Perfektný priestor na grilovanie – dizajnéri vám povedia, na čo si dať pozor

Vybrať vhodný gril nie je v dnešnej dobe náročná úloha, pretože vzhľad pre mnohých nie je najvyššou prioritou. V Nemecku sa griluje väčšinou vonku, a keď s tým skončíte, kryt sa zapne a gril sa umiestni na bok domu. Systematický proces, ktorý sa niekedy stáva príliš nudným pre hostí aj pre majstra grilu. Náš redakčný tím vybral 5 exkluzívnych a šikovných možností, vďaka ktorým môže byť grilovanie oveľa atraktívnejšie a praktickejšie. Prečítajte si najnovšie informácie o tejto téme v nasledujúcich odsekoch.

Vonkajšia grilovacia stanica

Grilovanie v záhrade je vždy dobrý nápad a veľmi praktické. Ak skombinujete letnú kuchyňu s grilom, proces sa stane oveľa jednoduchším. Je dôležité, aby tam bol drez, pretože s ním ušetríte veľa času, ak zeleninu hneď umyjete. Takáto grilovacia stanica by mala byť dobre navrhnutá a vybavená všetkým potrebným príslušenstvom.

Môžete si dopriať praktický vonkajší gril?

gril vonku

Dobrý dizajn osvetlenia

Správny dizajn osvetlenia je zvláštny v každom grile. Získate tak komplexný prehľad o grilovaných špecialitách. Bohatý výber variantov, ako sú LED pásy, závesné žiarovky a dokonca aj ozdobné žiarovky, urobí priestor na grilovanie príjemnejším. Nezabudnite, že jas svetla je prvoradý a osvetlenie pred inštaláciou vyskúšajte.

Buďte kreatívni s dizajnom osvetlenia

chladný svetelný dizajn

Odtieň je výhodou

Potrebný dizajn osvetlenia grilovacej stanice je o to dôležitejšie, aby tam bol dobre organizovaný tieň. V horúcich dňoch môže drevená strešná konštrukcia znamenať obrovský rozdiel. Na to nepotrebujete navrhnúť náročný koncept strechy, ale jednoduchú a vysokokvalitnú štruktúru, ktorá je robustná a odolná.

Stabilná a funkčná konštrukcia

vytváranie tieňov

Grilovacie plochy s vlastným dizajnom

Kto hovorí, že grilovanie je len pre vonkajšie prostredie? Na prvý pohľad si myslíte, že je to normálna kuchyňa, ale v skutočnosti je to veranda so vstavaným grilom, extra veľkou chladničkou, umývačkou riadu a dokonca aj výrobníkom ľadu. Ak si môžete dovoliť takýto koncept a nemáte radi vonkajšie grilovanie, potom je to riešenie pre vás.

Grilovanie môže byť tiež skvelou zábavou v interiéri

grilovanie v interiéri

Atraktívny dizajn

miesto na grilovanie s dizajnom kamennej steny

Salónik – prečo je taký dôležitý?

Grilovanie je proces, pri ktorom stačí sedieť a čakať, kým budú výrobky pripravené. Tento čas môžete pre svojich hostí ľahko urobiť oveľa zaujímavejším a vzrušujúcejším. Zamyslite sa nad tým, ako by mohol byť priestor na grilovanie príjemnejší. Náš tip je zorganizovať salónik vedľa grilu. Existujú stovky variácií na tému záhradného nábytku, ako je čalúnený nábytok, hojdacie kreslá alebo polyratanový salónik. Vezmite si so sebou aj stoličky navyše, pretože pri grilovačke niekedy prídu nečakaní hostia. Salónik by mal byť pre hostí určite pohodlný. Je dôležité, aby boli gril a salónik umiestnené blízko seba.

Príjemný salónik s dokonalým výhľadom

Priestor na grilovanie v salóniku

Grilovacia sezóna sa už skončila, ale naše šikovné nápady vám pomôžu pokračovať v grilovaní na jeseň av zime.

Grilovanie a chatovanie s rodinou súčasne je vždy skvelá aktivita

   grilovanie s nadšením    8