Solárne strešné tašky – drahé potešenie?

Čistá energia prostredníctvom solárnych škridiel a napriek tomu žiadny dopyt?

Napriek tomu, že veľký vynález Nicola Tesla je známy a obdivovaný už desaťročia, ľudstvo z výhod slnečnej energie ťaží príliš málo. V správach stále častejšie počúvame o plánovaných projektoch v rôznych ekonomických odvetviach, kde sa slnečná energia ukazuje ako optimálna a udržateľná alternatíva. Žiaľ, v každodennom živote toho nemáme dostatok. Obnoviteľné energie sú dôležitou a nie skutočne novou témou, ale sú viac -menej stále v plienkach.

Mnoho vedcov a inovatívnych spoločností napriek ekonomickým rozdielom pokračuje v práci na mnohých projektoch šetrných k životnému prostrediu a propaguje inteligentnú alternatívu nazývanú slnečná energia..

Solárne škridly vs. fotovoltaické moduly

solárne strešné tašky skladujú slnečnú energiu 1

A ak bol v minulosti nákup súkromného energetického systému nepredstaviteľne drahý, teraz si čoraz viac majiteľov domov a nehnuteľností môže splniť sen o Tesle.

V dnešnom článku predstavujeme nástupcu fotovoltaického modulu, ktorý nenápadne spočíva na vašej streche a zbiera slnečnú energiu pre vašu domácnosť.

Solárne strešné tašky vyzerajú takmer ako bežné strešné tašky a sú položené podobným spôsobom. Stavebné bloky, ktoré sú stále známe ako modulárne tehly, sa používajú tam, kde majú byť splnené dôležité estetické aspekty vzhľadu budovy. Architekti nedovoľujú inštaláciu bežných fotovoltaických modulov do domov, ktoré sú pod pamiatkovou ochranou, ako je to v mnohých historických intravilánoch. Historické domy sa doslova obnovujú bez toho, aby sa zmenil ich architektonický štýl.

Dobré riešenie, ktoré zohľadňuje všetky estetické faktory

solárne strešné tašky

Na trhu už sú vysokovýkonné solárne strešné tašky, ktoré sú ponúkané v rôznych prevedeniach. Aj keď má potenciálny zákazník široký výber medzi hlinenými alebo plastovými solárnymi strešnými škridlami s rôznymi možnosťami inštalácie, dopyt zostáva nízky. 5 wattový výkon solárnej škridly je v priemere opísaný ako skromný a aby bolo možné hovoriť o minimálnej generácii energie, potreboval by na svoju strechu 300-400 škridiel..

Výkon jednej modulárnej tehly sa pohybuje okolo 5 wattov

solárne strešné tašky skladujú slnečnú energiu6

Dobrá dlhodobá investícia 

solárne strešné tašky skladujú slnečnú energiu9

Vysoké náklady na inštaláciu energetického systému sú často uvádzané a tiež jediným dôvodom nízkeho dopytu spotrebiteľov. Aj keď sú tieto náklady jednorazové a v dlhodobom horizonte umožňujú lacnú a čistú energiu, kabeláž jednotlivých tehál stále zostáva problematická, čo je opäť spojené s vysokými nákladmi.

Zdá sa, že dôvodom je ospravedlnenie, a hoci sme už niekoľko desaťročí mali skutočnú príležitosť využívať slnko ako jeden z mnohých alternatívnych zdrojov energie, sme jednoducho spokojní s názorom ekonomiky bez prílišného premýšľania..

S dostatkom solárnych škridiel môžete určite zásobiť energiou celú domácnosť 

solárne strešné tašky skladujú slnečnú energiu9

solárne strešné tašky skladujú slnečnú energiu 3

solárne strešné tašky skladujú slnečnú energiu5

Kabeláž jednotlivých tehál je v súčasnej dobe nákladnou prekážkou 

solárne strešné tašky skladujú slnečnú energiu 7

Najlepšia alternatíva na obnovu historických budov

solárne strešné tašky skladujú slnečnú energiu15

solárne strešné tašky skladujú slnečnú energiu 7

solárne strešné tašky skladujú slnečnú energiu9

Chytrý vynález spoločnosti Tesla je známy už desaťročia 

solárne strešné tašky skladujú slnečnú energiu13

Vízia ulíc osvetlených slnečnou energiou 

solárne strešné tašky skladujú slnečnú energiu 12

solárne strešné tašky skladujú slnečnú energiu2