4 dôvody, prečo by ste určite mali piť viac kávy

Vyhýbate sa chorobám ako je cukrovka, depresia alebo vysoký krvný tlak pri šálke kávy? Áno, je to možné, pretože podľa najnovších informácií by ste mali denne vypiť minimálne 3 šálky kávy. V Nemecku sa ročne vypije okolo 12 miliárd litrov kávy. Dobrou správou je, že káva už nie je definovaná ako taká škodlivá ako kedysi. Pitie kávy je neustálym zdrojom diskusií o tom, či je nápoj dobrý pre vaše zdravie. V článku sa dozviete, prečo kávičkári výrazne znižujú riziko chorôb.

Kofeín má pre ľudské telo mnoho výhod a mnohé z nich sú obzvlášť dôležité v našom každodennom živote. Náš redakčný tím vybral 4 dôležité efekty kávy, ktoré zaisťujú zdravý život.

Dodávateľ energií

Či už ste aktívny športovec alebo pracujete na plný úväzok, vaše telo potrebuje energiu na bežný denný režim. Z tohto dôvodu sa odporúča piť kávu, pretože zaisťuje extrémne vysoký výkon. Kofeín tu hrá hlavnú úlohu, pretože účinná látka premieňa mastné kyseliny v krvnom obehu na energiu. Presne tento proces sľubuje väčšiu silu a vytrvalosť v každodennom živote.

Zostaňte s kávou aktívnejší a produktívnejší

aktívnejšie pracovať s kávou

Pekná a tenká štruktúra

Naše telo potrebuje vitamíny na dokonalú regeneráciu pokožky. Dôležitý vitamín nachádzajúci sa v kávových zrnách nazývaný niacín vám pomôže zvlhčiť. Z tohto dôvodu je mnoho pleťových krémov a kozmetických výrobkov vyrobených z kofeínu, pretože zlepšuje krvný obeh.

Ďalšou výhodou účinnej látky je, že nie ste len krásna, ale aj štíhla.

Mnoho reštaurácií ponúka svojim zákazníkom po jedle espresso alebo cappuccino. Podľa odborníkov to má na vás pozitívny vplyv, pretože požité kalórie sa pomocou kofeínu spotrebujú rýchlejšie. Svoju diétu tak môžete správne sledovať a tiež ju zlepšiť.

Účinná látka zaisťuje rýchlu regeneráciu pokožky

starostlivosť o pokožku kávou

stres

Menej stresu vedie k zvýšeniu produktivity a koncentrácie, ktoré sú pre našu každodennú prácu veľmi dôležité. Káva však môže nielen bojovať proti depresii, ale môže aj relaxovať. Na boj so stresom nepotrebujete ani vypiť šálku kávy, pretože na uvoľnenie stresu stačí iba vôňa. Dôvodom sú špeciálne proteíny, ktoré chránia naše mozgové bunky pred poškodením stresom.

Vyhnite sa stresu z pravidelnej konzumácie kávy

zostaňte sústredení pri káveBojujte s vysokým krvným tlakom

Jedna vec je istá: káva bez kofeínu nezvyšuje krvný tlak. Dá sa však to isté povedať o normálnej káve? Áno, preto sa odporúča vychutnať si nápoj 2 až 3 krát denne, pretože pravidelná konzumácia kávy vytvára návykový efekt a po 1-2 týždňoch nie je vidieť zvýšenie krvného tlaku. Napriek tomu by ste mali pravidelne merať krvný tlak a sledovať, či konzumácia nespôsobuje poruchy.

Odporúča sa piť kávu 3 krát denne

vychutnajte si kávu

Špeciálne pre vás sme vybrali naše 4 dôvody, pretože káva zaisťuje zdravý život a výhody, ktoré kávové zrná majú, vám zaistia koncentrovaný a efektívny každodenný život. Viac informácií o káve si môžete prečítať tu.

  obsah kofeínu na prípravu kávy

piť kávu každodennú prácu

  pracovať a piť kávu

  piť všetky druhy kávy