Vytvorte si 4 skvelé nápady na recepty na peeling tváre

“Nepropagujeme ideál krásy.” Každý je svojim spôsobom krásny. “- Heidi Klum

Reklamy v televízii alebo rozhlase nás učia, že na každý typ pokožky existuje vhodná kozmetika. Je to tak, ale nie úplne! Prírodné potraviny, ktoré máme doma, sú lacnejšie a môžu byť oveľa prospešnejšie pre našu krásu. Pretože neobsahujú žiadne chemické látky, sú vhodné aj pre najcitlivejší typ pokožky.

Hlavnými ingredienciami pre domáci peeling na tvár a telo sú soľ, prášok do pečiva, ryžový škrob a cukor. To všetko môžete zmiešať s jogurtom, mliekom alebo s pyré z ovocia. Stručne povedané: všetky potraviny, ktoré sú prospešné pre náš žalúdok, sú rovnako zdravé aj pre našu pokožku. Urobte si tvár jemnejšou a krajšou tým, že si budete doma čistiť tvár. Skúste nasledujúce nápady receptov a budete prekvapení výsledkami.

Vyrobte si svoj vlastný peeling tváre prírodnými potravinami

urobte si cukrový kokosový olej, ako si tvár vydrhnete

Vyrobte si cukrovo-kokosový olej na tvár peeling sami

Cukor obsahuje kyselinu glykolovú, čo z neho robí mimoriadne jemný peeling a je veľmi vhodný na tvár a popraskané pery.

V miske zmiešajte 1 až 2 SL cukru s čajovou alebo polievkovou lyžicou kokosového oleja, podľa toho, či potrebujete len peeling na tvár alebo na celé telo.

Aby to celé bolo ešte efektívnejšie, pridajte 1 čajovú lyžičku medu a čerstvo vytlačenú citrónovú šťavu. Ak máte citlivú alebo suchú pokožku, nahraďte citrónovú šťavu mliekom alebo jogurtom. Tieto zložky budú hydratovať a stimulovať vašu pokožku. Zmes naneste na pokožku a jemne vmasírujte. Po niekoľkých minútach zmyte vlažnou vodou.

Aby ste boli krásni, musíte sa aj cítiť!

Pripravte si peeling na tvár pre krásnu pleť

Exfoliačná maska ​​pre krásnu pleť

Ak chcete získať zdravo vyzerajúcu pleť s krásnou pleťou, zmiešajte šálku kávy z kukuričnej kaše, čajovú lyžičku suchých kvetov harmančeka a nesýtenú minerálnu vodu. Masku naneste na navlhčenú tvár a masírujte krúživými pohybmi. Po niekoľkých minútach zmyte teplou vodou.

Peeling na tvár a prášok do pečiva

Jednou z neoddeliteľných prísad pre domáci peeling na tvár je prášok do pečiva. Jeho jemná abrazívna konzistencia je ideálna na tvár.

1 čajovú lyžičku prášku do pečiva, 1 čajovú lyžičku soli, niekoľko kvapiek esenciálneho oleja podľa želania a trochu pretlačenej uhorky zmiešajte na kašu. Peeling naneste na pokožku tváre a jemne vmasírujte. Nechajte pôsobiť 5 minút a zmyte vlažnou vodou.

Tip: Do tohto krovia môžete pridať aj kivi. Tento peeling na čistenie a osvieženie pokožky je vhodný pre každé ročné obdobie.

Urobte si kávový peeling z kokosového oleja sami

Kávový peeling na telo a tvár

Kávovú usadeninu z rannej kávy môžete nádherne využiť na krásu pokožky. Káva obsahuje tuky a bielkoviny, oleje, organické kyseliny a vitamín B. Tieto prvky chránia pred predčasným starnutím pokožky a podporujú obnovu pružnosti.

Do kávovej usadeniny pridajte trochu olivového oleja, medu alebo kokosového oleja. Všetky ingrediencie spolu dobre premiešajte. Odoberte časť zmesi a krúživými pohybmi jemne vmasírujte do pokožky. Všetky prospešné vlastnosti prenikajú do pokožky pri masáži. Dobre opláchnite teplou vodou.

Tip: Tento peeling je tiež veľmi nápomocný v boji proti celulitíde. Masírujte si celé telo, dobre sa umyte v sprche a potom naneste zvlhčovač.

Peeling na tvár, ktorý si pripravíte doma, by mal vždy zodpovedať vášmu typu pokožky. Pleťový peeling je možné používať každý deň na mastnú pleť. Pokiaľ ale máte suchú pokožku, odporúčame vám to nepreháňať. Stačí raz týždenne získať hladkú a krásne vyzerajúcu pokožku tváre.

Teraz je len na vás, ktorý peeling na tvár si chcete urobiť sami! Možno vyskúšate všetky tu uvedené kroviny! Bavte sa a nevyžarujte svoju krásu len „zvonku“!

Urobte si peeling tváre: Citrón má antiseptický účinok

Pripravte si prášok do pečiva, citrónový peeling na tvár

čajový peeling z cukrového matcha na tvár

Využite vlastnosti hnedého cukru na krásnu pokožku tváre

Pripravte si peeling na tvár z hnedého cukru

   Peeling jemne vmasírujte do pokožky

Jemne vmasírujte peeling na tvár

Vyrobte si tvár s kurkumou z ovsených vločiek sami

ovsené vločky kurkuma peeling na tvár

Pripravte si peeling na tvár a masku na tvár

  Kávová usadenina pre krásnu pokožku bez celulitídy

kávový peeling na tvár a telo

urobte si soľný peeling tváre sami

kávový peeling na tvár a telo

krásna koža s peelingom tváre

Pripravte si peeling na tvár s jahodami

Pripravte si škoricový peeling na tvár

Vyrobte si citrónový peeling sami