Vyčistite a ošetrujte podlahovú dosku

Pokladanie podlahy, údržba, návrh obývačky

 Drevená podlaha – tipy, ako sa o ňu správne starať

Z Podlahová doska vždy zanechá prvý dojem z nášho bytu na každom, kto vojde do našich predných dverí. Preto je tam čistota veľmi dôležitá, ak je to veľmi ťažké dosiahnuť kvôli intenzívnemu využívaniu chodby.

Udržujte podlahu v spálni čistú

kladenie užitočných rád pre údržbu podlahy

Čistú podlahu môžete vytvoriť pomocou podlahových vankúšov

údržba podlahovej dosky podlahový vankúš biely stolík

Údržbu podlahových dosiek je možné z dlhodobého hľadiska ľahko dosiahnuť, ak budete mať na pamäti niekoľko základných pravidiel a myšlienok. V dnešnom článku sa chceme zamerať na tie najdôležitejšie z nich.

Pred premiestňovaním ťažkého nábytku a spotrebičov je potrebné vykonať čistenie

Urob to Podlahová doska Pred sťahovaním nábytku ho očistite tak opatrne, ako môžete, nie naopak. Mnoho škrabancov sa tvorí, pretože na podlahe sú pevné kúsky špiny. Pri premiestňovaní ťažkého nábytku by ste mohli poškodiť povrch. Áno, je pravda, že po presťahovaní nábytku zostane oveľa viac nečistôt. Potom už len musíte opäť upratať.

Drevenú podlahu správne udržiavajte

starostlivosť o podlahu z podlahovej podlahy krásne nápady na bývanie

Drevená podlaha v kuchyni

užitočné tipy na čistenie podlahy

Ľahký nábytok

Z vyššie uvedených informácií môžete pravdepodobne vyvodiť vlastný záver, že vo všeobecnosti by bolo lepšie, pokiaľ je to možné, nábytok namiesto tlačenia dvíhať. Na to by ste si mali dať obzvlášť pozor, obzvlášť pri ľahkých kusoch nábytku. Nechajte niekoho, kto vám pomôže, namiesto rizika poškriabania podlahy.

Dávajte pozor, aby ste nepoškodili podlahu

ktorým sa ukladajú tipy na údržbu vinylových podláh

Rohožky a koberce

K čistote parketovej podlahy veľmi pomôže, ak na ňu položíte rohožky s gumovou podložkou najvyššej kvality zvnútra aj zvonka. Potom sa tam zhromaždí veľká časť nečistôt, čo ich ochráni Podlahová doska pred poškodením. Koberce sú tu z rovnakého dôvodu veľmi dobrým nápadom.

Položenie kobercového behúňa

navrhnite tipy na starostlivosť o podlahovú dosku nápady pre život

Škandinávska obývačka so zodpovedajúcim kobercom

Pokladanie podlahy, čistenie kobercov v obývacej izbe

Ovládajte vlhkosť

Poškodenie podlahovej dosky je často spojené s vlhkosťou. Zaobstarajte si vhodné meracie zariadenie a uistite sa, že sa vlhkosť vo vašom dome pohybuje medzi 35% až 60%. V prípade potreby investujte do zvlhčovacích a odvlhčovacích systémov.

Skontrolujte vlhkosť v miestnosti

Správna údržba podlahy moderného bieleho kresla

The Podlahová doska nech je to naozaj čisté

Opatrní by ste mali byť aj pri čistení parketovej podlahy. Môže to mať aj nejaké poškodenie. Pre mnohé typy nie sú parné čističe a príliš mokrý mop dobrý nápad. V prípade drevených a parketových podláh môžu tieto napučať.

Uistite sa, že všetky mokré rohy zmiznú

položenie mopu na čistenie podláh

Štiepky a malé ostré kúsky

Piesok a iné nečistoty, napríklad triesky, sú o niečo nebezpečnejšie ako obvyklý prach. Mali by byť vysávané tak často, ako je to možné. Toto je jediný spôsob, ako by ste sa vyhli svojmu Podlahová doska je mechanicky poškodený.

Pravidelne vysávajte alebo zametajte

Položte podlahu a očistite ju od prachu

Vosk a olej

Vosk a špeciálne farby sú jedným zo spôsobov, ako chrániť hornú vrstvu podlahovej dosky. Bude tak lepšie chránený pred akýmkoľvek mechanickým poškodením. Zistite, ktorý nápravný prostriedok je pre vás ten pravý Podlahová doska a aplikujte to pravidelne.

Podlahu každú chvíľu udržujte voskom alebo olejom

doska podlaha starostlivosť o život nápady nápady podlaha

Utrite vlhkou špongiou

Táto veľmi primitívna a ručne vyrobená metóda je často to najlepšie, čo môžete pre údržbu podlahových dosiek urobiť. Neuniknú vám teda malé zákutia a miesta. Majte poruke handričku alebo inú handričku, ktorou zotriete prebytočnú vlhkosť.

Podlahu v škôlke pravidelne čistite

Správne položenie podlahy, starostlivosť o ňu, návrh detských izieb

Uistite sa, že mesiac budete dodržiavať všetky tu uvedené pravidlá. Potom sa všetko stane zvykom, ktorý by vás sotva stál každú námahu. Dostanete čistý ako cenu za vaše úsilie Podlahová doska a vždy si užívajte vstup do vlastného bytu!