Neustále mrazenie? Týchto 11 korení pôsobí proti chladu

Každý by už teraz mal vedieť, že živiny, ktoré prijímame, majú jasný vplyv na našu náladu a pohodu. Po niektorých jedlách sa cítite malátni, po iných naopak – vitálni a pozitívne nabití.

V mnohých prípadoch hovoríme o viditeľnom účinku, keď sú v jedle prítomné určité koreniny. Existujú koreniny, ktoré môžu potlačiť alebo stimulovať našu chuť do jedla, a tiež také, ktoré ochladzujú alebo zahrievajú naše telo a myseľ. Korenie by sa dalo použiť na kontrolu vlastného zdravia a tým na prevenciu potenciálnych chorôb.

Existujú koreniny, vďaka ktorým zmizne vaše neustále mrazenie

zahrievanie neustáleho mrazivého korenia

V sezóne prechladnutí a chrípok by sme sa dnes chceli špeciálne pozrieť na korenie, vďaka ktorému môže zmiznúť vaše neustále mrazenie. Som si istý, že si v súčasnosti myslíte, že na internete sú v dnešnej dobe len samé nezmysly a v mnohých veciach s vami súhlasíme. Človek nemôže nikdy získať dostatok znalostí o účinkoch korenia a môže len ťažiť z ich účinkov.

Pozrime sa však na to, ktoré korenie môže zvýšiť našu telesnú teplotu a či je náhoda, že zo všetkého najviac sa týmto koreninám dáva prednosť v najchladnejších zimných mesiacoch.

Pomôcť môže správna výživa a dochucovanie liečivými rastlinami

neustále mrazivé korenie hľadajúce teplo

Klinček končí s vašim neustálym mrazením

Hovorí sa, že ušľachtilá klinčeková vôňa hreje pri srdci. Ak sa vám tomu nechce veriť, môžete si toto tvrdenie kedykoľvek skontrolovať. Klinček vďačí za svoj účinok éterickým olejom obsiahnutým v púčiku, ktoré sú primárne popisované ako protizápalové. Či už pečiete s klinčekom, varíte alebo vdychujete paru oleja, vždy zlepšíte svoj súčasný stav. Vôňa karafiátu vám pomôže uvoľniť sa, relaxovať a vychutnať si zábavu.

Karafiát má osvetľujúci a zahrievací účinok vnútorne aj zvonka

klinček neustále mrznúci

So škoricou, anízom a borievkou sa budete cítiť oveľa lepšie

Konštantný mraziaci korenený stôl

čili

Jeden z posledných článkov bol o tom, ako si môžete pripraviť a rozdať pikantnú omáčku Tabasco sami. Hlavnou zložkou pálivej omáčky sú chilli papričky, ktoré sú dnes naším druhým zahrievacím korením. Okrem toho, že chilli papričky prebúdzajú oheň života, ktorý zaspal, zdravé teplo zabíja všetky zárodky a stimulanty. Príliš veľa tepla by však mohlo poškodiť fungovanie žalúdka, preto odporúčame, aby ste ho prijímali málo, ale pravidelne.

S čili papričkami nikdy nezhasne plameň života

neustále mrazivé korenie horúce lusky

Sú tiež skvelým tipom na darček 

neustále mrazivé korenie horúce lusky skvelé nápady na darčeky

Chilli papričky robia nápoje a jedlo ešte silnejšími a lepšími

neustále mrazivé korenie červená paprika

neustále mrazivé korenie horúce chilli

zázvor

Ak stále pochybujete, že korenie je len na dochutenie, odporúčame piť horúci zázvorový čaj a sledovať jeho vplyv na organizmus. Zázvor okamžite pôsobí proti začínajúcemu prechladnutiu.

So zázvorom proti nachladnutiu 

neustále mrazenie

Z čerstvých koreňov si môžete pripraviť lahodné smoothie 

Neustále mrazivé korenie zázvorové smoothie

Neustále mrazivé korenie koreňa zázvoru

muškátový oriešok

S muškátovým orieškom by ste mali byť veľmi opatrní. Vyhýbanie sa predávkovaniu platí pre všetky pálivé koreniny. Je dôležité dodržiavať návod na použitie a presne ho dodržiavať.

Muškátový oriešok v malom množstve (1/2 čajovej lyžičky) môže stimulovať krvný obeh a tiež posilňuje vôľu.

Neustále mrazivé korenie celý muškátový oriešok

neustále mrazivé korenie muškátový oriešok

škorica

Škorica nie je len súčasťou obľúbených vianočných vôní, ale je to účinný liek, ktorý je známy už po stáročia. Vnútorný aj vonkajší účinok škorice sa prejavuje ako zahrievanie, revitalizácia a posilnenie celkového stavu. Pozor! Škorica stimuluje chuť do jedla a neodporúča sa ľuďom, ktorí držia diétu.

Neustále mrazivé korenie škorica

neustále mrazivé korenie zahrieva éterické olejekari

Existuje lahodný kari list, ale tu ide skôr o zmes korení. Kari sa v každom indickom dome pripravuje inak, ale vždy pikantne. Jeho účinky sú podobné chilli a zázvoru.

Neustále mrazivé korenie bunti

neustále mrazivé korenie farebné

koriander

Semená aj listy koriandra obsahujú silný olej, ktorý je pre nás koniec koncov taký dobrý. Účinok koriandra je tiež zahrievajúci, tiež podporuje pamäť a posilňuje funkciu orgánov.

Neustále mrazivé korenie semená koriandra

Neustále mrazivé korenie koriander teplé

Laurel

Jemná vôňa vavrínu vám slávnostne navodí náladu. Esenciálne oleje, ktoré obsahuje, obnovia obeh a celkovo upokojia žalúdok.

vavrín neustále mrazivé korenie

neustále mrazenie

borievky

Sušené bobule čistia dýchacie cesty a pôsobia proti prechladnutiu. Borievka dodáva telu i mysli silu a sebadôveru.

neustále mraziace meniče korenia

Neustále mrazivé korenie korenie borievky

Neustále mrazivé korenie jalovec

rasca

Radi používame rascu proti plynatosti, ale zázračné semienka toho dokážu viac. Okrem iného ich účinok zahrieva a celkovo posilňuje telo..

neustále mrazenie kuemmel

kurkuma

Vďaka svojim vynikajúcim chuťovým vlastnostiam je žltý koreň jednou z liečivých rastlín. Účinok je otepľujúci a v horších prípadoch protizápalový.

neustále mrazenie

Neustále mrazivé korenie kurkuma

Dúfame, že ste sa prostredníctvom našich príspevkov opäť niečo dozvedeli a spoznali, a želáme vám krásne vianočné sviatky!

neustále mrazivé korenie horúce korenie

neustále mrazivé teplé korenie

neustále mrazivé korenie žena sa pri práci chveje

neustále mrazenie

neustále mrazivé korenie horúce lusky balzamový čaj