Na terasu položte vinylové podlahy

vinylové podlahy na terase vinylové podlahy veranda

Tipy na vinylové podlahy na verande

Pred niekoľkými desaťročiami bol veľmi malý výber materiálov, ktoré by bolo možné použiť na terasy. Môžete si vybrať medzi drevom a kameňom. Pokrok v dizajne nám však priniesol viac skvelých možností a jedna z nich sa nazýva vinyl.

Nie ste oboznámení s výhodami a nevýhodami tohto materiálu?

Tu sú prehľadné typické vlastnosti vinylových podláh pre terasy!

vinylová podlaha na terase vinylová podlaha

– Je to veľmi pevný materiál. Väčšina druhov je odolná aj voči hmyzu a plesniam. Navyše sa o ne veľmi ľahko stará.

– Na vinylových povrchoch nie sú žiadne triesky. Ide o umelý materiál, ktorý bol vytvorený tak, že nepotrebuje veľkú starostlivosť. Nemusíte to napríklad dodatočne mlieť.

– Vinylové povrchy môžu napodobňovať rôzne iné materiály, vrátane dreva. V tejto súvislosti existuje veľa možností. Môžete využiť výhody vinylu a stále si užívať krásu dreva.

Vinylové podlahy sú možné aj vo vzhľade dreva

vinylový podlahový systém klik s dreveným vzhľadom

– Vinylové povrchy sú k dispozícii v mnohých veľkostiach, dĺžkach a šírkach. Môžete ich spojiť dohromady pomocou konštrukcie pero a drážka alebo dosky. Z toho môžete premietať koľajnice, pásy a lišty. Na trhu nájdete aj ďalšie detaily a príslušenstvo vyrobené z tohto materiálu.

Jednoduché použitie

vinylová podlaha na terase so systémom cklick

Pokladanie vinylových podláh

vinylové podlahy Vinylové podlahy lepia na nápady podláh

– Vinylové podlahy sú k dispozícii v rôznych farbách. Aby ste získali požadovaný odtieň, už ho potom nemusíte maľovať. Kúpou už môžete získať odtieň, ktorý sa veľmi dobre hodí k charakteru domu.

Vinylová podlaha s geometrickým vzorom

vinylové podlahy nápady na verandy s geometrickým vzorom na verande

Oko na terase

Ukladanie vinylových podláh na verandové vinylové podlahy vzorované modrou farbou

– Vinylové podlahy je možné aj leštiť. Dosky môžu vykazovať bohatú textúru alebo mäkký povrch. Prvý variant vás ochráni pred pošmyknutím vo vlhkom počasí alebo po praní.

– Vinylové podlahy môžu vyblednúť. Pokiaľ si nekúpite typ, ktorý má vo svojej podstate ochranu, vinyl stratí časť svojej farebnej intenzity. Väčšinu povrchov je možné čistiť jednoducho drhnutím.

Existujú špeciálne čistiace prostriedky, ktoré ľahko odstránia všetky druhy nečistôt

Na terasu položte vinylové podlahy

– Vyššie náklady. Napriek tomu, že tento materiál vykazuje väčšiu výdrž, môže stáť aj niekoľkonásobne viac. Vo väčšine prípadov máte aj záruku. To ponúka majiteľom domov istotu, že počiatočná investícia sa oplatí.

– Vinylové palubovky tiež zvyšujú náklady. Ak vám stačí jednoduché riešenie, je to perfektné. Ak však použijete rôzne skrutky a spojovacie prvky, celé to môže stáť oveľa viac. Baldachýn a ozdobné prvky ovplyvňujú aj konečný rozpočet. Niektoré modely majú uzamykacie systémy, ktoré na povrchu nevykazujú žiadne otvory.

Investícia, ktorá sa oplatí

ktorým sa vinylové podlahy na terasu farebné vinylové podlahy

– Vinylová podlaha dodržiava určité pravidlá montáže. Často obsahujú konkrétne spoje a smery. Piliny a drevené hobliny je potrebné odstrániť. Dôvodom je, že nie sú biologicky odbúrateľné

– Pre istotu skontrolujte, či neexistujú nejaké obmedzenia na používanie tohto materiálu vo vašej komunite

Pravidlá inštalácie pri kladení vinylových podláh

vinylové podlahy na terase mimo terénne úpravy