Správna starostlivosť o vlasy v lete – 5 rýchlych rád

Letné slnečné lúče! Mnoho ľudí sa teší na teplé obdobie a na možnosť konečne stráviť opäť veľa času v príjemných teplotách v prírode. Vlasy trpia najmä v týchto podmienkach. Dobrá, pravidelná starostlivosť o vlasy je potrebná, aby ani v letných mesiacoch nestratili nič zo svojho lesku a vitality. Nasledujúce tipy vám s tým môžu pomôcť.

V lete sú vlasy a pokožka hlavy obzvlášť namáhané UV žiarením. Ale so správnou starostlivosťou o vlasy si vaše vlasy zachovajú lesk.

letná starostlivosť o vlasy s prírodnými produktmi

5 tipov na dobrú starostlivosť o vlasy v letných mesiacoch

Tip č. 1: Choďte ku kaderníkovi!

V zásade každý má možnosť starať sa o krásne vlasy počas letných mesiacov. Základ však kladie profesionál. Tipy by sa preto pred teplou sezónou mali rozhodne opäť strihať. Pretože iba vtedy, ak sú vlasy v dobrom a zdravom stave, môžu svoju úlohu vykonávať aj rôzne ošetrujúce prostriedky.

Vlasy sa navyše stanú odolnejšími voči slnečným lúčom a morská voda im potom už nemôže tak veľmi uškodiť. Apropo, keď hovoríme o morskej vode: Ak mienite stráviť dovolenku pri mori, vlasy by ste si mali nechať nafarbiť až po dovolenke. Pretože slaná aj chlórovaná voda veľmi ľahko zmýva farbu.

letná starostlivosť o vlasy prírodnými prostriedkami fruseur

Pretože slnko predovšetkým odfarbuje vlasy a mení farebné pigmenty, farbeniu by sa malo podľa možnosti úplne vyhnúť. Ak to nechcete vôbec nechať, môžete si tiež prirodzene zafarbiť vlasy a použiť alternatívne prostriedky, ako je henna. Zvlášť červené a hnedé tóny sa s ním dajú veľmi dobre zakryť. Čoraz viac kaderníkov v súčasnosti ponúka prírodné prostriedky na farbenie vlasov.

Tip č. 2: Kondicionér používajte pravidelne

Aby ste sa zbavili mazu a špiny, ako aj rôznych stylingových prípravkov z vlasov, musíte ich pravidelne umývať šampónom. V zásade na tom nie je nič zlé. Tieto šampóny však zdrsňujú kutikulu, aby vlasy vyčistili.

Aby ste kutikulu po procese umývania opäť vyhladili a zapečatili a zabránili tak obávaným rozštiepeným končekom, je vhodné vziať si so sebou prípravok na vlasy  kondicionér na vlasy použit.

letná starostlivosť o vlasy s prírodnými produktmi denne

Kondicionéry sa dodávajú v rôznych formách. Krémové výrobky sa používajú rovnako ako šampón. Tuhé kondicionéry, na druhej strane, sú skôr ako mydlo a pri použití sa musia rozotrieť a rozložiť do vlasov.

Kondicionér by sa mal po použití spravidla opláchnuť studenou vodou. Odporúča sa tiež nepoužívať príliš horúcu vodu na samotné umývanie vlasov. V ideálnom prípade by sa vlasy nemali odierať, ale jednoducho sušiť vzduchom. Pri niektorých sušičoch vlasov je možné ventilátor prepnúť na studený vzduch. V lete by to mal byť tiež dobrý nápad.

Praktickou alternatívou sú takzvané bezoplachové kondicionéry. Tieto sa po umytí jednoducho vmasírujú do vlasov a nemusia sa potom opláchnuť. Táto forma starostlivosti o vlasy je obzvlášť vhodná pre vlnité a kučeravé vlasy.

letná starostlivosť o vlasy s prírodnými prostriedkami

Tip č. 3: naneste hydratačnú masku na vlasy

Okrem kondicionéra je vhodné v lete na vlasy aplikovať aspoň raz týždenne masku. Používa sa na darovanie vlhkosti poškodeným vlasom a pokožke hlavy.

Masku na vlasy je možné kúpiť ako hotový výrobok v drogériách. Pri troche zručnosti je možné si aj masku na vlasy vyrobiť sami. Zvlášť jogurt a med vlasy hydratujú. Jeden z možných receptov teda pozostáva z vajíčka, lyžice medu, lyžice olivového oleja a šálky jogurtu. V zásade sa však vlastnej kreativite medze nekladú. Vhodné je napríklad aj avokádo alebo kokosový olej.

Na dosiahnutie najlepšieho účinku by mala byť maska ​​rozložená vo vlasoch a potom by mala byť hlava chránená sprchovacou čiapkou. Ak masku nanášate cez noc, vlasy by ste mali zabaliť aj do látky alebo fólie, aby sa vankúš nezašpinil. V zásade však na dobrú starostlivosť postačí expozičný čas okolo 20 až 30 minút.

Pri príprave vlastného receptu na masku na vlasy by ste mali použiť čo najviac produktov, ktoré obsahujú tuk a olej a ktoré sa o vaše vlasy dobre starajú. Na to sú vhodné aj plody ako avokádo.

letná starostlivosť o vlasy s prírodnými prostriedkami

Tip č. 4: Chráňte vlasy pred teplom a UV žiarením

UV žiarenie a pôsobenie tepla sú obzvlášť vysoké v lete. Svetlé vlasy sú tak vystavené väčšiemu riziku. Každý, kto strávil deň v prírode, by si mal preto umyť vlasy špeciálnym šampónom na ochranu pred UV žiarením a potom na vlasy použiť prípravok po opaľovaní.

Vlasy majú obsah vody okolo desať percent. To však klesá kvôli slnečným lúčom. Zložky ako glycerín alebo sú obzvlášť vhodné na vytváranie vlhkosti Antioxidanty ako vitamín C alebo vitamín E..

Samotné vlasy sa napríklad nedokážu opáliť ako koža. Slnečné UV lúče sú však schopné poškodiť štruktúru vlasov. To vedie k tomu, že už nie sú také elastické, a preto náchylné k lámaniu končekov.

Ak ste príliš leniví na zložité procedúry na dovolenke, môžete jednoducho použiť zvlhčujúci sprej po opaľovaní. To sa dá jednoducho nastriekať na suché vlasy a nemusí sa potom opláchnuť.

letná starostlivosť o vlasy s prírodnými prostriedkami

Tip č. 5: Kefujte pravidelne a správne

Znie to banálne, ale nesprávne česanie je pre vlasy tiež záťažou. Zvlášť v lete, keď sú už nadmieru využívané vplyvmi prírody.

Ak bojujete so štetinami a nepoddajnými vlasmi, na uľahčenie česania by ste mali použiť aj balzam alebo sprej.

Vlasy by nikdy nemali byť česané priamo od korienkov po končeky. Zdravšie je česať ich najskôr od stredu k končekom a až potom od vlasovej línie k končekom. To znamená, že sa vytrháva menej vlasov a nelámu sa tak ľahko.

Dôležitú úlohu samozrejme zohráva aj samotný štetec. V záujme životného prostredia sa treba vyhýbať plastovým kefám. Dobre zásobená drogéria má spravidla v ponuke aj prírodné štetce. Zvlášť štetiny z diviaka pomáhajú vlasom a vlasovej pokožke regenerovať sa.