Užitočné informácie o lete alebo 6 najväčších letových mýtov!

Poď so mnou!

Fascinujúco rýchly vývoj leteckej dopravy za posledných 100 rokov nám dnes dáva príležitosť pokryť dlhé vzdialenosti pomerne rýchlo a ušetriť veľa drahocenného času. V porovnaní s inými dopravnými prostriedkami je lietanie považované za najbezpečnejší spôsob prepravy cestujúcich a tovaru s najmenším počtom nehôd. Bohužiaľ, pre väčšinu z nás je táto skúsenosť stále spojená s nepríjemnými pocitmi, ako je strach a panika; strácame pevnú pôdu pod nohami – v priamom aj prenesenom zmysle. Strach z lietania dá sa však rýchlo a úspešne prekonať! Predstavujeme vám niekoľko leteckých mýtov, ktorých rozčarovanie snáď odteraz premení každý let na jedinečný zážitok pre vás.!

1. Otváranie dverí za letu predstavuje skutočné bezpečnostné riziko

letové informácie

Užitočné informácie o lete – Takáto trápna udalosť sa môže stať iba vo filme;

v skutočnosti je to jednoducho nemožné

letové informačné filmy

Hneď ako lietadlo dosiahne svoju plánovanú cestovnú výšku, nie je možné otvoriť dvere ani núdzové východy v tesne uzavretej a hermeticky uzavretej pretlakovej kabíne! Iba ak by ste mali nadľudskú silu, dokázali by ste prekonať zvýšený tlak vzduchu v kabíne pre cestujúcich v porovnaní s okolím a potom otvoriť dvere! Tlak na dvere je príliš vysoký! Nemusíte sa teda obávať, že by sa zmätenému pasažierovi skutočne podarilo otvoriť dvere lietadla v strede letu!

2. Informácie o lete – Malý únik v rakete vysaje všetkých pasažierov z kabíny

letové informácie nebeské

Aj keď veľké otvory v lietadle môžu viesť k bleskovo rýchlej dekompresii, s malým otvorom to vyzerá veľmi odlišne. Aj keď diera zvyčajne vedie k núdzovému pristátiu lietadla, v rukách vysoko kvalifikovanej posádky sa stroj nerozpadne ani vo vzduchu, ani pri pristátí, ale môže spadnúť ako obvykle! Ak posádka dodrží príslušné bezpečnostné postupy, problémovú situáciu je možné vyriešiť čo najrýchlejšie!

3. Cirkulujúcim kyslíkom v lietadle sa šíria rôzne infekčné choroby

letové informácie pretlaková kabína

Informácie o lete – V lietadle ste neustále zásobovaní čerstvým vzduchom

letecké lietadlo

Malá časť nasávaného riedkeho vzduchu je kontrolovane odvádzaná z motora, stlačená niekoľkými stupňami kompresora a potom ochladená rôznymi filtrami. Tento vzduch sa potom zmieša s časťou cirkulujúceho vzduchu z kabíny, ktorá už bola použitá, a bezprostredne potom prechádza cez regulačné ventily do kabíny pre cestujúcich. Moderné letecké spoločnosti trvajú na tom, že filtre zničia 94 až 99,9% všetkých mikróbov vo vzduchu! Cestujúcim je dodávaný čerstvý a čistý vzduch každé tri minúty – v porovnaní s našimi domovmi a pracoviskami prebieha obnova vzduchu v lietadle oveľa častejšie!

4. Zapnutie bezpečnostného pásu znižuje vaše šance na prežitie v prípade katastrofy

Zapnite pás lietadla

Informácie o lete – riaďte sa pokynmi posádky!

informácie o lete na popruhu

Mnoho pasažierov zastáva názor, že bezpečnostný pás je pri evakuácii po havárii lietadla skôr nepríjemnosťou ako pomocou. V prípade nehody však môžete „vyletieť“ zo svojho sedadla a zasiahnuť iného cestujúceho alebo jednu z priečok v lietadle! Preto by bolo lepšie sedieť pevne na mieste, aj keď neskôr budete musieť „bojovať“ s pásom, namiesto toho, aby ste plávali vzduchom tam a späť a pritom sa vážne zranili..

5. Cieľom kyslíkových masiek je upokojiť cestujúcich pred bezpečnou katastrofou

informácie o lietadle s kyslíkovou maskou

informácie o lete kyslíková maska

Náhly pokles tlaku v lietadle vo väčšine prípadov vyvoláva panickú paniku, ale len zriedka vedie k katastrofe! Pretože pri poklese tlaku je tlak vzduchu v kabíne vyrovnaný s tlakom zvonku, pomerne riedky vzduch v 10 000 m n. M. Nemôže dodať cestujúcim potrebný kyslík. Kyslíkové masky nám tu pomáhajú tým, že zaisťujú, že môžeme bez problémov dýchať a dýchať. V priebehu 15 až 20 minút nám zabezpečia vzduch s vyšším obsahom kyslíka, kým skúsení piloti nezložia lietadlo do nadmorskej výšky 3000 m.

6. Informácie o lete – Šance na prežitie pri nehode sú dosť nízke

informácie o odlete

Nehoda je situácia, pri ktorej sú zabití alebo zranení ľudia alebo je rakete spôsobená vážna škoda. Podľa Národnej rady pre bezpečnosť letectva v USA 95% všetkých pasažierov, ktorí mali v rokoch 1983 až 2000 leteckú nehodu, prežilo a zostali nažive.!

To závisí od prísnych leteckých pravidiel – moderné lietadlá sú ohňovzdorné, vybavené najnovším a najbezpečnejším evakuačným vybavením a môžu vydržať niekoľko vážnych poškodení trupu lietadla bez straty integrity!

Informácie o lete – Moderné stroje vám zaručia hladký let bez stresu!

letové informácie lietať

Oddýchnite si a užite si zážitok!

odstrániť gluinformácie