Čo pomáha proti vráskam: 7 dôležitých rád, ktoré sa dajú ľahko dodržať

Minúty, dni, roky …. čas beží a nikto nie je ušetrený. Bohužiaľ, ani naša koža. Časom sa degraduje a stáva sa tenším a menej žiarivým. Napriek najnovším krémom na tvár proti vráskam, botoxu, kyseline hyalurónovej a kozmetickej chirurgii, obávané vrásky v určitom okamihu jednoducho existujú a už ich nie je čím ďalej tým menej. Vrásky sa časom vytvárajú a často nám spôsobujú starosti a určité nepohodlie. Ako sa môžeme chrániť pred tvorbou vrások? No správne by to určite fungovalo iba vtedy, ak by sme už vôbec nestarli. Ale veda to ešte nedosiahla, alebo aspoň zatiaľ nie dostatočne udržateľne. Možno však existuje niekoľko šikovných tipov, ktoré môžu slúžiť ako odpoveď na otázku: „Čo pomáha proti vráskam?“ Preskúmali sme a zhromaždili sme pre vás 7 jednoduchých tipov. Nájdite si čas a pozrite sa na ne. Mysleli ste na to sami alebo ste o tom nevedeli??

7 tipov: čo pomáha proti vráskam?

čo pomáha proti vráskam nápady nápady

# 1 Správna výživa

Zdravá krása pochádza zvnútra, a predovšetkým prostredníctvom vyváženej stravy. Veľa ovocia a zeleniny je tu nutnosťou, v prvom rade tých, ktoré sú čistým mladým vitamínom E, ako je napríklad avokádo a uhorka. Olej z vlašských orechov a repky alebo podobné výrobky, ktoré obsahujú množstvo omega-3 mastných kyselín, sú skutočným elixírom pre pokožku.

Potraviny bohaté na vlákninu tiež regulujú trávenie a naštartujú metabolizmus. To má, samozrejme, automatický vplyv aj na našu pokožku. Vyzerá mladšie a hladšie.

Dôležité! Vyhnite sa cukru, obzvlášť rafinovanému produktu, ktorý je pre naše orgány každopádne škodlivý a ktorý sa v konečnom dôsledku hromadí na proteínových vláknach pokožky. Už teda nie je dostatočne elastický a vráskam sa jednoducho nedá vyhnúť.

Čerstvé šaláty s olivovým olejom pripravujte častejšie

jesť zdravo, čo pomáha proti vráskam

Avokádo, losos a orechy sú skutočnými odborníkmi na krásu

lososové avokádové orechy, ktoré pomáhajú proti vráskam

vyhnite sa cukru, čo robiť s vráskami

# 2 voda, voda, voda …

Pitie dostatočného množstva vody je dôležité. Každý to vie. Naše telo pozostáva až zo 70% z vody a potrebujeme jej zásobu každý deň. Môžete sa pokúsiť na mesiac vyhnúť všetkým ostatným nápojom okrem čistej vody, nesladeného ovocného a bylinkového čaju a čerstvo vylisovaných štiav. Výsledok: mladšie vyzerajúca, sviežejšia pokožka! Vymeňte zdroj vody častejšie – niekedy vodu z vodovodu, niekedy destilovanú vodu alebo kvalitnú minerálnu vodu, najlepšie zo sklenenej fľaše. Dodáte tak svojmu telu veľké množstvo dôležitých minerálov a zároveň ho pomôžete detoxikovať.

Pite zdravo a krásne!

Šport

# 3 antioxidanty, ako je zázvorový olej

Už dlho je známe, že antioxidanty chránia pred voľnými radikálmi. A tí patria medzi najväčších nepriateľov našej pokožky, pretože ničia jej bunky. Účinná látka gingerol, ktorej je zázvor v hojnom množstve, je ako zázračný liek na pokožku. Pretože pomáha proti vráskam tým, že reguluje rovnováhu tekutín a lymfatický systém a stimuluje metabolizmus. Pite zázvorový čaj alebo vodu častejšie a noste si na tvár prírodnú kozmetiku obohatenú o zázvor.

Zázračný drogový zázvorový olej

zázvor má zdravé účinky, ktoré pomáhajú proti vráskam

# 4 Doprajte si dostatok spánku

Len spať svoje vrásky! Možno sa vám to zdá prehnané, ale na koži môžete dokonca vidieť zdravý spánok. Pretože keď ste dobre odpočinutá, pokožka tváre je tiež žiarivejšia a hladšia. Nie je sa čomu čudovať, pretože keď spíme, naše telo má možnosť regenerovať a začať deň opäť sviežo.

# 5 Varovanie: UV lúče!

Dlhodobé priame UV žiarenie zvyšuje nielen riziko rakoviny kože, ale podporuje aj tvorbu vrások. Koža je veľmi dehydrovaná a poškodené sú jej bunky. Proces starnutia sa veľmi zintenzívňuje a je to z dlhodobého hľadiska cítiť a dokonca aj vidieť zvonku. Preto sa odporúča opatrnosť. Nikdy nenechávajte pokožku nechránenú na prudkom slnku dlhší čas. Vždy používajte kvalitný opaľovací krém s dostatočnou ochranou proti UV žiareniu, noste slnečnú čiapku a ľahnite si trochu ďalej od vody na pláži, pod spoľahlivým UV slnečníkom. Potraviny, ktoré obsahujú karotenoidy, ako sú paradajky a mrkva, tu údajne poskytujú ďalšiu pomoc.

Nájdite ten správny prípravok na ochranu pred slnkom pre váš typ pokožky

slnečné lúče uv lúče, ktoré pomáhajú proti vráskam

So soláriom to nikdy nepreháňajte!

čo pomáha proti vráskam predchádzať vráskam tvár mladej ženy

# 6 Alkohol a fajčenie sú absolútnym zákazom

Cigarety a alkohol nie sú dobré len pre našu celkovú pohodu, ale aj pre pokožku. Pretože ich vysušujú a tým podporujú tvorbu tvárových vrások. Tieto látky majú navyše nepekný účinok na celú pokožku a enormne urýchľujú proces starnutia.

Vyhnite sa tomu alebo minimalizujte svoju spotrebu na maximum

vzdať sa alkoholu a cigariet, čo pomáha proti vráskam

prestať fajčiť, čo pomáha proti vráskam

# 7 Znížte stres a cvičte

Podobne ako zdravý spánok, aj relaxácia a dostatok pohybu pôsobia na našu pokožku veľmi pozitívne. To je možné relatívne rýchlo zaznamenať najmä na tvári a nielen na uvoľnenom výrazu tváre a krásnom úsmeve, ale aj na hladkej, žiarivej pokožke. Krv a energia teraz prúdia oveľa voľnejšie a zaisťujú tak lepšiu rovnováhu tela a mysle.

Nedovoľte stresu, aby ste vyzerali staršie!

redukuje vrásky na tvári, čo proti vráskam pomáha

Naučte sa meditovať častejšie

meditačné cvičenie, ktoré pomáha proti vráskam

Choďte si zabehať do dobrej spoločnosti!

beh, čo pomáha proti vráskam

Iste, niekoľko smiech môže dokonca spôsobiť, že budeme vyzerať očarujúcejšie. Mnoho z vrások však často nie je takých skvelých a nechceme ich nutne mať na tvári alebo aspoň nie tak rýchlo, ale skôr ich trochu odložiť. Dúfame, že vám týchto 7 tipov môže pomôcť a dokonca ste ich začali skúšať na vlastnej koži.

Držíme vám palce a prajeme veľa úspechov a dlhší čas s menej nepeknými vráskami!

Výrazové čiary možno tiež zámerne minimalizovať

čo pomáha proti vráskam

Tieto sa vyskytujú častejšie, najmä na čele

čo pomáha proti vráskam

Nechajte sa dostať na kožu iba kvalitnou prírodnou kozmetikou!

čo pomáha proti vráskam prírodná kozmetika mladá žena

Jóga má pozitívny vplyv na celé telo

joga, ktorá pomáha proti vráskam

Ak máte radi veci dynamickejšie, možno by pre vás mohla byť Zumba

cvičte zumbu, ktorá pomáha proti vráskam

Zelené smoothies sú plné antioxidantov a minerálov

pite zelené smoothie, ktoré pomáha proti vráskam

Vrásky alebo nie, pokúste sa prijať prirodzený proces starnutia trochu uvoľnenejšie a jednoducho na to s úsmevom žmurknite!

čo pomáha proti vráskam vrásky v očiach mladá žena