Prečo je dobrá kvalita cechového oblečenia taká dôležitá

V modernej dobe, v ktorej žijeme, sa mnoho mladých ľudí orientuje na vhodné profesie, ktoré sú v službách našej silne sa rozvíjajúcej spoločnosti. Nikto si nevie predstaviť existenciu bez počítača, smartfónu alebo internetu a rozhodne sa bez nej nechce robiť. Je tiež možné, že si nikto nemyslí, že existujú profesie, ktoré sa dajú bez moderných technológií dokonale vykonávať. Stáročná profesia stolára dokazuje, že je to možné, ak sa budete držať prísnych pravidiel a budete pripravení na dobrodružstvo.

Viete, tesári – zábavní turisti, ktorých na veľkú vzdialenosť spoznáte podľa paličiek a klobúkov a obrovských gombíkov na oblečení. Zamysleli ste sa niekedy nad tým, ako žijú a ako sa im darí vždy objaviť v čistom a upravenom cechovom oblečení v drsnom počasí a pracovných podmienkach? A to, hoci nemajú medzeru na zmenu a počas putovania sa nesmú vrátiť späť domov.

Cechový odevný tesár stopársky stolár

V dnešnom článku by sme sa chceli pozrieť na špecifiká Cechové oblečenie zamestnávajú, čo presviedča závideniahodnou kvalitou a udržateľnosťou, odkedy túto profesiu poznáme.

Cechové oblečenie – odolné voči poveternostným vplyvom a udržateľné

Ak blúdite 3 roky a deň, máte jednu medzeru.

 Z tohto dôvodu by malo zmysel, ak je čo najtrvanlivejšie. Taký špeciálny cechový odev by mal byť vyrobený z tkanín, ktoré sa dajú ľahko udržiavať a sú udržateľné. Roky školenia stolára je možné odčítať z gombíkov na kabáte alebo veste a preto je dôležité, aby boli prišité pevne a zostali neporušené. Cechové nohavice by mali umožňovať každý pohyb remeselníka a byť chránené pred opotrebovaním. Tesársky klobúk nesie dôležitosť slobodného človeka a mal by byť vždy udržiavaný v dobrom stave. Tesár samozrejme potrebuje spoľahlivého Taška na jeho nástroje, čo je tiež úplne pohodlné na nosenie.

Cech oblečenie tesár tesár

Celý tento „odevný systém“ si vyžaduje veľa starostlivého zváženia a dobrého porozumenia funkčnosti medzery. Mali by ste tiež celkom dobre porozumieť potrebám tesárov a v ideálnom prípade by ste ním mali byť aj vy.

Bolo by logické a tiež žiaduce, keby v Nemecku boli vyvíjané a vyrábané aj odevy pre profesiu s pôvodom v Nemecku.

Cechový odevný tesár maedchen

Spoľahlivé látky od hlavy po päty

V posledných rokoch sa veľa hovorí o udržateľnosti. Mnoho ľudí musí prehodnotiť celý svoj život a zrazu sa začať zaujímať o prostredie a o to, kto ich oblečenie skutočne vyrába.

Tesári sa nestarajú o udržateľnosť svojho oblečenia, pretože majú rovnaký spôsob života ako pred 800 rokmi a trend zostáva rovnaký.

Aby bol cechový odev skutočne taký stabilný a funkčný, aby nestratil kúsok zo svojej jedinečnej siluety a bol stále aktualizovaný, usilovní návrhári a vývojári tu v Nemecku hľadajú každý deň stále lepšie a odolnejšie tkaniny. Odborníci vždy kontrolujú podmienky, za ktorých sa tovar vyrába, aby každý kus oblečenia zodpovedal požadovanej kvalite.

Majstri remesiel alebo odborné školy si môžu nechať logo svojej firmy vytlačiť priamo na objednávke.

Cech odevný tesár pokrývač

Pracovné odevy na mieru pre malých aj veľkých

Ak v populárnych značkách nemôžete nájsť nič pre seba alebo ak vám pracovné oblečenie nesedí, mali by ste si nechať oblečenie vyrobiť na mieru. Keďže pracovný odev je aj o dôležitých funkciách, svoje návrhy na zlepšenie alebo osobné priania by ste mohli krajčírovi oznámiť sami.

Cechový tesársky výstrih

Vždy budete emocionálne pripútaní k profesii, ktorá je stará 800 rokov a stále zostáva taká symbolická a súčasná. Aj keď už dlho nepracujete, je jedna alebo druhá vec, ktorú by ste si chceli pripomenúť. Vianoce sa čoskoro blížia a niektorým ľuďom chýbajú nápady na darčeky. Teraz jeden navrhujeme! Doprajte svojim batoľatám cechové oblečenie, s ktorým sa dá hrať a hrať sa s ním divokým spôsobom! Táto priepasť je kus histórie, ktorá si zaslúži ďalšie rozprávanie.

Cechárske tesárske kladivo

Cech oblečenie tesár dieťa

Cech oblečenie tesár pokrývač eiko