Zaujímavosti o každodenných veciach a ich skutočných funkciách

Neočakávaná funkcia každodenných vecí

Aj keď mnohé triviálne veci neustále nachádzajú špecifické uplatnenie v našich každodenných životoch, o ich skutočných funkciách nevieme takmer nič! Znie to neuveriteľne, ale je to tak! Hádanku sme už pre vás vyriešili a odhalili zašifrované významy bežných predmetov každodennej potreby! V nasledujúcich riadkoch vám v krátkosti predstavíme pár vecí, ktoré pravidelne používate, ale nikdy ste sa poriadne nezamysleli nad ich funkciou!

  • Za rolu malá slučka na zadnej strane niektorých košieľ existujú dve možné vysvetlenia. Prvá je samozrejme pútavá-tento prsteň v tvare prsteňa slúži ako držadlo na držanie alebo zavesenie zodpovedajúceho kusu oblečenia na vešiaky. Druhé vysvetlenie pochádza z doby, keď sa ešte dali goliere košele odopnúť – pútko bolo snáď určené na ľahké utiahnutie kravaty a malo chrániť golier pred pokrčením? Prečo však len niektoré košele majú tento jedinečný doplnok? Vysvetlenie je dosť romantické – americký študent si po vytvorení nového priateľa na univerzite prerušil slučku z košele. Ale s akým cieľom? Samozrejme, odlíšiť sa od ostatných a ukázať im, že si už vzatý!

Zaujímavosti – už ste vedeli, na čo je vlastne slučka na tričku?

zaujímavé fakty o bežných veciach

Možno zavesiť košele?

zaujímavosti o tričkách

Toto gesto sa považuje za romantické vyznanie lásky?

odstráňte slučku na tričku

  • Malá diera v okne lietadla úzko súvisí s veľkým rozdielom medzi vnútorným a vonkajším tlakom vzduchu. Každé okno sa skladá z troch vrstiev – malý otvor vyrovnáva tlak vzduchu medzi vonkajšou a strednou ochrannou vrstvou. Výsledkom je, že nízky tlak vzduchu v nadmorskej výške 1 000 m ovplyvňuje iba vonkajšiu, obzvlášť odolnú tabuľu.

Zaujímavosti o oknách v lietadle

prečo je v okne lietadla diera?

Tento malý otvor vyrovnáva tlak vzduchu a umožňuje naše normálne dýchanie vo výške 1 000 m

otvor v okne na vyrovnanie tlaku vzduchu

  • Modrá strana gumy by mal odstrániť atrament, zatiaľ čo červená časť bola použitá na vymazanie toho, čo bolo nakreslené ceruzkou? A to by mal byť jediný rozdiel medzi nimi? Hm … áno aj nie! Guličkové perá môžete vymazať modrou polovicou, ale sú určené predovšetkým na hrubé a tvrdé listy papiera. Pretože je zmiešaný s mletými materiálmi, ako je sklo alebo kremeň, mal by sa používať iba na hrubší papier, aby sa pri vymazávaní nepoškodil povrch papiera.

Zaujímavé fakty – Funkcia modrej strany gumy

na čo slúži modrá časť gumy

  • Pri varení je pre nás niekedy dosť ťažké správne posúdiť, koľko špagiet presne zodpovedá jednej porcii. Vo vašej kuchyni však existuje nástroj na dokončenie tejto únavnej úlohy! Hádate správne? Áno presne! Hovoríme o tom Naberačka na špagety s dierou v strede – diera je vlastne pomôcka pri dávkovaní, pretože sa sem zmestí presne jedna porcia! Ak máte radi lahodné talianske špeciality, doprajte si misku vynikajúcich špagiet. Podľa štúdie uskutočnenej v posledných rokoch jesť cestoviny chudne! Tak potom … Užite si jedlo!

Zaujímavosti – diera na meranie presne jednej porcie špagiet

zaujímavosti z kuchyne

vedeli ste už, na čo dieru potrebujete?

  • Malé vrecko v rifliach je určený na nosenie vreckových hodiniek! Kovboji potrebovali bezpečné miesto na uloženie hodiniek, pretože by mali byť dobre chránení a zároveň vždy poruke. Preto prišiel nápad všiť malé vrecko do prednej časti obľúbených a pohodlných džínsov. Napriek tomu, že džínsy už nenosia len kovboji, taška sa dodnes používa na rôzne účely – na oddelenie určitého množstva rozdeleného na mince, na uloženie flash spomienok alebo lístkov atď..!

Zaujímavosti – Malé vrecko vpredu na rifliach v dnešnej dobe plní množstvo úloh

skladovanie a ochrana drobností

Pôvodne to bolo určené výlučne pre kovbojské vreckové hodinky

malé vrecko na vreckové hodinky zaujímavosti

čo si môžete nechať v malom vrecku džínsov?

  • Na trhu sa objavil v roku 1991 BIC-Guľôčkové pero s otvorom vo veku! Na čo však mala vlastne diera slúžiť? Vyrovnával tlak a zabraňoval tak vytekaniu atramentu. V prvom rade by mala nevzhľadná diera zachrániť ľudské životy! Ak vám viečko uviazne v hrdle, tento malý otvor vám dodá životne dôležitý kyslík! Zvlášť u mladistvých vo veku od 6 do 15 rokov sa žuvanie „lahodného“ veka vyvinulo do bezvedomia. V období rokov 2000 až 2010 bolo hlásených viac ako 10 000 incidentov, pri ktorých ľudia prehltli časti pier alebo ceruziek!

Zaujímavosti o funkcii otvoru vo veku guličkového pera

žuvačky ohrozujú náš život

malý otvor vo veku