Istnieje wykres online, który pokazuje obszary, które wydają się być bardziej bolesne niż inne. Te obszary to zwykle części kostne, takie jak dłonie, żebra i stopy. Poza obszarami kostnymi, bardziej bolesne będą części, które mają bardziej wrażliwą skórę. Przykładami są pachwina i wewnętrzny biceps.

Tak więc przed wykonaniem tatuażu najlepiej przygotować ciało i umysł na ból. Przede wszystkim wybierz obszar, który jest dla Ciebie bardziej znośny.

Która część procesu tatuażu boli bardziej?

Proces tatuażu może składać się z różnych części. Zwykle składa się z podszewki, cieniowania, kolorowania i rozjaśniania. Wszystko zależy jednak od projektu i stylu tatuażu, który chcesz uzyskać. Niektóre nie mają kolorów ani nawet cieniowania. Te typy są zwykle minimalistycznymi typami, które wymagają tylko podszewki.

Ale bardziej realistyczne tatuaże często potrzebują ich wszystkich. Jeśli masz zamiar dostać coś takiego, musisz się przygotować.

Każda część ma inny rodzaj bólu. Podszewka często wbija się głęboko w skórę i może być dla niektórych najbardziej bolesna, zwłaszcza gdy uderza w obszar kostny lub wrażliwą część. Cieniowanie i kolorowanie często powoduje ból, który jest gorący, ale po otrzymaniu go odrętwia. Dzieje się tak dlatego, że twój tatuator musi kilka razy wracać do pewnych miejsc, aby go wypełnić. Jaśniejsze kolory będą trudniejsze, ponieważ twój artysta będzie musiał wracać do pewnych obszarów jeszcze kilka razy, aby upewnić się, że kolor się pojawi.

Ale dla wielu podkreślanie jest najbardziej bolesną częścią. I mogą być na to dwa wyjaśnienia.

Po pierwsze, kolor biały jest najlżejszym atramentem i bardzo trudno go pokazać. Twój artysta być może będzie musiał wykonać kilka pociągnięć, aby upewnić się, że to się wyświetla.

Innym wyjaśnieniem jest to, że normalne wyróżnianie jest ostatnią częścią. Do tego czasu endorfiny uwalniane przez organizm prawie nie działają. Oznacza to, że poczujesz większy ból niż zwykle.

Znalezienie artysty do tatuażu wikinga

Najważniejszą częścią Twojej podróży z tatuażem jest znalezienie odpowiedniego artysty. Nie wszyscy są tacy sami. Niektórzy artyści są lepsi w pewnych projektach i stylach. Jeśli szukasz artysty, upewnij się, że może wykonać projekt, który wybrałeś dla swojego tatuażu wikinga.

Sprawdź portfolio swojego tatuażu lub wcześniejsze prace. To da ci wyobrażenie o ich stylu i czy ich praca jest ściśle związana z twoim projektem. Możesz także poprosić o rekomendacje rodziny lub znajomych. Jeśli to możliwe, przeczytaj recenzje na ich temat w Internecie.

Dodatkowo upewnij się, że ich miejsce jest czyste i bezpieczne. Powinni przestrzegać pewnych zasad, takich jak noszenie rękawiczek, używanie nowych igieł i sprzętu, używanie wysokiej jakości atramentu i tak dalej. Twoje bezpieczeństwo powinno być zawsze priorytetem. Upewnij się, że pokażą ci igły, które będą używane na tobie i powinny być fabrycznie nowe. Powinieneś także zobaczyć, jak łamią igłę, której użyli na tobie, a także ją wyrzucają.

Wybrany przez Ciebie artysta może wykonać lub złamać Twój tatuaż wikingów. Upewnij się, że wybierasz właściwy.