Matrac zo studenej peny – výhody a vlastnosti

výhody a praktické tipy na testovanie matraca zo studenej peny

Výhody a vlastnosti matraca zo studenej peny

Matrace zo studenej peny sú už dlho jedným z najobľúbenejších typov matracov. Je nepravdepodobné, že sa to v budúcnosti zmení, pretože aj pri súčasnom humbuku boxových pružín už studená pena opäť zohráva úlohu najneskôr v krycej vrstve, t. J..

Tieto štyri body sumarizujú, čo robí studenú penu tak populárnou a čo hovorí v prospech spánku:

1. Majú dlhú životnosť

Rozhodujúce pre životnosť matracov zo studenej peny sú kvalitné vlastnosti ako a vysoká hustota matraca a dostatočnou tvrdosťou v tlaku. Oba pôsobia proti tvorbe dutín.

2. Sú tepelne izolačné

Na rozdiel od toho, čo naznačuje názov, matrace zo studenej peny sú vynikajúcim skladom tepla. Absorbujú telesné teplo rýchlo a dlho. Teplota vo vašej spálni môže byť teda bezpečne na odporúčaných čerstvých 18-19 ° C bez toho, aby ste museli v noci mrznúť.

3. Sú nehluční

Túto výhodu využijete najmä vtedy, ak sa v noci veľa pohybujete. Navyše, ak sa váš partner otočí, tak skoro sa nezobudíte. Vŕzgavé a pokrčivé zvuky takmer neexistujú.

 tipy na výhody testu matraca zo studenej peny pri nákupe

4. Sú ľahké

Stále sa pohybujete, pohybujete sa často, máte silnú potrebu hygieny alebo častých návštevníkov? Pretože matrace zo studenej peny sú vyrobené z peny, vážia v porovnaní s vodnými posteľami, pružinovým jadrom alebo latexovým matracom iba malý zlomok hmotnosti ich konkurencie..

Nevýhoda matracov zo studenej peny: Ľudia, ktorí sa v noci často silne potia, by sa mali rozhodnúť pre iný materiál. Pretože aj keď matrace zo studenej peny majú dobrú cirkuláciu vzduchu, ktorú môže podporiť aj vhodný lamelový rošt, v prvom rade uchovávajú teplo – to je pre nočné sovy skôr nepriaznivé..

Ak teraz premýšľate o prechode na matrac zo studenej peny, mali by ste venovať pozornosť nasledujúcim kvalitatívnym funkciám, aby ste mohli dlhodobo využívať výhody uvedené v tomto dokumente..

test matraca zo studenej peny výhody zaujímavé fakty

♦ Stupeň tvrdosti / tvrdosti v tlaku

Radšej si dvakrát premyslite, ktorý stupeň tvrdosti je pre vás ten pravý. V zásade platí, že čím ste ťažší, tým musí byť váš matrac tvrdší. Toto je však možné vziať len ako základné pravidlo. Stupne tvrdosti rôznych výrobcov matracov nie sú štandardizované, takže testovacie lôžko je zvyčajne nepostrádateľné. V internetových obchodoch sú preto často ponúkané dni predĺženého skúšobného spánku. V zásade by ste to mali využiť aj na určenie svojich individuálnych úrovní komfortu. Vyšší stupeň tvrdosti je často tiež znakom odolnejšieho matraca, pretože materiál dáva menej.

♦ Objemová hmotnosť

Objemová hmotnosť kvalitného matraca nesmie byť menšia ako 40 kg / m³. Táto hodnota udáva, koľko hmotnosti surovej penovej hmoty bolo použitých na meter kubický. Čím vyššia je táto hodnota, tým pozitívnejšie je to na životnosť vášho matraca zo studenej peny.

♦ výška matraca

Výška matraca nemá priamy vplyv na kvalitu výrobku, zaisťuje však väčší komfort pri spánku a plní aj inú funkciu. Vyššie matrace môžu pomôcť lepšie regulovať kompresiu, a tým aj lepšie pohyby vankúšov. Priemerná výška matraca je okolo 16-18 centimetrov.

Ak pri kúpe matraca zo studenej peny vezmete do úvahy tieto tri vlastnosti kvality, budete z nich výhody ťažiť dlho a budete si užívať vysoký komfort spánku..

Malý tip na záver: Existujú rôzni výrobcovia matracov, ktorí berú do úvahy všetky vlastnosti kvality. Pozitívnym príkladom je start-up matrazzo®, za ktorým stojí výrobný tím s viac ako 60-ročnými skúsenosťami s vývojom pien. Pozrite sa na webovú stránku.

posteľ s matracom zo studenej peny vyskúšajte pokojný spánok