100 pomysłów na piercing buźki, biżuteria i najczęściej zadawane pytania

Czy podoba Ci się pomysł, aby mieć piercing w dowolnym miejscu na ciele? Chcesz mieć te pospolite kolczyki czy te niecodzienne? Cóż, jeśli chcesz wypróbować nietypowy rodzaj kolczykowania, to posiadanie piercingu z buźką jest naprawdę najlepsze. Jest to jeden z rodzajów piercingu w jamie ustnej, którego możesz jeszcze nie widzieć u pewnej osoby. Na całym świecie bardzo niewiele osób ma ten piercing. Więc gdzie dokładnie się robi ten rodzaj przekłuwania? Znajduje się w ustach osoby. Może znajdować się w górnej części przednich zębów lub w dolnej części. Inaczej nazywany jest scrumperem, ale jego nazwa techniczna to przekłuwanie wędzidełka wargi górnej. Dokładna lokalizacja tego przekłucia znajduje się w wędzidełku, czyli małej wielkości, cienkiej tkance łączącej dziąsła i wargi.

Procedura przekłuwania buźki

Wymagana procedura jest niezwykle istotna i powinna być wykonywana tylko przez dobrze doświadczonego, profesjonalnego piercera, który specjalizuje się w robieniu piercingu jamy ustnej. Należy pamiętać, że lokalizacja tego przekłucia jest mniej dostępna i ma tylko niewielką przestrzeń i rozmiar. Już jedno złe ustawienie źle wpłynie na cały produkt. Dlatego upewnij się, że znajdziesz najlepszego profesjonalnego piercera i zatrudnij jego usługi. Oto jak przebiega procedura dotycząca tego wyrafinowanego piercingu:

 • Piercer udzieli ci krótkiej odprawy. Doświadczony, profesjonalny piercer, który bardzo dba o swoich klientów, nigdy nie wykona procedury przekłuwania bez wcześniejszej krótkiej instrukcji. Jest to ważne, aby klientki wiedziały wszystko o zabiegu. Dzięki temu zamieszanie ze strony klientów nigdy nie nastąpi.
 • Zostaniesz poproszony o położenie się lub usiąść wygodnie. Bardzo ważne jest, aby znajdować się w pozycji, która zapewnia większą wygodę, tak aby można było zapobiec niepotrzebnym ruchom zaraz po rozpoczęciu zabiegu. Kiedy się poruszysz, dziura, która zostanie zrobiona na wędzidełku, może pójść w złym kierunku.
 • Należy dobrze umyć usta płynem do płukania jamy ustnej o działaniu antybakteryjnym. Oczywiście rozwiązanie zapewni wynajęty przez Ciebie profesjonalny piercer. Mycie jamy ustnej to dobry sposób na zabicie niektórych bakterii obecnych w jamie ustnej, które mogą powodować okropne infekcje na przekłutym obszarze.
 • Piercer wstawi igłę przekłuwającą na obszar. Jest to czas, w którym musisz być w trybie posągu. Innymi słowy, staraj się nie ruszać, aby otwór, który zostanie wykonany, był precyzyjny i we właściwym kierunku. W każdym razie zajmie to tylko kilka sekund. Mimo to musisz się upewnić, że przebijak wysterylizował używaną igłę.
 • Wybrana biżuteria zostanie następnie wstawiona. Kiedy przebijak z powodzeniem wykona dziurę w wędzidełku, nadszedł czas, aby włożyć wybraną biżuterię. Po tym możesz już iść. Tylko upewnij się, że wybierasz biżuterię, która nie zawiera szkodliwych materiałów. Pamiętaj, że biżuteria zostanie umieszczona ustnie.

Zaangażowany ból

Ten piercing jest w rzeczywistości taki sam jak inne kolczyki, które można znaleźć na ciele. Są takie same w tym sensie, że to przekłucie może również powodować ból podczas zabiegu. Cóż, kluczową frazą jest tutaj to, że każdy zabieg przekłuwania może być bolesny, tylko że różnią się intensywnością bólu. W przypadku przekłucia wędzidełka wargi górnej ma to być bardzo bolesne, ponieważ wykonuje się go w jamie ustnej, która jest wypełniona kilkoma grupami nerwów. Jednak fakt, że wędzidełko jest bardzo cienką tkanką, słusznie można powiedzieć, że zabieg będzie mniej bolesny. Sprawdź również nasze artykuły na temat najpopularniejszych piercingów: piercing nosa, warg, uszu, pępka, wgłębień, karku i języka.

Proces uzdrawiania

Każdy rodzaj przekłucia wykonywany w ciele człowieka, czy to ustny, czy powierzchowny, ma swój własny okres gojenia. Niektórym zajmie to kilka tygodni lub miesięcy, a innym po prostu kilka tygodni. Cały proces gojenia może cię zabrać 4 tygodnie do 12 tygodni, w zależności od kilku ważnych czynników, takich jak dbanie o przekłuty obszar. Jeśli jesteś wystarczająco odpowiedzialny, aby dobrze się nim zaopiekować, oczekuje się, że zagoi się najszybciej, jak to możliwe. Ale jeśli nie przejmujesz się zbytnio, to z pewnością gojenie zajmie więcej czasu. A co gorsza, mogą wystąpić straszne komplikacje.

Jak dbać o piercing

Są ważne rzeczy, które musisz zrobić podczas procesu gojenia się swojego przekłucia. Te rzeczy są znane jako opieka pooperacyjna. Oto czynności, o których należy pamiętać:

 • Czyść usta po każdym posiłku. Pamiętaj, że produkty spożywcze, które spożywasz codziennie, mogą zawierać bakterie, które pozostaną w ustach. Dlatego bardzo ważne jest, abyś mył zęby po każdym posiłku i spłukiwał je ciepłą wodą z solą fizjologiczną.
 • Używaj tylko łagodnej pasty do zębów – Jeśli użyjesz pasty do zębów, która zawiera silne chemikalia, to istnieje ryzyko, że przekłuty obszar może być podrażniony, co może prowadzić do poważnych komplikacji, których na pewno nie będziesz chciał doświadczyć. Co więcej, bardzo ważne jest, aby używać wyłącznie szczoteczki do zębów z miękkim włosiem.
 • Jeśli to możliwe, nie dotykaj miejsca przekłucia i przekłutego miejsca. Dzieje się tak dlatego, że rana na przekłutym obszarze jest wystarczająco wrażliwa podczas procesu gojenia. Jedno dotknięcie może już spowodować podrażnienie z powodu obciążenia, jakie mu dajesz. Twoje dłonie mogą również zawierać bakterie, które mogą być dla nich szkodliwe.
 • Unikaj spożywania ostrych i gorących potraw. Te produkty spożywcze są wystarczająco zdolne do podrażnienia rany spowodowanej zabiegiem przekłuwania.
 • Nie spożywaj napojów alkoholowych, gdy przekłuty obszar jest jeszcze w okresie rekonwalescencji. Napoje alkoholowe zawierają szkodliwe chemikalia, podobnie jak papierosy.

Infekcje i powikłania

Jeśli jesteś wystarczająco nieostrożny, możesz spodziewać się infekcji i komplikacji. Jest to główny powód, dla którego musisz pamiętać o wszystkich poradach dotyczących pielęgnacji po zabiegu, które otrzymasz od swojego profesjonalnego piercera. Powinieneś wiedzieć, że zainfekowany obszar przekłucia i przekłucia charakteryzuje się silnym zaczerwienieniem i obrzękiem. Jeśli zauważysz te objawy, natychmiast udaj się do lekarza. Jeśli masz już te objawy infekcji, bardzo ważne jest, aby nie dotykać go ani nie skręcać kolczyka, ponieważ może to po prostu pogorszyć jego stan. Krwawienie to kolejna oznaka powikłań. Z tego powodu powinieneś zadbać o to, aby ugryźć jedzenie po drugiej stronie zębów, gdzie przekłuty obszar jest dalej. Może wystąpić choroba dziąseł, ponieważ biżuteria będzie miała również bezpośredni kontakt z dziąsłami i zębami. W rzeczywistości utrata zębów jest również jednym z jej powikłań.

Koszt przekłucia buźki

Jeśli uważasz, że nie będzie cię to kosztować ani grosza, pomyśl jeszcze raz. Pamiętaj, że musisz zapłacić za usługę wynajętego profesjonalnego piercera, a także musisz zapłacić za wybraną biżuterię. Zwykle, koszt całej procedury to około 30-80 USD.

Ponad 100 inspirujących pomysłów

przekłuwanie emotikonów1przekłuwanie emotikonów2przekłuwanie emotikonów4przekłuwanie emotikonów3przekłuwanie emotikonów7przekłuwanie emotikonów9przekłuwanie emotikonów8przekłuwanie emotikonów10przekłuwanie emotikonów17przekłuwanie emotikonów12przekłuwanie emotikonów6przekłuwanie emotikonów11przekłuwanie emotikonów15przekłuwanie emotikonów14przekłuwanie emotikonów13przekłuwanie emotikonów16przekłuwanie emotikonów45przekłuwanie emotikonów18przekłuwanie emotikonów19buźka-piercing22

Opcje biżuterii

Podobnie jak w przypadku innych piercingów, istnieje wiele opcji biżuterii, które możesz mieć do przekłuwania buźki. Z tego powodu nie ma mowy, aby znaleźć najlepszą i najpiękniejszą biżuterię, która sprawi, że będziesz piękniejsza, gdy nosisz ją w wędzidełku. Oto niektóre ze wspaniałych opcji biżuterii, które możesz wziąć pod uwagę:

 • Ametystowa fioletowa kryształowa obręcz – Kształt tej biżuterii przypomina hula-hoop i może właśnie dlatego tak się ją nazywa. To, co sprawia, że ​​ta opcja biżuterii jest wyjątkowo piękna, to ametyst, który można zobaczyć na obu głowach. Kamienie te mają lśniący fioletowy kolor. Kosztuje około 24,75 $.
 • Ciemnoniebieski pierścień podkowy – To, co czyni tę biżuterię bardzo elegancką i piękną, to jej granatowy kolor. Jest prosty w konstrukcji, ale z pewnością będzie dobrze na Tobie wyglądał. Jego cena wynosi około 3,28 USD.
 • Pierścień podkowy ze stali chirurgicznej – wieża – To kolejna piękna opcja biżuterii, która również ma niebieski kolor. Jest bardzo przystępny cenowo za cenę 2,49 USD.
 • Smiley Clicker Ring – To jedna z najpiękniejszych i najdroższych opcji biżuterii, z których możesz wybierać. Kosztuje około 350.

Piercing wędzidełka wargi górnej TumblrUważaj na kolczyki z buźkamiSiostra BuźkaBuźka Piercing WikiBuźka Piercing WikiSmiley Piercing ObrazyRyzyko przekłucia buźkiPierścionki do przekłuwania buźekPierścionki do przekłuwania buźekSmiley Piercing Plusy i minusyInformacje o przekłuwaniu buźkiInformacje o przekłuwaniu buźkiSmiley Piercing BiżuteriaSmiley Piercing BiżuteriaSmiley Piercing BiżuteriaSmiley Piercing BiżuteriaBól przebijający buźkęSmiley Piercing BiżuteriaSmiley Piercing ZdjęciaBól przebijający buźkęInfekcja przekłuwania buźkiSmiley Piercing Czas gojeniaSmiley Piercing Czas gojeniaSmiley Piercing GraphicsSmiley Piercing GaleriaPrzebijanie buźki gotoweKoszt przekłucia buźkiBuźki Piercing BarsOpieka po przekłuciu buźkiPiercing buźkiCzy piercing buźki puchnieCzy piercing buźki rujnuje zębyCzy piercing buźki puchniePiercing do uszu SmileyZdobądź Piercing SmileyJak ukryć przekłuwanie buźkiJak ukryć przekłuwanie buźkiJeśli zrobię przekłuwanie buźkiPierścionek Piercingu TumblrPrzebijanie przegrody TumblrSzelki I Smiley PiercingNajlepsza biżuteria Smiley Piercing

Ostatnie słowa

Tak, uśmiechnięty piercing może sprawić, że będziesz wyglądać piękniej, wyróżniając się z tłumu. Jednak zawiera kilka rzeczy, o których powinieneś pomyśleć wiele razy, zanim się na to zdecydujesz.

przekłuwanie emotikonów20przekłuwanie emotikonów21buźka-piercing23buźka-piercing24przekłuwanie emotikonów25przekłuwanie emotikonów26buźka-piercing27przekłuwanie emotikonów29przekłuwanie emotikonów28przekłuwanie emotikonów32przekłuwanie emotikonów31przekłuwanie emotikonów30przekłuwanie emotikonów33przekłuwanie emotikonów34przekłuwanie emotikonów35przekłuwanie emotikonów36buźkę-piercing40przekłuwanie emotikonów44przekłuwanie emotikonów42przekłuwanie emotikonów50przekłuwanie emotikonów49przekłuwanie emotikonów48przekłuwanie emotikonów47przekłuwanie emotikonów46przekłuwanie emotikonów41przekłuwanie emotikonów37przekłuwanie emotikonów39przekłuwanie emotikonów38

Smiley Piercing wzory 58Smiley Piercing wzory 59Smiley Piercing wzory 60Smiley Piercing wzory 61Smiley Piercing wzory 62Smiley Piercing wzory 63Smiley Piercing wzory 64Smiley Piercing wzory 65Smiley Piercing wzory 66Smiley Piercing wzory 67Smiley Piercing wzory 68Smiley Piercing wzory 42Smiley Piercing wzory 43Smiley Piercing wzory 44Smiley Piercing wzory 45Smiley Piercing wzory 46Smiley Piercing wzory 47Smiley Piercing wzory 48Smiley Piercing wzory 49Smiley Piercing wzory 50Smiley Piercing wzory 51Smiley Piercing wzory 52Smiley Piercing wzory 53Smiley Piercing wzory 54Smiley Piercing wzory 55Smiley Piercing wzory 56Smiley Piercing wzory 57Smiley Piercing wzory 69Smiley Piercing wzory 70Wzory buźki Piercing 1Smiley Piercing wzory 2Smiley Piercing wzory 3Smiley Piercing wzory 4Smiley Piercing wzory 5Smiley Piercing wzory 6Smiley Piercing wzory 7Smiley Piercing wzory 8Smiley Piercing wzory 9Smiley Piercing wzory 10Smiley Piercing wzory 12Smiley Piercing wzory 13Smiley Piercing wzory 14Smiley Piercing wzory 15Smiley Piercing wzory 16Smiley Piercing wzory 17Smiley Piercing wzory 18Smiley Piercing wzory 19Smiley Piercing wzory 20Smiley Piercing wzory 21Smiley Piercing wzory 22Smiley Piercing wzory 23Smiley Piercing wzory 24Smiley Piercing wzory 25Smiley Piercing wzory 26Smiley Piercing wzory 27Smiley Piercing wzory 28Smiley Piercing wzory 29Smiley Piercing wzory 30Smiley Piercing wzory 31Smiley Piercing wzory 32Smiley Piercing wzory 33Smiley Piercing wzory 34Smiley Piercing wzory 35Smiley Piercing wzory 36Smiley Piercing wzory 37Smiley Piercing wzory 38Smiley Piercing wzory 39Smiley Piercing wzory 40Smiley Piercing wzory 41