150+ pomysłów na przekłucie chrząstki / uszu, biżuteria, ważne często zadawane pytania

Przekłuwanie uszu lub przekłuwanie chrząstki to jeden z kolczyków, które można znaleźć w ciele osoby. Można go powszechnie znaleźć na częściach ciała, które składają się głównie z chrząstki, takich jak uszy i nos. Ale przez większość czasu ten piercing jest wyjątkowym rodzajem piercingu. Posiadanie pary kolczyków, zwłaszcza wśród kobiet, to po prostu normalna rzecz na całym świecie. Te piękne kolczyki są noszone, aby stać się o wiele piękniejszym na oczach świata. Mimo to wiele osób na całym świecie jest już zmęczonych posiadaniem niektórych kolczyków przyczepionych do płatka, zewnętrznej części uszu, w którą tradycyjnie wkłada się kolczyki. Z tego powodu powstało piercing. Sprawdź również nasze artykuły na temat najpopularniejszych piercingów w nosie, wgłębieniach i w języku.

Rodzaje przekłuwania uszu

Istnieje kilka rodzajów kolczyków do uszu, które można znaleźć na uszach. Każdy z tych rodzajów różni się od kilku rzeczy, takich jak poziom bólu i lokalizacja, w której się znajdują. Mając to na uwadze, ważne jest, aby dobrze je znać jeden po drugim.

 • Helix Piercing – To jest właściwie standardowy piercing lub najczęstszy na uszach. W rzeczywistości, mówiąc o przekłuwaniu chrząstki, ludzie automatycznie pomyślą o przekłuciu helisy. Jeśli nie wiesz, gdzie jest ten obszar, powinieneś wiedzieć, że jest to zakrzywiona część twoich uszu. Istnieją 2 rodzaje przekłuwania helisy i są to Przebijanie helisy do przodu i Piercing przemysłowy. Piercing do przodu Helix jest wykonywany w obszarze helisy, który znajduje się najbliżej części głowy. Z drugiej strony, piercing przemysłowy to taki, który jest wkładany do twojej spirali, a druga głowa biżuterii jest przymocowana do przedniej spirali. Powszechną biżuterią używaną tutaj jest sztanga.
 • Piercing antyhelisowy – Istnieją 2 rodzaje piercingu do helisy i są to przebijanie wież i przytulne piercing. Ten piercing może znajdować się na chrząstce znajdującej się między kanałem słuchowym a spiralą. Wiadomo, że gawron jest górnym grzbietem chrząstki antihelix, podczas gdy dopasowany jest dolny grzbiet chrząstki antihelix.
 • Przebijanie muszli – To przekłucie wykonuje się w centrum chrząstki ucha. Ma dwa rodzaje, mianowicie wewnętrzne przekłuwanie muszli i zewnętrzne przekłuwanie muszli.
 • Piercing Daith – Taki rodzaj przekłucia w górnej części przewodu słuchowego, która jest tylko małą chrząstką płatową.
 • Tragus Piercing – To właściwie jeden z najsłynniejszych piercingów w uszach. Część tragusa składa się z bardzo grubej chrząstki, więc może to być dla Ciebie bolesne doświadczenie podczas przekłuwania tragusa.
 • Piercing orbitalny – Podobny do piercingu przemysłowego, z tą różnicą, że biżuterię nie łączy otworów poziomo, lecz od przodu. Zazwyczaj okrągły lub w kształcie serca pierścionek służy do upiększania i tak już ładnej części ucha.
 • Przekłuwanie małżowiny usznej – Przekłuwanie małżowiny usznej odnosi się do przekłucia wykonanego w środkowej części zewnętrznej krawędzi ucha.

Ear_piercing_typesŹródło BodyCandy.com

Kluczowa procedura

Udany zabieg przekłuwania nigdy nie może się odbyć bez obecności profesjonalnego, doświadczonego piercera. To jest powód, dla którego musisz znaleźć najlepszego przebijaka dostępnego w Twoim miejscu. Po przybyciu do kliniki piercera zostaniesz przez chwilę zabawiony przez personel lub samego piercera. Będzie krótka informacja o procedurze, którą zamierzasz przejść, dzięki czemu poczujesz się bardziej komfortowo. Kiedy już czujesz się znacznie bardziej komfortowo, zostaniesz poproszony o położenie się lub usiąść w zależności od wygody. Piercer zapyta, gdzie chcesz położyć. Zostaniesz również zapytany o wybraną biżuterię. Profesjonalny przebijak wyczyści obszar, a następnie zrobi w tej części otwór za pomocą wydrążonej igły i zacisku do przekłuwania. Następnie wybrana przez Ciebie biżuteria zostanie umieszczona na wykonanym otworze i możesz już iść.

Czynnik bólu

Prawda jest taka, że ​​każda osoba jest inna, jeśli chodzi o tolerancję bólu. Są tacy, którzy mogą uznać ból spowodowany przekłuciem chrząstki za bardzo znośny, ale są też tacy, którzy mogą uznać go za wyjątkowo bolesny. Ale ogólnie rzecz biorąc, zabieg przekłucia nie będzie aż tak bolesny. Wiele osób, które już przeszły taki zabieg stwierdziło, że to jak ugryzienie mrówki lub szczypanie. Ból również powoli zanika po zabiegu. Ból może trwać maksymalnie 2 tygodnie, w zależności od stanu przekłutego obszaru. Jeśli jest zakażony, oczekuje się, że będziesz odczuwać ból dłużej niż oczekiwano.

Proces gojenia przekłuwania chrząstki

Proces gojenia w przypadku przekłucia uszu zagoi się w zależności od wielu ważnych czynników. Jednym z tych istotnych czynników jest lokalizacja przekłucia. Im delikatniejsza lokalizacja, tym dłuższy czas jej leczenia. Kolejnym czynnikiem jest to, jak dobrze dbasz o przekłuty obszar. Jeśli jesteś wystarczająco nieostrożny, oczekuje się, że zajmie to dużo czasu. Ale przez większość czasu cały proces leczenia zajmie 3 do 12 miesięcy. Kolejnym czynnikiem, który może absolutnie wpłynąć na proces gojenia, jest rozmiar biżuterii. Jeśli jest wystarczająco duży, może nadmiernie obciążać przekłuty obszar, opóźniając jego szybszy proces gojenia.

Opieka postpenitencjarna

Na wypadek, gdybyś nie wiedział, istnieją ważne zabiegi pielęgnacyjne, które powinieneś wykonać po przejściu procedury przekłuwania. Te rzeczy są bardzo ważne, aby nie doświadczyć kilku komplikacji związanych z tym przekłuciem. W rzeczywistości, po 3 miesiącach od zabiegu przekłucia, przekłuty obszar na pewno nie jest jeszcze w pełni zagojony. To jest powód, dla którego nadal musisz wykonywać zabiegi pielęgnacyjne nawet po upływie wspomnianego czasu. Oto niektóre z ważnych czynności, o których należy pamiętać:

 • Przekłuty obszar należy odkazić dwa razy na każde słowo. Należy to zrobić w ciągu pierwszych 3 dni od dnia poddania się zabiegowi przekłuwania. Najlepiej robić to rano i wieczorem. Ponadto upewnij się, że używasz solanki lub ciepłej wody.
 • Podczas kąpieli ważne jest, aby upewnić się, że nie ma pozostałości szamponu lub mydła, którego używasz. Dzieje się tak po prostu dlatego, że te pozostałości mogą podrażniać przekłuty obszar z powodu zawartych w nich chemikaliów. Ewentualnie można to zrobić poprzez płukanie uszu pod bieżącą wodą z kranu lub prysznica.
 • Pamiętaj, aby osuszyć przekłuty obszar za pomocą dobrze wyczyszczonego ręcznika. Pamiętaj, aby tylko go osuszyć. Z przekłutym obszarem należy obchodzić się delikatnie, ponieważ pojedyncza szorstkość może go bardzo podrażnić, dlatego należy suszyć je wklepując. Co więcej, ręcznik, który ma brud i kurz, może zainfekować obszar, powodując poważny problem z Twojej strony.
 • Czyszczenie przekłutego obszaru raz dziennie ma zastosowanie po 3 tygodniach czyszczenia dwa razy dziennie. Jednak bardzo ważne jest, aby do czyszczenia nadal używać soli słonej lub ciepłej wody.
 • Nie waż się dotykać przekłutego obszaru, lub po prostu obracaj wybraną biżuterią w nim włożoną. Zawsze pamiętaj, że im częściej go dotkniesz, tym większe szanse, że będzie podrażniony i zainfekowany. Twoje dłonie mogą zawierać tysiące bakterii, które mogą powodować komplikacje, więc z pewnością jest to duży nie.
 • Nie czyść obszaru produktami zawierającymi silne, szkodliwe chemikalia. Na wypadek, gdybyś nie wiedział, te produkty tylko podrażnią okolicę. Przykładami tych szkodliwych produktów są alkohol, nadtlenek wodoru lub betadyna. Upewnij się, że używasz tylko łagodnych środków czyszczących.
 • Skonsultuj się z lekarzem, gdy wystąpi odrzucenie. Nie ma innych specjalistów, którzy mogliby poradzić sobie z tym stanem, niż ci wykwalifikowani lekarze. Pamiętaj, że zagrożone jest tutaj twoje własne zdrowie, więc bądź czujny i wystarczająco ostrożny.

Jak znaleźć najlepszego profesjonalnego Piercera

Profesjonalny piercer może być dla Ciebie trudny do znalezienia, zwłaszcza jeśli po raz pierwszy poddajesz się zabiegowi piercingu. Pamiętaj, że jest ich tak wiele, ale tylko nieliczne są niezawodne. To jest powód, dla którego musisz być ostrożny podczas wyszukiwania. Oto rzeczy, które możesz zrobić:

 • Przeszukaj internet – Mówi się, że w sieci jest wszystko, czego potrzebujemy, a najlepszy profesjonalny piercer nie jest od tego wyjątkiem. To, co musisz zrobić, to wpisać słowo kluczowe w wyszukiwarkach, a długa lista profesjonalnych przebijaków zostanie wyświetlona na ekranie Twojego komputera. Po prostu wybierz jeden lub więcej i przeprowadź znacznie dokładniejsze badania na temat każdego z nich, aż znajdziesz ten najlepszy.
 • Zapytaj kilka zaleceń – Pomocne może być również poproszenie o rekomendacje osób, które znasz. Możesz zadzwonić do znajomych i kolegów z pracy lub kolegów z klasy. Kto wie, znają na twoim miejscu kilku niezawodnych przebijaków. I na pewno ci ludzie nie pozwolą ci zdobyć niczego poza niewiarygodnym.
 • Przeczytaj niektóre opinie klientów – W tych recenzjach można przeczytać szereg uczciwych referencji poprzednich klientów profesjonalnego piercera, którego być może oczekujesz. Dzięki nim dowiesz się, jak bardzo byli szczęśliwi poprzedni klienci. Na wypadek, gdybyś nie wiedział, w sieci jest wiele recenzji, które przedstawiają usługi profesjonalnych piercerów.

Ile kosztuje przekłuwanie uszu??

Koszt tego przekłucia może się różnić w zależności od sklepu z piercingiem. Jednym z czynników, który może wpłynąć na jego cenę, jest niezawodność przebijaka, który wykona dla Ciebie kluczową procedurę przekłuwania. Kolejnym czynnikiem jest biżuteria, którą wybierzesz. Jeśli wybierzesz droższy, oczekuje się, że zapłacisz za wyższy koszt. Jednak zwykły koszt zacznie się od 30 USD do 50 USD.

Opcje biżuterii

Oczywiście istnieje wiele rodzajów biżuterii, które można wykorzystać. Trzy z najczęstszych opcji biżuterii do przekłuwania uszu to kolczyki, pierścienie z koralików i sztanga. W przypadku opcji ze sztangą najlepiej mieć te z gwintem wewnętrznym. Problem ze sztangami polega na tym, że są one dość drogie w porównaniu z pierścieniami z koralików. Najlepszą opcją biżuterii, jaką możesz mieć do tego piercingu, jest kolczyk. Oto kilka przykładów biżuterii wraz z ich cenami:

 • Kolczyk ze srebrnego liścia do chrząstki – To bardzo artystyczna biżuteria, którą można dołączyć. Z pewnością może wyglądać pięknie na twoich uszach. Jego cena sięga aż 47.
 • Srebrna katedra połączona z niebieskim topazem – Bardzo ciekawe w tej biżuterii jest to, że imituje strukturę katedry, a upiększa ją przepiękny kamień, jakim jest niebieski Topaz. Jego cena to około 58 USD.
 • Pozłacana spirala celtycka – To kolejny wspaniały kolczyk, którego możesz użyć. Przygotuj 53 USD, jeśli chcesz mieć tę elegancko wyglądającą biżuterię.
 • Pozłacany srebrny kolczyk celtycki – Ciekawostką tej opcji biżuterii jest to, że ma ona bardzo wyjątkowy kolor, który jest złoty z odrobiną srebrzystego koloru, co sprawia, że ​​uchwycone światłem bardziej błyszczy. Aby mieć ten kolczyk, musisz zebrać 50 $.
 • Celtycki księżyc z kamieniem – To, co sprawia, że ​​ta biżuteria jest piękniejsza do noszenia na uszach, to kamień umieszczony w jej centrum. Jego cena może wynieść nawet 55.
 • Serce nieskończoności – Jeśli jesteś zakochany w swoim partnerze, możesz pokazać swoją intensywną miłość poprzez tę biżuterię do piercingu, która kosztuje tylko 6 USD.
 • Piercing Piercing Chrząstki Łańcucha – Ta opcja biżuterii jest dramatyczna ze względu na wbudowany w nią łańcuszek. Możesz kupić ten piercing za jedyne 9,40 $.
 • Przebijanie obręczy chrząstki – To kolejny przepiękny piercing, który warto rozważyć. Jego cena to około 10,95 $.

Kolczyk do uszu to z pewnością kolejna wspaniała ozdoba, którą możesz mieć dla własnego ciała. Ale zanim to zrobisz, upewnij się, że dobrze o tym wiesz.

przekłuwanie chrząstki (1)przekłuwanie chrząstki (2)przekłuwanie chrząstki (3)przekłuwanie chrząstki (4)przekłuwanie chrząstki (5)przekłuwanie chrząstki (6)przekłuwanie chrząstki (7)przekłuwanie chrząstki (8)przekłuwanie chrząstki (9)przekłuwanie chrząstki (10)przekłuwanie chrząstki (13)przekłuwanie chrząstki (14)przekłuwanie chrząstki (15)przekłuwanie chrząstki (16)przekłuwanie chrząstki (17)przekłuwanie chrząstki (18)przekłuwanie chrząstki (19)przekłuwanie chrząstki (20)przekłuwanie chrząstki (22)przekłuwanie chrząstki (23)przekłuwanie chrząstki (24)przekłuwanie chrząstki (25)przekłuwanie chrząstki (26)przekłuwanie chrząstki (27)przekłuwanie chrząstki (28)przekłuwanie chrząstki (29)przekłuwanie chrząstki (30)przekłuwanie chrząstki (31)przekłuwanie chrząstki (32)przekłuwanie chrząstki (33)przekłuwanie chrząstki (34)przekłuwanie chrząstki (35)przekłuwanie chrząstki (36)przekłuwanie chrząstki (37)przekłuwanie chrząstki (38)przekłuwanie chrząstki (39)przekłuwanie chrząstki (41)przekłuwanie chrząstki (43)przekłuwanie chrząstki (44)przekłuwanie chrząstki (45)przekłuwanie chrząstki (46)przekłuwanie chrząstki (47)przekłuwanie chrząstki (48)przekłuwanie chrząstki (49)przekłuwanie chrząstki (50)przekłuwanie chrząstki (51)przekłuwanie chrząstki (52)przekłuwanie chrząstki (53)Przetwarzane za pomocą VSCOcam z ustawieniem hb2przekłuwanie chrząstki (55)przekłuwanie chrząstki (56)przekłuwanie chrząstki (57)przekłuwanie chrząstki (58)przekłuwanie chrząstki (59)przekłuwanie chrząstki (61)przekłuwanie chrząstki (62)przekłuwanie chrząstki (64)przekłuwanie chrząstki (65)przekłuwanie chrząstki (66)przekłuwanie chrząstki (67)przekłuwanie chrząstki (68)przekłuwanie chrząstki (69)przekłuwanie chrząstki (70)przekłuwanie chrząstki (71)przekłuwanie chrząstki (72)przekłuwanie chrząstki (73)Przetwarzane za pomocą VSCOcam z ustawieniem f2przekłuwanie chrząstki (75)przekłuwanie chrząstki (76)przekłuwanie chrząstki (77)przekłuwanie chrząstki (78)przekłuwanie chrząstki (79)przekłuwanie chrząstki (80)przekłuwanie chrząstki (81)przekłuwanie chrząstki (82)przekłuwanie chrząstki (83)przekłuwanie chrząstki (84)przekłuwanie chrząstki (85)przekłuwanie chrząstki (86)przekłuwanie chrząstki (87)przekłuwanie chrząstki (88)przekłuwanie chrząstki (89)przekłuwanie chrząstki (90)przekłuwanie chrząstki (91)przekłuwanie chrząstki (92)?przekłuwanie chrząstki (94)przekłuwanie chrząstki (95)

rodzaje przekłuwania uszu10rodzaje kolczyków1rodzaje kolczyków3rodzaje przekłuwania uszu4rodzaje kolczyków do uszu18rodzaje kolczyków do uszu19rodzaje przekłuwania uszu20rodzaje kolczyków do uszu21rodzaje kolczyków22rodzaje kolczyków23rodzaje przekłuwania uszu5rodzaje przekłuwania uszu6rodzaje kolczyków1rodzaje kolczyków3rodzaje kolczyków2przekłuwanie uszu6rodzaje przekłuwania uszu10rodzaje kolczyków11rodzaje kolczyków do uszu12rodzaje kolczyków 30rodzaje kolczyków31rodzaje kolczyków do uszu32rodzaje kolczyków33rodzaje przekłuwania uszu34rodzaje kolczyków 35rodzaje przekłuwania uszu4rodzaje przekłuwania uszu5rodzaje przekłuwania uszu6rodzaje kolczyków2rodzaje kolczyków do uszu13rodzaje przekłuwania uszu14rodzaje przekłuwania uszu15rodzaje przekłuwania uszu7rodzaje kolczyków8rodzaje przekłuwania uszu9rodzaje kolczyków do uszu16rodzaje kolczyków do uszu17rodzaje kolczyków24rodzaje kolczyków do uszu25rodzaje kolczyków26rodzaje kolczyków27rodzaje kolczyków28rodzaje kolczyków do uszu29rodzaje przekłuwania uszu9rodzaje kolczyków8rodzaje przekłuwania uszu7przekłuwanie uszu8przekłuwanie uszu1przekłuwanie uszu3przekłuwanie uszu4przekłuwanie uszu5przekłuwanie uszu9przekłuwanie uszu10przekłuwanie uszu14przekłuwanie uszu13

pielęgnacja przekłuwania chrząstkiinformacje o przekłuwaniu chrząstkikolczyki z chrząstkiguz przebijający chrząstkęobręcz do przekłuwania chrząstkiból przeszywający chrząstkęśliczne kolczyki do chrząstkiczy przekłuwanie chrząstki boli?zdjęcia przekłuwania chrząstkiczym wyczyścić przekłucie chrząstkiSrebrne liście kolczyk na chrząstkę - mankiet do ucha, srebrny piercing do ucha, kolczyk na chrząstkę, kolczyk w lesie, kolczyk z liśćmiSrebrny kolczyk katedralny na chrząstkę z niebieskim topazem - srebrny mankiet do ucha, piercing do ucha, prezent dla niejPozłacany kolczyk chrząstki celtyckiej spirali-złoty mankiet do ucha, kolczyk do chrząstki, mankiet do ucha, biżuteria celtycka, gra o tronPozłacane srebrne kolczyki z chrząstki celtyckiej-kolczyki z chrząstki, celtyckie przekłuwanie uszu, mankiet do ucha, biżuteria celtycka, Władca pierścieniCeltic Moon chrząstki kolczyk z kamieniem-srebrny kolczyk chrząstki, kolczyk chrząstki celtyckiej, biżuteria celtycka, władca pierścieniInfinity Heart Tragus kolczyk, kolczyk w nosie, stadnina chrząstki, przekłuwanie tragusa, piercing chrząstki, minimalistyczny kolczyk, srebro, 14k złotoPiercing Piercing Chrząstki Kolczyki ŁańcuszekPiercing do chrząstki Dainty Bow Pierced StudKolczyk do chrząstki, srebrna obręcz z drobnego listka, srebrna obręcz do obręczyZroszony kolczyk na chrząstkę - Helix hoop - piercing do chrząstki - Biżuteria Helix - Minimal Helix Jewelry - Tiny Hoop - piercing HoopZłoty kolczyk na chrząstkę słonia Muszla Tragus Helix PiercingKolczyk do chrząstki, malutka złota obręcz z piór, malutka obręcz wypełniona złotemkolczyk do chrząstki, kolczyk do chrząstki, piercing do chrząstki, kolczyk spiralny, kolczyk spiralny, srebro 18g - trzy kwiatyStars and Sparks Mosiądz i stal chirurgiczna kolczyk. Idealny do przekłuwania spirali i chrząstki.Kolczyk z chrząstki biedronki

Wideo: Helix Piercing z igłą

Wideo: Przebijanie potrójnej spirali do przodu

Wideo: przekłuwanie nosorożca