Odstráňte rúž – s našimi tipmi je to veľmi jednoduché!

Rúž na oblečení? Nie, to by muselo zdôrazniť krásu našej tváre. Ale bohužiaľ je to stále častejšie na bielych košeliach, tričkách a dokonca aj na povrchoch v našej kúpeľni a všade v byte. Zvyšky rúžu sa niekedy dajú nájsť na nečakaných a prekvapivých miestach. Máte už túto skúsenosť? Dobrou správou je, že škvrny z rúžu odstránite celkom bez námahy. Povieme vám, ako na to.

Zmesi sódy bikarbóny, pracieho prostriedku a mydla pomáhajú proti škvrnám!

Odstráňte rúž - sprej

Jednoduché triky, pomocou ktorých môžete rúž odstrániť

Aby ste rúž úspešne odstránili, musíte si svoju stratégiu najskôr dobre premyslieť. Zamerajte svoju pozornosť na základné detaily zodpovedaním nasledujúcich otázok:

  • Kde sa nachádza škvrna na rúži?
  • Ako dlho tam bol??

  • Čo je to za rúž?

Sami chápete, že škvrnu od trvalej alebo mastnej rúže je ťažšie odstrániť. Opak je tiež pravda, samozrejme. Podľa toho by ste museli prijať rôzne opatrenia! Napríklad na mastné škvrny od rúžu potrebujete vhodný prací prostriedok. Tí, ktorí majú vysoký obsah vosku, by mali použiť odstraňovač farieb, citrónovú šťavu, biely ocot alebo sódu bikarbónu. Podrobnejšie informácie sú uvedené v nasledujúcich riadkoch!

Je dôležité vedieť, aký typ rúžu škvrnu spôsobil

Odstráňte rúž - skvelé tkanivo

Čistiaci prostriedok na odstránenie rúžu

Najbezpečnejší spôsob, ako odstrániť rúž, bude voda a prací prostriedok. Pri hrubom oblečení by bolo dôležité najskôr zvlhčiť postihnuté miesto a až potom čistiaci prostriedok uplatňovať. Pokiaľ ide o povrchy, na distribúciu vody a pracieho prostriedku použite mäkkú stranu špongie. Všetko bude fungovať veľmi ľahko, pokiaľ ide o novú škvrnu. Je pravdepodobné, že rúž odstránite pri prvom pokuse.

Vaše oblečenie si napriek škvrnám od rúžu zaslúži dlhú životnosť

Odstráňte rúž - nápady pre deti

Dab miesto trenia

Technika odstraňovania škvrny od rúžu je zásadná! Ak ho budete trieť, riskujete, že sa špina roznesie na zvyšok vášho oblečenia. Skôr by ste mali škvrnu zotrieť jemnými pohybmi. Ak je špongia už znečistená, umyte ju a pokračujte v čistení.

Dobrý prací prostriedok môže často problém vyriešiť, najmä ak škvrna nie je príliš stará

Odstráňte rúž - skvelé tkanivo

Odolné škvrny

Ak je škvrna príliš stará alebo z trvalého rúžu, možno budete potrebovať trochu viac trpezlivosti. Prací prostriedok naneste na škvrnu a nechajte pôsobiť 15 minút. Ak stále stojí, môžete postup zopakovať, ale tentoraz možno dokonca s horúcou vodou. Dávajte pozor, aby ste sa nespálili!

Často budete musieť škvrnu ošetriť niekoľkokrát

Odstráňte rúžovú práčku - nápad

Odlakovač na škvrny od rúžu

Na odstránenie škvŕn z rúžu môžete použiť aj lak na nechty. Zvlášť pre biele oblečenie to však nie je dobrý nápad. To by mohlo spôsobiť, že farebné oblečenie bude bledšie. Rovnakou metódou môžete na odstránenie rúžu použiť citrón alebo jablčný ocot.

Škvrnu ošetrite najskôr zozadu a potom spredu

Tričko - super nápady - odstráňte rúž

Sóda bikarbóna proti škvrnám od rúžu

Univerzálna sóda bikarbóna by vám tiež mohla pomôcť, ak chcete rúž ľahko a rýchlo odstrániť. Riziko odfarbenia je tu oveľa menšie, preto je táto metóda vhodná aj pre farebné oblečenie alebo povrchy. Na škvrnu nasypte dostatok sódy bikarbóny a pridajte trochu vody. Dobre opláchnite! úplné!

Na odolné škvrny by ste mali použiť obzvlášť horúcu vodu

Umyte v umývadle odstráňte rúž

Predbežné varovania!

Samozrejme, ak odstránite škvrny z rúžu, riskujete poškodenie odevu. Neexistuje proti tomu žiadna absolútna záruka, ale pravdepodobnosť tohto je možné znížiť pomocou niekoľkých vhodných opatrení. Tu sú naše tipy, ako na to!

  • Pred použitím čistiaceho prostriedku si vždy prečítajte štítok. Spravidla existujú varovania pred použitím určitých typov čistiacich prostriedkov.
  • Oblečenie, ktoré bolo ošetrené škvrnami od rúžu, nesmie byť na slnku. Čistiaci prostriedok spolu so svetlom môže viesť k vyblednutiu alebo zmene farby.
  • Pri čistení škvŕn od rúžov ​​nepoužívajte výrobky, ktoré obsahujú chlór. Mohli by ste ním poškodiť farebné aj biele oblečenie.
  • Škvrnu ošetrite najskôr zozadu, potom spredu.
  • Používajte neutrálne mydlo bez príliš veľkého množstva ďalších chemikálií, pretože to môže byť dôvodom zhoršenia kvality povrchu alebo odevu!

Predovšetkým by ste mali vždy konať opatrne, pomaly a bez paniky. Toto je najlepší spôsob, ako sa vyhnúť chybám.