150 niesamowitych pomysłów na przekłuwanie Monroe + przewodnik po zabiegach

Bardzo charakterystyczny rodzaj piercingu do górnej wargi, piercing Monroe pozostaje niezmiennie popularny od kilku lat.

W tym artykule dowiesz się wszystkiego, co musisz wiedzieć o tym rodzaju przekłuwania, w tym przewodnika po zabiegu, kosztach, wskazówkach dotyczących pielęgnacji i wiele więcej!

Monroe piercing na kobiecie

Co to jest piercing Monroe?

Piercing Monroe znajduje się nad górną wargą, po lewej stronie. Swoją nazwę wziął od Marilyn Monroe – w nawiązaniu do charakterystycznego znaku urody na lewym policzku legendarnej aktorki.

Ten sam rodzaj przekłucia po prawej stronie jest znany jako Madonna, ponownie, ponieważ piosenkarka ma punkt urody na prawym policzku / górnej wardze.

Piercing Monroe na twarzy

Podwójne piercing Monroe

„Podwójny Monroe” nie jest oficjalnym terminem technicznym, ale czasami jest używany w odniesieniu do jednej z dwóch rzeczy.

Może to oznaczać posiadanie zarówno piercingu Monroe, jak i Madonny, lub może odnosić się do dwóch kolczyków bardzo blisko siebie w obszarze przekłuwania Monroe.

Wzory piercingu Monroe 16

Połączenie Monroe i Madonny jest również znane jako „ukąszenia anioła”.

Odwrócony piercing Monroe

Odwrócony Monroe znajduje się poniżej dolnej wargi, tuż między brodą a lewym policzkiem. Pozycja pozioma pozostaje taka sama jak w przypadku standardowego piercingu Monroe, po prostu jest umieszczony znacznie niżej, po drugiej stronie ust.

Biżuteria do piercingu Monroe

Ponieważ ten piercing ma do pewnego stopnia przypominać punkt urody Marilyn Monroe, standardowym rodzajem używanej biżuterii jest stadnina labret.

Wzory piercingu Monroe 40

Kolczyk labret składa się z dwóch części – krążka ze słupkiem i nakręcanego koralika. Krążek znajduje się po wewnętrznej stronie wargi, aby utrzymać słupek na miejscu – słupek to część, która przechodzi przez wargę.

Końcówka słupka jest nagwintowana (posiada w niej rowki, jak śruba), aby umożliwić przykręcenie do niej stopki od zewnątrz.

Koralik jest jedyną widoczną częścią piercingu, a do wyboru jest kilka opcji estetycznych.

Oprócz zwykłych koralików metalowych dostępne są kolorowe metalowe koraliki, koraliki z osadzonymi w nich kamieniami szlachetnymi oraz inne ozdobne alternatywy.

Rozmiar kolczyków labret używanych do piercingu Monroe to zwykle 14, 16 lub 18 gauge.

amy winehouse monroe piercing

Procedura przekłuwania Monroe

Procedura przekłuwania w przypadku Monroe jest dość standardowa – taka sama jak w przypadku wszystkich innych przekłuć warg (chociaż istnieje pewna debata na temat tego, czy Monroe jest w rzeczywistości przekłuciem wargi, ponieważ nie jest umieszczany na samej wardze).

Uzyskanie piercingu Monroe zwykle nie trwa długo i obejmuje następujący proces:

  1. Piercer dezynfekuje okolice górnej wargi. Jak możesz sobie wyobrazić, ten punkt jest absolutnie kluczowy – pominięcie go może doprowadzić do infekcji, a nikt z nas nie chce, aby tak się stało. Możesz również zostać poproszony o wypłukanie ust antybakteryjnym płynem do płukania jamy ustnej, aby zdezynfekować również wnętrze warg.

    To normalne, że jesteś trochę zestresowany lub niespokojny tuż przed przekłuciem, ale jeśli twój przekłuwacz próbuje kontynuować przekłuwanie bez dezynfekcji skóry, powinieneś bezwzględnie się odezwać – lub jeszcze lepiej znaleźć innego specjalistę.

  2. Punkt wejścia igły jest zaznaczony. Za pomocą markera specjalista od przekłuwania narysuje punkt na skórze, aby zaznaczyć, gdzie ma być przekłucie. To Twoja szansa, aby poprosić ich o wprowadzenie poprawek, jeśli nie jesteś całkowicie zadowolony z tego, dokąd zmierza piercing.
  3. Samo przekłuwanie. Piercer zaciśnie górną wargę we wcześniej zaznaczonym miejscu, odciągając ją od zębów. Następnie szybko wstawiają ostrą, wydrążoną igłę, aby zrobić otwór na przekłucie, i szybko dopasowują kolczyk labret na miejsce. Należy pamiętać, że w przypadku piercingu Monroe należy stosować wyłącznie technikę igłową – pistolety do przekłuwania nie nadają się do tego zadania i niosą ze sobą zwiększone ryzyko infekcji.

kobieta z piercingiem monroe

Wytyczne dotyczące przygotowania i pielęgnacji po przekłuciu Monroe

Wybrany specjalista od piercingu powinien udzielić Ci kilku wskazówek dotyczących przygotowania w momencie umawiania się na wizytę.

Prawdopodobnie udzielą ci również zestawu wskazówek dotyczących opieki pooperacyjnej, których należy przestrzegać, gdy piercing Monroe będzie już na miejscu.

Wielu piercerów zaleca większy nacisk na higienę jamy ustnej w ciągu tygodnia poprzedzającego wizytę w Monroe.

Obejmuje to mycie zębów i nitkowanie zębów co najmniej dwa razy dziennie, a także płukanie ust płynem antybakteryjnym. Pomoże to zmniejszyć liczbę bakterii w jamie ustnej i zminimalizować ryzyko infekcji.

Po przekłuciu Monroe prawdopodobnie zalecą ci czyszczenie go roztworem soli raz lub dwa razy dziennie.

Pamiętaj o umyciu rąk przed spłukaniem lub nasączeniem piercingu. Gdy skończysz, ważne jest, aby użyć czystego ręcznika, aby osuszyć obszar.

Wzory piercingu Monroe 1

Oprócz standardowych procedur higienicznych po przekłuciu, podczas procesu gojenia przekłucia Monroe ważne są również następujące wskazówki:

  • Unikaj dotykania przekłucia. Nasze dłonie są przez większość czasu pokryte bakteriami i możesz przenieść je do wciąż gojącej się rany. Ponadto przesuwanie kolczyka może dodatkowo uszkodzić skórę i tkankę oraz przedłużyć proces gojenia.
  • Kontynuuj regularne mycie zębów i płukanie ust. Ryzyko infekcji jest wyższe na zewnątrz, ale ważne jest, aby usta były jak najbardziej wolne od bakterii, ponieważ piercing Monroe goi się.
  • Unikaj papierosów i alkoholu. Jasne, i tak powinniśmy to robić, ale większość z nas tego nie robi. Przez cały czas trwania procesu gojenia najlepiej nie pić zbyt dużo, ponieważ może to osłabić układ odpornościowy i zwiększyć ryzyko infekcji.

Przy odpowiedniej pielęgnacji, twój piercing Monroe powinien być całkowicie wyleczony w ciągu 6 do 12 tygodni.

Ważne jest, aby podczas tego procesu nie wyjmować oryginalnego kolczyka – poczekaj, aż piercing całkowicie się zagoi, a jeśli masz wątpliwości, najpierw poproś swojego specjalistę od piercingu o zielone światło.

Wzory piercingu Monroe 6

Możliwe zagrożenia i komplikacje

Podobnie jak w przypadku każdego przekłucia, głównym ryzykiem związanym z infekcją jest infekcja.

To normalne, że miejsce przekłucia jest zaczerwienione, opuchnięte i bolesne przez pierwsze kilka dni, ale jeśli te objawy utrzymują się dłużej, należy zasięgnąć porady lekarza – lub przynajmniej skonsultować się ze specjalistą od piercingu.

Oprócz możliwości zakażenia rany, należy zdawać sobie sprawę z ryzyka infekcji dziąseł i zębów.

Źle umieszczony lub za duży kolczyk może ocierać się o zęby i dziąsła, uszkadzając szkliwo i tkankę.

Monroe przekłuwanie z bliska

Jeśli stanie się to problemem, dostępne są plastikowe kołki, aby to zminimalizować. Jeśli zauważysz coś złego, czy podejrzewasz uszkodzenie szkliwa lub infekcję, natychmiast zasięgnij porady lekarza – nie warto czekać, te rzeczy same się nie poprawiają.

Ostatni czynnik ryzyka, o którym należy wspomnieć, ma miejsce podczas samego zabiegu przekłuwania i ma związek z umieszczeniem piercingu Monroe.

Tuż nad górną wargą znajduje się górna tętnica wargowa – i istnieje bardzo małe niebezpieczeństwo, że może ona pęknąć, jeśli przekłuwacz zostanie źle umieszczony.

Dlatego tak ważne jest, aby wybrać doświadczonego, profesjonalnego piercera, który dokładnie wie, co robi.

Wzory piercingu Monroe 14

Ile kosztuje piercing Monroe?

Należy się spodziewać, że cena piercingu Monroe gdzieś spadnie od 50 do 80 USD.

Podobnie jak w przypadku każdej sztuki ciała i modyfikacji, konkretna cena będzie zależeć od dwóch kluczowych czynników – obszaru geograficznego i wybranego studia.

Ceny w niektórych miastach i okolicach są wyższe niż w innych, a duże miasta mogą pochwalić się zazwyczaj najdroższymi kawalerkami – ale mają też odpowiednio bardziej doświadczonych piercerów.

Ważne jest, aby nie próbować oszczędzać pieniędzy na piercing lub tatuaż, a Monroe nie jest wyjątkiem.

Tańsze przebijaki zazwyczaj mają mniejsze doświadczenie, a zatem częściej popełniają błąd.

Wzory piercingu Monroe 4

Piercing Monroe ma kluczowe znaczenie, aby uzyskać właściwy efekt – w ustach jest tak wiele zakończeń nerwowych, że nawet lekko przesunięta Monroe może prowadzić do silnego bólu i innych problemów.

Podobnie źle umieszczony piercing Monroe spowoduje uszkodzenie dziąseł i zębów.

Droższe studia również mają tendencję do używania lepszego sprzętu i są bardziej skłonne do przestrzegania ścisłych procedur higienicznych, co oznacza, że ​​prawdopodobieństwo infekcji i innych komplikacji powinno zostać zmniejszone, płacąc trochę więcej pieniędzy.

Kiedy się nad tym zastanowić, dodatkowe 20 lub 30 dolarów nie jest ogromną inwestycją finansową, ale znacznie zwiększa szanse na udane i zdrowe przekłucie.

Ponadto wybranie najtańszej opcji może spowodować komplikacje, których naprawienie będzie kosztowne, więc w końcu wydasz więcej niż na doświadczonego piercera!

Wzory piercingu Monroe 5

Jak bardzo to boli?

Dużo. Nie da się tego obejść. Im więcej zakończeń nerwowych znajduje się w danym obszarze, tym bardziej bolesne będzie przekłucie – a zakończeń nerwowych nad górną wargą jest mnóstwo.

Biorąc to pod uwagę, tolerancja na ból każdego z nas jest inna. Możesz znaleźć się wśród szczęśliwców, którzy nie mają problemu ze zdobyciem wszelkiego rodzaju kolczyków.

W każdym razie nie pozwól, aby ból procedury przekłuwania zmienił zdanie na temat przekłucia Monroe.

Procedura jest bardzo szybka, a wykwalifikowany przebijak w ciągu kilku sekund sprawi, że założysz ogiera.

Okolica będzie obolała przez co najmniej kilka dni później, ale najgorsze trwa tylko chwilę.

promocja251663167

Wzory piercingu Monroe 7Wzory piercingu Monroe 10Wzory piercingu Monroe 13Wzory piercingu Monroe 15Wzory piercingu Monroe 17Wzory piercingu Monroe 18Wzory do piercingu Monroe 19Monroe piercing wzory 20Wzory piercingu Monroe 21Wzory piercingu Monroe 37

Usuwanie blizn

Wzory piercingu Monroe 47Wzory do piercingu Monroe 49Wzory do piercingu Monroe 66Wzory piercingu Monroe 23Wzory do piercingu Monroe 27Wzory piercingu Monroe 28Wzory piercingu Monroe 29Monroe piercing wzory 30Wzory do piercingu Monroe 31Wzory do piercingu Monroe 32Wzory piercingu Monroe 33Wzory piercingu Monroe 34Wzory piercingu Monroe 35Wzory piercingu Monroe 36Wzory piercingu Monroe 38Wzory do piercingu Monroe 41Wzory do piercingu Monroe 42Wzory do piercingu Monroe 43Wzory piercingu Monroe 44Wzory piercingu Monroe 45Wzory piercingu Monroe 46Wzory piercingu Monroe 48Monroe piercing wzory 50Wzory do piercingu Monroe 51Wzory piercingu Monroe 53Wzory do piercingu Monroe 54Wzory do piercingu Monroe 55Wzory do piercingu Monroe 56Wzory do piercingu Monroe 58Wzory piercingu Monroe 59Wzory do piercingu Monroe 60Wzory do piercingu Monroe 61Wzory do piercingu Monroe 62Wzory do piercingu Monroe 63Wzory piercingu Monroe 64Wzory do piercingu Monroe 65Wzory do piercingu Monroe 67

piękny piercing monroeśliczny piercing MonroePiercing do dolnej wargi Monroelalka barbie piercing monroeMonroe piercing dla ciebieMonroe przeszywający pięknyMonroe przeszywający fajniePinterest z piercingiem MonroePiercing Monroe taki słodkiprzekłuwanie języka monroe piercingmonroe piercing tumblrładne piercing monroestylowy piercing Monroe

przekłuwanie Monroe (1)

przekłuwanie Monroe (3)przekłuwanie Monroe (5)przekłuwanie Monroe (4)przekłuwanie Monroe (6)przekłuwanie Monroe (7)przekłuwanie Monroe (8)przekłuwanie Monroe (9)APARAT CYFROWY OLYMPUSprzekłuwanie Monroe (11)przekłuwanie Monroe (12)przekłuwanie monroe (13)przekłuwanie Monroe (14)przekłuwanie monroe (15)przekłuwanie Monroe (16)przekłuwanie monroe (17)przekłuwanie Monroe (18)przekłuwanie Monroe (19)Piercing Monroe (20)przekłuwanie Monroe (21)przekłuwanie Monroe (22)przekłuwanie Monroe (23)przekłuwanie Monroe (24)

Piercing Monroe1

Źródło

Piercing Monroe4

Źródło

Piercing Monroe5

Źródło

Piercing Monroe6

Źródło

Piercing Monroe7

Źródło

Piercing Monroe8

Źródło

Piercing Monroe18

Źródło

Piercing Monroe2

Źródło

Piercing Monroe9

Źródło

Piercing Monroe10

Źródło

Piercing Monroe11

Źródło

Piercing Monroe12

Źródło

Piercing Monroe3

Źródło

Piercing Monroe13

Źródło

Piercing Monroe14

Źródło

Piercing Monroe15

Źródło

Piercing Monroe16

Źródło

Piercing Monroe17

Źródło

Piercing Monroe19

Źródło

Piercing Monroe20

Źródło

Piercing Monroe21

Źródło

Piercing Monroe22

Źródło

Piercing Monroe23

Źródło

Piercing Monroe25

Źródło

Piercing Monroe24

Źródło

Piercing Monroe26

Źródło

Piercing Monroe27

Źródło

Piercing Monroe28

Źródło

Piercing Monroe33

Źródło

Piercing Monroe29

Źródło

Piercing Monroe30

Źródło

Piercing Monroe34

Źródło

Piercing Monroe35

Źródło

Piercing Monroe32

Źródło

Piercing Monroe31

Źródło