Návrat infografiky – 10 užitočných nástrojov na dosiahnutie optimálnych výsledkov

Infografiky boli istý čas veľmi aktuálne a vždy slúžili na vizualizáciu údajov. Či už ide o prezentáciu alebo doplnok vedeckého projektu, infografika bola vždy dobrým prostriedkom na uľahčenie porozumenia obsahu..

Multimediálna doba urobila z infografiky rýchlo „včerajšie správy“. Populárnu grafickú formu rýchlo nahradili vzdelávacie videá a interaktívne polia a nebolo ani podozrenie, že by sa „sneh gest“ mohol vrátiť.

infografický príklad

Čo je infografika?

Infografika sa teraz ukázala ako veľmi optimálna forma, ktorá môže v skratke sprostredkovať komplexný obsah. Vytvorenie infografiky si samozrejme vyžaduje serióznu prípravu, ale dnešné nástroje umožňujú každému používateľovi ich jednoduchú a profesionálnu implementáciu.

Chceli by sme o chvíľu zistiť, ktoré nástroje sú v dnešnej dobe obľúbené, ako môžete optimalizovať pracovný postup, možnosti komunikácie a prezentačné techniky.

Pripojili sme 10 bežných nástrojov, pomocou ktorých môžete rýchlo a jednoducho štruktúrovať a vizuálne zobrazovať svoj obsah koherentným spôsobom.

Úplne novou vecou dnešnej infografiky je samozrejme kompatibilita s novými inteligentnými médiami a pohodlné a flexibilné online používanie platforiem..

infografická kanva

1. Canva- nástroj pre návrhárov pre začiatočníkov

Ak chcete vytvoriť svoju prvú infografiku a nemáte žiadne predchádzajúce skúsenosti, online služba Canva s hotovými šablónami infografiky je vynikajúcim východiskovým bodom. Jediným problémom pri používaní tohto nástroja je potrebná registrácia pred začatím.

infografika ľahko

2. Ľahko- informačný nástroj na poslednú chvíľu

Ak chcete, aby to bolo rýchle a jednoduché, môžete za chodu použiť bezplatné šablóny od spoločnosti Easelly. Ak však plánujete vo svojej infografike používať súbory CSV, bolo by lepšie, keby ste použili alternatívne nástroje.

infografika6

3. Visme

Priatelia spoločnosti Exel a Tabuľky Google sa môžu tešiť na relatívne nový nástroj s názvom Visme, s ktorým práca ide bezchybne.

infografický piktogram

4. Časová os JS

Alternatívou ku klasickej tvorbe infografík je Timeline JS. Ako naznačuje názov, tento nástroj je možné použiť na usporiadanie údajov v chronologickom poradí. Užívateľ navyše môže svoje údaje ľahko načítať zo zdrojov ako Twitter, Youtube, Flickr a podobne.

infographic Tablo Public

5. Infogrfx

Pre všetkých, ktorí sú radi interaktívne na cestách, predstavujeme tento bezplatný nástroj, ktorý nevyžaduje ani registráciu. Jediná vec, ktorá sa zdá byť obmedzujúca v súvislosti s týmto nástrojom, je obmedzený výber šablón návrhu.

infografický vízum

6. Vizualizuj ma

Tento nástroj môže byť vzrušujúci pre používateľov LinkedIn a podnikateľov. Bez problémov je možné nahrávať celé životopisy. Akonáhle sú k dispozícii všetky údaje, program vytvorí vizuálny prehľad o fázach života, záujmoch alebo skúsenostiach žiadateľa.

infografika 2

7. Verejný panel

Tento nástroj vyžaduje veľa práce a je to bezplatný softvér Windows. Zložité tabuľky je možné vizuálne a logicky vizualizovať, ale chýba šablóna návrhu.

infografika vizuálne

8. Piktochart

S týmto nástrojom môžete navrhnúť svoju infografiku jednotlivo. Podľa toho, či dávate prednosť bezplatnej alebo platenej verzii, si môžete vybrať veľa tém, ktoré vyhovujú vášmu projektu, a dokonca si na konci stiahnuť svoj výsledok ako súbor PNG.

infografika 1

9. Infogram

Tento program dobre korešponduje s bežnými tabuľkami spoločnosti Microsoft a umožňuje plynulý prenos údajov. Jediným hackom, ktorý si treba všimnúť, je nemožnosť stiahnuť konečný výsledok. Ukážka a zverejnenie je možné len na webových stránkach Infogramu. Ak sa rozhodnete prihlásiť sa na odber, môžete využiť ďalšie výhody aplikácie vrátane sťahovania konečných infografík.

infografika8

10. Vizuálne

Na záver by sme vám chceli predstaviť aplikáciu, ktorá je z hľadiska infografiky menej funkčná. S nástrojom s názvom Vizuálne máte možnosť predvádzať svoje návrhy naživo. Program je bezplatný a ak máte v úmysle v blízkej budúcnosti vytvárať štýlové a funkčné infografiky, môžete na vizuálnom webe zbierať inšpirácie, nápady a návrhy bez platenia peňazí..

infografika9

infografika 10

infografika 11