Odstránenie škvŕn od červeného vína – ako a kedy to vlastne funguje?

Mali by ste panikáriť, ak omylom nalejete červené víno na oblečenie, koberce alebo nábytok? Záleží! Nie je pre vás nevyhnutne ťažké alebo nemožné odstrániť škvrny od červeného vína. Mali by ste však konať čo najrýchlejšie. Šanca na úspech klesá každú sekundu. Aj keď treba povedať, že moderné textílie sú väčšinou vytvárané tak, že sa o ne ľahko stará a škvrny nepreniknú do hĺbky. Existuje tiež niekoľko spôsobov, ktoré môžete použiť. Patria sem tie, ktoré sú účinné aj na odolné škvrny.

S škvrnami od červeného vína by ste mali konať rýchlo

blúzka odstrániť škvrny od červeného vína tipy pre domácnosť

Škvrny od červeného vína môžete odstrániť bielym vínom

Ak chcete mať doma niekoľko fliaš vína a radi pijete červené aj biele víno, pravdepodobne máte šťastie pri čistení škvŕn. Ihneď po naliatí červeného vína na košeľu, koberec alebo iný druh textilu ho zalejte bielym vínom.

Toto funguje veľmi dobre iba na škvrny, ktoré nevyschli. Biele víno by malo na škvrne zostať niekoľko minút. Potom by ste sa mali umyť trochou mydla.

Robustné textílie umožňujú agresívnejšie prístupy

odstráňte koberec z červeného vína odstráňte škvrny od červeného vína

Sóda bikarbóna a biele víno

Pri odolných škvrnách môžete do červeného vína pridať trochu sódy bikarbóny, kým nezhustne. Túto zmes nechajte chvíľu na škvrne od červeného vína a potom vyperte v práčke ako obvykle.

Pri mäkkých tkaninách potrebujete metódy, ktoré sú šetrné

škvrny od červeného vína odstraňujú nápady a inšpiráciu

Metóda s mliekom

Mlieko je tiež veľmi účinné pri odstraňovaní škvŕn od červeného vína. Predtým, ako ho nalejete, by ste mali škvrnu najskôr opatrne vysušiť obrúskom. Potom by ste mali znečistený textil vložiť do nejakého kontajnera. Toto by ste mali zaliať mliekom a počkať, kým sa úplne nevstrebe. Čím rýchlejšie to všetko urobíte, tým vyššia je šanca na úspech pri odstraňovaní škvŕn. Nechajte pôsobiť asi hodinu a opláchnite studenou vodou.

Škvrny od červeného vína sú bežnejšie, pripravte sa preto s niekoľkými domácimi prostriedkami

odstráňte škvrny od červeného vína nápady pre kuchyňu tipy pre domácnosť

Pomáha aj soľ

Soľou môžete odstrániť niekoľko rôznych škvŕn. Môžete ho použiť na čistenie stôp po červenom víne, ale aj tuku. Posypte trochu soli na postihnuté miesto. Počkajte, kým sa kvapalina úplne neabsorbuje. Potom sa môžete zmyť.

Moderné textílie majú často vlastnosti odolné voči škvrnám

odstránenie škvŕn od červeného vína tipy pre domácnosť odstránenie červeného vína

Peroxid vodíka

Toto je jedna z metód, ktoré môžete použiť na odstránenie o niečo starších škvŕn od červeného vína. Na to by ste museli zmiešať peroxid vodíka s tekutým mydlom. Pomer by mal byť jeden k jednému. Ak je škvrna od červeného vína už suchá, bude to pravdepodobne fungovať o niečo ťažšie. Nie je to však nemožné. Dôležitú úlohu tu zohrávajú aj vlastnosti najhrubšej tkaniny.

Mlieko je dobrý prostriedok na škvrny

odstráňte škvrny od červeného vína odstráňte tipy na červené víno

Glycerín – tri metódy

Metóda 1

Glycerín je tiež užitočný nástroj, keď potrebujete odstrániť škvrny od červeného vína. Táto metóda sa odporúča predovšetkým pre farebné tkaniny. Potrebujete 50 g glycerínu a žĺtok. Obe zmiešajte a naneste na škvrnu. Potom by ste ho mali nechať niekoľko hodín pôsobiť. Potom sa môžete umyť vodou.

Vychutnajte si ružové víno, pretože môžete odstrániť všetky škvrny!

odstráňte škvrny od červeného vína odstráňte škvrny od červeného vína

Metóda 2

Existuje ďalší prístup s glycerínom. S týmto musíte škvrnu najskôr navlhčiť. Potom by ste ho mali nechať stáť vo vode s rozpusteným glycerínom. Počkajte niekoľko minút a umyte sa.

Proti škvrnám od červeného vína pomáhajú domáce opravné prostriedky, ako je glycerín a soľ

odstráňte škvrny od červeného vína stolík z červeného vína drevený nábytok

Metóda 3

Stále môžete zmiešať glycerín jedna k jednej s mydlom na riad a pridať 8-krát viac vody. Potom potrebujete čistú špongiu. Ponorte to do zmesi. Potom ho položte na mäso a nechajte špongiu absorbovať červené víno. Na konci opláchnite čistou vodou.

Pomôcť môže pena na holenie, voda s mydlom na pečenie a sóda bikarbóna!

odstrániť škvrny od červeného vína domáce nápady tipy pre domácnosť

Škvrny od červeného vína ošetrite penou na holenie

Stále môžete skúsiť použiť krém na holenie na odstránenie škvŕn od červeného vína. Len si to oblečte. Látku môžete prať v práčke bez odstránenia krému na holenie. Vyberte najvyššiu teplotu, ktorá je pre tento odev povolená.

Červené víno nemôžete vždy piť opatrne. Ale so škvrnami sa dá určite niečo urobiť!

odstrániť škvrny od červeného vína nápady na štýl odstrániť červené víno

Všeobecné rady

Pravdepodobne si kladiete otázku, ktorá z týchto metód je pre vás najlepšia. Rozhodujúcim faktorom je textilný materiál, pretože závisí od toho, do akej miery by ho mohli čistiace prostriedky poškodiť. Kyselé a abrazívne prostriedky by sa mali na hrubé textílie používať veľmi opatrne. Uprednostňujú sa samozrejme jemné. Pre robustnejšie tkaniny môžete skombinovať niekoľko prístupov!

Znečistenie červeným vínom nie je nič neobvyklé

Červeným vínom odstráňte škvrny od červeného vína na obruse

Škvrny od červeného vína môžete odstrániť aj bielym vínom

trendy životný štýl odstrániť škvrny od červeného vína