100+ pomysłów na przekłuwanie przegrody, doświadczenia i informacje o przekłuwaniu

W te dni, kolczyki w nosie są niezwykle popularne na całym świecie, a dobrym przykładem jest przekłuwanie przegrody. To przekłucie wykonuje się na dzielącej ściance lewego i prawego nozdrza, która składa się z grubej chrząstki. Ten konkretny obszar jest znany jako przegroda nosowa. Inna popularna nazwa tego piercingu to przekłuwanie byka. Cóż, wyjaśnienie tego jest bardzo dosłowne. To dlatego, że po prostu wygląda jak pierścień zakładany na nos byka. Ten piercing z pewnością symbolizuje wiele rzeczy, takich jak odwaga. Dzieje się tak dlatego, że może być widoczny publicznie, gdy masz ten piercing na nosie. Podobnie jak inne kolczyki, które można znaleźć na ciele, ten piercing również sprawi, że będziesz wyglądać wspaniale i niepowtarzalnie w oczach wielu otaczających Cię osób.

Procedura

Przegroda nosowa, która jest dokładnym miejscem przekłucia przegrody nosowej, jest jedną z najbardziej wrażliwych części nosa. Dlatego trzeba znaleźć najlepszego i doświadczonego profesjonalnego piercera, który wykona zabieg. Tu są ważne sprawy które mają być wykonane przez profesjonalnego piercera podczas zabiegu:

 • Sprzątanie całego obszaru to pierwsza rzecz, którą zrobi profesjonalny piercer. Jest to potrzebne, aby nie dochodziło do infekcji. Ta infekcja jest spowodowana przez bakterie, które mogą znajdować się w okolicy.
 • Druga sprawa to zaznaczenie punktów przekłuwania. Odbywa się to tak, aby igła do przekłuwania miała prowadnicę i ścieżkę do śledzenia. Będzie to bardzo korzystne ze strony piercera. W tym celu bardzo pomocne są chirurgiczne pisaki do znakowania.
 • Po trzecie, profesjonalny przebijak wbije igłę w miękkie miejsce pod chrząstką nosa. Aby ułatwić uderzenie, przebijak może użyć zacisku przekłuwającego.
 • Następnie piercer włoży wybraną przez Ciebie biżuterię. W przypadku biżuterii musisz upewnić się, że wybrałeś taką, która nie będzie przyczyną reakcji alergicznych. Powinieneś wcześniej wiedzieć, czy Twoja skóra jest na coś uczulona, ​​czy nie.
 • A na koniec, profesjonalny przekłuwacz udzieli Ci wskazówek, jak dbać o przekłuty i przekłuty obszar. Należy go dobrze posłuchać, ponieważ te wskazówki są bardzo ważne i mogą mieć wpływ na cały okres rekonwalescencji rany spowodowanej zabiegiem przekłucia.

Ból przebijający przegrodę

Nie trzeba dodawać, że odczuwanie bólu podczas zabiegu jest normalne. Kiedy igła zostanie wprowadzona w miękkie miejsce, na pewno poczujesz niewytłumaczalne uczucie. Poczujesz również, że twoje oczy zaczną mieć łzy. To tylko normalne reakcje twojego ciała. Ale mówiąc o bólu, powinieneś wiedzieć, że wśród zabiegów przekłuwania, które możesz przejść, jest to jeden z tych mniej bolesnych. Mimo to zawsze będzie to zależeć od tolerancji bólu danej osoby. Jeśli masz wyższą tolerancję na ból, oczekuje się, że poczujesz tylko znośny ból. Ale jeśli jesteś jedną z tych osób, które mają niższą tolerancję na ból, powinieneś się przygotować, ponieważ na pewno poczujesz intensywny ból, szczególnie gdy igła zostanie włożona w dokładne miejsce przekłucia.

Proces uzdrawiania

Oczywiście niewielki lub silny ból, który odczuwasz, po prostu zniknie po pewnym czasie. Rana na przekłutym obszarze również zagoi się w miarę upływu dni. Oczekuje się, że po przejściu zabiegu cały nos może zostać dotknięty. Pojedyncze dotknięcie nosa może wywołać ból, więc musisz być ostrożny. To będzie normalny scenariusz dla około 2 do 3 tygodni. Ale po 3 tygodniach możesz mieć pewność, że ból całkowicie ustąpił. Mimo to nie oznacza to, że rana wewnątrz jest całkowicie zagojona. Niestety, tak nie jest, ponieważ zajmie to jeszcze trochę czasu. To zajmie około 6 miesięcy do 8 miesięcy, zanim będzie można stwierdzić, że rana i przekłuty obszar są już całkowicie zagojone. Dlatego upewnij się, że masz do siebie dużo cierpliwości. Na pewno pomoże.

Potrzebna opieka

Na wypadek, gdybyś nie był tego świadomy, zabiegi pooperacyjne to te, które doradza Twój profesjonalny piercer po przejściu procedury przekłuwania. Te rzeczy odgrywają bardzo ważną rolę w przyspieszaniu procesu gojenia. Oto czynności, o których musisz pamiętać przez cały czas:

 • Regularnie czyść przekłuty obszar. Należy to zrobić raz lub dwa razy, w zależności od tego, co powiedział ci twój profesjonalny piercer. Może to pomóc w utrzymaniu rany na przekłutym obszarze w czystości i z dala od bakterii, które mogą powodować straszne komplikacje. Możesz użyć bawełny i wody zmieszanej z łyżeczką soli morskiej.
 • Umyj ręce przed czyszczeniem. Ma to na celu upewnienie się, że Twoje ręce są wystarczająco czyste i wolne od bakterii. Pamiętaj, bakterie mogą być główną przyczyną powikłań, których na pewno nie chcesz doświadczać. Do mycia rąk możesz wykorzystać mydło antybakteryjne.
 • Nie próbuj usuwać strupów powstałych poza raną. Jest to właściwie normalne, ponieważ rana wytwarza trochę płynów. W każdym razie skórki zostaną usunięte podczas czyszczenia lub kąpieli.
 • Nie próbuj zmieniać położenia kolczyka, gdy zauważysz, że nie jest we właściwej pozycji. Prawda jest taka, że ​​to normalne, że nie jest się we właściwej pozycji, zwłaszcza gdy przekłuty obszar puchnie. Zapewniamy, że będzie we właściwej pozycji, gdy opuchlizna ustąpi.
 • Nie dotykaj przekłutego obszaru, gdy nie jest to konieczne. Dzieje się tak dlatego, że dotknięcie go spowoduje tylko pewne obciążenie rany, co może spowodować pewne podrażnienia. Pamiętaj, że rana na przekłutym obszarze jest bardzo wrażliwa, gdy znajduje się w fazie rekonwalescencji. Dodatkowo Twoje dłonie mogą zawierać bakterie wywołujące infekcje.

Plusy i minusy

Za I przeciw
Łatwo ukryty Drażniące, gdy masz katar
Odrzucenia są niemożliwe, migracje są rzadkie Nigdy nie pozostaje wyrównany, zawsze krzywy
Łatwa pielęgnacja i prosty proces gojenia Septum Stench: zapach nagromadzonych martwych komórek skóry
Szeroka gama biżuterii (patrz wyżej) Uwagi „byki ring” są powszechne
Działa dobrze na wielu ludziach Bardzo łatwo obijać się w okresie gojenia

Koszt

O ile zawodowy przebijak nie oferuje swoich usług za darmo, zabieg przekłucia przegrody zwykle wiąże się z ceną, którą musisz zapłacić. Jednak nie musisz się martwić, ponieważ cena będzie dla Ciebie przystępna. W większości przypadków zapłacisz około 40 USD lub więcej. Ale prawda jest taka, że ​​koszt tego rodzaju zabiegu przekłuwania będzie zależał od kilku ważnych czynników. Oto te czynniki:

 • Piercer sam lub sama – Każdy piercer ma swój własny poziom reputacji. Jeśli piercer jest na tyle szanowany, że niektórzy z jego klientów są znanymi osobistościami, to słuszne jest stwierdzenie, że może mieć wyższą opłatę za usługę. Dlatego musisz przygotować własny budżet.
 • Złożoność procedury – To dotyczy niektórych innych sytuacji, nie tylko przy zabiegach przekłuwania. Im trudniejszy zabieg do wykonania, tym wyższej ceny należy się po nim spodziewać. Ale w przypadku tego przekłucia profesjonalny piercer będzie mógł go łatwo wykonać, więc nie musisz się martwić.
 • Koszt wybranej biżuterii – To kolejny ważny czynnik, który może znacząco wpłynąć na cenę całego zabiegu przekłuwania. Jeśli wybierzesz biżuterię z wyższą ceną, oczekuje się, że zapłacisz więcej. Ale wybierając biżuterię, nie jest dobrze po prostu iść na cenę. Należy również zastanowić się, czy nie zawiera materiałów, które źle reagują na rodzaj skóry, co może prowadzić do podrażnień.

Jak zrobić fałszywe piercing do przegrody?

Opcje biżuterii

Powinieneś wiedzieć, że istnieje wiele opcji, które możesz wziąć pod uwagę, jeśli chodzi o biżuterię do przekłucia przegrody nosowej. Te opcje biżuterii są polecane przez wielu specjalistów od piercingu. Oto te opcje biżuterii:

 • Pierścionki z niewoli – Oba zakończenia tych biżuterii mają kulki, które są centrum atrakcji tych biżuteryjnych opcji. W tych opcjach nie ma nici, więc możesz mieć pewność, że będą to idealne opcje. Tak więc, biżuteria z koralików może być trudna do włożenia do przegrody nosowej. Profesjonalny piercer z pewnością sobie z tym poradzi, więc nie musisz się martwić.
 • Okrągłe sztangi – Przez większość czasu te opcje biżuterii nazywane są „pierścieniami podkowy”. Są to wielkości koła, a oba ich końce mają piękne lśniące kule lub kolce. Mając to na uwadze, nie ma mowy, żeby nie wyglądały na tobie dobrze.
 • Ustalacze – Jeśli chcesz biżuterii, którą można po prostu założyć na przegrodę nosową, to te są dla Ciebie idealnym wyborem. Te opcje mają dwa kształty do wyboru. Możesz wybrać bardziej zaokrąglony lub w kształcie zszywki.
 • Klikacze – Te opcje biżuterii to w rzeczywistości proste pręty, które mają zawiasy. Zanim jednak wybierzesz te biżuterię, powinieneś zadbać o to, aby Twój nos idealnie do nich pasował, ponieważ mają nietypowe kształty, w przeciwieństwie do innych opcji.

Kilka wspaniałych przykładów biżuterii i ich ceny

Na pewno chcesz poznać dokładny wygląd opcji biżuterii, które możesz mieć, abyś mógł sprawdzić, czy naprawdę będą na Tobie wyglądać. Co więcej, chcesz również poznać ich ceny, prawda? Oto kilka wspaniałych przykładów biżuterii, w tym ich ceny:

 • Złoty koralik w niewoli – Jak sama nazwa wskazuje, ta biżuteria z koralików jest wykonana ze złota, co czyni ją idealną opcją dla osób, które uwielbiają nosić złotą biżuterię. Cena tej wspaniałej biżuterii wynosi około 66,47 $.
 • Koralik w niewoli – To zwykły piercing, który można zobaczyć na konkretnej osobie, a kosztuje około 4,95 zł.
 • Okrągły klejnot przegrody – Jeśli chcesz nosić biżuterię z przegrodą, która ma okrągły kształt, to Okrągły klejnot przegrody może być dla Ciebie idealnym rozwiązaniem. Mimo to jego cena może nie być dla ciebie tak dobra. Możesz go mieć za 231,75.
 • Pierścień przegrody w kształcie kropli – To wyjątkowa biżuteria, którą możesz nosić jako piercing na przegrodzie nosowej. Musisz przygotować 92 USD, zanim będziesz mógł je mieć.
 • Obręcz do nosa – To kolejny wspaniały przykład biżuterii, który możesz mieć. Wygląda jak hula-hoop i dlatego nazywa się go obręczą w nosie. Jednak jego cena może być nieco wyższa z Twojej strony, która wynosi 247,95 $.
 • Podkowa gwintowana – Jeśli nie chcesz wydawać na biżuterię, która ma wyższe ceny, ta może być dla Ciebie idealną opcją. Jest wyceniony w sposób przyjazny dla budżetu, który wynosi około 10,25 USD.
 • Okrągła sztanga z żółtego złota – Biżuteria ze sztangą jest jedną z powszechnych opcji, które ludzie noszą na przegrodzie nosowej. Mimo, że jest to powszechne, nie ma mowy, żeby było cudownie widzieć, kiedy go nosisz. Jego cena wynosi około 102,64 USD.
 • Srebrna Podkowa – Jeśli nie chcesz nosić złotej biżuterii lub po prostu masz alergię na złoto, to srebrna podkowa jest tą, której potrzebujesz. Kosztuje około 16,95 USD.

przebicie przegrody (1)przebicie przegrody (3)przebicie przegrody (4)przebicie przegrody (5)przebicie przegrody (6)przebicie przegrody (8)przebicie przegrody (9)przebicie przegrody (10)przebicie przegrody (12)przebicie przegrody (13)przebicie przegrody (14)przebicie przegrody (15)przebicie przegrody (16)przekłuwanie przegrody (17)przebicie przegrody (18)przebicie przegrody (19)przebicie przegrody (20)przebicie przegrody (22)przebicie przegrody (23)przebicie przegrody (24)

Ostatnie słowa

Bez wątpienia piercing do przegrody może być wyjątkową i przepiękną ozdobą, którą możesz mieć na nosie. Z pewnością wyróżni Cię w tłumie. Mimo to, zanim spróbujesz, powinieneś znać dużo informacji na ten temat.

przebicie przegrody (25)przebicie przegrody (26)przebicie przegrody (27)przebicie przegrody (29)przebicie przegrody (30)przebicie przegrody (33)przebicie przegrody (34)przebicie przegrody (35)przebicie przegrody (36)przebicie przegrody (37)przebicie przegrody (38)przebicie przegrody (40)przebicie przegrody (41)przebicie przegrody (42)przebicie przegrody (43)przebicie przegrody (45)przebicie przegrody (46)przebicie przegrody (47)przebicie przegrody (48)przebicie przegrody (49)

przebicie przegrody (50)przebicie przegrody (51)przebicie przegrody (52)przebicie przegrody (53)przebicie przegrody (54)przebicie przegrody (55)przebicie przegrody (56)przebicie przegrody (57)przebicie przegrody (58)przebicie przegrody (59)przebicie przegrody (60)przebicie przegrody (61)przebicie przegrody (62)przebicie przegrody (63)przebicie przegrody (64)przebicie przegrody (65)przebicie przegrody (66)przebicie przegrody (67)przebicie przegrody (68)przebicie przegrody (70)przebicie przegrody (71)przebicie przegrody (72)przebicie przegrody (73)przebicie przegrody (74)przebicie przegrody (75)przebicie przegrody (76)przebicie przegrody (77)przebicie przegrody (78)przebicie przegrody (79)przebicie przegrody (80)przekłuwanie przegrody (81)przebicie przegrody (83)przebicie przegrody (84)przebicie przegrody (85)przebicie przegrody (86)przebicie przegrody (87)przebicie przegrody (88)przebicie przegrody (89)przebicie przegrody (90)przekłuwanie przegrody (91)przebicie przegrody (92)przebicie przegrody (93)przebicie przegrody (94)przebicie przegrody (95)przebicie przegrody (96)przebicie przegrody (97)przebicie przegrody (98)Przetwarzane za pomocą VSCO z 6 ustawieniami wstępnymiprzebicie przegrody (100)niesamowite przekłucie przegrodypiękne przekłucie przegrodyeleganckie przekłuwanie przegrodyzłoty piercing do przegrodyprzebicie gorącej przegrodyBambi przekłuwający przegrodęprzekłuwanie przegrody czarneprzekłuwanie przegrody blond damaprzebicie przegrody Cailin Russokolorowe włosy przekłuwające przegrodęprzekłuwanie przegrody ciemny makijażwgłębienie przebijające przegrodęOkulary przebijające przegrodęprzekłuwanie przegrody FKA Gałązkiprzebicie przegrody Jessica Bielduży pierścień do przekłuwania przegrodyNaszyjnik z przekłuciem przegrodytatuaż z przegrodą na szyjęczerwone usta przekłuwające przegrodęprzebicie przegrody Rihannapierścień do przekłuwania przegrodyprzekłuwanie przegrody z rozdwojonym językiemtatuaż przekłuwania przegrodyprzekłuwanie przegrody różneprzebicie przegrody Zoe Kravitzprzekłuwanie przegrody afrykańskiejsrebrny piercing do przegrody